Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alekangg » 23 Окт 2018, 9:05

Имам един въпрос към мотористите тук.
Може ли да ми обясните каква е тая мания-мерак или чист идиотизъм да се дава газ до прекъсвач на празен ход?
Най-редовно виждам такива типове, каращи бавно и изведнъж се стисва съединителя и се държи 5 сек газта на прекъсвач?
Това понеже не могат да карат и няма как да го направят в движение ли е или е някаква тайна лудост?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 23 Окт 2018, 9:31

alekangg написа:Имам един въпрос към мотористите тук.
Може ли да ми обясните каква е тая мания-мерак или чист идиотизъм да се дава газ до прекъсвач на празен ход?
Най-редовно виждам такива типове, каращи бавно и изведнъж се стисва съединителя и се държи 5 сек газта на прекъсвач?
Това понеже не могат да карат и няма как да го направят в движение ли е или е някаква тайна лудост?


Сигурно е имало некви мацки наоколо не се коси толкова :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 23 Окт 2018, 13:11

Ами,това са си нормалните кръгли идиоти,каквито има навсякъде! Каква логика да се търси в това нещо? За тях явно е форма на показ за 'голям карач',а после правят задръстване,дори на колите, по път със завои...Навсякъде ги има и под всякаква форма...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 23 Окт 2018, 15:34

Миналата пролет имаще един по Климент Охридски кара по осевата с някаква мацка отзад. Ама по баира в посока Икея. А насам, а натам.. повече от 10-тина км не може да вдигне. Страх го е да се разминава с колите. Малко след Ташев го изрязах и чувам тая отзад "малее, и колелетата те минават" :mhihi:

Иначе и такива случаи има :mhihi:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от (bubsa) » 23 Окт 2018, 15:50

Тоя е направо бездарен :kuku:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от hell's angel » 24 Окт 2018, 15:45

alekangg написа:Имам един въпрос към мотористите тук.
Може ли да ми обясните каква е тая мания-мерак или чист идиотизъм да се дава газ до прекъсвач на празен ход?
Най-редовно виждам такива типове, каращи бавно и изведнъж се стисва съединителя и се държи 5 сек газта на прекъсвач?
Това понеже не могат да карат и няма как да го направят в движение ли е или е някаква тайна лудост?

Аз не разбрах какво питаш, хем празен ход, хем прекъсвачи, хем карат бавно, хем не е в движение ... :dunno:
Иначе, по-непретръпналите помпат предварително, за да не ритат огледала в последствие :mrgreen: Другият вариант, донякъде и за ташак :ok: :

Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Мотористите във форума!

Мнение от skoti79 » 24 Окт 2018, 16:03

alekangg написа:Имам един въпрос към мотористите тук.
Може ли да ми обясните каква е тая мания-мерак или чист идиотизъм да се дава газ до прекъсвач на празен ход?
Най-редовно виждам такива типове, каращи бавно и изведнъж се стисва съединителя и се държи 5 сек газта на прекъсвач?
Това понеже не могат да карат и няма как да го направят в движение ли е или е някаква тайна лудост?



Най-простия отговор, за обозначаване и предпазване от заспи.
5 сек. е много, тогава говорим за простотия.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Мотористите във форума!

Мнение от c04 » 24 Окт 2018, 21:20

hell's angel написа:

Не им схванах трафика ама на места май селски изцепки прави :dunno: , повечето пъти е прав де.Едно е сигурно в Бг няколко пъти да са се сбили с пешеходци до сега и няколко дръпки до прекъсвач да е направил :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 30 Окт 2018, 15:03

По принцип, мотор, който много реве - не върви. Застигал съм такива - първо го подушваш, после го чуваш и накрая го виждаш... И да, има такива "мотористи", дето не могат да завиват - на правите натискат, а завоите ги минават с пуснат крак на втора. От това, да скачаш на спирачките В ЗАВОЯ - едва ли има по-голяма идиотщина, която да направиш с мотор... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 30 Окт 2018, 15:37

Да "скачаш" на спирачките в завой не е правилно,определено! Но разумното използване на спирачки,дори доста дълбоко,в началото на завоите си има своите предимства и обеснение! Т.е.,всичко зависи от "дозата"! Използването на задната спирачка също си има своя "благоприятен ефект" при определени обстоятелства! Всичко много зависи и от типа на мотора...Този на клипа кара доста зле! Може просто още да се учи,знае ли човек? Опасен е за себе си и околните в момента!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 30 Окт 2018, 15:52

Е, понякога се налага, според ситуацията. Като цяло и двигателната спирачка трябва да е достатъчна, при съобразяване на скоростта на приближаване и степента на трудност на завоя, както и техническите умения на водача. При т.нар завои с двоен апекс се налага корекция в завоя, но не и с рязка спирачка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 30 Окт 2018, 16:51

За който не го е направил препоръчвам да гледа филма Twist of the Wrist има го в замунда. Там е обяснено доста добре за завоите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 30 Окт 2018, 16:59

Принципно,основната идея е със започването на завоя да се започне и с ускорението! Или най-малкото да се минава с "равна" газ.Това означава,че точно преди да сме започнали да завиваме,вече да сме с правилната скорост (т.е. да сме приключили със спирачките и изобщо с намаляването)! Това си е особено валидно за 600-ките.За тези,които са доста по-добри водачи,е нормално и доста по-късното използване на спирачки,вече по-дълбоко в завоя,но те вече знаят какво правят и как реагира мотора! Тук не става дума за възникване на екстремна ситуация по време на завиване и нужда от бързо намаляване на скорост,докато завива мотора! Ситуацията е гадна,защото,колкото повече спирачка трябва да се използва,толкова по-изправен трябва да е мотора! Загуби ли сцепление предната гума от предозирана спирачка в завой,следва "лоусайд"! Предполагам всички каращи мотори го знаят прекрасно.С употребата на съвсем дозирано количество задна спирачка може да се прави корекция на траекторията на мотора,при нормални обстоятелства,ако е необходимо...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Oblivion » 30 Окт 2018, 17:48

Карането на мотор в по-голямата си част е усещане и инстинкти от колкото теория. Сигурен съм, че всеки дето може да кара що годе използва counter-steering или така наречено обратно завиване ама не може да го обясни в действителност как се случва просто го прави. Това е красотата няма лошо човек да чете литература и да гледа образователни филмчета но практиката е най-важното нещо за развиване на уменията.

Тази година ми беше първи сезон на първи мотор (пистов) и никой не ми е обяснявал как се завива как се спира и т.н. Навъртях 10,000 км преди да падна миналия месец с което приключих сезона но научих страшно много неща и нямам търпение за следващата година.

Ако човек иска наистина да се усъвършенства и то бързо да кара всеки ден по всякакъв маршрут и да се записва за калифорния училището да изкара 2-3 нива или при Ангел Караньотов на сепарева.

Аз често използвам предна спирачка късно или по-време на самия завой когато съм сигурен в асфалта и гумите са загрели хубаво. Общо взето точно преди завоя я стискам по-рязко и я отпускам залягам и започвам да се накланям малко преди да стигна дълбок ъгъл може да се наложи пак да я натисна но цаката е плавно и контролирано така, че да си близо хем да зацепи предната хем да има все още сцепление. Факт е, че това изправя леко мотора но ако отново бързо го наклониш когато спреш да използваш спирачката няма проблеми. В идеалните условия се намалява до правилната скорост влиза се в завоя с еднаква газ и се излиза с мръсна газ но хора сме и правим грешки затова е важно да си подготвен да реагираш в по-екстремна ситуация или в ситуация където си изгубил първоначалната траектория,скорост и се налага корекция за да не изпуснеш завоя.

Любимия ми маршрут е дефилето за агресивно и същевременно техническо каране много завой бързи, бавни и прави а бе за всеки по нещо. Преди всичко трябва да се кара с разум винаги на мен това ми е трудно защото си падам камикадзе :roll: Познавам хора който са на 40-50 години и карат от лапета и все още научават нови неща или се усъвършенстват така, че никога не е късно трудното е да доживеем до тази възраст упражнявайки това хоби.


И хайде другата година да се организираме сериозно и да направим някакви общи карания и да се разходим има купища красиви места с хубави пътища из нашата страна :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Сондьора » 30 Окт 2018, 19:55

По нашите пътища повече внимание трябва по завоите, я пясък има, дупка, бабуна....вада.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook