Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против регистрацията на коли с десен волан?

ЗА
24
18%
ПРОТИВ
108
82%
 
Общо гласове : 132
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от немо » 04 Апр 2018, 21:53

Jordana написа:Не виждам какъв е проблема да се карат коли с дясна дирекция ...в крайна сметка в Англия Япония и някои други страни не са забранени :roll:

Евала,велик си :clap: :bowdown: Аз мога ли да си взема 2-ра жена,щото в някои страни е разрешено? :mhihi: :winky:
Предполагам знаете,но все пак:кола с английски табели и ГО от българска застрахователна компания всъщност няма ГО.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от Vanqu1sh » 04 Апр 2018, 21:57

@2bar написа:Забрана ми идва малко крайно. Ако основната идея е безопастност, трябва и много други работи да се забранят - смяна на двигатели, турбо и т.н...

Просто трябва застраховката на такава кола да е доста по - висока, за да не си струва финансово купуването и застраховането на такава кола в България. Ако го направят, всичко ще си дойде на мястото.

Напълно съм съгласен с колегата. Забраните са прекалено крайни, достатъчно е да ги ударят с гражданска и цялата работа ще се обезсмисли. Лично себе си не мога да се представя да карам такава кола. Ще ми е терсене. Винаги бих предпочел за тези пари да е друга, но да съм от правилната страна. Иначе най-любимото ми твърдение от хората каращи англичанки е "Човек който може и от задната седалка ще кара!" :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от kokignatov » 05 Апр 2018, 5:27

Безмислена тема. Тези които карат с десен волан ще кажат За , всички останали Против . Всички минуси са ясни , както и единственкя плюс - цената. Има още един малък плюс който забелязвам в английските автомобили и по - специално БМВ-тата, доста голям процент са винаги с М пакет и хубави мотори . Проблема на пътя въобще не е до дирекцията на волана . Колегата който спомена за Япония е адски прав. Там повечето Германски автомобили се карат с Лява дирекция, обратна за тях и статистиката им за инциденти на пътя е сред най ниските . И междудругото ГО е по висока за десен волан просто не е голяма разликата .


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от Knoxville_ » 05 Апр 2018, 6:03

Top Gun Maverick написа:Против. Безкрайни са минусите, чак не ми се изреждат, но факта, че няма НИТО един плюс е достатъчен анкетата да е предизвестена с огромна разлика.
Интересни са обаче изказванията на привържениците на десния волан колко не пречи и как е...абе почти същото и важното било да се внимава. :mhihi:
Иначе поздравления за темата, по едно времеми беше много наболяла, особено като ме удари един такъв идиот, който освен десния волан беше изцяло затъмнене отпред и спрял така на кръстовище, че имаше малка видимост отляво. Караше и Хонда да кажа. :mhihi: От ония масовите сега Акорди, които се явяват, Фнос от Англия, кара си все още неадекватно, но поне махна фолиото. Като ме удари слезнах и се разкрещях да си обърне волана и да си махне фолиото. :mhihi: Ама тогава не ми бе смешно де.


Това е нещо страшно :dummy: :kuku: Като си търся някакви неща за Акорда от коли на части, сигурно 80% от колите 1998-2007 са десняци. И още цифра такива в движение се продават - 6-та генерация за по 1500-2000 лева и 7-ма генерация за по 3000-4000 :driving: :nono:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от acho.rs » 05 Апр 2018, 6:56

Леко безсмислена тема. Естествено, че при равни обстоятелства, всички са против.
Тва е все едно да пуснеш тема - за и против газовата бутилка- 98% са за бутилката :mhihi:
Сериозно по темата - вече почти никой не купува десняци, вижда се че няма смисъл. Затрудненията при изпреварване са мега преувеличени. Да не забравяме, че и на острова живеят 55млн човека, който не е като да не пътуват постоянно в Европа с колите си, и пак са безкрайно по-безаварийни от типичния БГ джигит.
Единствената реална и смислена причина за покупка на десняк е това че в ЮК има страшно много "петрол хедс" и съответно излизат много маниашки модели, за разлика от царството на дизеловите комбита и кашонче та - Германия /Италия.
Да не забравяме че у нас се обърна и дирекция на М3 ЦСЛ!
Колкото до личният ми опит с десняци - като се зажених, много бързо се отказах от колите с грешна дирекция. За семеен човек е абсурд.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от don_gori » 05 Апр 2018, 8:04

Да темата е малко глуповата, все едно е да питаме да бъдат ли спрени дизеловите автомобили дето хвърлят много сажди отзад :mhihi:
Ако шофьора е с акъла си дали ще е с десен/ляв волан няма голяма разлика, проблема идва от идиотите които се мислят за богове зад волана, но за тая болест няма ограничение в дирекцията :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 7.08.2015
Пол: Мъж

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от feldo » 05 Апр 2018, 8:59

don_gori написа:Да темата е малко глуповата, все едно е да питаме да бъдат ли спрени дизеловите автомобили дето хвърлят много сажди отзад :mhihi:
Ако шофьора е с акъла си дали ще е с десен/ляв волан няма голяма разлика, проблема идва от идиотите които се мислят за богове зад волана, но за тая болест няма ограничение в дирекцията :mhihi:


Точно това е идеята на темата - няма значение дали си с "акъла си" или не. Управляваш колата от грешната страна и това не може да се компенсира нито с акъл, нито с умения. Ако нямаше разлика в дирекцията то защо в Англия са с дясна а?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от host » 05 Апр 2018, 9:12

Аз сложих против защото режима в момента е абсурден.

Всеки модел който се предлага в България/ЕС с нормална лява дирекция, да бъде с 2ни такси в БГ ... данъци, гражданска, преглед и какво ли не. Така хем и модели НЕ предлагани в БГ ще могат нормално да се внасят, защото просто няма такива , но тези които ги вкарват тия трошки само заради цената да хапнат дръвцето.

Тук в пловдивски регион доста често се срещат извънградско такива , в града няма да ги коментирам. Еми създават кофти ситуации, особено ако нямат пасажер да вижда насрещния трафик. И винаги карат на смърт, което не мога да си го обясня защо ще искаш да караш по-бързо от цялото движние като нямаш видимост!?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от don_gori » 05 Апр 2018, 9:31

feldo написа:Точно това е идеята на темата - няма значение дали си с "акъла си" или не. Управляваш колата от грешната страна и това не може да се компенсира нито с акъл, нито с умения. Ако нямаше разлика в дирекцията то защо в Англия са с дясна а?

Би ли споделил къде по света има такава забрана ? Нима англичаните не пътуват по Европа или карат там нещо под наем ? Ако беше такъв голям проблем да не мислиш, че до сега нямаше да бъде забранена дясната дирекция .. всичко си е до човека и ако той може да шофира няма проблем дали ще е с дясно или ляво кормило. За регистрация е твърде пресилено , но може да вдигнат таксите и застраховката. Сега като им сложат от догодина и мито щото нали ще излезнат от ЕС и хептен ще умре тая работа.
Пак казвам ако си идот зад волана дали той ще е от ляво или от дясно няма никакво значение :idea:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от b00st » 05 Апр 2018, 9:53

Не знам за десячките, но съм твърдо против регистрирането на тоталнати американски и канадски бангии и движението им по пътищата.
P.S. колко сме назад с нещата в тая държава...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от Elesar74 » 05 Апр 2018, 9:55

В България, колите с дясна дирекция се купуват единствено заради цената.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от kasho » 05 Апр 2018, 10:17

Извинете, ама това, че волана е от грешната страна не могат да го компенсират никакви шофьорски умения просто заради намалената видимост. Можеби единствено ако имаш свръхестествени сили да виждаш в бъдещето или през камиона пред теб. Особено пък на извънградско изтръпвам като видя такава кола да се подава цялата в насрещното на сляпо, за да прецени, дали може да изпревари.

И както казват колегите по-горе - купуват се само и единствено заради по-ниската цена. Което точно означава, че купуващите ги надскачат възможностите си, което пък рефлектира в поддръжката. Мен лично ме напушва смях като видя някой такъв тарикат "гъзар" с обратен волан. Направо са ми жалки даже. Даже и мацките не са толкова тъпи вече, и знаят че тия с десните волани са смешници, които искат да минат евтинко. Аз съм за пълна и тотална забрана на регистрация на подобни коли + задължителна промяна на дирекцията на наличните вече такива.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от acho.rs » 05 Апр 2018, 11:41

Никакви шофьорски умения не трябват, трябва просто да си спазваш дистанция. При дистанция от няколко секунди си виждаш добре и от дясно, все пак не седиш на задната седалка. Това за да го разбереш трябва да спреш да се потиш от нерви, че десняка не ставал за мацки, те не се хваща ли и за "кво му е на тоа десняк като не е гъзар с пичеловка" :kuku:

Закона няма как да забрани английски коли, макар че след брекзита вече ще е по-лесно. Оставя се възможност с чужди номера да се кара, праска се 3на надценка за гражданската или там някаква такса/застраховка и се забранява обръщането без технотест. Това са вариантите. Надявам се да се комбинират със забрана на другите цигании тип - махане на филтри, слагане на газ, премахване на гърнета, слагане на ксенон на рефлектори.... Както и реално въвеждане на глоби за тия дето карат с 200 градско и тн и тн

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от M17cH » 05 Апр 2018, 11:49

Според мен трябва да се ударят със застраховката, както се писа по-горе. Генерално съм против регистрацията на автомобили с десен волан, при условие че същия модел се предлага и с ляв. Но съм твърдо за регистрацията на автомобили които не са се появили никога с ляв волан.
Ако се направи това със застраховката, истинските мераклии да си карат Японски коли, например, ще си имат възможността, а на тарикатите ще им се изгуби кяра :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Анкета: ЗА или ПРОТИВ регистрации на коли с десен волан?

Мнение от kasho » 05 Апр 2018, 12:35

acho.rs написа:...трябва да спреш да се потиш от нерви, че десняка не ставал за мацки, те не се хваща ли и за "кво му е на тоа десняк като не е гъзар с пичеловка" :kuku:


Първо- трудно ти разбирам какво имаш тук предвид. Второ - въобще не се потя от нерви, че някой не бил с пичеловка, или каквото имаш там предвид. Все ми е тая кой е с пичеловка и кой не, аз съм женен и не ме вълнуват тия неща вече. Даже са ми смешни и жалки тия "пичеловци" с обратните волани. Нервирам се, че се застрашава човешки живот защото някой е пишман гъзар и иска да мине тънко. И всичко това за шофьорски умения, повече дистанция и прочее за мен са чисти глупости. Факт е, че си от грешната страна в колата и белята става за секунда, даже и да си внимателен шофьор.

Едно време като си купувах е46-цата за същите пари можех да взема по-нова е60-тка или е90-тка с десни волани, или дори по-нова нормална е46-ца . Вместо това си взех кола под бюджета и купих 2 комплекта по 4 нови гуми (летни и зимни) + обслужване + нови дискове и накладки. Въпрос на лична отговорност към себе си и към другите.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook