Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против регистрацията на коли с десен волан?

ЗА
24
18%
ПРОТИВ
108
82%
 
Общо гласове : 132
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от alx » 06 Апр 2018, 22:57

аз не съм карал, но съм се возил - не мерси. нагледах се на рискови ситуации дето нямаше да ги има ако колата беше с ляв волан.

... но затова пък съм карал доста кола с ляв волан в англия по разните им пътчета из прованса и... не съм фен изобщо.

та с две думи- ще ме извнияват колегите, но всеки който ми казва, че колата с обратен волан не е трудна за каране - най- вероятно не е добър шофьор и просто не си дава сметка за това какво може да се случи при определени ситуации (бол) на пътя. пак- не визирам никой конкретно, но просто акъла ми не го побира ако не могат да отчетат колко по-опасно е.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от (bubsa) » 07 Апр 2018, 8:16

Колко да е по-опасно ако не си тръгнал на състезание,а просто да стигнеш от точка А до точка Б?!?И с ляв волан е опасно ако ти е на живот и смърт да изпревариш камион по завоите на някой проход,но ако не са ти жизнено важни 5-те минути каране след него не е проблем :idea:
Не започвай с това кой какъв шофьор е,защото точно добрия шофьор не се забърква в рискови ситуации с какъвто и да е волан!
Естествено,че десния волан е предпоставка за повече неудобство,но пак казвам,че ако човек е с акъла си,не е чак такава драма.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от host » 07 Апр 2018, 10:28

Ела е южна България... Тука всеки пътуващ към границата с Турция/Гърция или към Стара планина винаги пътува на живот и смърт. Нагоре към Смолян или към Велинград какви изпълнения също съм виждал от джипове стари с обратни дирекции...

Няма как да убедиш че е безпроблемно, при положение, че сме го виждали с очите си.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от (bubsa) » 07 Апр 2018, 10:56

host написа:Ела е южна България... Тука всеки пътуващ към границата с Турция/Гърция или към Стара планина винаги пътува на живот и смърт. Нагоре към Смолян или към Велинград какви изпълнения също съм виждал от джипове стари с обратни дирекции...

Няма как да убедиш че е безпроблемно, при положение, че сме го виждали с очите си.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Знам,че във вашия край е така.Въпроса е,че тези хора и със четири волана да карат,пак ще е така :mhihi:
Аз казвам,че ако човек е съвестен и кара с акъла си,дирекцията няма да му е голям проблем.Нали не казваш,че тези с ляв волан карат по-разумно?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от Dextuar » 07 Апр 2018, 17:51

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от don_gori » 07 Апр 2018, 21:41

Затва ли направи темата :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от Dextuar » 07 Апр 2018, 21:44

don_gori написа:Затва ли направи темата :kuku:
В смисъл? Кое те притесни?


Sent from my iPhone using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от alx » 08 Апр 2018, 2:13

(bubsa) написа:Естествено,че десния волан е предпоставка за повече неудобство


благодаря за участието :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от (bubsa) » 08 Апр 2018, 8:26

alx написа:
(bubsa) написа:Естествено,че десния волан е предпоставка за повече неудобство


благодаря за участието :)

Е това не значи,че човек не може да си се вози безопасно :idea:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от NGneer4eto » 08 Апр 2018, 11:35

Абсолютно против!
Имам двама приятели, с такива коли и съм се возил и бях като на тръни. Въпреки, че единият е много отговорен шофьор, имах усещането, че няма информация за почти нищо случващо се пред предния автомобил.
Отчасти е по-малко напрегнато, ако е джип или бус, тъй като виждаш над леките автомобили, но ако пред теб е камион се лее пот. Като цяло рискът не си струва за теб и останалите участници в движението.
Бил съм в няколко Азиатски държави, където има нормално движение, но 90% от автомобилите са Тойота с десен волан, щото е много по-евтино да си ги внасят директно от Япония. И там си е страшничко по пътищата. Единствено в градска среда е по-спокойно, защото скоростите са по-ниски.
Автомобилите с десен волан трябва да се използват само за резервни части, за нищо друго. Ако трябва - да им се дава регистрация, но не и технически преглед и застраховка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от Dextuar » 08 Апр 2018, 12:29

Тези, дето карат с летни гуми зимата, и те така говорят ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от kokignatov » 08 Апр 2018, 13:34

dextuar написа:Изображение


До този момент беше малко или много сериозна темата .... за това казах че е безмислена .


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от Dextuar » 08 Апр 2018, 14:20

kokignatov написа:
dextuar написа:Изображение


До този момент беше малко или много сериозна темата .... за това казах че е безмислена .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Заради кое, пак не ми стана ясно, заради някакво меме и вече проблема става несериозен, така ли? Обоснови се...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от don_gori » 08 Апр 2018, 14:29

Не мислиш ли че с една деснячка хората може да те взимат по-насериозно, та да мине превъзпитанието им :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от acho.rs » 08 Апр 2018, 17:40

dextuar написа:
kokignatov написа:
dextuar написа:Изображение


До този момент беше малко или много сериозна темата .... за това казах че е безмислена .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Заради кое, пак не ми стана ясно, заради някакво меме и вече проблема става несериозен, така ли? Обоснови се...

Защото темата ти е тъпа,по въпрос с предварително ясен край и на "чувствителна за народа" тема - един вид, дай малко да ни се вдигне самочувствието, защото поне не караме десняци. Следващата анкета може да е - за или против увеличение на заплатите на КАТ ....За десния волан - няма значение, че почти никой от вас не е карал - важното е че разбираме. Аз пък за 40к км с десняци, не съм имал по-различни ядове при изпреварване, от стандартното ама нищо - вие нали знаете. 330ката и 5цата са занчително по-мощни от първата ми кола например, но нещо не виждам съществена разлика при изпреварване, ама кво ли разбирам аз. За видимостта към десностоящ на кръстовище, ще ви оставя да си помислите как е ... И да - градско, магистрално и на широк път, няма никаква разлика. Виж ако имаш нещастието да караш в родопите и балкана - може би наистина ще е по-гадно.
Пак казвам- аз съм против, защото все пак има известен дискомфорт, който е най-вече от това, че родителите на жена ти, гледат на тебе като камикадзе, но да речем че се ядва. А пък тия дето си мислят, че десняците са по 2 за яйце - да се информират малко. Разликата в цената е около 30%.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook