Как се зарибихте по БМВ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от Хаос » 15 Юни 2018, 13:42

Гледах мобиле и форума за Е36-тица. Нито една не ми хареса на нормални пари. Хвърлях и едно око на Е34-ките.
Накрая попаднах на обява в мобиле за червена Е34-ка и ходих да я гледам, много ми хареса. Ходих да гледам и една Е36-ца, която се оказа пълен дарак.
Купих си първото БМВ и бях много щастлив, макар да нямах много пари за бензин, а газ беше мръсна дума. Но имаше заводски шпер, климатик, темпомат и ел. стъкла. Екстри, които повечето съвременни коли нямат...

От форума начуих, че има и по-мощни двигатели за модела. Научих, че има и митичната М серия. И почнах да сънувам М-ки.
После почнах да търся да си купя М-ка и след много, много, много търсене - може би над година - се появи за продан моята М-ка - с вскичко, което някога съм искал да има...

После смених работата и вече нямах служебна кола, та си купих още едно БМВ за всекидневна - то пък прелива от екстри и много ми пасва.

За да бъда честен, ще кажа, че исках да не е БМВ, тъй като все по-малко ми харесват хората, които карат БМВ, но за тея пари другите марки не предлагат и половината от стойността на едно БМВ.

Сега обмислям и Е30-ка за проект - няма отърване от тая болест БМВизма...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от DLVasilev » 15 Юни 2018, 17:02

Първата ми кола трябваше да е Е34. Но чичо ми реши да ми подари една от 2-те му Е36-ци, 316-ка нищо особено. Не беше моята кола, но въпреки всичко не се отказах от марката. Тази Е36-ца ми глътна около 7000 лв и все още беше далече от понятието "кола" Продадох я, на загуба разбира се както всеки един автомобил и с парите от нея и тези, които следваха да бъдат набити в нея купих едно свежо бяло Е34 ама като пуканка на 168 000 км от първия му собственик в германия. Покарах го така 2 години, ама нещо пак не беше както трябва. От там се започна- М60В40 готов за монтаж, черна кожа ел с подгреви, автопилоти, инсталация на цялото купе от голямо е34 абе всичко необходимо да стане така както аз я исках. Купето беше оголено и готово за боя и събиране когато изпадна едно привлекателно Е38 и в този момент вратите на гаража откъм задния двор се отвориха и кокошките весело посрещнаха едно голо купе :mhihi:
Още на следващия ден вече имах Е38 740, което и до днес ме радва, a E34ката беше разпродадена на доверени хора :mhihi:
През това време бях ударил дъното-имах пасат 2-ка, но бързо ми дойде акъла и беше сменен с 124-ка :mhihi: лек признак на подобрение, но все пак трябваше постепенно да се лекуваме :mhihi:
И така до тази година когато смея да твърдя, че имам колите, които винаги съм искал- Е34, Е28, Е38 и W124
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от drifty » 15 Юни 2018, 22:25

Случайно.

Беше лятото на 2013та, тъкмо бях завършил училище и вече работех на 2 места. Юли месец реших, че ще реставрирам из основи тогавашното ми МПС - Симсон С51, защото и без това не беше надеждно. Разглобих го на части и си ходех пеша до едната работа, а с вектрата на бащата на другата, че обикалях региона и събирах лев за реставрацията. Сякаш не беше много окей да сме двамата с една кола и се замислих дали да не си взема и аз личен автомобил, но нямах средства. Един съсед спомена, че ще си продава фиестата - 90та година, 1.0 или 1.1 - 50-55 коня, нещо такова, абе гроб. Сега като се замисля какво бях на път да купя... Та един прекрасен ден ми се обажда едно приятелче от училище със следните думи: "Братле, моля те, купи Мая, днес един циганин идва да я гледа, хареса я, ама сърце не ми дава да му я продам". След бърз разговор с бащата и един заем от 1000лв от банката, отидохме за Мая - а именно Е36 м40б18 седан от 91ва, от първите 36-ци. Имаше шибедах /май/, и ел стъкла отпред - яката работа :Д На циганина казахме, че сме ударили колата :Д. В деня на покупката счупи синхронизатора на 2ра предавка, но пък познавах колата и много я исках. И така се сдобих с първата любов и я карах с повредена кутия близо 2 години, докато я смених и продадох и колата веднага след смяната. Ей, много щастлив бях в онзи ден, а дори нямах пари да и капна бензин и 2 седмици си ходех пеша и колата стоеше пред блока. На контакт излизаше следната картинка, показваща ми колко е трагично положението :Д
20130909_140253.jpg
Дори не знам как стигнах до бензиностанцията 2 седмици по-късно и на 2.70 бензин заредих 50 литра бензин /колата нямаше газ/ и с такъв кеф карах. И от тогава, любовта към тая марка не ме напуска. Много ме е яд, че я продадох тая кола. Ако някой мерне ВТ 2728 пише, ще почерпя, искам си я обратно тая Мая.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от boksioraE39 » 19 Юни 2018, 7:34

Първото беше Е34 М50 B20,сдобих се с него след като го купих.
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook