Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв автомобил(изкл.BMW)

1.Dacia
13
5%
2.Mercedes
90
35%
3.VAG
34
13%
4.Fiat/Alfa/Lancia
8
3%
5.Hyundai/Kia
10
4%
6.PSA
4
2%
7.Opel
10
4%
8.Renault/Nissan
5
2%
9.Ford
10
4%
10.Volvo
10
4%
11.Toyota/Subaru
26
10%
12.Honda
9
3%
13.Mazda
8
3%
14.GM
0
Няма гласували
15.Други..
23
9%
 
Общо гласове : 260
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от MartinP » 15 Апр 2018, 23:23

немо написа:
MartinP написа:Тая дачия не знам как бихте си предпочитали да карате с тия тънките ламарини и дано няма да си возите семейството в тази картонена кутия

Това за тънките ламарини Дядо ти с Москвича ли го каза?
Нали се сещаш,че относително съвременна кола няма как да излезе на пазара без да отговаря на съответните стандарти за безопасност?
п.п.Предпоследната 7-ма серия като са и 70% от видимите панели(без броните) от алюмин :winky: ...,к'во да я правим?То капачки от кисело мляко братче...,ужас направо :dummy: :mhihi:

Добре ,братче гледам се правиш на интересен има си краш тестове и оценки виж и си провери и си джиткай дачията само се надявай да не те челне някоя GL класа 3 тона камион ! ! ! :smoke: ясно е кой ще се измъкне жив пък ти се обяснявай

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от немо » 15 Апр 2018, 23:51

MartinP написа:Добре ,братче гледам се правиш на интересен има си краш тестове и оценки виж и си провери и си джиткай дачията само се надявай да не те челне някоя GL класа 3 тона камион ! ! ! :smoke: ясно е кой ще се измъкне жив пък ти се обяснявай

Като се обърнат към мен с "братче" отговарям така:
Гледай сега,сестро :mhihi: ,краш тестове и оценки съм гледАл :winky: ,джиткам си Фокуса(дето пали от раз на -20гр. :lol: ,за т'ва са го кръстили Фокус :winky: ),ама мога да се ловна на бас,че съм виждАл много повече блъснати коли от тебе 8) ,виждал съм и кръв по седалките (не е приятно,пази Боже), и знам 2 и 200 ;)
п.п.
Но не ми отговори за дебелите ламарини Дядо с Москвича ли ти го каза?
Понятията "деформационна зона" и "пътническа клетка" са ти известни предполагам?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от alx » 16 Апр 2018, 1:23

MartinP написа:
немо написа:
MartinP написа:Тая дачия не знам как бихте си предпочитали да карате с тия тънките ламарини и дано няма да си возите семейството в тази картонена кутия

Това за тънките ламарини Дядо ти с Москвича ли го каза?
Нали се сещаш,че относително съвременна кола няма как да излезе на пазара без да отговаря на съответните стандарти за безопасност?
п.п.Предпоследната 7-ма серия като са и 70% от видимите панели(без броните) от алюмин :winky: ...,к'во да я правим?То капачки от кисело мляко братче...,ужас направо :dummy: :mhihi:

Добре ,братче гледам се правиш на интересен има си краш тестове и оценки виж и си провери и си джиткай дачията само се надявай да не те челне някоя GL класа 3 тона камион ! ! ! :smoke: ясно е кой ще се измъкне жив пък ти се обяснявай


а ако гл-а се удари в тир? щото аз по пътя виждам повече тирове от гл-и и шанса е по-голям. а ако уцелиш тир общото взето дали ще си в гл, или в дачия няма да има значение до колкото не си в бтр :ok:

всяка модерна кола отговаря на някакви изисквания за сигурност... тънките ламарини не са критерии за нищо. теглото е. а дачията тежи колкото другите нормални коли така, че не е задължително да изпадне във физическа немилост при една средно статистическа катастрофа с подобни :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от K_Ilkov » 16 Апр 2018, 6:21

Еийй, чак оттам голямата вода започнаха да ги 'фалят дачииките, тц, тц :mhihi:

Явно са си потенциални :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от acho.rs » 16 Апр 2018, 7:02

На кръвна обида скачат феновете на Дакията :mhihi:
Не знам тънки/дебели ламарини, ама когато беше голямата градушка в София на 46цата и на Тойтката до нея повърхностите меко казано, бяха в различно състояние :mhihi:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от Хаос » 16 Апр 2018, 9:03

alx написа:а ако гл-а се удари в тир?

Ако GL се удари в ТИР, тея в GL-а имат по-голям шанс да оживеят... Не ме питай откъде знам.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от speeder88 » 16 Апр 2018, 9:40

Аз съм занитвал Dacia Sandero в 4-осен самосвал във втората ос със 50км/ч. Не съм умрял, а ако бях сложил колана нормално, а е с премятането и крака ми нямаше да е счупен. Така че толкова за здравина и т.н.
Image-1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от boris_dy » 16 Апр 2018, 10:52

Няква Е-класа комби, щот искам да ми е комфортно и да има място!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от MartinP » 16 Апр 2018, 11:26

От ламарина до ламарина си има разлика с различна плътност са материалите карал съм и дачия никак не се усещаш в сигурност в тая кола в сравнение с по друга кола разбирам че са ви по джоба ама... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от acho.rs » 16 Апр 2018, 11:43

Трябва обаче и да отбележим, че здравината на каросерията не зависи особено от дебелината на ламарина.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от MartinP » 16 Апр 2018, 12:00

немо написа:
MartinP написа:Добре ,братче гледам се правиш на интересен има си краш тестове и оценки виж и си провери и си джиткай дачията само се надявай да не те челне някоя GL класа 3 тона камион ! ! ! :smoke: ясно е кой ще се измъкне жив пък ти се обяснявай

Като се обърнат към мен с "братче" отговарям така:
Гледай сега,сестро :mhihi: ,краш тестове и оценки съм гледАл :winky: ,джиткам си Фокуса(дето пали от раз на -20гр. :lol: ,за т'ва са го кръстили Фокус :winky: ),ама мога да се ловна на бас,че съм виждАл много повече блъснати коли от тебе 8) ,виждал съм и кръв по седалките (не е приятно,пази Боже), и знам 2 и 200 ;)
п.п.
Но не ми отговори за дебелите ламарини Дядо с Москвича ли ти го каза?
Понятията "деформационна зона" и "пътническа клетка" са ти известни предполагам?

До сега кола или друг индивид не съм ударил мен са ме удряли с японска кола при градски условия за мен щетата беше една броня а на другия му липсваше половината предница и спирам спора възгледа ти ми е ясен

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от preki » 16 Апр 2018, 12:03

Въпросът е, че дори да му липсва половината кола, важното е пътниците да са добре или с минимални наранявания.
Опитват се да ти обяснят, че не дебелината на ламарината прави една кола безопасна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от ildivvy » 16 Апр 2018, 12:03

Защо се "хващате" сериозно за тази "Дачия",не мога да разбера! От леко заиграване с марката,сега се "вкарва" във всяка тема! Има и по-сполучливи коли,дори в този "сегмент"!

По темата: Ако няма БМВ,бих си купил някакъв Мерцедес! Гледам бензиновите CLK-та дори сега,че другите им моделни семейства нещо не ми допадат като визия!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от Lenco » 16 Апр 2018, 15:20

Не очаквах в БМВ форум, Мерцедес да дръпне толкова много пред Дачия.
Ма то сигурно е нормално, след като много хора се чудят какво да изберат межу 3-та, 5-та и 7-ма серия......
Заради форума наблюдавам една Дачия Лоджи. Вече минава 400 000км с един съединител и два шарнира +консумативи. Кара се от десетина завършени идиота, включително по черен път.
Ако търся кола за работа бих си купил, май.
Ако някой има баничарка 2-ра серия на подобни километри да сподели.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Какъв автомобил бихте си купили(изкл.BMW)

Мнение от E.5KOV » 17 Апр 2018, 10:24

Няма я в анкетата, иначе с две ръце бих гласувал за Шкода Супърб. За парите на една Е 60-ка ще намеря 4-5 години по-нова Шкода Супърб и най-малко на половина по-малко километри... И с не по-бедно оборудване. Който се е докосвал до тези автомобили, разбира за какво говоря.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook