Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 26 Апр 2018, 20:36

...ПП: Колега, под ъпгрейд имах предвид до колко рам може да поддържа, че в гугъл нищо не намирам като инфо. И аз като тебе, ако разбирах повече от хардуеър нямаше да питам :)...

12 gb RAM подържа леновото . Ако не разбираш от хардуер питаш , обаче в твоя случай какво разбираш под ъпгрейд едва ли някой има представа :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 26 Апр 2018, 20:38

M-coupe написа:Бюджета е каквото се предлага в близкия кеш конвертор :ok: Точно тея 3те бяха към 200-220паунда всеки (не помня точно). Имаше и доста по 140-50, но не ми харесаха. Също и една ябълка има, но и искат 600паунда (ще пропусна) :mhihi: Леновото мисля най ми допада, защото е и по-малък 1.8кг и по-удобен за пренасяне...

ПП: Колега, под ъпгрейд имах предвид до колко рам може да поддържа, че в гугъл нищо не намирам като инфо. И аз като тебе, ако разбирах повече от хардуеър нямаше да питам :)


Бягай от Aspire...и Acer като цяло :mhihi: От изброените лайновото трябва да ти свърши работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от M-coupe » 26 Апр 2018, 21:40

Под ъпгрейд разбирам да му удвоя рам паметта или да сменя процесора с по-мощен, какво да е ъпрейд :dunno:
Мерси за съветите :bchug:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Don_Diego » 22 Май 2018, 17:24

Давайте акъл какъв компютър да си взема. Ще се ползва само и единствено за ровене в интернет и филми (игра най-много някой футбол мениджър да кача), монитора не поддържа 4к така, че няма смисъл от някакво чудовище :mhihi:
Дори някаква готова конфигурация от някой препоръчан магазин ме устройва, нямам определен лимит, но предвид предназначението няма да се хвърлят маса пари
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Exclusive89 » 22 Май 2018, 20:51

Колеги и аз съм за нов лаптоп, стария взе да прави номера та викам да си взема друг. Не ги разбирам много много, не съм някакъв геймър, но искам да работи гладко и мазно :D Гледам в МедиаМаркт... харесах си няколко модела, ако може и Вие да кажете нещо са посочените модели.
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_a ... 34897.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_h ... 95931.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_a ... 20390.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_h ... 31901.html
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от NGneer4eto » 23 Май 2018, 0:16

Exclusive89 написа:Колеги и аз съм за нов лаптоп, стария взе да прави номера та викам да си взема друг. Не ги разбирам много много, не съм някакъв геймър, но искам да работи гладко и мазно :D Гледам в МедиаМаркт... харесах си няколко модела, ако може и Вие да кажете нещо са посочените модели.
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_a ... 34897.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_h ... 95931.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_a ... 20390.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_h ... 31901.html


При условие, че не си геймър си се спрял предимно на геймърски лаптопи. А такъв, който да върви мазно... :clap:
Има едно нещо, което научих за лаптопите по трудния начин. Не се купува лаптоп с допълнителна видеокарта. Разчитайте на вградената в процесора. Видеокартата прави дъното тотал и така от две години имам един лаптоп за 1500 лв, от който не става абсолютно нищо. Марката е Dell Vostro и се водеха едни от добрите.
Така или иначе лаптопите не стават за игри и графични приложения, не си отваряй кушия търсиш да си вземаш "мощен" лаптоп. За конфигурация, която съвсем слабо ще се доближава по производителност до една средна настолна машина, ще се изръсиш луди пари и пак ще върви като петгодишен компютър. Греят, неудобни са, гадна картина и са супер бавни. Лаптоп - единствено за работа наляво-надясно. Само за вкъщи - пълна глупост.
Така или иначе няма да ме послушаш - за да върви по-читаво задължително гледай да е с SSD и да е с повече RАМ. Процесорът гледай I5 или I7. И пак повтарям, ако искаш да го ползваш повече от 2-3 години никаква NVIDIA или ATI видеокарта в него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Exclusive89 » 23 Май 2018, 7:57

Благодаря колега, доста полезна информация :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.07.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E30 M42B18
Мечтае да кара: IS-са на бар и половина!

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Comba » 23 Май 2018, 10:10

NGneer4eto написа:
Exclusive89 написа:Колеги и аз съм за нов лаптоп, стария взе да прави номера та викам да си взема друг. Не ги разбирам много много, не съм някакъв геймър, но искам да работи гладко и мазно :D Гледам в МедиаМаркт... харесах си няколко модела, ако може и Вие да кажете нещо са посочените модели.
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_a ... 34897.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_h ... 95931.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_a ... 20390.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_h ... 31901.html


При условие, че не си геймър си се спрял предимно на геймърски лаптопи. А такъв, който да върви мазно... :clap:
Има едно нещо, което научих за лаптопите по трудния начин. Не се купува лаптоп с допълнителна видеокарта. Разчитайте на вградената в процесора. Видеокартата прави дъното тотал и така от две години имам един лаптоп за 1500 лв, от който не става абсолютно нищо. Марката е Dell Vostro и се водеха едни от добрите.
Така или иначе лаптопите не стават за игри и графични приложения, не си отваряй кушия търсиш да си вземаш "мощен" лаптоп. За конфигурация, която съвсем слабо ще се доближава по производителност до една средна настолна машина, ще се изръсиш луди пари и пак ще върви като петгодишен компютър. Греят, неудобни са, гадна картина и са супер бавни. Лаптоп - единствено за работа наляво-надясно. Само за вкъщи - пълна глупост.
Така или иначе няма да ме послушаш - за да върви по-читаво задължително гледай да е с SSD и да е с повече RАМ. Процесорът гледай I5 или I7. И пак повтарям, ако искаш да го ползваш повече от 2-3 години никаква NVIDIA или ATI видеокарта в него.

Колега щом не играеш игри наистина не взимай с външна карта няма смисъл, аз бих заложил на I5 или I7 задължително 8мо поколение, Full HD дисплей, 16gb RAM и SDD.
PS: До NGneer4eto разходи се до Пловдив да ти покажа лаптоп на 5 години с Nvidia Quadro и I7 да се обедиш сам, че става за рендване, работа и игри. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 23 Май 2018, 17:57

Случайно някой да знае нещо за тези Лаптопи APPLE разбрах,че били перфектни откъм качество,което другите нямало как да го постигнат.Вчера си поиграх с 2 различни лаптопа единия APPLE другия ACER ейпъла ми се стори брутално бърз няма запецване няма нищо още докато отвориш екрана гледам беше напълно ,заредил готов за работа в това време Acer-a зареждаше ,а бяха абсолютни еднакви като параметри !

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от DriftoMania » 23 Май 2018, 19:13

Мак-а е доста друг "експириънс". Не че са перфектни, но не знам дали ще ти допадне - доста по-различна операционна система на първо четене, изисква някакво време да привикнеш. Но не познавам някой минал на Мак, който да се е върнал на Уиндоус. Откъм качество на сглобка и перформънс, няма какво да коментирам - Ябълката е класи над конкуренцията. Дизайна също е плюс, но това е субективно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от NGneer4eto » 23 Май 2018, 19:44

Comba написа:
NGneer4eto написа:
Exclusive89 написа:Колеги и аз съм за нов лаптоп, стария взе да прави номера та викам да си взема друг. Не ги разбирам много много, не съм някакъв геймър, но искам да работи гладко и мазно :D Гледам в МедиаМаркт... харесах си няколко модела, ако може и Вие да кажете нещо са посочените модели.
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_a ... 34897.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_h ... 95931.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_a ... 20390.html
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_h ... 31901.html


При условие, че не си геймър си се спрял предимно на геймърски лаптопи. А такъв, който да върви мазно... :clap:
Има едно нещо, което научих за лаптопите по трудния начин. Не се купува лаптоп с допълнителна видеокарта. Разчитайте на вградената в процесора. Видеокартата прави дъното тотал и така от две години имам един лаптоп за 1500 лв, от който не става абсолютно нищо. Марката е Dell Vostro и се водеха едни от добрите.
Така или иначе лаптопите не стават за игри и графични приложения, не си отваряй кушия търсиш да си вземаш "мощен" лаптоп. За конфигурация, която съвсем слабо ще се доближава по производителност до една средна настолна машина, ще се изръсиш луди пари и пак ще върви като петгодишен компютър. Греят, неудобни са, гадна картина и са супер бавни. Лаптоп - единствено за работа наляво-надясно. Само за вкъщи - пълна глупост.
Така или иначе няма да ме послушаш - за да върви по-читаво задължително гледай да е с SSD и да е с повече RАМ. Процесорът гледай I5 или I7. И пак повтарям, ако искаш да го ползваш повече от 2-3 години никаква NVIDIA или ATI видеокарта в него.

Колега щом не играеш игри наистина не взимай с външна карта няма смисъл, аз бих заложил на I5 или I7 задължително 8мо поколение, Full HD дисплей, 16gb RAM и SDD.
PS: До NGneer4eto разходи се до Пловдив да ти покажа лаптоп на 5 години с Nvidia Quadro и I7 да се обедиш сам, че става за рендване, работа и игри. :bchug:


Колега, често ходя до Пловдив и не съм казал, че лаптоп за 4000-5000 лв няма да върши работа, но се равнява на PC за 2000 лв. Quadro за игри.... сериозно? Това е като да си купиш S класа и да ходиш на гонки. Не че не става, но не си струва парите. Както казах лаптоп само за работа-рендване, 3Д проектиране - тогава си струва Куадрото. Въпреки, че и аз бях набелязал такъв, но ме отказаха пак заради допълнителното видео. Не е казано, че всеки лаптоп с видеокарта се прецаква, но много често го правят. Тази информация ми е от човек, който оправя лаптопи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 23 Май 2018, 20:16

DriftoMania написа:Мак-а е доста друг "експириънс". Не че са перфектни, но не знам дали ще ти допадне - доста по-различна операционна система на първо четене, изисква някакво време да привикнеш. Но не познавам някой минал на Мак, който да се е върнал на Уиндоус. Откъм качество на сглобка и перформънс, няма какво да коментирам - Ябълката е класи над конкуренцията. Дизайна също е плюс, но това е субективно.


И на мен ми казаха ,че малко трудно се свиквало ,но след това било супер.Също ми казаха ,че ако се развали нещо тук се оправяло трудно .На външен вид ми допада много най-много ми харесва менюто ,което може да го докосваш с пръсти :D така да се каже..А за игри стават ли примерно гледам ,че имат хубави рам видео процесор и което ми допада най-много ,не са с хард диск ,а ssd

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от top » 23 Май 2018, 20:26

turbonetic написа:
DriftoMania написа:Мак-а е доста друг "експириънс". Не че са перфектни, но не знам дали ще ти допадне - доста по-различна операционна система на първо четене, изисква някакво време да привикнеш. Но не познавам някой минал на Мак, който да се е върнал на Уиндоус. Откъм качество на сглобка и перформънс, няма какво да коментирам - Ябълката е класи над конкуренцията. Дизайна също е плюс, но това е субективно.


И на мен ми казаха ,че малко трудно се свиквало ,но след това било супер.Също ми казаха ,че ако се развали нещо тук се оправяло трудно .На външен вид ми допада много най-много ми харесва менюто ,което може да го докосваш с пръсти :D така да се каже..А за игри стават ли примерно гледам ,че имат хубави рам видео процесор и което ми допада най-много ,не са с хард диск ,а ssd


Ако е трудно свикването с MacOS или няма някоя програма за тази ос, винаги има вариант да се инсталира и Windows като втора операционна система и то съвсем легално, чрез Boot Camp, на моя MacBook Pro така съм направил и даже Winows 10 Pro зарежда доста по-бързо от колкото на PC с подобни параметри, за информация сега го засякох за колко зарежда и от натискането на бутона до пълното зареждане на Windows е точно 9 секунди - не говоря за събуждане а за зареждане като преди това компютъра е бил изключен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 24 Май 2018, 8:03

Колега ,а ти доволен ли си от твоя Мак? Като бързина и като качество на дисплей ми се стори перфектен.Казаха ми,че ако направи някакъв проблем трудно се оправяло тук..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от top » 24 Май 2018, 8:26

turbonetic написа:Колега ,а ти доволен ли си от твоя Мак? Като бързина и като качество на дисплей ми се стори перфектен.Казаха ми,че ако направи някакъв проблем трудно се оправяло тук..


Доволен съм, дисплея е страхотен (Retina Display), също и от бързината, при все че моя вече не е най нов (2.7GHz i5, 8GB Ram и SSD), батерията също държи доста дълго време. Моя вече е извън гаранция, но проблеми не съм имал. Apple имат някакви оторизирани сервизи в БГ и би трябвало да могат всичко да оправят, проблема по скоро е че не трудно се оправя а скъпо..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook