Въпрос за винетка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 18.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46
Мечтае да кара: BMW E34

Въпрос за винетка

Мнение от Maverick81 » 16 Мар 2018, 20:34

Здравейте, колеги. Извинявам се, ако има тема по въпроса, но аз не открих и в нета изобщо. Казуса е следния: Закупен е автомобил и той е на транзитни номера. Купува се годишна винетка за него, ако това е възможно и се записва транзитния номер в касовата бележка. При регистрацията с постоянен номер и проверка от КАТ, дали ще има проблем или те могат в системата си да свържат транзитния и постоянния номер с тази винетка и този автомобил? Знам, че сега ще кажете, не се занимавай с глупости и си купи месечна за 30 лв., а после годишна от дата до дата, но пък ако е възможно, защо да се дават тези 30 лв. Питах на телефоните на КАТ, но явно повечето не знаят или съм първия, който пита. Ходих до едно РПУ наблизо и там съшото, а на телефоните на АПИ, никой не отговаря.
8) :mhihi: :P

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Въпрос за винетка

Мнение от Spit-Fire » 16 Мар 2018, 20:58

Аз имах подобен въпрос когато регистрирах моята кола и на каналите в КАТ ми казаха че с новия талон отивам в бензиностанцията или от където съм купил винетката да ми напишели новия номер на касовия бон. Не съм го правил още и дали е така не мога да гарантирам. Карам с копие на нот. договор в жабката за всеки случай.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Въпрос за винетка

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 17 Мар 2018, 11:34

Предполагам ,че ще правиш добавък на гражданската със вписване на регистрацията като минеш Кат, така че си носиш добавъка в колата и нямаш никакви проблеми. Със сигурност при проверка ще ти поискат първо гражданската или технически преглед и ще видят ,че е новорегистрирана кола, така че нямат право да ти се заядат

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 18.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46
Мечтае да кара: BMW E34

Re: Въпрос за винетка

Мнение от Maverick81 » 17 Мар 2018, 18:11

Благодаря за отговорите, колеги. Днес си купих годишна и от бензиностанцията ми препоръчаха с постоянния номер пак да отида при тях за подпис и печат с новия номер. Ще направя и копие от талона на транзитния номер за доказателство, че винетката е на един и същ автомобил. :)

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров

Последни теми
Facebook