Има ли съдба?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Има ли съдба?

Да има съдба, няма нищо случайно
26
41%
Няма съдба, това са глупости и човек жъне днес това, което е посял вчера
25
40%
'де да знам кво има и кво нема
12
19%
 
Общо гласове : 63

Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Има ли съдба?

Мнение от Bogat-Beden » 14 Мар 2018, 16:01

За бесенето и давенето съм почти сигурен- виж историята на Распутин например :D
Но като цяло и аз не съм сигурен, струва ми се по-скоро е нещо като книга- игра (на този принцип).
На дадени кръстовища в живота имаш избор какъв път да поемеш, като това определя в каква "матрица" ще влезеш за много години напред...
Доста добре тема като цяло :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Има ли съдба?

Мнение от Knoxville_ » 14 Мар 2018, 16:12


master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Има ли съдба?

Мнение от alx » 14 Мар 2018, 16:18

абсолютно. нищо случайно не се случва. просто сме много дребни за да видиме голямата картина. дали всичко е за добро? не разбира се. или поне не "добро" в смисъла в които обикновено влагаме в думата. защо? прочети ми пак третото изречение.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Има ли съдба?

Мнение от Doberman_vas » 14 Мар 2018, 16:36

нишката на живота ни, е отдавна изтъкана
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Има ли съдба?

Мнение от firstduo93 » 14 Мар 2018, 16:42

Не няма съдба, всичко което ви се случва е това което сами сте си направили . Решенията които сте взели в предишният момент , дава резултат в следващият момент и така цял живот . Всичко е карма създадена от самите нас . Примерно в този момент ако изям всичко което видя , следващият момент ще съм качил малко мазнини . И много други решения от този тип които ги вземаме подсъзнателно ни правят бъдещето това което е . Сега някой може да тръгне да спори че някои хора се раждат с предимство примерно в по-добри условия на живот , това пък е в резултат на действията на родителите ви и цялата ви рода преди вас . Всичко е cause и effect . :P

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Има ли съдба?

Мнение от barty » 14 Мар 2018, 16:45

Има съдба, в това съм сигурен.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Има ли съдба?

Мнение от TNT » 14 Мар 2018, 17:55

Хората, които си мислят, че всичко е начертано и действията ви нямат роля... що не се гръмнете да не се мъчите :mhihi: Съдбата си я ковеш сам. Както казаха по-горе, всеки ден се изправяш пред проблеми и трудности, взимаш решения. Малки, големи, по-големи. Глупостите със съдбата за мен са измислени от хора, на които им е по-лесно да мислят така (или по-скоро да не мислят).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Има ли съдба?

Мнение от cod-cdbp » 14 Мар 2018, 18:13

Има има, но не е на 100% предопределена.
По-скоро е като някаква обособена рамка, с известни условности.

alx написа:абсолютно. нищо случайно не се случва. просто сме много дребни за да видиме голямата картина. дали всичко е за добро? не разбира се. или поне не "добро" в смисъла в които обикновено влагаме в думата. защо? прочети ми пак третото изречение.


Голямата картинка, се вижда обективно, според знанията/опита и взимането предвид на абсолютно всички детайли в картинката.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли съдба?

Мнение от Jordana » 14 Мар 2018, 19:02

То съдбата си я ковеш сам , ама ако си с рогата напред в проблемите освен да заореш надълбоко в лайната друго няма да постигнеш .
Съдба има и то не е много трудно да я видиш в един анализ на събитията . Някои неща подлежат на промяна но глобалните едва ли . Много пъти се е случвало когато събитията се навържат в подходящия ред , просто подсъзнателно ми идва мисълта за следващия ход на съдбата който връща резултата 0:0 И той обикновено не закъснява с нещо напълно неподвластно и извън възможностите за реакция .
Много са народните афоризми за такива случаи , ето например - всяко зло за добро , бог помага но в кошара не вкарва и още много други .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Има ли съдба?

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Мар 2018, 20:22

Jordana написа:То съдбата си я ковеш сам , ама ако си с рогата напред в проблемите освен да заореш надълбоко в лайната друго няма да постигнеш .
Съдба има и то не е много трудно да я видиш в един анализ на събитията . Някои неща подлежат на промяна но глобалните едва ли . Много пъти се е случвало когато събитията се навържат в подходящия ред , просто подсъзнателно ми идва мисълта за следващия ход на съдбата който връща резултата 0:0 И той обикновено не закъснява с нещо напълно неподвластно и извън възможностите за реакция .
Много са народните афоризми за такива случаи , ето например - всяко зло за добро , бог помага но в кошара не вкарва и още много други .

Мда, подкрепям те изцяло. Просто и за мен сам си избираш нещата, но има твърде, твърде много неща, които просто не зависят от теб. Както някои катастрофи на пътя, които както и каквото и да си направил, просто са щели да се случат. В мног други ситуации е можело и си избегнал нещата, но в някои не става.
Ще ви разкажа една история, която съм чул преди време и за която се сетих относ тези ти думи "всяко зло за добро"..
Живял някога един цар. Случило се така, че по време на една битка с неговата армия срещу друга му отсекли едната ръка, въпреки спечелената победа. Тогава той се тюхкал и вайкал, проклинал деня и такива работи. Имал обаче много доверен човек, който му бил буквално дясната ръка. Та този човек му казал следното:
- Не се притеснявай, така е трябвало да стане.
Разгневен от думите му царя заповядал да го хвърлят в тъмницата. Случило се така, че тръгнали в нова битка, но този път изгубили, а противника бил съставен изцяло от канибали. Те пленили всички живи останали войници з ада ги избият и изядат по-късно, но точно него оставили. Като попитал за какво го оставят, техния водач му казал:
- Защото си без една ръка и си недъгав, а ние такив акато теб не ядем.
Смаян царя си тръгнал и през целия път към дома осмислял случилото се. Върнал се и заповядал веднага да освободят неговия приятел и му разказал всичко като започнал да се извинява, че го хвърлил в тъмницата. Той обаче му отвърнал:
- Няма за какво да се извиняваш, ако не ме бе хвърлил в тъмницата аз щях да съм както винаги рамо до рамо с теб и щяха сега и мен да са изяли. Просто така е трябвало да стане всичко. :idea:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Има ли съдба?

Мнение от steeN » 14 Мар 2018, 20:37

alx написа:просто сме много дребни за да видиме голямата картина.


А това на колко нива е вярно... От ежедневния ни живот, до световни лидери, които си мислят, че имат "контрол".
Общо взето няма един единствен човек, който да види голямата картинка, може би само части от нея.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Има ли съдба?

Мнение от firstduo93 » 14 Мар 2018, 20:49

Maverick добре де за да катастрофираш или да ти се случи нещо не трябва ли да решиш точно в този момент да излезеш с колата . Каквото и да се случва в този свят е продукт на наше решение :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Има ли съдба?

Мнение от Dextuar » 14 Мар 2018, 21:26

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Има ли съдба?

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Мар 2018, 21:34

Ами и да, и не колага с пикап. Може да решиш да излезеш, но може да решиш и да не излезеш днес, а да излезеш утре, после и т.н.и тогава пак да стане това.
Давам ти един тъп пример, който съм изживял. Спирах по един и същи начин всеки ден по едно и също време. Един ден обаче спрях на друго място и реших, че ще ида пеш до където трябва, а то е на 20 метра. След 10 секунди държейки дръжката на вратата нещо ме накара да запаля колата и да ида с нея. Настъпиха една поредица от събития и ситуация като имаше и едно сляпо петно на една колонка и настъпи едно не много хубаво събитие. Аз си извлякох поуката тогава и въпреки много нарупани неща тогава в дадената ситуация, сега съм подготвен точно и за нея. Нещо наистина ме накара да си махна ръката от дръжката на вратата и да тръгна, не мога да го опиша. Много по-лесно ми бе пеша да мина тия 20 метра, но...
Друг пример. Спирам на една спирк ада оставям клиенти и гледам на другия тротоар едни други, които чакат мен, но трябва първо да мина 1 км. и да се върна да ги взема. Беше обаче кофти време, януари и реших да ги викна. Изчаках може би 1 минута, която бе фатална защото иначе щях да мина 1 минута по-рано покрай мястото където настъши събитие. Тръгвам и на една пресечка гледам стои си Хонда Акорд и ме чака да мина. В такива случаи винаги гледам и шофьора,но тоя беше с тъмни стъкла и десн воалн, а така бе застнала, че не виждаше явно много добре. Стигнах до него БУКВАЛНО и онзи тръгна. Кривнах в ляво защото нямаше никакво време за спиране(а карах с макс 20-30 защото бе точно след завой, а и нямаше закъде да ускорявам)и нямаше коли насреща, но този не ме видя изобщо и отиде една врата и калник отзад.
Да, аз съм избрал да се забавя първоначално, но после не съм можел нищо да направя. Та хем е така, хем не е това съ съдбата, но със сигурност е пълно със събития, които човек първо не разбира и второ не може да контролира. Едва ли динозаврите са можели да контролират астероида, който ги е избил.

Относно Айнщай и Хокинг и двамата умират на 76 също.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Има ли съдба?

Мнение от bavarec » 14 Мар 2018, 22:15

Врачанин е приятен съфорумец. Но лично той не е казал според него има ли съдба.
Както и да е. Темата е добра.
Аз само ще кажа. Мислете преди да отговаряте. Никой тук не може да убеди другия дали ИМА.
Ако искате, ще проверим накрая - тези които казват че няма, дали са си променили мнението тук, писмено.
Дали има или няма. България е център на света още от зараждането на света та до ден днешен. Оттук нататък се замисляйте. И пак да ви подсетя. Трупайте точки на доверие,те ще ви потрябват.Всичко друго е лаф да става. Всичко което наапишете в НЕТ-а ви се отразява на "досието". Мислете.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook