Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Мордехай » 25 Сеп 2018, 8:29

Абе вие тия двутактовите за нищо ги нямате бе. 125 кубика двутактов си е доволно силна машина. Еле пък за начинаещ.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 25 Сеп 2018, 19:48

Може би има някаква сила,но повече ще се усети на пътя! На къра едва ли... Както каза малко по-нагоре колегата,говорим за ендуро,а не за крос! Има разлика,а колегата не е карал досега! Най-малкото ще му е по-трудно с тези 2-такта в гората!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 26 Сеп 2018, 6:19

125cc ендуро - 12-15к.с, 125сс чист крос над 30к.с. 125 ендуро е малък за гората, само че не е малък за начинаещ. Попринцип по мои наблюдения е много трудно за начинаещи да карат офроуд... аз бих препоръчал да се направят първо едни 5000км по шосето и тогава да се влиза в гората, но всеки сам си знае...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 26 Сеп 2018, 19:37

В интерес на истината мотора е зависим от теглото на ездача в тия малките кубици , колегата пише че е 80кг и смятам че не би трябвало да има проблем с такъв мотор . Аз обаче никога не бих взел такова нещо щото съм 102кг и 182см ръст . Едно че ще му стопя сегмента на първия баир , второ ще съм като дон Кихот на магаре . Трябва ми мотор поне 400 кубика и повече с който краката няма да ги влача като помощни колелца отстрани . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 26 Сеп 2018, 20:04

Jordana написа:В интерес на истината мотора е зависим от теглото на ездача в тия малките кубици , колегата пише че е 80кг и смятам че не би трябвало да има проблем с такъв мотор . Аз обаче никога не бих взел такова нещо щото съм 102кг и 182см ръст . Едно че ще му стопя сегмента на първия баир , второ ще съм като дон Кихот на магаре . Трябва ми мотор поне 400 кубика и повече с който краката няма да ги влача като помощни колелца отстрани . :mhihi:


125cc - 450cc са на еднаква по големина рама, пък ти се качи на 125сс чист крос и се опитай да му навиеш масура докрай, а после ще си дон Кихот с треперещи крака :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Мотористите във форума!

Мнение от shlosera » 26 Сеп 2018, 20:26

125 двутактова машина няма да е изобщо слаба, виждал съм 250 чист крос хусварна изправяше се до 4та с газ по чукарите. Двутактова машина е по-трудна за начинаещ иска си обороти. Лично според мен 90% си е от задкормилното устройство катп ученик с етз 150 прескачах 350-650цц четиритактови по-чукарите шофьорите им бяха калпави просто (не че съм големия карач, просто бях достатъчно глупав). За начинаещ в горски условия се приготви за падания, гледай да имаш екипировка и един съвет от мен НИКОГА не излизай сам и без телефон по-далеч от 10км, ако много ти се кара и си сам по-добре някакъв по-лек маршрут.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 26 Сеп 2018, 20:35

Аз не казвам че 125 2т е слаб ,а че според мен за начинаещ е по-добре 4т поне 250cc. И нали за ендуро става въпрос къде намесихте 250 двутактови чист крос машини :mhihi: Ама то има ендуро и ендуро така че автора да беше казал поне за кой модел става въпрос :dunno:
Последна промяна seimo на 26 Сеп 2018, 20:38, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 26 Сеп 2018, 20:36

shlosera написа:125 двутактова машина няма да е изобщо слаба, виждал съм 250 чист крос хусварна изправяше се до 4та с газ по чукарите. Двутактова машина е по-трудна за начинаещ иска си обороти. Лично според мен 90% си е от задкормилното устройство катп ученик с етз 150 прескачах 350-650цц четиритактови по-чукарите шофьорите им бяха калпави просто (не че съм големия карач, просто бях достатъчно глупав). За начинаещ в горски условия се приготви за падания, гледай да имаш екипировка и един съвет от мен НИКОГА не излизай сам и без телефон по-далеч от 10км, ако много ти се кара и си сам по-добре някакъв по-лек маршрут.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


Много важни неща, с който всеки начинаещ трябва да е наясно :yes:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Oblivion » 27 Сеп 2018, 0:08

Гората не ме влече и не съм запознат но приятелката ми кара от време на време някаква 600 кубикова ямаха по чакърите и се справя добре.

Мисълта ми е, че щом жена може да кара нещо подобно не виждам проблем мъж 80кг и нагоре да му е много дори начинаещ просто повече ще внимава и толкоз. По-добре по-голям и мощен и с времето да му свикнеш от колкото да ти омалее или да му вземеш душата след месец-два.

Като търсих пистарка повечето хора ме съветваха 250/300 защото видиш ли бил ми първи мотор... Еми взех си 600сс и това беше най-доброто решение което можеше да взема 7000 км до момента без сериозни изцепки ( да чукна на дърво)... Всичко е в задкормилното устройство а не в машината.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 27 Сеп 2018, 8:08

seimo написа:Аз не казвам че 125 2т е слаб, а че според мен за начинаещ е по-добре 4т поне 250cc.


Напълно съгласен с горното, само бих допълнил - четиритактовият мотор по възможност да не е едноцилиндров. Карал съм малко такова ендуро (KLR 650) - отначало ми беше доста странно и трудно му свикнах (може би защото дотогава бях карал само 4-цилиндрови).
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 27 Сеп 2018, 8:45

Borymeckata написа:Напълно съгласен с горното, само бих допълнил - четиритактовият мотор по възможност да не е едноцилиндров. Карал съм малко такова ендуро (KLR 650) - отначало ми беше доста странно и трудно му свикнах (може би защото дотогава бях карал само 4-цилиндрови).


Те всичките са едноцилиндрови с големи бутала. Мисля, че само някои от 600+ кубиковите са с по 2 цилиндъра.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Мордехай » 27 Сеп 2018, 9:18

Oblivion написа:Гората не ме влече и не съм запознат но приятелката ми кара от време на време някаква 600 кубикова ямаха по чакърите и се справя добре.

Мисълта ми е, че щом жена може да кара нещо подобно не виждам проблем мъж 80кг и нагоре да му е много дори начинаещ просто повече ще внимава и толкоз. По-добре по-голям и мощен и с времето да му свикнеш от колкото да ти омалее или да му вземеш душата след месец-два.

Като търсих пистарка повечето хора ме съветваха 250/300 защото видиш ли бил ми първи мотор... Еми взех си 600сс и това беше най-доброто решение което можеше да взема 7000 км до момента без сериозни изцепки ( да чукна на дърво)... Всичко е в задкормилното устройство а не в машината.

Колега, на колко години си и какво тренираш? Поискай от някого една Yamaha Wr450f, застани до нея и я пусни бавно на земята, след това я изправи и така десет пъти, ако не ти стане зле може да си вземеш по-сериозен мотор. Другото е че Ямахата 250-450 върви много, а КТМа е по-бавен и по-мазен, за мен по-подходящ за начинаещи. Това са мотори, които трябва да се карат, а не да стоят, стоят ли - протичат отвсякъде, задръстват се, развалят се и не палят. Помисли си добре. Аз съм на 42 и Ямахата вече ми е тежка и трудна, продадох я на едно момче и си карам само атв-то. Започнал съм с двутактова Джилера 50 кубика. Изключително приятна за каране, удобна, лека, но много трошлива. Ако не се чупеше толкова сигурно и до днес щях да си я карам. Помисли дали отиваш да караш за кеф или да си мериш пишката с някого, защото има много наперени пишлемета, които нарочно те предизвикват да поемаш рискове, а последствията от каране са жестоки.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 27 Сеп 2018, 20:15

Borymeckata написа:
seimo написа:Аз не казвам че 125 2т е слаб, а че според мен за начинаещ е по-добре 4т поне 250cc.


Напълно съгласен с горното, само бих допълнил - четиритактовият мотор по възможност да не е едноцилиндров. Карал съм малко такова ендуро (KLR 650) - отначало ми беше доста странно и трудно му свикнах (може би защото дотогава бях карал само 4-цилиндрови).


Тук говорехме за мотор за гората, а не просто за ендуро. Хайде ще се изкажа и аз конкретно по въпроса за колегата, който търсеше мотор за гората за начиещ. Най-лекото и не много рязко, но с достатъчна мощност, че да качва баирите е TT250, KLR250, XR250, ако колегата има бюджет най-добре е WR250, CRF250X, KTM EXC250... a ако е скрит талант и голям мераклия 125сс чист крос с ново бутало(последното върви най-много) :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kurtov » 27 Сеп 2018, 21:17

Благодаря на всички за мненията!
Дори бюджет не съм си определил още :lol: , но от мерак реших да попитам.
Това което е сигурно е, че нямам опит и затова не мога да преценя. Другото сигурно е както казах, че ще се кара само в планината :).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 28 Сеп 2018, 9:00

Момчето, с което карам е със Suzuki DR 250...Също не е лош вариант, като за първи, но е малко маломощен...Може евентуално DR 350 да погледнеш.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook