Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от c04 » 22 Дек 2018, 17:57

skipper написа:Нещо такова https://rmania.net/kompyutri-hp--prolia ... -3273.html ?
Дали ще е достъчно :paranoid:
Компютъра ще го взимам за брата, че искал да играе, за Gta 5 последно мрънкаше :ok: Тези как са като за тези нужди :dunno:
https://plasico.bg/lenovo-thinkcentre-m72e-tower-i5-3470-8gb-ram-500gb-hdd-dvd-rw-55653.html
https://plasico.bg/fujitsu-esprimo-p9900-tower-68974.html
https://plasico.bg/fujitsu-esprimo-p700-tower-74076.html
Гледам във видеото е разликата, но не знам коя ми трябва.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Zagy » 22 Дек 2018, 18:51

Трябва да кажеш дали брат ти има монитор и какъв е.

За тоя бюджет не очаквай чудеса. Примерно някоя и5-ца, 2х4ГБ рам, 128ГБ евтино ССД и 1ТБ хард, и някоя 1050Ти или РХ480-ка за видео пак на втора ръка. Кутия и захранване ще завърши конфигурацията.

Друго - пусни една тема в hardware.bg и там ще те упътят откъде и какво да вземеш, че може и за нещо ново да се класираш.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 08 Сеп 2020, 21:29

Някои с мнение за intel core i7 9700k ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от NGneer4eto » 09 Сеп 2020, 0:06

turbonetic написа:Някои с мнение за intel core i7 9700k ?


Не мога да дам конкретно за 9700K, но имам от почти 2 години 8086К и е брутално добър. Не ми е забивал или грешал никога, а като перформънс е брутален. След 2 години не мога даже да кажа, че забелязвам някакво леко изнемощяване при най-новите игри. При видео обработка се държи прекрасно. Дори не съм пробвал да го клоквам, просто защото има предостатъчно мощ, за това, за което ми е трябвал, а не си струва да му скъсявам живота. Имайки предвид, че 9700K го дават малко по-бърз и много по-евтин, не виждам какво му се чудиш. Може би след 2-3 години ще увяхне, но като гледам, че нещо PC процесорите не са напреднали особено за 2 години, май и 5 години още ще е актуален. Тия телефони разказаха играта на прогреса при истинските компютри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от PolandBall » 09 Сеп 2020, 0:44

turbonetic написа:Някои с мнение за intel core i7 9700k ?


Здравей, в момента съм с този процесор. Ако го искаш да цъкаш игри, няма да сгрешиш. Ако искаш процесор с мултитрединг, погледни към 9900K, разликата в цената не е много голяма.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 09 Сеп 2020, 5:50

PolandBall написа:
turbonetic написа:Някои с мнение за intel core i7 9700k ?


Здравей, в момента съм с този процесор. Ако го искаш да цъкаш игри, няма да сгрешиш. Ако искаш процесор с мултитрединг, погледни към 9900K, разликата в цената не е много голяма.


Игрите са главната цел! :) мерси много!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Don_Diego » 09 Сеп 2020, 9:39

В офиса имам две PC-та с тези процесори: i7-9700 и i9-9900. С много рам и силно видео няма игра дето да се опре :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Моджо » 09 Сеп 2020, 9:43

Ами играта много зависи от видеото и не чак толкова от процесора. Демек ако видеокартата е ок и по-слаб процесор да имаш се едно.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mladenoff » 09 Сеп 2020, 16:30

Моджо написа:ако видеокартата е ок и по-слаб процесор да имаш се едно.


Далеч не всяка игра натоварва повече видеото от процесора - УоУ например и повечето open-world игри, както и RTS. Според мен е много по-добре ботълнекът да е видеото, от колкото процесора.

Аз бих изчакал някой друг месец, за да видим какво ще покажат AMD с новото поколение Ryzen и Navi.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 09 Сеп 2020, 16:46

Mladenoff написа:Аз бих изчакал някой друг месец


Няма смисъл, винаги някой някога ще извади нещо ново. Сега невидия, след 2 месеца амд, след още 2 интел и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от bam-bam » 09 Сеп 2020, 16:58

Проблема не е в новото, а че интел са в кома от няколко поколения вече и единствения им смислен проц е и9ките за някакъв по висок % кадри уж на сингъл трейд на х2 цена.
Всичко друго надолу е зле спрямо аналоговите Райзъни.
За това се очаква с новия райзън и това да се промени.
Щото то сингъла е хубаво нещо, ама кой си ползва ПЦто само с 1 пуснато нещо на него ?
И там вече отиваш на мулти ... дето Интела просто отдавна е догонващ и няма и скоро да се промени това.
Отделно скоро излизат новите Нвидии и всичко живо и лудо си продава старите карти ... като цяло до месец-два картинката ще се промени доста и ако човека не е на зор си заслужава чакането.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 09 Сеп 2020, 17:27

Видеоконролера е основата на всяка геймърска система . И процесора е важен но без яка видео карта трудно с игрите да се получи комфортна игра . Така че ако има финансов лимит на системата , по добре е да се инвестира в топ видео карта и някакъв процесор средняк отколкото обратното . Съвременните игри са сериозно товарещи и видеото и процесора , има съвсем малък брой които са силно процесорно зависими но и при тях видеото не бездейства . Като махнем бъгливите недосночета дето не вървят на нищо както трябва , има много игри които се играят комфортно и с по слаб процесор но с добра видео карта , обратното обаче е твърде рядко явление и обикновено е свързано със сериозно орязване на детайла и ефектите а често и с неприятни артефакти . Това за мултитаскинга е така , обаче специално в игрите няма чак такъв товар и многонишкови приложения да клякат че 8 ядра да не стигат , 8 физически ядра са напълно достатъчни за съвременните игри даже с излишък .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от DigitalExile » 09 Сеп 2020, 17:33

Моджо написа:Ами играта много зависи от видеото и не чак толкова от процесора. Демек ако видеокартата е ок и по-слаб процесор да имаш се едно.


Винаги се слага по як проесор, така е правилно. Иначе имаш ботълнек, процесора ти е на 100% , а видеото не може да стигне 60% натоварване.

Доста по добрия вариант е процесора да ти е на 60-70%, а видеото на 100% при дадена игра.

Един R5 3600 е пре достатъчен в момента за която и да е игра,а цената му е смешна за това което предлага под 400 лв. е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Моджо » 09 Сеп 2020, 17:54

Мии, може. 100-те човечета дето лазят по екрана ги движи видеото според мен. А иначе с моя до потопен и3 второ поколение, но с хубава карта, няма игра да не съм я подкарал. Може и да не е с топ графика и всичко, ма върви. Не че играя вече нещо кой знае какво. Под процесора обаче трябва и съответстващо дъно, памет, охлаждане, захранване и бюджета върви нагоре.
Лани спорехме пак за такива работи и бързия тест показа, че с 10 пуснати таба на Мозила с ютуб + вървящ филм на vlc, моя старчок се натовари зорлем на 60%
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от DigitalExile » 09 Сеп 2020, 18:18

Пробвай игра като Red Dead redemption 2 и ще видиш,че процесора е много от значение.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook