Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 26 Мар 2024, 17:59

Аз тъкмо да извадя мотора и вчера сняг валя в София и сутринта е 0 градуса............ :censored:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 26 Мар 2024, 21:08

Spit-Fire написа:Пътя е в окаяно състояние. Просто времето ни притисна и нямаше как да се приберем през Доспат - Сърница - Велинград - Батак, че го даваше 4 часа каране от Девин а беше 15 ч. като тръгвахме. Дупки, на места брутални, теснотия, пясък в изобилие.

Между Девин и Доспат ми хареса много обаче. Асфалта е кофти, но гледките са уникални. Ако тоя път го преасфалтират бих ходил редовно там само заради красотата му.


Чудя се само Сърница-Велинград минавали ли сте март месец :mhihi: То август седи още пясъка дето са хвърляли зимата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 26 Мар 2024, 23:22

Пристигнаха новите джапанки

418968146_1853427145174620_2484662427794686930_n.jpg


В четвъртък тротинетката влиза за обслужване и в събота откривам сезона :bchug:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 26 Мар 2024, 23:57

Таман си мислех вчера как вече няма за какво да давам пари по мотор/екипировка.

И без да искам отворих преди малко eBay и съвсем случайно попаднах на изключително редки заводски комфортни седалки за ямашката. Олекнах с 240 кинта преди края на работния ден :mhihi: Като се има предвид, че само за претапициране ми искат 300+ в БГ, направо си е steal.

Comfort Seat.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 30 Мар 2024, 16:43

Днес за първи път изкарах Ямаха Страйкър-а на малко по-дълъг път извън града, като се разходих до стената на язовир Искър и обратно. На първо четене какво ми прави впечатление - в завоите се чувствам много по-уверен и си позволявам да лягам определено повече, отколкото със стария ми мотор Хонда Шадоу 750. С него изкарах два сезона и му навъртях около 16 000 км, но определено мога да заявя, че в завоите така и не можах да се отпусна. Имам чувството, че този мотор не може да завива. Не знам на какво се дължи дали от задните гуми - Ямахата е с 210/40R18, а Хондата е с 160/80R15 или просто механиката на мотора е такава и Ямахата си е доста баланскиран мотор. Първия път като се качих на Страйкъра на един приятел имах чувството, че карам колело сравнявайки го с моята Хонда. Другото е, че ще трябва да посвикна с динамиката на Ямахата - газта е доста по-рязка, а и спирачките са доста агресивни. Тъй като Ямаха е около 300 кг задната спирачка се ползва доста често.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 30 Мар 2024, 19:46

Широката задна гума при моторите определено не 'помага' за по-лесното взимане на завоите. С тези 210, това май не е Страйкър 950сс ? 18-ка казваш... Трябва да поразгледам този модел...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 30 Мар 2024, 20:57

ildivvy написа:Широката задна гума при моторите определено не 'помага' за по-лесното взимане на завоите. С тези 210, това май не е Страйкър 950сс ? 18-ка казваш... Трябва да поразгледам този модел...



Страйкъра е 1300cc, задната гума е 210/40R18, а предната е 120/70R21. Много колеги слагат отзад гума 240/40R18.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 30 Мар 2024, 21:48

Аз днес направих едни бързи 200КМ,че все време нямам и да кажа доволен съм от Avon Кобрата...
Държат отлично.
Другото което ще споделя е че пробвах де ще има мотори...и останах на 1200ГС на БМВ... :ok: :mhihi:
Абе няма избягване от марката...
Та продаде ли се хондата влизам в сектата и това е...
Да му дойде ден ще се покаже какво ще е точно магарето...
За страйкъра...хубава моторетка е...със здраве да се кара... :driving: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 30 Мар 2024, 22:28

И аз врътнах едни ~400км днес с едни приятели. 12 мотора се събрахме...

IMG_7273.jpeg


Кефът ми единствено се наруши от зверско тресене на предницата при спиране...Не знам как са ми слагали новите гуми, но определено в понеделник им връщам мотора :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 01 Апр 2024, 1:52

Карах aprilia shiver днес. Не ми хареса. Много грубо работят тея два големи цилиндъра и е капризен към избора на предавка, ако го оставиш в по-ниски обороти почва да се клати напред-назад... И звука не ми хареса особено.

Който е карал повечко мотори да каже, предимно към нашия форумен учител Илия се обръщам, дукати монстърите и сузуки в-стромите пак ли се усещат по подобен начин?

Аз като свикнах на хорнета май само 4 цил ми харесва вече...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 01 Апр 2024, 6:19

Покарай един цилиндър 650 и тогава пиши пак за Шивъра :mhihi: Всъщност сега като гледам имаш такъв явно нещо не е била наред тази Априлия за да лашка повече от Бмв-то в ниските. За звукът пък не знам как не ти харесва сигурно е с фабричната генерация. С хубави гърнета v2-ката вади брутален звук :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Апр 2024, 6:26

Ами съвсем нормално е, пък и ти (@dhtj) го сравняваш с 'най-мазното' възможно - 4цил. 600сс Хонда! Няма как V2 да се усеща по същия начин! Разбира се, и при тях има вариации. В-Стром-а е по-мазен. Малкия Монстер също е добре... По-големите V2-ки са с по-отчетлива работа, но пък Вулкан 1500сс примерно е като твойта Хонда. Т.е. зависи и от конструкцията. Всички V2-ки имат едни обороти, под които не трябва да падаш (на 4-та, 5-та и 6-та), иначе наистина усещаш 'лашката'. Но, нищо! Ще ти мине и ще разбереш къде е истината :mhihi: ! Неизбежно е! То зависи и какво точно ще търсиш в моторите, де... Сега си видял двете крайности - относително 'мазен' едноцилиндров и 'buttersmooth' 4-цилиндров. Иначе, при подобни/равни кубатури, вървежа и тягата на V2 между 3к-8к няма как да я видиш при 4цил. За да е подобна, трябва да е поне един клас нагоре.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 01 Апр 2024, 6:31

Препоръчайте къде в Пловдив да сменя гумите на мотора без да покривят дисковете, надерат джанти и т.н

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Апр 2024, 6:38

На K2-то или 'Еврокатена'. Едните са на цариградско, а другите срещу пожарната на панаира. На вулканизатора зад Военна болница, след р-т 'При Сандо' също ще ги направят добре, но без баланс и малко по-бавно. Миналата седмица на К2-то ни взеха 36лв за смяната на гуми на две колела с баланс, като колелата ги бяхме свалили ние. Те също ще ги свалят, ако отидеш с мотора, но ще вземат пари и за това (няма как). Ако трябва, ще ти дам местата и като локация...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 01 Апр 2024, 6:46

ildivvy написа:На K2-то или 'Еврокатена'. Едните са на цариградско, а другите срещу пожарната на панаира. На вулканизатора зад Военна болница, след р-т 'При Сандо' също ще ги направят добре, но без баланс и малко по-бавно. Миналата седмица на К2-то ни взеха 36лв за смяната на гуми на две колела с баланс, като колелата ги бяхме свалили ние. Те също ще ги свалят, ако отидеш с мотора, но ще вземат пари и за това (няма как). Ако трябва, ще ти дам местата и като локация...


Мерси аз ще ги намеря :bchug: . Еврокатената я знам къде е де. Аз също ще си ги сваля само трябва да видя от тях ли да поръчам гумите или от някой сайт и само да ги сложат.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Hater

Последни теми
Facebook