Помощ при избор на мото екипировка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от Oblivion » 16 Мар 2018, 17:32

Здравейте, другия месец почвам курсовете за А кат. И вече почвам да се оглеждам за най-важното а именно екипировката. Ще карам предимно градско като за мен най-важното е безопасноста и сигурността. Работя в офис на 10 км от нас и нямам проблем с преобличането и съхраняването на екипировката. Мотора ще го карам целогодишно до колкото времето позволява де.

Ако има значение висок съм 171 см и тежа 70 кг.

Моля за съвети относно:

-Текстил или Кожа
- Цял екип срещу такъв от 2 части
-Марки , модели
-Доверени сайтове и магазини от които може спокойно да се пробва/пазарува

Мотора ще бъде пистов 600 кубика най-вероятно уамаха р6 или Сузуки GSXR. Мнения от сорта : неподходящ мотор за новобранец вземи си по-малък не ме интересуват.

Бюджета ми е 2000 лв за каска,екип,ръкавици,ботуши. На този етап не желая да гледам втора употреба а само ново. Ясно ми е, че в този бюджет за да се вмъкна търся марки и модели цена-качество а не Shoei i Alpinestar. Затова и се обръщам към вас с надеждата да има мотористи в този форум които да ударят едно рамо :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от Borymeckata » 16 Мар 2018, 18:10

Аз търкалям големи мотори от 30 години, последните 6 сезона съм с FZ1-N.

Изображение

Минал съм десетки хиляди километра с разлчини мотори и до момента нямам и драскотина от инцидент с мотор. Но честно казано - доста странно ми звучат въпросите ти и просто не знам какво да те посъветвам... :dunno: :dunno:

Защо не питаш в някой моторджийски форум? Има няколко доста живи...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от seimo » 16 Мар 2018, 18:57

Ако не си карал мотор досега с тези изброените ще се вкараш в приключение еле пък за градско каране ,но ти си знаеш :smoke: . Екипировката е според това къде и как мислиш да го караш. Ако ще ходиш само на работа с него вземи си едно текстилно яке и едни мото джинси или текстил от 2 части. Ако ще караш повече извънграско кожа цял екип или 2 части каквото прецениш по принцип целия е по-добър. Абе с две думи с една екипировка градско и извънградско трудна работа :mrgreen: .

До колегата Borymeckata поздравления за фз-тката страхотен мотор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от Grozdanoff » 16 Мар 2018, 20:16

Oblivion написа:
Мотора ще бъде пистов 600 кубика най-вероятно уамаха р6 или Сузуки GSXR. Мнения от сорта : неподходящ мотор за новобранец вземи си по-малък не ме интересуват.


Колега съжелявам, обаче точно така е :mhihi: Не искам да ти чупя хатъра, обаче съм убеден, че ще изпитваш по-голям кеф ако караш някоя banditka, fz6 или нещо подобно спорт туристическо, тези мотори са с по-удобна стойка и се карат доста по-приятно за ежедневно каране. Виж мотора на Borimechkata- ето това ти трябва. R6 повярвай ми като начинаещ не можеш да му използваш дори 30% от мощността и стабилността, а този мотор е доста неудобен, той си е само за спортно каране. Относно екипировката- не е толкова важна, важно е как караш... купи си екипировка, която ще ти е удобна и те кефи как изглежда.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от Borymeckata » 16 Мар 2018, 20:32

Благодаря, карам си я с кеф бабичката... Моето становище относно мото-екипировката е малко особено и ако го изложа - ще предизвикам излишна полемика. Но аз не съм добър пример...

По въпросите на Колегата - за градско каране едно текстилно яке с меки протектори и ръкавите да се свалят. Надолу - дънки и маратонки, може и работни обувки от някой магазин за работно оборудване. Някакъв по-лек и удобен шлем и това е... Ботуши и ръкавици за 10 километра изобщо не бих слагал, особено ако говорим за провиране между колите на 1-ва и висене по светофарите.

Иначе за кубатурата не бих разубеждавал Колегата - ако усеща, че владее мотора и се чувства сигурен на него, по-сериозната мощност не е проблем. Тия шосейните спортисти не са удобни за градско - огледай стрийт-файтерите. Щом се заглеждаш по 600-ките, виж FZ6, GSR 600, Хорнетите също ги хвалят...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от seimo » 16 Мар 2018, 21:07

Borymeckata написа:Някакъв по-лек и удобен шлем и това е... Ботуши и ръкавици за 10 километра изобщо не бих слагал, особено ако говорим за провиране между колите на 1-ва и висене по светофарите.


Тука малко не съм съгласен :nono: ръкавици задължително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от bum_bum » 16 Мар 2018, 21:15

Grozdanoff написа:Относно екипировката- не е толкова важна, важно е как караш... купи си екипировка, която ще ти е удобна и те кефи как изглежда.


