Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 14 Юли 2018, 20:16

От днес за утре два ли много хора ще се съберат
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 14 Юли 2018, 22:37

Днес кафето (по-скоро фрапе) го пихме с колеги (не не от БМВ-форума) във Фанари,Гърция! Стана отлична разходка и плаж! Малко поизгоряхме,но още един-два плажа и всичко ще си дойде на мястото! Имаше много мотористи,които пътуваха и за събора в Кавала!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от SpUd3r » 06 Авг 2018, 14:47

Grozdanoff написа:
SpUd3r написа:Благодаря за насоките. Сега отговарям на всичко, което видях.
Насочих се към КТМ, защото от четенето ми се сториха по-леки от всички останали и ги хвалят като здравина. В клиповете препоръчват по-малките кубатури за гората 250-350 макс, както ме насочвате и вие. Хвалят много КТМ ЕХС 300 2Т и казват, че е най-голямата лудница, но не ми се занимава изобщо да мешам масла и т.н., та ще е 250 4Т (както препоръчвате и вие) или 350 в краен случай, ако много ми хареса нещо конкретно. Интересно ми е 9-10 кила разлика усещат ли се толкова? Примерно 2016 ЕХС 250 е 102кг, а ЕХС 450 111? Също какво означава хонда/ямаха са по-добри? По-здрави са или са инженерно по-добре измислени, че съм ламер на тема мотори и не мога да разбера. Иначе съм ~75 кила и не търся нискобюджетни решения. Искам да си взема нещо, което няма да го сменя в близките години. Примерно изпадат оферти ЕХС 2016, а те знам че са стрийт лигъл от завода и сравнение с предните години имало доста подобрения. Мисля и в даден момент да го регистрирам, защото нямам ремарке, нито пикап, а все някак трябва да стигам до гората.
За екипировка, гледах каска - AIroh Aviator 2.2, ботуши - AS tech 10, протектор - leatt 5.5 някакъв си беше, но се позамотах и изкупиха ботушите и повечето хубави неща при Еди. Обаче се оказа, че приятел ще праща контейнер от щатите близкия месец и ако намеря нещо на добра оферта, ще го поръчам. Да попитам също заслужава ли си да се купува скъп бридж (май така се казваха панталоните)? Осъзнавам защо е хубаво каската и обувките да са скъпи, ама за тия панталонки не знам дали си заслужава, при положение, че няма да се влача по асфалт?


Няма такова нещо като КТМ да са по-леки от другите мотори, а относно това дали 10кг се усещат- да! При яко каране цял ден тези 10кг ще са ти повлияли физически. За мен японски са по-добри от КТМ главно, защото КТМ няма тази система на задния амортисьор, на която казваме "кокалите", която служи като допълнителен демфер на задния амортисьор. Незнам защо си останал с впечетлението, че КТМ са по-здрави... По мое наблюдение е точно обратното спрямо yamaha/honda. Не искам да ти чупя хатъра за КТМ, макар че вече може да съм успял :mhihi: Това, което казах за КТМ си е мое мнение...

Да инвестираш в скъп бридж за мен е безсмилено, правилно си се насочил, че най-важни са каската и ботушите, костенурката(нагръдника) също е важен, там също не бива да пестиш средства.


Малко бях офлайн и затова със закъснение отговарям :)

Останал съм с впечатление, че КТМ са много добри от клипчета в ютуб и какво разправят хората там :mhihi:
В общи линии ги хвалят най-много тях, но честно казано ми е все тая какъв взимам, стига да не трябва да го ремонтирам но-стоп. Иначе освен КТМ, ще оглеждам и Yamaha, и Honda вече. Лошото е, че почти няма по-нови години от последните две марки. Главно са до 2012-та, а на КТМ гледам 2016-та модела изпада в мобилето.
Благодаря за инфото, аз ще дебна за офертички, таман докато изкарам и една А категория, да има за фон.

Благодаря на всички за инфото :D
Tux0 Ca !
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 07 Авг 2018, 17:23

Специално за кросовите разправят, че не са чак толкова здрави, колкото претендират.

За теглото има някаква вероятност да са по-леки от повечето конкуренти. Специално при стрийтфайтърите го правят. Моят е с поне 10кг по-лек от всеки един от конкуренцията, а в някои случаи и с драстично повече и с поне 10кс отгоре от най-силния следващ (БМВ).

Аз да питам- възможно ли е да съм издухал ватата от стоковото гърне, че от известно време ми се струва, че звука се промени.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 07 Авг 2018, 21:20

bum_bum написа:Специално за кросовите разправят, че не са чак толкова здрави, колкото претендират.

За теглото има някаква вероятност да са по-леки от повечето конкуренти. Специално при стрийтфайтърите го правят. Моят е с поне 10кг по-лек от всеки един от конкуренцията, а в някои случаи и с драстично повече и с поне 10кс отгоре от най-силния следващ (БМВ).

Аз да питам- възможно ли е да съм издухал ватата от стоковото гърне, че от известно време ми се струва, че звука се промени.


Кросовите мотори на КТМ не са по-леки от японските! Напълно е възможно да си издухал ватата и най-вероятно това е станало, отиди в някой по-кадърен сервиз за ауспуси да ти отворят гърнето и да сложат нова вата.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 07 Авг 2018, 22:08

Честно казано звукът така доста повече ми харесва :mhihi:

Няма как да го отварят, гаранционен е още.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 22.05.2009
Местоположение: София, Ловеч
Пол: Мъж
Кара: e30
Мечтае да кара: е30 М3

Re: Мотористите във форума!

Мнение от jp_montoya » 08 Авг 2018, 22:26

CBR.jpg
Здравейте колеги,

малко късно попаднах на темата, но ето и моят верен другар - Хонда CBR F4i, четвърта година сме заедно, до момента проблеми един на друг не сме си създавали. От две години преустановихме придвижването по пътищата, на 19-и август сме на Калояново, ако има желаещи за разходка до там, можем да пием едно кафе на сянка под навеса. Безавариен сезон!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kurtov » 23 Сеп 2018, 18:05

Здравейте.
Искам да попитам, понеже нямам абсолютно никакъв опит и знания, 125 кубика двутактово ендуро става ли за начинаещ ? Тежа 80 кг. и идеята е да се кара само в планината.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 23 Сеп 2018, 22:45

Според мен - не! Слабичко и малко е,а и характеристиките на двигателя не са за начинаещ,иска си малко опит! Потърси поне 250сс 4-тактово,има добри модели! След това 300сс 2-такта или 450сс 4-такта,ако стигнеш до там...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Superexstatic » 23 Сеп 2018, 23:55

Абе, щом е начинаещ най-добре направо на 450 да се мята :yes: Такива неща като малолитражки и да трупа опит, за да не се отрепе някъде са за балъци. Ако търси пистарка директно р1, другото е слабо
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 24 Сеп 2018, 17:30

Superexstatic написа:Абе, щом е начинаещ най-добре направо на 450 да се мята :yes: Такива неща като малолитражки и да трупа опит, за да не се отрепе някъде са за балъци. Ако търси пистарка директно р1, другото е слабо


Ти се смееш ама това е мислене на много хора, незнам нещо от типа: "ебах го в мотора щом те го карат и аз мога", един приятел си купи за първи мотор чисто нов YZ450F :mhihi: 3 дена само пада с него из горите, после му дадаха за едно кръгче WR250F, още същата вечер пусна неговия мотор в mobilebg :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 24 Сеп 2018, 19:48

Предполагам,че бях разбран погрешно! 125сс 2-тактово си е слабо и ще се мъчи дори да се движи нормално,имам предвид в гората, и няма да успее да се понаучи! Предложих 250сс 4-такта,които не са 'силни' или експлозивни и ще успее да се понаучи! Има време за 300сс , 450сс и т.н.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 24 Сеп 2018, 20:24

То па ако мислите че няма да пада със 125цата :mhihi: Въпроса е до колко му се удава на човека тоя спорт , има някои бързо свикват други по трудно , трети се отказват . За първи мотор си е идеална , стига да не е някой огрухан туч ако не става въпрос за нов мотор :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 24 Сеп 2018, 22:44

Колегата не е написал за кой модел става въпрос ,но по принцип аз бих търсил нещо 4т между 250-400 кубика за начинаещ. Все пак за ендуро говорим не за крос.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Мотористите във форума!

Мнение от b.bonev » 25 Сеп 2018, 7:59

125цц двутактов за начинаещ си е напълно приемлива машина и хич не е слаб. За начинаещия тъкмо това е нужно лек мотор с достатъчно тяга за "къра"
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook