Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от v_p_m » 24 Май 2018, 10:24

turbonetic написа:Случайно някой да знае нещо за тези Лаптопи APPLE разбрах,че били перфектни откъм качество,което другите нямало как да го постигнат.Вчера си поиграх с 2 различни лаптопа единия APPLE другия ACER ейпъла ми се стори брутално бърз няма запецване няма нищо още докато отвориш екрана гледам беше напълно ,заредил готов за работа в това време Acer-a зареждаше ,а бяха абсолютни еднакви като параметри !

Какво означава еднакви параметри ? и 2-та ли бяха с SSD защото от него идва бързото стартиране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 24 Май 2018, 10:26

гаранция ACER-чето на е било NVMe дискче :mhihi:

тоя рибарлък нз как се вързвате ... разбирам , че има колеги които са без капка жал към клиента и гледат просто да пласират ... ама не е лошо да се казва по някоя дума на клиентите

DriftoMania написа:Мак-а е доста друг "експириънс". Не че са перфектни, но не знам дали ще ти допадне - доста по-различна операционна система на първо четене, изисква някакво време да привикнеш. Но не познавам някой минал на Мак, който да се е върнал на Уиндоус. Откъм качество на сглобка и перформънс, няма какво да коментирам - Ябълката е класи над конкуренцията. Дизайна също е плюс, но това е субективно.


купувайте и не се занимавайте ;) качеството на дънните платки и компонентите по тях на Apple е ненадминато от всякъде

__________

знам че направих грешка да пиша тука, но просто като видя как крайния клиент губи нон-стоп понякога ми става много жал

Ако търсите работа под OS на Apple , нямате избор (или трябва със сумати глупости да се занимавате), като си избирате машини сравнявайте реално "ябълката" с други ябълки ... не по външен вид, а по реални параметри и вложени части и "клас" на техниката. Така ще можете сами да направите информиран избор, без някой да ви казва "истината".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 07 Юни 2018, 12:04

Колеги да ви питам преди нова година си купих чисто нов хард диск seagate barracuda 1 TB не знам дали е проблем ,но последно време се чува ей този шум от него

https://www.youtube.com/watch?v=lD-1C08qoRw на 0;10 секунда започва да се чува и се чува като отворя 2-3 браузър едно след друго,при сканиране с антивирусната пак се чува ..Казаха ми ,че било напълно нормален тоя шум

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 07 Юни 2018, 12:07

Давай го за рекламация докато е време. Никакъв шум не трябва да има при практически нов хард.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 07 Юни 2018, 13:52

Поразпитах 1-2 човека ,които се занимават с компютри и ми казаха ,че било нормално да се чува това на клипчето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 07 Юни 2018, 21:25

Акустичен тест си иска дискчето. Нов нормален диск който не е от дефектна серия... Не чука и не трака.

Леново в лаптопите до около 1500лв слагаха преди година-две толкова чукащи хардове 2.5 инча, че чак с пусната музика се чуваше в офиса като го пуснеш сефте от кашона... Ама минават всички тестове... Някой си изчисти наличностите от дискове явно.

Та просто имай едно на ум, колкото повече чука... Сам се досещаш какво ще стане.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 08 Юни 2018, 17:24

Разпитах хора ,които се занимават с това и ми казаха да използват следната програма hard disk sentinel след това направих проверката и ми казаха ,че диска е в отлично състояние!

http://prikachi.com/images.php?images/479/9344479X.png

http://prikachi.com/images.php?images/480/9344480I.png

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 09 Юни 2018, 9:09

Sentinel-а прави анализ на смарт данните на диска и не се касае от работата на механиката на диска, доколкото до момента диска не е спирал сам и забивал или да е извън параметри при четене /писане и т.н.

А внезапния фейл на механиката не може да го хване тоя тип програма.

Имай си едно на ум с тоя диск, пускай му от време на време тоя сентинел да не му се влошават параметрите постепенно.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Zagy » 09 Юни 2018, 19:43

Някой магерил ли е видеокарта с течен метал? Подариха ми едно референтно GTX 680 и както може да се досетите - позагрява си. Смених му пастата с МХ-2, изрязах голяма част от рестриктивното туморно образувание, наречено скоба за монтиране (mounting bracket на ингилизки), и смених термалните падове с нови. Също така леко надух вентилатора с 5% във високите работни режими, и резултата е -12 градуса под 100% синтетичен товар (от 82 градуса падна на 70 градуса макс температура по време на целия тест). Само скобата свали 2 до 3 градуса, пастата я е свалила 1 градус, я не, останалото беше от вентилатора.

Самия радиатор на GPUто е с два пайпа и медна плоча, така че течния метал няма да я скапе.

Някой правил ли я е тая процедура и дали ще има смисъл, че искам пак да върна вентилатора на ниски обороти, че доста фучи.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 09 Юни 2018, 19:50

има ефект ;) осезаем , нанасяй внимателно и тва е

MX2 е боклук и просто я изхвърли ... тотална загуба на време и нерви е

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 09 Юни 2018, 20:28

Тази карта грее сериозно , под товар ще шуми винаги брутално . Тя си шуми и без товар , ако е отключен power фактора и ще шуми още повече . Аз лично не можах да я изтрая и се наложи радикално приводняване :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Zagy » 10 Юни 2018, 19:57

Май ще се отказвам от течния метал - изсъхвал, и трябвало на определено време да се нанася пак (примерно година или две).

Мисля да се насоча към нормална паста - засега мисля за IC Diamond или Kryonaut на Thermal Grizzly.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 10 Юни 2018, 20:26

Също се нанасят на 2г макс, губят термопроводимост.

Никоя паста не достига течния метал.

Ама и с висок клас паста ще свалиш, спрямо оня гипс дето си сложил.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 10 Юни 2018, 20:52

Това нещо фучи като замаяно . С паста без паста ходи над 70 градуса като му пуснеш нещо по натоварващо .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 10 Юни 2018, 21:05

Е, зависи и кутията и обхването какво е.

Иначе няма да стане никога да бачка на 60гр на 100% товар, освен някакъв къстъм кулер огромен или водно с огромен запас.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook