Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Zagy » 11 Юни 2018, 7:30

МХ2 не е лоша паста, освен това е по-стабилна в дългосрочен аспект. Преди години имах AS5 с допълнително стъргано сребро в нея и се държеше брутално яко, ама свърши... Иначе верно тоя дизайн на кулера си е куц, но държи жегата вън от кутията, а и като тествах картата даже и при 80 градуса няма спад в производителността. Тия дни ще видя какво точно ще си харесам и ще взимам. Ще прегледам и в hardwarebg кви мнения има.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 11 Юни 2018, 19:04

Много много нисък клас са и двете пасти за които говориш, но с времето сам ще разбереш.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Zagy » 11 Юни 2018, 19:15

Препоръчай нещо тогава :mrgreen:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 11 Юни 2018, 21:24

На клиентските машини слагам noctua nt-h1. Ако машината е много нисък клас им слагам DeepCool z9, като дори тя е по-добре от MX2.

Но един от дилърите ми много ме изкушава са мина на Kryonaut.

Течен метал до момента нямам заявки от клиенти да са държали да им слагам, просто защото отново до 2г трябва да се почисти машината.

Успех каквото и да решиш. Коментарите ми не са за да те засегнат или нещо подобно. Просто няма смисъл да си даваш парите за определени продукти, които от личния ми профи опит и сумати тестове в нета са просто нисък клас.

По-добре да дадеш още някой лев и да останеш доволен.

Няма да отварям дума как "колеги" обслужват лаптопи и стационарни машини с разни "пасти" на кг, виждал съм и затворени машини без паста или с неща точно като пластилин... + нараняват повърхността на чипове и капаци на чиповете и повърхност на охладители и после клиента казва "по-добре да не бях го давал за чистене".

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Zagy » 11 Юни 2018, 23:19

Споко - ич не се засягам :) Иначе и аз точно за Kryonaut си мисля...
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от PolandBall » 13 Юни 2018, 0:55

Grizzly Kryonaut е едно от най-добрите решения, според мен няма да съжеляваш. Само, че периоди на смяна от 1 и 2 години на мен ми се виждат много дълги. :dunno:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 13 Юни 2018, 8:27

Зависи колко часа и на какъв товар на машината (температура) ще са тия месеци или години.

Някои машини работят по 2-3ч на ден "във фейса". Други "копаят :) 24/7

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от PolandBall » 14 Юни 2018, 1:22

Копачите са ясни. Там даже превантивно може по на често да се "обслужва". Тия с фейса може и с паста за зъби :mhihi: Моито кошници им го сменям на пролет и после на есен, че да не се пържат повече от колкото трябва докато жулим.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 16 Юни 2018, 17:29

Сложих днес Kryonaut-а на лаптопата и животното свали с над 10 градуса нормалните температури. Преди с нормално ползване въртеше 6х градуса с пикове 7х, даже 80+ с тъпия МХ2 :banghead: Сега сме 4х до 5х градуса и само един пик до 62 градуса. За 12лв. паста ми стана фаворит :mhihi:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Zagy » 18 Юни 2018, 9:37

От близо седмица се регистрирах в hardwarebg.com и още не ми дава да пиша... профила ми е активиран (даже го направих няколко пъти). Някакви идеи кво става?
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 18 Юни 2018, 11:11

Там с писането човек трябва да внимава в началото че не обичат много новорегистрирани да изказват свободно мнение . В почти всяка тема има гуру който се чувста засегнат ако някой нов пише в темата без предварително одобрение . БАН има за минимални грешки не тагване на линкове или мнения , в обяви ще пишеш след 3 месеца . Вероятно някой модератор ти е запрял писането :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 18 Юни 2018, 11:14

madafaka_donkele написа:Сложих днес Kryonaut-а на лаптопата и животното свали с над 10 градуса нормалните температури. Преди с нормално ползване въртеше 6х градуса с пикове 7х, даже 80+ с тъпия МХ2 :banghead: Сега сме 4х до 5х градуса и само един пик до 62 градуса. За 12лв. паста ми стана фаворит :mhihi:
Отличен избор колега, тва mx2 гипсче го подари на някой който не харесваш

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 13 Окт 2018, 21:41

Колеги да ви питам в момента кои процесори са за предпочитане говоря на геймърска конфигурация на ,която ще се играят най-тежките игри ,и най-тежките програми.Също така да може да държи на яко натоварване.Гледахме скоро амд райзън 7 1700х и го сравнявахме с И5 8600к и интелския процесор биеш доста в игрите.Може ли да препоръчате към кои геймърски процесори дс се насочим..Бях чел ,че интелските процесори имали някакви проблеми преди време с някакви програми ,или хакери или това са митове...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 13 Окт 2018, 23:12

I5-8600 ти е минимума за сериозна машина.

Обаче... гейминг конфигурация се гради около видеото, така че да не го затапваш. В нета има много бенчове, гледаш картите и процесорите за които имаш пари, и действаш.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 14 Окт 2018, 6:08

Видеото се гледа главно нвидиа 1060 и 1070..
Другите процесори към ,които също сме се насочили са Интел И7 8700к и Амд райзън 7 2700х при положение ,че райзъните са 8 ядрени вадят едно 10-20 фпс по малко в игрите ,дори съм срещал И5 8600к да вади повече фпс от 2700х на райзъна.При интела и при райзъна температурите при натоварване как са ,кои от двата процесора държи по малко температура в натоварен режим било то при игра или друго..Защото съм чувал ,че новите процесори на Интела греели много повече от райзъните..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook