Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Venko » 31 Мар 2018, 21:48

Всеки има акъл в главата, колега. Доказателство за това е, че всеки взема решение в даден момент.
Това, което ти адресираш е адекватността на акъла спрямо общоприетия правилник.
И адекватността се простира до свободата - т.е какво ще стане ако направя ей така - ще ме осъдят до живот, ще убия съпътника ми, може да убия съпътника ми, ще се потроша.
В зависимост какво мога да си позволя - правя го. Иначе казано - карането е обвързано не с удоволствие а с адресиране на правила

Но това момче (40+) за което говоря на Харлито - той не адресираше правилника или нарушаването му, а адресираше кефа от карането на мотоциклет с готин събеседник и видимо му се получаваше.

Borymeckata написа:Хлапашка работа... Заради такива никой не ни уважава и ни гледат като самоубийци и донори. Виждал съм разни пишлемета без каски, по къси гащи и джапанки, на някакво моторче без номер и без кюнец (дето първо го чуваш, после го подушваш и чак накрая го настигаш) да карат като ненормални между колите и ми е идвало да навия газта, да ги хвана и да им хвърля един пердах, ама... явно няма смисъл. Не можеш да помогнеш на човек, който няма акъл в главата. Естествен подбор, пичове... :dunno: :dunno:
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Фидел Кастро » 31 Мар 2018, 23:48

skoti79 написа:Кво стана неска, баси, 4-ма си заминаха до момента, а деня още не е свършил .........

Е как Кво стана? Откриха мотосезона и резултатите са налице. :bang:
Ще се въздържа от коментар и псувни заради тези келеши какво безобразие беше днес около резиденция Бояна и респективно в близките квартали - Бояна, Манастирски ливади, Борово, Хладилника, Княжево и др. Всъщност те не са виновни, а е виновен този, който е издал разрешение да се затвори най-натоварената част на околовръстното и най-натоварените прилежащи му пътни възли и то в празничен ден и пикови часове.
Съжалявам, че не включих камерата да видят тези хубостници какво задръстване беше по бул. "България" след околовръстното и колко се измъчваха хората заради кефа им. Обръщането ставаше чак след почти 2 километра горе в Бояна. Никаква мисъл от страна на КАТ! :no:
Е ТЕ ТОВА Е ДЪРЖАВАТА НА ТИКВАТА, КАЛИНКИТЕ И ГИНКИТЕ!!!
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Мотористите във форума!

Мнение от speeder88 » 01 Апр 2018, 0:13

Няма дисциплина и възпитание! Днес бях на откриването, видях редиците ма старите рокери и си припомних защо без да съм имал мотор ме кефят тези машини! Няма форсиране, няма позьорщина, няма нищо! Дойдоха до Бояна, показаха, че по-горини мотори няма и си тръгнаха! Без шум, без въртене на гуми, без позьорщина! За мен това е смисъла на мотоциклетизма! Братя на вятъра!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Апр 2018, 18:38

Миналата година един охлюв на събора в Казанлък по време нашествието реши да спре цялата колона като бе отпред и да запали гумата на място. Обикновено така правят тези, които нито могат да карат на задна, нито могат да карат бързо, нито нищо. Та тоя герой обаче и това дори явно не можеше да прави защото със спътничка отзад стиснал го гледам предната спирачка(аз бях в насрещното защото движението бе спряно)и тъкмо почна да върти, но след кратко леко пълзене започна да отпуска повече спирачката и...а наляво, а надясно, накрая го цапна в бордюра и се качи върху едни хубави огромни, сранително нови саксии с дръвчета с тях, които са на северния изход на града. :mhihi: Видях го кой, даже се учудих, че се е качил на мотор, че и на пистак.
Някакъв полу-дядка пък с чопър изпревари между бус и друга кола като караше на осовата линия в деня на откриването, а по принцип те уж са по-културни.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 01 Апр 2018, 19:08

speeder88 написа:Няма дисциплина и възпитание! Днес бях на откриването, видях редиците ма старите рокери и си припомних защо без да съм имал мотор ме кефят тези машини! Няма форсиране, няма позьорщина, няма нищо! Дойдоха до Бояна, показаха, че по-горини мотори няма и си тръгнаха! Без шум, без въртене на гуми, без позьорщина! За мен това е смисъла на мотоциклетизма! Братя на вятъра!


Лично на мен винаги са ми били смешни всички опити да се вкара "идеология" в карането на мотор. Братя на вятъра, рицарите с железните коне, братството на две колела, със съответния имидж, разбира се - кожени жилетки, брада до пъпа, кръстове и вериги по якето, шипове и черепи по мотора - ние сме лоши момчета, опасни копелета, разбииш ли... А мотоциклетът е просто една машина, транспортно средство.

Веднъж по грешка се бях набутал на един чопърджийски събор и с текстилното си якенце и стоков FZ1 се чувствах като беден роднина. Нагледах се на огромни круизери с двигатели по 2 литра - целите в черен лак и никел, приличаха ми на локомотиви... Някакви брадати типове с кожени жилетки на голо и ръкавици без пръсти се наливаха с бира и ме гледаха мрачно... С две думи - не е за мен това...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Мотористите във форума!

Мнение от sixstraight » 01 Апр 2018, 19:38

Някой ходи ли на откриването, има ли снимки, търся определени кадри :bchug:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Venko » 01 Апр 2018, 20:49

Колега, имаш разкошен начин на разсъждаване, но и неприложим за държавата, в която живеем.
Както е установил г-н Уотс - някой карат, за да стигнат от А до Б, други карат заради карането.


Адмирации още веднъж!


Borymeckata написа:
speeder88 написа:Няма дисциплина и възпитание! Днес бях на откриването, видях редиците ма старите рокери и си припомних защо без да съм имал мотор ме кефят тези машини! Няма форсиране, няма позьорщина, няма нищо! Дойдоха до Бояна, показаха, че по-горини мотори няма и си тръгнаха! Без шум, без въртене на гуми, без позьорщина! За мен това е смисъла на мотоциклетизма! Братя на вятъра!


Лично на мен винаги са ми били смешни всички опити да се вкара "идеология" в карането на мотор. Братя на вятъра, рицарите с железните коне, братството на две колела, със съответния имидж, разбира се - кожени жилетки, брада до пъпа, кръстове и вериги по якето, шипове и черепи по мотора - ние сме лоши момчета, опасни копелета, разбииш ли... А мотоциклетът е просто една машина, транспортно средство.

Веднъж по грешка се бях набутал на един чопърджийски събор и с текстилното си якенце и стоков FZ1 се чувствах като беден роднина. Нагледах се на огромни круизери с двигатели по 2 литра - целите в черен лак и никел, приличаха ми на локомотиви... Някакви брадати типове с кожени жилетки на голо и ръкавици без пръсти се наливаха с бира и ме гледаха мрачно... С две думи - не е за мен това...
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Апр 2018, 22:55

Venko написа:Колега, имаш разкошен начин на разсъждаване, но и неприложим за държавата, в която живеем.
Както е установил г-н Уотс - някой карат, за да стигнат от А до Б, други карат заради карането.


Адмирации още веднъж!


Borymeckata написа:
speeder88 написа:Няма дисциплина и възпитание! Днес бях на откриването, видях редиците ма старите рокери и си припомних защо без да съм имал мотор ме кефят тези машини! Няма форсиране, няма позьорщина, няма нищо! Дойдоха до Бояна, показаха, че по-горини мотори няма и си тръгнаха! Без шум, без въртене на гуми, без позьорщина! За мен това е смисъла на мотоциклетизма! Братя на вятъра!


Лично на мен винаги са ми били смешни всички опити да се вкара "идеология" в карането на мотор. Братя на вятъра, рицарите с железните коне, братството на две колела, със съответния имидж, разбира се - кожени жилетки, брада до пъпа, кръстове и вериги по якето, шипове и черепи по мотора - ние сме лоши момчета, опасни копелета, разбииш ли... А мотоциклетът е просто една машина, транспортно средство.

Веднъж по грешка се бях набутал на един чопърджийски събор и с текстилното си якенце и стоков FZ1 се чувствах като беден роднина. Нагледах се на огромни круизери с двигатели по 2 литра - целите в черен лак и никел, приличаха ми на локомотиви... Някакви брадати типове с кожени жилетки на голо и ръкавици без пръсти се наливаха с бира и ме гледаха мрачно... С две думи - не е за мен това...


Всъщност,ако обичаш моторите,правиш и двете! И се придвижваш от т.А до т.В и караш, заради самото каране! Това със съборите "умря" отдавна! Няма какво да намерим там! Предпочитам да отида на ретро-сбирките! Огромна разлика в присъстващите!
В "ютуб" има по няколко големи клипа и от двете откривания! Хубави са!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Oblivion » 20 Юни 2018, 9:07

Имало мотористи в тоя форум като гледам анкетата :clap: Аз предлагам да се съберем някой път и да направим групово каране тъкмо ще обменим опит и ще се изкефим :)


Ако сте навити може бум_бум или някой по "оторизиран" в форума да направи един евент или организация какво мислите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 20 Юни 2018, 15:02

Звучи добре колега, но тежките организации не са най-добрия вариант поради хиляди причини. Има вариант да се предложи ден/час/маршрут, а пък който дойде дойде :)

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 21 Юни 2018, 8:35

astrapower написа:... а пък който дойде дойде :)


И накрая си караш сам :mhihi:

Аз по принцип съм навит за едно форумно каране :) Въпреки, че с моята моторетка не съм много за дълги преходи, ама колкото изкарам :)

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Пежо 206 и Велосипед
Мечтае да кара: BMW E91

Re: Мотористите във форума!

Мнение от angel.n » 24 Юни 2018, 0:20

astrapower написа: Има вариант да се предложи ден/час/маршрут/, а пък който дойде дойде :)


Колегата е прав, организацията на големи групи е трудно нещо. Ние обикновено се организирахме в неделя сутрин на "Кафето". Който искаше знаеше стартовата точка и приблизителен час :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 24 Юни 2018, 21:33

То с това време на последък не е много за подобни организации.

Да изчакаме да се пооправи пък може нещо да се разберем. Аз не съм много сигурен, че ще имам много време за каране ама може да поне по едно позьорско кафе да направим :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Мотористите във форума!

Мнение от mitaka7 » 26 Юни 2018, 16:34

Що пък да не дойда с моята 150 кубикова бегачка....хахахаха :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 26 Юни 2018, 16:36

mitaka7 написа:Що пък да не дойда с моята 150 кубикова бегачка....хахахаха :mhihi:


що? кво й е? всеки мотор които те кара да ритнеш 1-2 предавки надолу по нанагорнище е достоен за уважение ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook