Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
33
13%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
27
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 264
Scrapyard user
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 06 Май 2024, 23:51

Аз щи дам жокер само, ти си прецени - T-GP R V3 яке/Т SP R панталон на A*. Или ако си мизерник като мен виж Seca Avatar II яке и си харесай панталон техен. Новия Hybrid III e топ. Така имаш удобен текстилен екип от 2 части, якето не е късо, защита АА и на двете, адаптивност към сезона.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 07 Май 2024, 6:34

В повечето случаи на кожените екипи от 2 части якето е много късо обикновенно над кръста. Ако ти е под кръста вероятно размера не е за теб. Мен лично не ми харесват понеже там където се презастъпват панталон и яке е стегнато, спарва и и ми е неудобно. Другото е че радко ги карат закопчани, уж много удобно е направено ама никой не ги закопчава. От моя опит мога да кажа че цял екип ми е в пъти по-удобен за каране. Вече ако е повече кафета отколкото каране като 90 процента от моторджиите двете части са по-добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 07 Май 2024, 11:55

Трябва да се направи разграничение между два вида екипировка

1/ костюм от 2 части, който не е направен да се носят отделно частите и яке, което както каза колегата е много късо. Направен е като алтернатива на цял костюм, но се облича доста по-лесно и по време на почивка якето може да се свали за по-голям комфорт. Това е екипировка която става както за шосе така и за писта.

2/ Панталон и яке с възможност за съединяване с цип. Когато двете неща са от една и съща серия на марката те имат еднакъв стил и цветове и изглеждат много подобно на костюм от две части, но имат няколко основни разлики - могат да се носят отделно, могат да бъдат различни размери, ципът обикновено е по-къс от този на костюм от 2 части и покрива около 220-260 градуса от обиколката. На много писти не се допуска такава екипировка и тя е ориентирана за шосе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 07 Май 2024, 13:54

260градуса от обиколката за неспортно яке доста ми се вижда :D Аз имам примерно лятно туристическо на Revit и ципа му е около 15см на гърбът.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 07 Май 2024, 14:31

:yes: не съм виждал такова, всички които съм виждал са малко над 180 градуса или повече, но не съм и ползвал туристическа екипировка - основно градска или спортна. Не знам колко има смисъл от тези 15см, но предполагам е по-добре от нищо.

Scrapyard user
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 07 Май 2024, 14:54

На Rev'It са къси да, аз имах такова яке и го продадох. На Сека-та ципа ми е от преден до преден джоб, ба ли го колко градуса е това, ма си е почти цяла обиколка. Отделно якето идва и с по-къс цип, който може да се пришие към какъв да е друг панталон.

Аз съм почти готов с първия си клип за ютуб (и имам материал за още 2), който като цяло не е нещо особено, тип запознавателен с мен и бъдещия ми канал, с отвратителен акцент на английски и дублирана версия на български, да могат на две места да ме хейтят :mhihi:

Малко откровения - спека е огромен, мотивацията също; пътя за минаване е дълъг, но възможностите по него са безбройни. Ще натискам яко, надявам се с времето (неизбежно) да се поокърша, да пооправя говора и да развия възможностите си за editing.

От както ми се зароди идеята ме мъчи въпроса - що пък точно мои видеа биха гледали хората. Още ме мъчи де, но сега съм една идея по-близо до отговора - що пък не :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 07 Май 2024, 16:06

[quote="Spit-Fire"][/quote]
Давай смело напред, пусни после линк тук в темата. Поне на мен и предполагам на други колеги ще е интересен резултата от начинанието.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 07 Май 2024, 16:13

nero_ написа::yes: не съм виждал такова, всички които съм виждал са малко над 180 градуса или повече, но не съм и ползвал туристическа екипировка - основно градска или спортна. Не знам колко има смисъл от тези 15см, но предполагам е по-добре от нищо.


По принцип все тая колко см е като повечето не ги закопчават :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Мотористите във форума!

Мнение от apexs » 07 Май 2024, 21:42

Винаги знам, че тук ще намеря отговори :) Като се замисля за незакопчаването , не знам дали ще ги закопчавам и аз ...
Цял екип е супер удобно и комфортен за каране. Също тук в Бургас се кара целогодишно и за вятъра е супер. Обаче, ако искам да седна да хапна някъде е тотален ад :bang: ааххах. Ясно, че не е за това, но ... няма как.
За момента ще оставя целият екип и по скоро май се замислям за текстилно яке и дънки с протектори за жеги и леки карания.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 08 Май 2024, 0:21

Препоръчайте с какво да сваля едни лепенки от резервоара....
Белят се с нокът или с пластмасова карта, но мноого бавно.
Освен лепилото имат и един междинен слой от нещо средно между гума и дунапрен, което се рони... :lol:
Чудя се с топъл въздух ли да пробвам да им помогна или с препарат за стъкла? Някакъв друг чалъм има ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 08 Май 2024, 6:17

apexs написа:Винаги знам, че тук ще намеря отговори :) Като се замисля за незакопчаването , не знам дали ще ги закопчавам и аз ...
Цял екип е супер удобно и комфортен за каране. Също тук в Бургас се кара целогодишно и за вятъра е супер. Обаче, ако искам да седна да хапна някъде е тотален ад :bang: ааххах. Ясно, че не е за това, но ... няма как.
За момента ще оставя целият екип и по скоро май се замислям за текстилно яке и дънки с протектори за жеги и леки карания.


И аз съм на същата схема цяла кожа до към 26-7 градуса и текстилно мрежесто яке с мото дънки за жегите. Като седна някъде с екипа на заведение обикновенно го разкопчавам и оставям горната част да виси зад мен :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 08 Май 2024, 15:01

Попадна ми едно 'универсално' кожено мото-яке от един сайт, което не е никак лошо, а виждам, че си е комплект и с протектори... Ако някой мисли, че му допада, цената е екстра! Ето го:

https://estestvena.com/%D0%BC%D1%8A%D0% ... order=DESC
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Мотористите във форума!

Мнение от frizzante » 08 Май 2024, 16:11

dhtj написа:Препоръчайте с какво да сваля едни лепенки от резервоара....
Белят се с нокът или с пластмасова карта, но мноого бавно.
Освен лепилото имат и един междинен слой от нещо средно между гума и дунапрен, което се рони...
Чудя се с топъл въздух ли да пробвам да им помогна или с препарат за стъкла? Някакъв друг чалъм има ли?
Нагряваш с топъл въздух и пръскаш с WD40.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

Scrapyard user
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 08 Май 2024, 18:50

Бензин и падат на секундата, скоро си чистих така лепилото от танк гриповете.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Мотористите във форума!

Мнение от enigma » 08 Май 2024, 19:36

С бензина внимавайте да не "почистите" и лаковото покритие. :lol: С малко количество напоено в кърпа предполагам не е голям проблем...

Аз вчера пак направих 100тина мили в "планините" над калифорнийските лозя.
Тези пътища са рай за мотори, докато не дойдат горещините след 2-3 седмици, и пак хващам крайокеанските. Сега беше 20-22 градуса, идеално. Проблема с крайокеанските е, че в летния сезон има много групи с харлита, които повече се мотаят по пътя отколкото да карат. :lol:

may7_3.png


may7_2.png


may7_1.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enigma
ያለ እኩል

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook