Програма "Енергийна ефективност" за къща

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Програма "Енергийна ефективност" за къща

Мнение от Е.Димитров » 17 Апр 2018, 15:19

adovet написа:
Е.Димитров написа:Малко да повдигна темата.
Покрай къщата, която наскоро придобих, излязоха някой ремонти, които трябва да предприема.
Това е едно "претърсване" на покрива, че нещо не ме радва много, пък и е добре да се освежи малко, и поставяне на дограма.
Та въпросите ми са, някой да има познати, които да предлагат ПВЦ дограма, но на по-конкурентни цени, със сваляне на старата дървена и поставяне на новата.
И някой да има познати/приятели, които извършват "претърсване" на покрив?
Става въпрос за района на Пловдив.

И един последен въпрос.
Всички, които ми предлагат оферти, са с цени с включен ДДС.
Та, някой да има идея, как да спестя това ДДС, тоест някой да има нужда от фактура за дограма примерно, и да си разделим ДДС то.

Много врътки за някакви смешни пари. В момента строя къща и аз ги мислех всичките тези врътки, но общо взето няма голям смисъл. Енергийната ефективност си е т..ак работа, има си определени фирми които могат да я изпълняват и трябва да се съобразяваш с техните цени и парите които ти приспадат са реално около 15% максимум, а в същото време и имаш такси около 500лв., та прецени си сам каква е далаверата. Иначе с ДДСто си е точене на ДДС и пак става въпрос за някакви малки суми. Общо взето не се занимавай с глупости, мой съвет.

Да, очевидно така ще стане. :bchug:
Всъщност зададох въпрос, който основния е, цени на дограми и цени на "претърсване" на покрив, а това, което предизвика вълнението, то не е нито основен въпрос, нито е водещо и определящо. Никога не ми се е налагало, да крия някакви доходи, пък и не желая да си обременявам мисълта с подобни неща.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Програма "Енергийна ефективност" за къща

Мнение от adovet » 17 Апр 2018, 15:21

https://www.facebook.com/groups/266205980460094/
Влез в тази група и пусни питанията си и ще получиш веднага много оферти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Програма "Енергийна ефективност" за къща

Мнение от Е.Димитров » 17 Апр 2018, 16:52

adovet написа:https://www.facebook.com/groups/266205980460094/
Влез в тази група и пусни питанията си и ще получиш веднага много оферти

Оферти има, но нали знаеш, от темата за "соца", както едно време и сега е така, трябва ми препоръчан, някой, който познава даденият майстор/фирма и има лични впечатления.
Все едно да питаш някой за автосервиз, и да те насочат към някоя фейсбук група :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Програма "Енергийна ефективност" за къща

Мнение от adovet » 17 Апр 2018, 20:45

Е.Димитров написа:
adovet написа:https://www.facebook.com/groups/266205980460094/
Влез в тази група и пусни питанията си и ще получиш веднага много оферти

Оферти има, но нали знаеш, от темата за "соца", както едно време и сега е така, трябва ми препоръчан, някой, който познава даденият майстор/фирма и има лични впечатления.
Все едно да питаш някой за автосервиз, и да те насочат към някоя фейсбук група :)
Викаш няколко и себеседвате и избираш лоито ти харесат. Аз така правех

Изпратено от моят MYA-L41 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Програма "Енергийна ефективност" за къща

Мнение от Е.Димитров » 09 Май 2018, 8:22

Така,
продължение на моите питания.
Отминалата събота приключих с "претърсването" на покрива, полагане на някакви паро незнам си какви мушами под керемидите, нови летвички и пренареждане на керемиди, както и нови улуци и водосточни тръби.
Имам за правене още 2 покрива, този на гаража и на една друга постройка.
Започвам ремонт на бани и стаи, а до края на седмицата, би трябвало да дойдат и да поставят новата дограма.
Питането ми този път е следното.
Не, че съм по някакви тънки сметки, но след последният ремонт, на покрива дето беше, майсторите ми си купуваха улуци, водостоци и други материали, който не влизат в офертата за "претърсване" и по мое мнение, си ме натовариха сериозно.
Има ли някой колега, от пловдивският регион, който да ползва някакви отстъпки в строителните хипермаркети или други магазини за строителни материали и съответно аз да мога да се възползвам от тези отстъпки при закупуване?

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook