Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 28 Сеп 2018, 13:15

Добре де , кой ги кара тогава такива добитчета като каджива елефънт , хонда африка или ямаха тенере ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 28 Сеп 2018, 14:17

Jordana написа:Добре де , кой ги кара тогава такива добитчета като каджива елефънт , хонда африка или ямаха тенере ? :mhihi:


Много хора...ама не у гората :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 28 Сеп 2018, 14:36

Aфриката, Super Tenere и т.н са ако наистина ще ходиш в Африка или страни от третия свят
на пътешествие, където ти трябва мотор, който е удобен за дълъг път, върви и може да се движи по лоши и черни пътища. С такова животно обаче не можеш да катериш баири... Попринцип е безсмислен клас мотоциклет, нещо като кросоувър :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Мотористите във форума!

Мнение от shlosera » 28 Сеп 2018, 15:30

Също много важно е мотора да е по-лек, че като се зачукаш в някое дере или храсталак (а ще се) да си го вадиш лесно, или като паднеш да го вдигаш сам а не с още 4 човека. Най-доброто решение е някоя дърта и запазена Cagiva 350cc 4 тактов. Хем ще е сравнително евтинка, здрави са, и не много тежки. Предимството на 4тактова машина е че не иска високи обороти, съответно може да се кара по-бавно, съответно боли по-малко кат паднеш.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 28 Сеп 2018, 15:57

От толкова приказки за мотори и гората ми се прикара, дали, а мотора ми е в бокса...тежко болен... :(

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 21.02.2010
Пол: Мъж
Кара: z3

Re: Мотористите във форума!

Мнение от prozorche » 09 Окт 2018, 5:59

Дали има някой колега, който се вози по полето около Божурище? Наскоро си взех едно ендуро и обикалям района :) Пълно е с деца с моторчета и атв-та

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: Мотористите във форума!

Мнение от feron » 09 Окт 2018, 19:19

Grozdanoff написа:Aфриката, Super Tenere и т.н са ако наистина ще ходиш в Африка или страни от третия свят
на пътешествие, където ти трябва мотор, който е удобен за дълъг път, върви и може да се движи по лоши и черни пътища. С такова животно обаче не можеш да катериш баири... Попринцип е безсмислен клас мотоциклет, нещо като кросоувър :mhihi:

Като притежател на старо Super Tenere, потвърждавам че катеренето на баири не му е най-силната страна. Пробвал съм го два, три пъти, след обстойно разглабяне на всички спойлери и улекотяване на макс. Е много трудно гоня приятелите с кросовите и леките ендурота. Все пак с пълен резервовар е около 220 кг (Едно Xr-че е около 140 кг.). Иначе си има своите преимущества и чак да е безмислен клас, не съм съгласен. Както се казва за всеки влак си има пътници. Ако се търси магистрално каране, също е много неподходящ. Стойката е изправена и е некомфортно возенето с над 120-140км/ч. Но пък на път с доминиращи завой е добре. Скоростите са балансирани, не е много бързооборотен и не трябва постоянно да се превключва.
П.С. Аз го ползвам основно за лежервно возене, да си върша работа из Софийските задръствания, и тук таме някое неделно излетче (включвам лек офроуд-тип возене :lol: ).
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Сондьора » 12 Окт 2018, 21:20

Нали кафе щяхме да пиеме....то сезон не остана

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Oblivion » 19 Окт 2018, 13:40

Колеги, претърпях инцидент и мотора е с потрошена предница ако на някой му се намират части или има контакти който да съдействат ще съм много благодарен. Става дума за Кава 02 zx6r (яйце,рогатка,километраж,фарове,слюда).

Ако модераторите преценят, че е много off-topic да изтрият поста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 19 Окт 2018, 14:02

Важното е ти да си добре. Части за мотора ще се намерят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 19 Окт 2018, 18:59

Oblivion написа:Колеги, претърпях инцидент и мотора е с потрошена предница ако на някой му се намират части или има контакти който да съдействат ще съм много благодарен. Става дума за Кава 02 zx6r (яйце,рогатка,километраж,фарове,слюда).

Ако модераторите преценят, че е много off-topic да изтрият поста.


Колега порови се из ebay, ако не намериш нищо в БГ. Аз последните 10г само оттам америка си купувам части...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 22.05.2009
Местоположение: София, Ловеч
Пол: Мъж
Кара: e30
Мечтае да кара: е30 М3

Re: Мотористите във форума!

Мнение от jp_montoya » 20 Окт 2018, 15:31

Oblivion написа:Колеги, претърпях инцидент и мотора е с потрошена предница ако на някой му се намират части или има контакти който да съдействат ще съм много благодарен. Става дума за Кава 02 zx6r (яйце,рогатка,километраж,фарове,слюда).

Ако модераторите преценят, че е много off-topic да изтрият поста.


0888 66 87 62 - Георги, момчето се намира във Велинград и цените на частите са му добри. Виж дали има нещо за твоя модел.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Oblivion » 21 Окт 2018, 16:46

44444468_290938628208786_76450920379973632_n.jpg



Благодаря но вече намерих всичко нужно и само чакам да ми се оправи рамото и запретвам ръкавите :bang: :bang:


Ще се обърна към колегите с думите: Никога не подценявайте никоя ситуация колкото и лесна да изглежда или незначителна една секунда невнимание е достатъчно да потрошите себе си или машината :(

И винаги носете екипировка защото тя е много важна в моя случай имах протектори на всякъде включително и на рамената и въпреки това го извадих а не искам да си представям без тях


Безаварийно и весело посрещане на предстоящите празници :driving: :driving: .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 22 Окт 2018, 16:12

Трябва наистина много да се внимава и да си постоянно нащрек. И аз в събота паднах, но като гледам доста по-леко от теб - счупих само задният калник и стопа. Случи се буквално за част от секундата...Минавахме през едно много кално сечище, задната гума поднесе и аз се забих в ската отстрани. За щастие без damage по мен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 22 Окт 2018, 19:13

Бързо и успешно оправяне колега! "Пластмасите и железата" няма какво да ги мислим! Времето застудява и е добре да се внимава повече с по-мощните машини! Настава време за ендурата и по-лежерните разходки...(никога не съм си мислил,че ще го кажа)! Живот и здраве,догодина пак ще натискаме,като се стопли подходящо...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook