Как се зарибихте по БМВ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от alx » 02 Апр 2018, 17:22

ми аз само бях чел за разни бмв-та ама ми се струваха скъпи за това което предлагат- говориме края на 90те... после излезе е39 м5 и аз четох много за него и реших, че ми харесва щото тогава никой не предлагаше седан с такива параметри... и една вечер чисто информативно реших да отида да взема някой друг каталог на въпросната кола- те м5-ците тогава бяха кът и не си правих илюзиите, че ще я видя на живо.. та влизам аз, говориме си това онова и пича по едно време ме поглежда хитро и вика- "а искаш ли да видиш една на живо"? и аз така - :shock: "ама откъде?" и той- "ми един беше поръчал ама няма възможност да я вземе и сега е осиротяла"... заведе ме отзад в сервиза - още я помня- сива с черен интериор и тъмно червени ленти през средата на седалките... дори не ми трябваше да я карам... на другия ден само минах да си я взема... и така се почна...

сега като се замисля- е39 м5 е единствената ми кола която съм купил абсолютно импулсивно и 1 час преди да я купя не съм знаел, че ще си купувам кола изобщо...
Последна промяна alx на 02 Апр 2018, 18:11, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от Borymeckata » 02 Апр 2018, 17:51

Vra4anin написа:Честно казано, никога не съм бил особено зарибен от бмв. ... :mhihi:

И аз не се слагам при феновете и "зарибените", затова нямам какво да напиша... Карам Х-тройката вече 6 години (как минава времето...) само защото ми върши работа и не ми създава проблеми. В момента, в който усетя, че не тя ми служи, а аз на нея - заминава си безвъзвратно...

Врачанин, за БМВ-тата е ясно, ти кажи по хондите как се запали? :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от Borymeckata » 02 Апр 2018, 19:00

Еее, недей така. Всички сме правили грешки на младини... :wave: :wave:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от Mpower94 » 03 Апр 2018, 3:06

Горе долу 2003,2004г, баща ми и негов приятел, вкараха в двора едно бледо червено бмв е21. Беше без двигател и скорости, боята избеляла, но купето доколкото си спомням беше непокътнато. Прибирам се от училище и виждам колата под ореха, а като се приближих и видях емблемата разбрах,че е бмв.Не бях виждал много бмв-та тогава, разочаровах се като разбрах ,че не е наше и ,че не може да ме повози,но пък не излизах от него.Просто си стоях вътре, 9 годишно хлапенце.Стоя там няколко месеца и си го взеха, не след дълго в двора заварих ударено.е30, стоях неотлъчно с баща ми и майстора докато му изправят ламарините и от тогава съм фен на марката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от streetz » 03 Апр 2018, 10:22

Навремето имах известни несполуки с учението и реших да поработвам, докато се опитвам да си взема изпитите. И понеже за млад човек без образование и без опит няма много опции се хванах в една автомивка (най-яката работа). Та там за 6 месеца на доста коли се качих и покарах, но от една Е34-ка М20В20 направо не ми се слизаше, просто си седях и я форсирах място ... имах чувството, че мога да го правя до безкрай Дотогава не бях изобщо фен на БМВ, даже точно обратното. Впоследствие дойде време да си купя собствен автомобил, много бях мераклия за Ford Probe 2.5, но в крайна сметка осъзнах, че е твърде рядка кола за нашите ширини и с частите и ремонтите ще е сложно (и все пак още ми е мерак). Та като не можеше да е тя, поне реших да е задължително със задно, затова и изборът беше ограничен до BMW, Мерцедес и разни японски екзтотики. Нататък е ясно - харесах една Е36-ца във форума, за една нощ изчетох всички мнения на собственика, на следващия ден право при него и я взех.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от kasho » 03 Апр 2018, 14:31

И аз като колегата Don_Diego бях върл фен на Ауди и върл бензинаджия, докато баща ми не си взе едно е46 дизел, тогава 7 годишно. Покарах го няколко пъти, включително на дълъг път и в мен настъпи дълбок душевен катарзис. Отрекох се от ВАГ-аджийските творения и си купих също е46, само че 330хд. Съответно жена ми, която беше твърдо против (у-у-у, много скъпо за поддръжка, много харчи, за какво ни е толкова мощна кола...), също преживя дълбок душевен катарзис и сега е по-голям фен на БМВ и от мен :mhihi: После се преместихме да живеем в Германия и БМВ-то няколко пъти ни караше и връщаше безпроблемно. Съответно като го продадохме нямаше колебания какво да вземем на негово място. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от sobiss » 03 Апр 2018, 19:47

Беше някъде '92 или '93, на приятел баща му беше някакъв играч и имаше Е32 и често ни развозваше на горе на долу...толкова обичах тази кола, че често ми се случваше да сънувам как е карам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от kiko » 03 Апр 2018, 20:55

Първото ми БМВ ми дойде от бартер :mhihi: ,след това открих форума и така се запалих по марката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от steeN » 04 Апр 2018, 0:21

Имах спомени от малък от Е30 купе. После като тръгнах да си купувам първа кола пробвах какви ли не кенефи и като седнах в Е30 и залепнах.
Което е интересно, че дори и в сегашните БМВ-та като седнеш да караш си носят ДНК-то от преди 30-40 години.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от acho.rs » 04 Апр 2018, 7:01

И аз не знам точно кога се заради симпатията ми към марката. Спомням си че преди около 20 години в околностите се навърташе една маслено зелена Е39 с М пак. Дори не спомням дали беше истинска М5, но на фона да другите коли изглеждаше феноменално. Една от няколкото коли от НФС, които се виждаше на живо. След това дълго време не можех да възприема класическия дизайн на БМВ. И изведнъж 2004-5ата започнах да гледам Е39ки в автооказионите и ме впечатли уникалния интериор. И случайно се озовах за няколко кръгчета в Е38 740и... Натам вече манията ме обзе с пълна сила. Бях се зарекъл, че докато не изкарам пари за Е39, друго няма да карам.
Първата ми кола по стечение на обстоятелствата беше А6, но колкото и да ме кефеше принципно отличното Ауди, не беше моя автомобил. Тогава и рекламната кампания на Ауди беше мега дразнеща, управлението на колата беше като на пижо, масовите фенове си бяха, както и досега заклети голфаджии и тази марка в БГ винаги ще си я свързвам с гоуфо. Та така - БМВ си остана единствения избор за динамична кола с директно управление, задно предаване и хубави бензинови мотори. Сега основната кола ми нне притежава нито едно от горните качества, но БМВ клуба и общността ме карат отново и отново да избирам марката, дори когато в актуалните им коли е останало толкова малко от класическият дух.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от Gpenev » 04 Апр 2018, 11:12

Приятел на баща ми който вкарва коли от Италия, ми показа една е39-ка 20-ка 98година. Много се зарибих по нея но за съжаление нямах пари да я купя, даже я сънувах че е моя. Е на след 3 дни баща ми удря 5-ца от тотото на стойност 3300лв и ми купи въпросната е39ка. Това ми беше първото бмв и ме зариби супер много по марката. От тогава до ден днешен, това са близо 5 години, само бмв-та са ми в главата. :D :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от kikko » 04 Апр 2018, 12:48

Баща ми е фен на автомобилите и от малък ми показваше и разясняваше кое и как. Въпреки,че той харесваше и караше повече Мерцедеси,хвалеше много и БМВ-тата (Е30 и Е34). Покрай него много харесах Е34-ката и след доста години пораснах и си купих. Колата беше 17 годишна,но като я видяхме и на двата много ни хареса. Аз я карах, започнах да се чудя и бащата каза "Няма какво да се чудиш,с тази кола където и да отидеш няма да се изложиш" и...... си я купих. След това е ясно...
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от firstduo93 » 04 Апр 2018, 17:19

Ми честно казано винаги съм си бил зарибен , дори когато бях малък и не знаех нищо за бмв пак ги харесвах. На мен ми е вродено :mrgreen:

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от ryan83 » 05 Апр 2018, 17:24

Ами интересен въпрос.. :mhihi: баща ми беше маняк на Мерцедесите и имахме няколко..по БМВ се запалих..заради визията..спортния вид..звука на шестака..а и от форума още повече :D Веднъж карах едно Е39 на приятел и беше мн яко.. :mhihi:
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от randity » 05 Апр 2018, 17:53

Беше 2009-та година. Събирахме се доста голяма компания, а покрай нас винаги имаше по-големи, имащи вече книжки, коли, та и деца :mhihi: До тогава, БМВ-тата дори не ги и виждах по пътищата. Та даже единия от големите имаше такова, ама не му обръщах особено внимание. До един ден, когато каза "Айде да те водя с мене". Качих се аз в онова двайсково купе, цялото в М-пакет, вътре кожи, чудесии. Бре викам, ебати благата работа. Тръгнахме, влизаме в тунела и нашия като настъпи тоя шестак. Аз се ухилих като пълен идиот :mhihi: До края на пътуването все усмихнат си седях. И от тогава се почна, четене, гледане, открих и форума, покрай форума научих много за тази марка, открих страхотни хора, с някои от които и до ден днешен сме в приятелски отношения. Открих форум, пълен с всичко. От всякаква материя за марката, до развлекателните истории в "Страхотни истории". Започнах да ходя по сбирки и мероприятия, къде някой ме вози, къде ходя с метро или пеша. Страхотни години, страхотен форум.. беше. Та общо взето, така тръгна моята страст към тези автомобили. До ден днешен няма човек, който да ме обори, че "е т'ва БМВ гле'й к'во е грозно". Всяко БМВ носи своя чар.

По ирония на съдбата, до сега, освен едно е36 за около седмица, друго БМВ не съм имал, ма то всичко с времето си :mhihi:
/да напускам ли?/
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook