Как се зарибихте по БМВ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от acho.rs » 05 Апр 2018, 21:15

Време ти е вече да си взимаш БМВ или да напалваш. Колко години вече оправдания :D

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 572
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от mumford » 12 Май 2018, 22:21

Беше 2006-та и си търсих кола. Нямах пари за порше, видях паркирано на улицата последният модел бмв - е46 купе и си казах тва ще е. Колкото и други коли да карам, тя си остава люБимото ми БМВ :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от drifty » 12 Май 2018, 22:29

Да имаш Е46 купе през 2006та си е било яката гъзария.. Чудно ми е кви пари е било тогава
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от TNT » 14 Май 2018, 11:49

Нямам конкретна ситуация. Още като дете ми харесваха. Калеко ми караше за кратко едно Е30 (някво смотано 316 или 318 беше), даже май не беше и негово, а на сестра му :mhihi: Това ми е първия спомен да съм се возил в БМВ. После някакъв бус решил, че СТОП-а не е за него и отиде баварката. След това комшии имах с разни интересни за онова време баварки. Е30 318ис, Е36 320, Е36 318ис с М-пакети, джанти и т.н., карано от автомобилен фен, ама нещо бая го блъскаше :mhihi: После имаше един пак с 20-ска, ама с генерация от край до край. Страшен звук вадеше, а стила на шофиране му беше: всяка права драг, всеки завой дрифт. Беше весело, като се возех. По разни нелегални гонки като съм ходил да зяпам, БМВ-тата все са били всичко наред :mhihi: После пак калеко ми взеха Е34 518и :mhihi: без никакви екстри, ама пък много запазено. Много години го караха, 50% от проблемите бяха от газовата. Много здраво. Вече в последните му години вече и аз съм го карал :mhihi: :mhihi: После започнаха да се появяват БМВ-та и в семейството. Брат ми имаше Е36 320и. Веднъж го беше оставил на баща ми, който гледаше в този момент някви Опели :mhihi: След един уикенд с БМВ, отиде и си купи Е39 523и :mhihi: 39-ката вече доста години стои в семейството. 6 години в баща ми, после мина на Е60, Е39-ката за мен. Следващата кола най-вероятно пак ще ми е БМВ. Повече ме влече 3-та серия честно казано, млад съм още :mhihi: Но и на 540и ръчка ще се радвам :mhihi: Със сигурност ще е нещо с голям мотор и повече екстри. Форума го четях със сигурност от преди да имам книжка. А и доста време (може и година да е било) съм го чел и без регистрация.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от DLVasilev » 15 Май 2018, 17:59

Баща ми имаше Е12 520 и Е28 535. Първото не си го спомням много много, ама второто така ми се наби в тиквата, че друга кола не искам и да имам. Смилих се над мерцедеса щото ми е безпроблемен и ми е роб той на мен, а не аз на него докато бмв-то е "Вечния Проект" :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от zAcK » 15 Май 2018, 20:27

Винаги са ми харесвали, зарибих се като си купих Е34 с М20 :shock: :mhihi: :angel: , ама се вманиачих, като се запознах с други BMW фенове :mhihi: :mhihi: :mhihi: :help: :help: :help: :ok: :mhihi:
Много весели години бяха тогава. За справка gif-чето в подписа :mhihi: :have one: :drinking: :guitarist: :drink: :drinking: :guitarist: :driving:

P.S. Ебаси борда, чуек :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 12.06.2018
Пол: Мъж

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от Miroslav7 » 12 Юни 2018, 22:41

При мене се наложи да си взема кола ,която да издържа на дълъг път и то доста километри още докато съм на 20 години ... и понеже няма кой да ми каже ,какво да си взема се наложи да импровизирам и разбрах ,че бмв от 6 цилиндъра на горе е много добре от към двигател ,то това е най важното всичко друго се прави ,пък то и с нашите пътища ... и така се случи ,че се сдобих с една е39-ка ,двигателя на светофарите не мога да разбера дали работи или не ,може да е малък но му се радвам доста и без да искам започна марката да ми харесва ,може да си имат някои капризи ,но си заслужават особено се впечатлих от това ,как малък двигател и в състоянието , в която взех колата как въобще изкара 140 км не можах да повярвам имаше почти 2 литра масло в двигателя (поради предишния собственик ,който беше частен съдебен изпълнител и така стана ,че я взех с напълно неизвестно минало..)и тази издръжливост ,просто ми доказа нагледно ,че марката си заслужава ,имах други проблеми ,понеже отидох при майстор ,който не се занимава специално с бмв ,но въпреки това за мой късмет се справих с всички проблеми преди да са станали сериозни :) ...От тогава насам въпреки ,че е малко време ,марката ми харесва ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от E.5KOV » 14 Юни 2018, 12:59

Въпреки, че за трети път в живота притежавам БМВ, нещо ми е трудно да се зарибя по марката. Някой ще каже, че защо тогава ги купуваш тия БМВ-та и то три пъти? Ами така се е случил момента. Когато съм търсил кола това е било най-доброто предложение, т.е. съотношението, цена, пробег, години, състояние е било най доброто из между другите оферти. А и със сигурност съм останал доволен от вече бившото ми БМВ. Но лично за мен БМВ не е най-добрата кола... Винаги има някоя, която върви по-вече или харчи по-малко или вози по-добре или пък е по-безпроблемна и т.н. и т.н. Естествено това последното сравнение се отнася за автомобили от един клас. Естествено и БМВ си има своите достойнства но никое от тези достойнства не го отличава толкова от другите, че да ми се изпълнят очите с умиление. Не твърдя, че съм прав и не хейтя по марката но личния ми и професионалния ми живот минава сред автомобили и това ми дава самочувствие да изкажа подобно мнение...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от barty » 14 Юни 2018, 15:29

Публично ще бъдеш порицан :mhihi:
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.02.2018
Пол: Мъж

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от k0lev » 14 Юни 2018, 15:49

Трябваше ми кола за дълъг път, исках да е немско, седан. Женското не спря да мрънка за Мерцедес или Ауди 'щот видиш ли БМВ-то било селяндурска кола..ама върви спори със стена. Та Сравнявах модели и четох по форуми (мерцедес,бмв,ауди) и стигнах до заключението, че е60 530 като вървеж, екстри, здравина на мотора (иска ми се да кажа и комфорт, но не съм до толкова сигурен) БМВ-то превъзхожда другите 2 марки В ЦЕНОВИЯТ ДИАПАЗОН, В КОЙТО ТЪРСИХ. Допълнение към това е, че съм на 26 с тази кола хем изглеждаш леко улегнал, хем доста агресивен, когато си на пътя.. абе супер е ! :ok:
Женското даже не каза гък след като видя селяндурската кола и даже много и се кефи :kuku: :mhihi: :mhihi:
За скромният едномесечен стаж зад волана на тази марка не знам какво повече бих могъл да търся от автомобил !

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от Lenco » 14 Юни 2018, 22:01

E.5KOV написа:.... Винаги има някоя, която върви по-вече или харчи по-малко или вози по-добре или пък е по-безпроблемна и т.н. и т.н. ......

Коя е тази кола, и да е по-евтина, и да върви настрани, и да е в топ 100 на Nürburgring, и някви идиоти да са слагали в коша и jz или ls-мотори???
Ииииии мангали, мутри, и депутати да, и се радват?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от Borymeckata » 15 Юни 2018, 7:17

Аз имах много кофти експириънс с едно 324d, тройния стоп, не знам как се води модела, май Е30. Няма такъв мъртвец, казвам ви. Анти-автомобил, във ВСЯКО едно отношение. Карах го (силно казано - по-скоро се возех с него) две години и най-щастливият момент с него ми беше, когато успях да го бартеросам с един Ренглър и му видях задницата... Оттогава се бях зарекъл - НИКОГА вече БМВ, дори без пари да ми го дават!

Затова със свито сърце седнах в Х-тройката, но останах приятно изненадат - този път са успели да направят практична кола и дизел да върви! Браво на баварците! Карам "джипката" седма година и не мисля да я сменявам, освен ако не ми свие някой кофти номер.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от astrapower » 15 Юни 2018, 9:25

Боримечка викаш да си ги караме докато ги забранят дизелите и после за скраб :) Сега по темата, колеги незнам защо но много отдавна още от 80-те харесвам тази марка. Беше ми попаднало някакво списание, вероятно внесено от вън, защото тогава нямаше такива по кварталните "РЕП" (младежите може би не знаят какво е точно това, но да си представят днешната "Лафка" :lol: ), което разглеждах с невероятен интерес и вътре се сещате какво е имало....едни Е23-ки напудрени. Е нямаше как да съм виждал по онова време 2-3 клас нещо по-хубаво и впечатляващо от това. Между впрочем имаше и някакви аудита, но нещо не ме впечатляваха така както 7-ците. Та така започна, разбира се имал съм всякакви кошници, карах и ауди преди Х-кса :). Сещам се за един лаф от форума някъде съм го чел (перифразирам): БМВ не е нито най-красивата, нито най-бързата кола, а просто най-добрата.. и това ако не е мания здраве му кажете. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от Grozdanoff » 15 Юни 2018, 9:42

Колеги дайте да разнообразим малко темата, въпросът е: какъв модел беше първото Ви БМВ и как се сдобихте с него

През 2002 бях шофьор на една година и имах Seat Ibiza точилка... Мечтаех си за едно Е36/Е34, но тогава доколкото си спомням те вървяха над 10к, а аз не разполагах с такива пари. Един приятел на пълно шано се сдоби с черна англичанка Е34 520i, тъй като беше барман на Златни Пясъци и едни младежи му го дали почти без пари. Тогава обаче колите с десен волан хич не бяха модерни и като видя след няколко месеца, че не може да го продаде се нави да го бартерса за Seat-a ми. Така станах горд собстеник на Е34 520i m50 с доста екстри за модела и с последните си пари и доста труд успях да му обърна волана, сменя всмукателния колектор понеже издишаше оттам и изобщо да го обслужа. Спомням си, че след като го изкарах от канала и тръгнах да го карам ми бяха останали само 30лв, сложих му за 20лв бензин и тръгнах да ходя на кафе, но тогава бях най-щастливия човек на планетата :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Как се зарибихте по БМВ?

Мнение от kolp » 15 Юни 2018, 10:18

Grozdanoff написа:Колеги дайте да разнообразим малко темата, въпросът е: какъв модел беше първото Ви БМВ и как се сдобихте с него

През 2002 бях шофьор на една година и имах Seat Ibiza точилка... Мечтаех си за едно Е36/Е34, но тогава доколкото си спомням те вървяха над 10к, а аз не разполагах с такива пари. Един приятел на пълно шано се сдоби с черна англичанка Е34 520i, тъй като беше барман на Златни Пясъци и едни младежи му го дали почти без пари. Тогава обаче колите с десен волан хич не бяха модерни и като видя след няколко месеца, че не може да го продаде се нави да го бартерса за Seat-a ми. Така станах горд собстеник на Е34 520i m50 с доста екстри за модела и с последните си пари и доста труд успях да му обърна волана, сменя всмукателния колектор понеже издишаше оттам и изобщо да го обслужа. Спомням си, че след като го изкарах от канала и тръгнах да го карам ми бяха останали само 30лв, сложих му за 20лв бензин и тръгнах да ходя на кафе, но тогава бях най-щастливия човек на планетата :mhihi:


ха, доста добра история ;)

моето първо БМВ беше е60 530и 2004, взех го нa 118хкм от един бивш инженер от БМВ Германия и беше мега запазено, още му помня рамата ;) B607835
второто обаче наистина ме накара да се влюбя в марката, пак 530и, но 2008, на 87хкм, cs88673. до ден днешен съжалявам че го продадох, не съм виждал по намазана е60 и до днес.
оттогава три V8-ака съм сменил и не виждам какво ще ме откаже от тях ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook