Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
33
13%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 263
Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 22 Апр 2024, 17:54

Свети, свети, кат за 500 пари и няколко сълзи......Изображение

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 24 Апр 2024, 19:37

Добавям към горния пост, да мърда темата. Бах мааму, ората кантарят яко навънка сега, аз ги слушам...от офиса.ИзображениеИзображение

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 24 Апр 2024, 21:54

В събота се надявам до Велинград да покарам. Една вечер там и после обратно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 25 Апр 2024, 7:35

Щом ще ходиш до Велинград, направи и поне два-три пъти отсечката до Юндола! Да се порадваш на завои и природа...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 25 Апр 2024, 9:41

Колеги, обмислям да сложа на мотора USB/wireless зарядно за телефон/навигация. Дайте съвет как да го свържа грамотно, за да взима захранване, след като запаля двигателя, а не да е под постоянно захранване от акумулатора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 25 Апр 2024, 9:46

ildivvy написа:Щом ще ходиш до Велинград, направи и поне два-три пъти отсечката до Юндола! Да се порадваш на завои и природа...

В неделя ако има повече врем, че в събота ще тръгна след13-14 от тук. С идеята да преспим там и в неделя разходка да поразгледаме и обратно.
Надявам се да има време и за декатлон в пловдив, че палатки столчета и завивки трябва да взема.
Започвам да събирам с идеята да успея да ида в Осиек на събор тази година.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 25 Апр 2024, 17:20

gromovich написа:Колеги, обмислям да сложа на мотора USB/wireless зарядно за телефон/навигация. Дайте съвет как да го свържа грамотно, за да взима захранване, след като запаля двигателя, а не да е под постоянно захранване от акумулатора.

12V реле, което се задейства от фар, габарит или друго, захранено след запалването. Ако си с CAN шина като мен - директно от акумулатора през реле и предпазител за всеки случай. От търговските вериги Елимекс или Конрад (Щайнбергер) можеш да си накупиш всичко насипно и да си го сглобиш. Иска само схемата да намериш и място на мотора къде да бъде. А може да има и готови комплекти за сглобяване. Виж реле за дневни светлини.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 26 Апр 2024, 15:52

NiksGS написа:
gromovich написа:Колеги, обмислям да сложа на мотора USB/wireless зарядно за телефон/навигация. Дайте съвет как да го свържа грамотно, за да взима захранване, след като запаля двигателя, а не да е под постоянно захранване от акумулатора.

12V реле, което се задейства от фар, габарит или друго, захранено след запалването. Ако си с CAN шина като мен - директно от акумулатора през реле и предпазител за всеки случай. От търговските вериги Елимекс или Конрад (Щайнбергер) можеш да си накупиш всичко насипно и да си го сглобиш. Иска само схемата да намериш и място на мотора къде да бъде. А може да има и готови комплекти за сглобяване. Виж реле за дневни светлини.


В крайна сметка реших въпроса като си взех Smart Adaptor на Quad Lock, който има авторежим т.е. като работи двигателя и напрежението се покачи започва да пуска ток, а когато напрежението падне на 12,5V спира да работи. Благодаря за съвета :bchug:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 26 Апр 2024, 20:12

Колеги, чисто "маркетингов" въпрос - ако гледате или бихте гледали мото съдържание в YouTube, какво бихте искали да гледате реално? Гледах доста клипове на известни български влогъри и честно казано не съм особено впечатлен от съдържанието им, тип 15 минути каране към Девин без никакъв войсовър и гадно аудио; свободни разсъждения с припсуване и пеене на песни; каране предимно на задна гума. Това ли иска публиката в БГ или просто това им се дава в момента и от няма на къде се гледа?
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 26 Апр 2024, 20:44

Spit-Fire написа:Колеги, чисто "маркетингов" въпрос - ако гледате или бихте гледали мото съдържание в YouTube, какво бихте искали да гледате реално? Гледах доста клипове на известни български влогъри и честно казано не съм особено впечатлен от съдържанието им, тип 15 минути каране към Девин без никакъв войсовър и гадно аудио; свободни разсъждения с припсуване и пеене на песни; каране предимно на задна гума. Това ли иска публиката в БГ или просто това им се дава в момента и от няма на къде се гледа?


Youtube гледам само когато ще си ремонтирам колата или мотора и ми трябва инфо за конкретна манипулация. В останалото време не.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 26 Апр 2024, 20:45

Аз гледам Лави и Оли правят околосветско. Аз не мисля, че някой тук има времето да прави качествено съдържание. А и съзерцаващия моторист е ок тези псуващите ги прескачам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 26 Апр 2024, 21:05

gromovich написа:
NiksGS написа:
gromovich написа:Колеги, обмислям да сложа на мотора USB/wireless зарядно за телефон/навигация. Дайте съвет как да го свържа грамотно, за да взима захранване, след като запаля двигателя, а не да е под постоянно захранване от акумулатора.

12V реле, което се задейства от фар, габарит или друго, захранено след запалването. Ако си с CAN шина като мен - директно от акумулатора през реле и предпазител за всеки случай. От търговските вериги Елимекс или Конрад (Щайнбергер) можеш да си накупиш всичко насипно и да си го сглобиш. Иска само схемата да намериш и място на мотора къде да бъде. А може да има и готови комплекти за сглобяване. Виж реле за дневни светлини.


В крайна сметка реших въпроса като си взех Smart Adaptor на Quad Lock, който има авторежим т.е. като работи двигателя и напрежението се покачи започва да пуска ток, а когато напрежението падне на 12,5V спира да работи. Благодаря за съвета :bchug:


Имай предвид, че това нещо пак работи, дори когато уж не работи! Нали следи напрежението, дали няма да стане над 12,5В и да се включи..? Т.е. някаква минимална консумация си има по всяко време!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 27 Апр 2024, 2:31

Spit-Fire написа:Колеги, чисто "маркетингов" въпрос - ако гледате или бихте гледали мото съдържание в YouTube, какво бихте искали да гледате реално? Гледах доста клипове на известни български влогъри и честно казано не съм особено впечатлен от съдържанието им, тип 15 минути каране към Девин без никакъв войсовър и гадно аудио; свободни разсъждения с припсуване и пеене на песни; каране предимно на задна гума. Това ли иска публиката в БГ или просто това им се дава в момента и от няма на къде се гледа?


Aз гледам ревюта, сравнения и how-to.

Такива видеа тип 3 часа POV "гледайте ме как карам" са ми доста скучни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 27 Апр 2024, 7:52

Аз съм на мнение, че може едно да качиш в годината, но да има стойност. Много ме кефи обслужване/ ремонт. Но те са за конкретен модел/ марка. Но като кажа обслужване с всичките подробности - консумативи откъде, сервизно ръководство - откъде, много важно - нютонметрите на всички болтове/ гайки. Това пести време, защото като съм си накупил инструментите, мога да си го направя вкъщи в 22:30 (примерно) и на следващия ден да тръгна, ако ми се налага. Това пести време, вместо да обикалям по сервизи и всеки казва: другата седмица, щото работа много имам. Отделно време да го закарам в двете посоки. И последно - когато го правя за себе си, знам как го правя и не бързам.
Освен това, от производителя ми предлагат инструмент за смяна на ремъка на алтернатора. Сам направих така, че да не ми трябва, иначе полезен, ама аз съм си сменил ремък сам 2 пъти, за 6г. и втория път беше по мое усмотрение, а не по километри.
Всяко качествено съдържание има смисъл.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 27 Апр 2024, 8:08

Аз пак ще кажа, НЕ се ограничавай сам като говориш на бг, бил съм пред подобен избор за други неща, България е малък НО много труден пазар, ако нещата са ти правилни може да изхубнеш много в целия свят.....а тук .....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook