Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от hell's angel » 19 Сеп 2019, 8:16

Borymeckata написа:Ще използвам темата да питам ...


Може и по-прозаична да е причината - някой да е проверявал дали си заслужава да я прибере :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от drifty » 19 Сеп 2019, 8:44

В това няма логика, ако я е оглеждал, няма да оставя такива следи, които собственикът да забележи и да е нащрек.

Ние с колегите се вдигаме чистачките за бъзик :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от TheDriver » 19 Сеп 2019, 9:16

Гарантирано си спрял на място, което някой е определил за "свое".

А може да и вашата прословута междуградска вражда :mhihi:


Аз в такава ситуация винаги отивам в близката беседка, пейка, еврофутбол, кръчма и т.н. и директно ги питам кибиците дали им преча с нещо и ако им преча да ми обеснят с какво.(Не съм боксьор, ММА батка, и т.н. :mhihi: ).
Може и да си изям шамарите някога, но до сега винаги ги стъписвам и всички млъкват.Явно не очакват, че някой ще влезе да се разправя с тях и съответно си мислят, че имам скрити козове(каквито определено нямам :mhihi: ). Дори да не са те, информацията стига до когото трябва ...втори път вдигната чистачка или други мизерии съм нямал.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 19 Сеп 2019, 11:31

Venelin1111 написа:
top написа:Затова докато не измислят адекватен начин за санкциониране на такива, ги изчаквам в разумни граници и просто им махам предния номер на колата и го изхвърлям на боклука, без щети по колата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Трябва да има нещо друго. В you tube гледах руснаци да лепят по стъклата лепенки с примерен текст: тук не се спира ..или паркирането забранено и подобни. Макар , че пак е тъпо.

Sent from my iPhone X using Tapatalk


Имаше и тук подобна инициатива, която явно вече замря. Правеха се стикери с различен текст, които бяха сравнително трудни за махане и не прекалено големи, но поставени на правилното място вършеха работа да накарат провинилия се да се замисли.
Някой знае ли къде мога да поръчам подобни - хартиени, със здраво лепило и текст/изображение по избор? :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от streetz » 19 Сеп 2019, 14:08

The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от vicho » 19 Сеп 2019, 15:28

отвиваш 4-те иглички на винтилите и ги оставяш до колата :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 19 Сеп 2019, 15:32

Днес имаше посещение от КАТ след обаждане на 112, резултата 1бр. акт за най-дразнещия индивид и още 3 за други дето му пилиха на главата, че заради него и те са изгоряли :lalala:
Сега ще си поръчам и стикери :bowdown:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Фидел Кастро » 22 Сеп 2019, 12:42

vicho написа:отвиваш 4-те иглички на винтилите и ги оставяш до колата

Имам специална отвертка със същото предназначение, но там където спират нарушителите има камера. Проблемът е, че собственикът на офиса с камерата е много опак човек и е възможно да те натопи. :evil:
И той самият е потърпевш понякога, но е неуправляем тип.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Dextuar » 22 Сеп 2019, 13:34

Фидел Кастро написа:
vicho написа:отвиваш 4-те иглички на винтилите и ги оставяш до колата

Имам специална отвертка със същото предназначение, но там където спират нарушителите има камера. Проблемът е, че собственикът на офиса с камерата е много опак човек и е възможно да те натопи. :evil:
И той самият е потърпевш понякога, но е неуправляем тип.
Според мен трябва да имаш смелостта да поемеш последствията, щом тръгнеш да правиш подобно нещо, а не да се криеш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Venelin1111 » 22 Сеп 2019, 14:46

Dextuar написа:
Фидел Кастро написа:
vicho написа:отвиваш 4-те иглички на винтилите и ги оставяш до колата

Имам специална отвертка със същото предназначение, но там където спират нарушителите има камера. Проблемът е, че собственикът на офиса с камерата е много опак човек и е възможно да те натопи. :evil:
И той самият е потърпевш понякога, но е неуправляем тип.
Според мен трябва да имаш смелостта да поемеш последствията, щом тръгнеш да правиш подобно нещо, а не да се криеш.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ако институциите работеха като в Европа нямаше да ходим с отверки в джоба , да вдигане чистачки и да се дразним и караме по между си( противник съм на всичко по-горе). Автопилота е страшен , на никой за нищо не му дреме. Вчера пропуснах рейс на градски транспорт , а шофьора ме псува и вика селяка през прозорчето:Чети правилника БЕ , с предимство си... кво правиш? А аз исках да съм колегиален само.


Sent from my iPhoneХ using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Фидел Кастро » 22 Сеп 2019, 22:06

Dextuar написа:Според мен трябва да имаш смелостта да поемеш последствията, щом тръгнеш да правиш подобно нещо, а не да се криеш.

Аз не обичам да се крия и точно затова не го правя! :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от vicho » 23 Сеп 2019, 15:34

Фидел Кастро написа:И той самият е потърпевш понякога, но е неуправляем тип.


по-неудобно е... за какво ще те натопи, това не е вандалщина :) :D

като е потърпевш и не се е научил трябват още по-крути мерки, например да го застреляш и да го лежиш както предлагат във фейсбук :mhihi: :mhihi: :mhihi:

п.с. шегувам се за горното :bchug:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от big_dane » 23 Сеп 2019, 18:00

Borymeckata написа:Ще използвам темата да питам - ...


Просто някой е решил, че си му паркирал на мястото. Аз имам подобен проблем с комшийка на баба ми. В Шумен се прибирам 3 пъти в годината и когато зная, че ще седя под половин час не ми се занимава да паркирам на паркинга пред гаражите, понеже входа е буквално 20 сантиметров бордюр и от излятия подход е останало по-малко от половината, та ако не си с джип опира. И спирам отстрани на блока пред една къща, която има 2 гаража и хората си държат колите в гаражите. Жената обаче е решила, че щом е пред къщата, мястото е нейно и никой друг няма право да спира там. Нито й пречи на гаража, нито на входа на къщата, но ако ме види, държи да ми обяснява как това било нейното място. Навсякъде ги има такива и няма излекуване.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от BMW_POWER » 25 Сеп 2019, 2:15

Преди много години живеех на ул. Червена роза. Та един прекрасен ден едни комшии от бл 36 решили, че могат да забият по два кола ето тук

https://www.google.ca/maps/@42.6693553, ... 312!8i6656

и да си "запазят местата", защото били "техни". По какъв начин са решили, нямам идея. И аз като "добросъвестен гражданин" се обадих в 4-то и им обясних какво става. Подметнах им, че съседи от другия блок не са съвсем съгласни и са решили да им направят мизерия още същата вечер. Та ги помолих с цел избягване на неприятни случки да минат и да проверят. Патрулката дойде след броени минути. Написаха им актове за повреждане на настилката (дупки в асфалта) и още не помня защо. Всички подобни опити отшумяха. Обадих се от името на един отдавна починал съсед и дадох неговия номер за връзка. Наистина, тогава телефоните още не бяха цифрови.

Тук почти всички по-големи сгради имат договор с фирми и този проблем се решава за секунди. Питах един преди около час. Каза, че тоунга му струва между $400 и $600. Тук се добавят после разходи на час за съхранение на колата плюс 13% такси (ДДС).

Проблемът е лесно разрешим, въпрос на желание :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от blacksapphire » 26 Сеп 2019, 11:22

Удачно решение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook