Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 19 Мар 2018, 13:45

А казаха ми, че това дъно нямало да работи коректно с тези процесори, вярно ли е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 19 Мар 2018, 13:54

ахм едно 2400g + m2 диск + 1тб стандартен + рандъм евтина кутия + някакво по-прилично като рейтинг захранване 500w и колкото пари му останат за рам ... това нещо има да цъка на него игрички като CS и да си пуска филми с години ... пък винаги може да му нахака след време една карта ако паднат малко цените

доста клиенти вече се оборудваха така, нямат дертове ... ама не са и заклети геймъри

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 19 Мар 2018, 13:59

Малко коригирах частите, евентуално с една плочка рам от 8 гб..
Конфигурация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от firstduo93 » 19 Мар 2018, 14:35

Аз говоря за старите амд-та , дори сегашният ми комп е с такъв ,еми няма такъв боклук. Със стоковата перка си е и грее като печка , лятото някой път дори се изключва компа от високата температура на процесора и то при положение че кутията ми е отворена отстрани . За ryzena нямам опит с тях , може да са хубави процесорчета . Но въпреки това бих си купил интел . Също така ако ще взимаш видео взимай на нвидия , амд видеото постоянно имат проблеми със драйвери . Сега видях че и аз съм ти препоръчал амд видео , съжелявам за грешката , няма такива боклуци ! Също както казаха по-горе вземи някакво добро захранване а не някаква китайска история че може да ти изгори целият комп след това .

ЕДит : Сложи по-силно захранване ако ще му слагаш силно видео , това 430w има шанс да гръмне .
Последна промяна firstduo93 на 19 Мар 2018, 14:51, променена общо 3 пъти

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 19 Мар 2018, 14:38

SlackLine` написа:Малко коригирах частите, евентуално с една плочка рам от 8 гб..
Конфигурация.


При толкова сносно вградено видео едната плочка памет не е много оферта... освен, ако до 1-2 месеца не смяташ да добавиш още 1х8 GB... защото вграденото графично ядро иска честотна лента, а с 1х8 губиш половината пропусквателна способност...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от KoolyO » 21 Мар 2018, 11:48

firstduo93 написа:Аз говоря за старите амд-та , дори сегашният ми комп е с такъв ,еми няма такъв боклук. Със стоковата перка си е и грее като печка , лятото някой път дори се изключва компа от високата температура на процесора и то при положение че кутията ми е отворена отстрани . За ryzena нямам опит с тях , може да са хубави процесорчета . Но въпреки това бих си купил интел . Също така ако ще взимаш видео взимай на нвидия , амд видеото постоянно имат проблеми със драйвери . Сега видях че и аз съм ти препоръчал амд видео , съжелявам за грешката , няма такива боклуци ! Също както казаха по-горе вземи някакво добро захранване а не някаква китайска история че може да ти изгори целият комп след това .

ЕДит : Сложи по-силно захранване ако ще му слагаш силно видео , това 430w има шанс да гръмне .

Чуйек, кат' си нямаш и на идея за какво говориш, защо ръсиш акъл?
Автора, слушай Mollov и няма да сбъркаш ;)
Аз няма да препоръчвам нищо, защото трябва да повторя, каквото той е написал.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Elesar74 » 21 Мар 2018, 15:02

На мойта дърта щайга вървят всякакви HD филми, за съжаление нямам 4К монитор. За други програми, Premiere конвертира с добра скорост големи обеми, игри не играя, не че не мога. За компютър за 900 лв., едва ли може да се направи сериозна гейм-машина. По-добре вградено видео както вече се каза, за сметка на по-силен процесор примерно.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от firstduo93 » 21 Мар 2018, 17:26

KoolyO написа:
firstduo93 написа:Аз говоря за старите амд-та , дори сегашният ми комп е с такъв ,еми няма такъв боклук. Със стоковата перка си е и грее като печка , лятото някой път дори се изключва компа от високата температура на процесора и то при положение че кутията ми е отворена отстрани . За ryzena нямам опит с тях , може да са хубави процесорчета . Но въпреки това бих си купил интел . Също така ако ще взимаш видео взимай на нвидия , амд видеото постоянно имат проблеми със драйвери . Сега видях че и аз съм ти препоръчал амд видео , съжелявам за грешката , няма такива боклуци ! Също както казаха по-горе вземи някакво добро захранване а не някаква китайска история че може да ти изгори целият комп след това .

ЕДит : Сложи по-силно захранване ако ще му слагаш силно видео , това 430w има шанс да гръмне .

Чуйек, кат' си нямаш и на идея за какво говориш, защо ръсиш акъл?
Автора, слушай Mollov и няма да сбъркаш ;)
Аз няма да препоръчвам нищо, защото трябва да повторя, каквото той е написал.




Чуйек кажи кое не е вярно от нещата които съм казал?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 21 Мар 2018, 17:29

firstduo93 написа:кое не е вярно от глупостите които съм казал?


Нито едното :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от firstduo93 » 21 Мар 2018, 18:31

madafaka_donkele написа:
firstduo93 написа:кое не е вярно от глупостите които съм казал?


Нито едното :mhihi:



Ааа недейте се изнизва така хитро , опровергайте ме с факти . То вие толкова сте ползвали процесори и видеа на амд ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 21 Мар 2018, 20:55

True story bruh :mhihi: Особено Моллов и компания направо през крив макарон са виждали рейзъни :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от firstduo93 » 21 Мар 2018, 21:15

madafaka_donkele написа:True story bruh :mhihi: Особено Моллов и компания направо през крив макарон са виждали рейзъни :mhihi:


Аз не говоря за рейзъните. Първо се научи да четеш и разбираш постовете :P

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от bam-bam » 21 Мар 2018, 22:01

Четеме ние, някои и разбираме, ама е хубаво Молов да ти даде един форум да се образоваш първо и после да ръсиш глупости.
Дали случайно си правиш някаква самооценка и се усещаш или спорта е да трупаш постове ?

п.п. Питай го и още колко греят новите Интели спрямо Райзъните, че нали викаш нямало смисъл да ги предпочита ... печки .. да не се изненадаш само, кое грее повече :lol:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 22 Мар 2018, 9:48

Tова с греенето отдавна не е опорна точка в спор "intel vs amd", защото и двете марки имат както "икономични", така и "греещи" чипове... при интел последните 2-3 поколения чипове са с по-кофти термоконтактен материал под капачката, поради което някои чипове работят при прекалено високи темп. Но и заради това се появиха толкова много варианти на delid tool-ове, които да се справят с този проблем.

Като цяло - в конкретният случай вграденото видео трябва да играе (дори буквално :D ) важна роля при работата на машината, търси се геймплей. Интел-ските чипове нямат нужните възможности за подобно нещо, да не говорим за сравнение с новите RYZEN APU с вградена графика с ядро VEGA...

Ето едно подходящо четиво по темата , демонстриращо именно тази ситуация...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от STEVAL » 23 Мар 2018, 0:30

Да използвам темата на колегата, някакви препоръки за лаптоп с подобни функции - малко игри и филми с цена около 2х.лв

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa

Последни теми
Facebook