Заеби ти. Не е важна докато не си паднал, случи ли се става най-важното нещо. Аз без ръкавици и на колело не мога да се кача. Имам чувството, че съм гол :shock: При едно падане с 20-30км ако се случи да се подпреш с длан става грозно. Да не говорим с по-висока скорост когато ако не си с ръкавица за мотор, която е скроена и ушита по специфичен начин ще се разпадне и поне няколко месеца няма да можеш да погалиш смока.

Без някакъв протектор на коленете и на тибията (ако не си с ботуши) пак е кофти. Коляното е много сложна става и от едно просто изпускане на мотора може да се вкараш в приключение.

Якенце от плат с всички протектори като лятото в града понякога махам гръбния, че не се трае от жега. Моето е преобладаващо бяло, щото ме кефи но пране на всеки 2 карания в града и всяко извън. Като го знам това как се цапа никога не бих си купил кожен екип, който не се пере. Това направо ще ме е гнус да го облека.

Миналото лято си карах с дънки с протектори, но сега си купих панталон. Половината кожа, половината плат с отвори за проветрение. Всичкото е Дайнезе, щото ме кефят емблемките :mhihi:

Каска AGV. Пробвах Шой ама не ми е главата за нея. AGV-то мога да го нося по цял ден. Все едно съм с шапка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от Grozdanoff » 16 Мар 2018, 21:21

bum_bum написа:
Grozdanoff написа:Относно екипировката- не е толкова важна, важно е как караш... купи си екипировка, която ще ти е удобна и те кефи как изглежда.


Заеби ти. Не е важна докато не си паднал, случи ли се става най-важното нещо. Аз без ръкавици и на колело не мога да се кача. Имам чувството, че съм гол :shock: При едно падане с 20-30км ако се случи да се подпреш с длан става грозно. Да не говорим с по-висока скорост когато ако не си с ръкавица за мотор, която е скроена и ушита по специфичен начин ще се разпадне и поне няколко месеца няма да можеш да погалиш смока.

Без някакъв протектор на коленете и на тибията (ако не си с ботуши) пак е кофти. Коляното е много сложна става и от едно просто изпускане на мотора може да се вкараш в приключение.

Якенце от плат с всички протектори като лятото в града понякога махам гръбния, че не се трае от жега. Моето е преобладаващо бяло, щото ме кефи но пране на всеки 2 карания в града и всяко извън. Като го знам това как се цапа никога не бих си купил кожен екип, който не се пере. Това направо ще ме е гнус да го облека.

Миналото лято си карах с дънки с протектори, но сега си купих панталон. Половината кожа, половината плат с отвори за проветрение. Всичкото е Дайнезе, щото ме кефят емблемките :mhihi:

Каска AGV. Пробвах Шой ама не ми е главата за нея. AGV-то мога да го нося по цял ден. Все едно съм с шапка.


аз карам мотор от 18г, имам над 100к километра на шосето с мотор, карал съм и мотокрос в Б-група, имал съм счупен крак, ръка и рамо, и доста охлузвания... Пак казвам екипировката не е толкова важна, важно е как караш... Иначе и без екипировка не става, но разума е задължителен :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от Мордехай » 16 Мар 2018, 21:34

За пръв път чувам някой да каже, че Шой не е добра марка. Според мен за десет километра градско до работа и обратно не си заслужава екип. По-добре е както съм виждал Бум-бум с ризница и наколенки върху дрехите, бързо се свалят и слагат. Или обикновени дънки и яке с протектори. Ръкавиците са важни и обувките също, но там нещата са строго индивидуални. Аз не понасям твърди ръкавици, уморяват ми се пръстите на ръцете, а с пластмасовите бомбета на обувките не усещам скоростите. Пистовият мотор е велика гъзария, но целогодишно каране не смятам, че е възможно. Зимата и на мокро пистарката е голяма ковра, а стъклото на каската се поти ако ще и с две мембрани да е, отвориш ли го и мигличките ти ще замръзнат даже. Ако нямаш опит има голяма вероятност да се нараниш. Виждал съм момчета с 1000 кубикови пистарки без опит как се увличат и какви бели стават, а много мотористи се изхвърлят и величаят и адреналинът влияе също много.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от Borymeckata » 16 Мар 2018, 21:35

seimo написа:
Borymeckata написа:Някакъв по-лек и удобен шлем и това е... Ботуши и ръкавици за 10 километра изобщо не бих слагал, особено ако говорим за провиране между колите на 1-ва и висене по светофарите.


Тука малко не съм съгласен :nono: ръкавици задължително.


Не споря... Както написах по-горе - аз не съм добър пример за начинаещите моторджии... :dummy: :dummy:

С колегата Грозданов съм напълно съгласен - ти ако не знаеш какво правиш на пътя, чакай 2 милиметра шарена пластмаса да ти спасява живота... Няма такова оборудване, което да те защити, ако се шибнеш челно в камиона или се увиеш около колчето на мантинелата. С две думи: не пази главата с каската, а каската с главата. Ако не беше задължително, изобщо и каска не бих слагал... :dummy: :dummy:
Последна промяна Borymeckata на 16 Мар 2018, 21:46, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от bum_bum » 16 Мар 2018, 21:44

Мордехай написа:За пръв път чувам някой да каже, че Шой не е добра марка.


Казах, че моята глава не е добра за Шой, а не че не е добра марка :mhihi: Всяка фирма за каски си има специфика при изработката на черупката. От формата на главата ти зависи коя най-добре ще ти пасне и ще е най-удобна.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от Borymeckata » 16 Мар 2018, 21:52

Мордехай написа:Пистовият мотор е велика гъзария, но целогодишно каране не смятам, че е възможно. Зимата и на мокро пистарката е голяма ковра, ...

Тия гуми изобщо не държат на студен асфалт, за жълтите павета пък изобщо не ми се мисли... :mhihi: :mhihi: Зимата да караш шосеен спортист е много дива идея, честно.

За шлема - моят е Nolan N... не помня модела, купих го нов за 100 лева. Беше с голямо намаление, щото остарял модел... Много ми е удобен и не бих го сменил никога.
Последна промяна Borymeckata на 16 Мар 2018, 21:56, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от hell's angel » 16 Мар 2018, 21:55

Все тая с какъв екип ще си пръснеш главата :wave: :winky:
ПП. В тия теми се пита заради питането, акъл трудно се набива, май на всички е ясно... :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от Мордехай » 16 Мар 2018, 22:03

Bum_bum, нямам предвид твоето мнение, а на автора най-първото. С теб сме коментирали каските и е ясно. На мен Шой ми е перфектна, но главата ми е много голяма - 64 см обиколка. В казармата не можаха да ми намерят каска даже.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на мото екипировка

Мнение от v_p_m » 16 Мар 2018, 22:30

Oblivion написа:Здравейте, другия месец почвам курсовете за А кат. И вече почвам да се оглеждам за най-важното а именно екипировката. Ще карам предимно градско като за мен най-важното е безопасноста и сигурността. Работя в офис на 10 км от нас и нямам проблем с преобличането и съхраняването на екипировката. Мотора ще го карам целогодишно до колкото времето позволява де.

Ако има значение висок съм 171 см и тежа 70 кг.

Моля за съвети относно:

-Текстил или Кожа
- Цял екип срещу такъв от 2 части
-Марки , модели
-Доверени сайтове и магазини от които може спокойно да се пробва/пазарува

Мотора ще бъде пистов 600 кубика най-вероятно уамаха р6 или Сузуки GSXR. Мнения от сорта : неподходящ мотор за новобранец вземи си по-малък не ме интересуват.

Бюджета ми е 2000 лв за каска,екип,ръкавици,ботуши. На този етап не желая да гледам втора употреба а само ново. Ясно ми е, че в този бюджет за да се вмъкна търся марки и модели цена-качество а не Shoei i Alpinestar. Затова и се обръщам към вас с надеждата да има мотористи в този форум които да ударят едно рамо :driving:


Защо всички новобранци сте като овце аз това не мога да разбера :banghead: прочели чули не дочули още книжка няма ма се чуди ква екипировка да купува ... кожа ли текстил ли, пък каква марка каска ......

Най-добре да си вземеш една каска за пред полицайте и вече с натрупването на км. да прецениш какво ти трябва а не да слушаш другите но все пак да не съм тотален :OT: , 2000 лв. са предостатъчно според мен (поне за това за което ще го ползваш ):
-Каска препоръчвам ти да намериш колегата Тодор Тодоров от Пловдив(има обяви из групите по олх и тн.) продава уникални каски (и не само де) за 4-500 лв. можеш да си вземеш топ модел на shoei , hjc или avg неразличим от нов. Другия вариант е ако не ти се ходи до Пловдив на бул. Ботевградско шосе има магазин за мотоекипировка "https://www.motopower.eu/" . Та там са вносители на марката Scorpion , много добри каски с добро представяне на тестовете за безопасност и с много екстри. За мен най-готиното нещо е плаката против изпотяване , вече неща като очила и надуване са допълнителен +
-Екип тук те съветвам да си търсиш текстилно яке което да комбинираш или с кевларени дънки или с обикновенни(върху който да слагаш наколенки) .Якето да е Такова с протектори и със сваляема подплата, като цените са от 100 до към 250-300 лв. за якето и около 150 за дънките (има такива който са си с хубав дизайн и не можеш да разбереш че са кефларени)
-обувки можеш да погледнеш тук http://www.motorco.biz/ аз карам с Alpinestars Mille Riding- 200лв. и съм много доволен(принципно не ги дават водоустойчиви но до определено количество валежи се справят добре )
202382.JPG

-Ръкавици аз примерно имам 3 чифта , за различните Температури , между другото и с якетата е подобно само с едно не става.....
отделно си трябва боне и един колан за кръста и си в играта :driving:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook