Има ли съдба?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Има ли съдба?

Да има съдба, няма нищо случайно
26
41%
Няма съдба, това са глупости и човек жъне днес това, което е посял вчера
25
40%
'де да знам кво има и кво нема
12
19%
 
Общо гласове : 63
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Има ли съдба?

Мнение от TNT » 14 Мар 2018, 22:20

Top Gun Maverick написа:Относно Айнщай и Хокинг и двамата умират на 76 също.

А колко хора са починали заедно с Хокинг на същата дата на 76, а са с IQ колкото джапанката ми ? Малко по-сериозно, моля :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Има ли съдба?

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Мар 2018, 22:21

И аз си го помислих, но...колко от тия хора единия умира на рождения ден на другия и са едни от най-известните учени виждал някога света? Ха сега де. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Има ли съдба?

Мнение от ukelichko » 14 Мар 2018, 22:37

Не зная дали има съдба,но преди 5 минути докато се къпех, си мислех по този въпрос. Още с хавлията отварям любимия форум и намирам такава тема. Аз съм на мнение, че Господ дава, но в кошара не вкарва. Поради което и гласувах неутрално в анкетата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Има ли съдба?

Мнение от Pisobella » 15 Мар 2018, 0:29

Изображение

Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Има ли съдба?

Мнение от NGneer4eto » 15 Мар 2018, 0:34

ukelichko написа:Не зная дали има съдба,но преди 5 минути докато се къпех, си мислех по този въпрос. Още с хавлията отварям любимия форум и намирам такава тема. Аз съм на мнение, че Господ дава, но в кошара не вкарва. Поради което и гласувах неутрално в анкетата.


Това, за което говориш е интуиция(или предчувствие). Има много изписано по книгите за нея и тя дори може да се развие. Може би тя е свързана някак си със съдбата, но мисля, че е нещо отделно. Интуицията е като нашия вътрешен пазител и повечето ни проблеми идват от това, че не я слушаме. Или не знаем как да я слушаме. Маверик е дал примери. Също има много примери за хора, изпаднали в критична ситуация, при която няма никакво време за мислене и те предприемат изключително правилни и светкавични действия за да се измъкнат. Самите те после не могат да обяснят как е станало.
Относно съдбата, смятам, че тя е нещо различно - имам също лична случка преди време, която ме накара да гледам различно на нещата. Започнах да анализирам разни случки от ежедневието и си дадох сметка, че нищо не се случва случайно. Забелязах колко неща има, за които се ядосвам, а след това виждам, че съм щял жестоко да се прецакам, ако не са се случили. Има една много мъдра приказка - "никога не се ядосвай за развален пазарлък". И е много вярна. Клишираната фраза е "всяко зло за добро".

Така или иначе може само да гадаем за съдбата, понеже няма как практически да се докаже едно събитие дали е предварително предначертано да се случи или е случайно. Затова ще трябва всеки да го приеме като лично усещане и убеждение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Има ли съдба?

Мнение от Superexstatic » 15 Мар 2018, 0:56

Pisobella написа:Изображение



Аз съм пас
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Има ли съдба?

Мнение от bavarec » 15 Мар 2018, 6:28

Дали има съдба и дали съдбата не е предопределила точно тук и сега да си развяваме мъдьете някой хора.
За нашия съфорумец Врачанин специално ...


Откриха най-стария храм на слънцето.

С ново сензационно откритие приключи археологическият сезон във Врачанско. Край село Оходен беше намерен най-старият храм на Слънцето на възраст 8 хилядолетия. Чрез наблюдения на небесното светило тук праисторическите хора се ориентирали кога е най-подходящото време за

засяване и прибиране на реколтата, а също така принасяли и дарове за плодородие. Селото стана известно и с намирането на най-старите човешки скелети по нашите земи.

За разлика от английския, според археолозите, българският Стоунхендж е с 3 хиляди години по-стар и е бил погребан под тонове пръст. Подът на праисторическата постройка бил застлан с паваж, а П-образната форма на камъните от облицовката сочела на изток.

Георги Ганецовски, археолог:

- При моя проверка по време на есенното равноденствие и направените измервания се оказа, че формата е ориентирана към слънчевия изгрев и то при положение, че отчитаме изместването на магнитните полюси, което за тези 8 хиляди години се е получило.

И още един интересен факт - десетки глинени и каменни дискове са намерени на едно място.

Георги Ганецовски, археолог:

- В семантиката на ранноземеделската изобразителна символика дискът с точка красноречиво символизира слънчевия диск и оттук можем за говорим за най-ранния храм, посветен на култа към бога Слънце, откриван по нашите земи.

В Ооден бяха намерени и два скелета.

Със завършването на геномния проект - световния геномен проект - се установи:

По-същественото е, че тези изследвания са направени на съвременни мъже и по същественото е, че тези мъже и 21% от съвременните българи носят същите характеристики като тези отпреди 7800 години. Т.е. не е необходимо да им търсите гробовете. Тези мъже са по улиците и са същите.
Т. е. тази цивилизация е започнала от България”, подчерта доц. д-р Иво Кременски, биолог, генетик.

Сензационната находка беше представена на престижен археологически форум в Румъния. На него участваха учени от Съединените щати, Германия, Франция и балканските страни.


Врачанин да не се възгордее сега. :mhihi:

/все пак Перперикон го датират на 13 000 хил. години./ :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Има ли съдба?

Мнение от Zubcho » 15 Мар 2018, 7:17

Тоз врачанския живее във форума. Явно колата му не се троши достатъчно :D

И по темата, 2 пъти вече си взимам БМВ и двата пъти уж са перфектни, и двата пъти от ремонт в ремонта. Съдба :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Има ли съдба?

Мнение от kasho » 15 Мар 2018, 10:33

По въпроса за съдбата - и аз мисля, че сравнението с книга-игра е доста добро. Човек може много неща да промени, много неща зависят от него, но има и тотално неподвластни неща - да катастрофираш, да се разболееш от тежка болест, да спечелиш от тотото, да те пикъпне някоя готина колежка/мацка/Кезия (понеже е толкова добра в пикъпа, че изобщо няма да разбереш какво ти се случва и нямаш никакъв контрол върху нещата :mhihi: ).

Мисля, че има някакви общи генерални неща, които задават "рамки" в началото - къде ще се родиш, в какво семейство и т.н. Но от тук нататък има и много личен избор - дали ще учиш или няма да учиш, дали ще работиш или няма да работиш или ще крадеш. После в течение на живота се случват неща, които не винаги можеш да предвидиш или предотвратиш или да ги накараш. За мен истината е някъде по средата. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Има ли съдба?

Мнение от Borymeckata » 15 Мар 2018, 11:48

Е заради такива теми това е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ФОРУМ! ... :bowdown: :bowdown: :bowdown:


kasho написа:...

Нямам какво да добавя просто - съгласен съм напълно с написаното.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Има ли съдба?

Мнение от kikko » 15 Мар 2018, 12:43

kasho написа:По въпроса за съдбата - и аз мисля, че сравнението с книга-игра е доста добро. Човек може много неща да промени, много неща зависят от него, но има и тотално неподвластни неща - да катастрофираш, да се разболееш от тежка болест, да спечелиш от тотото, да те пикъпне някоя готина колежка/мацка/Кезия (понеже е толкова добра в пикъпа, че изобщо няма да разбереш какво ти се случва и нямаш никакъв контрол върху нещата :mhihi: ).

Мисля, че има някакви общи генерални неща, които задават "рамки" в началото - къде ще се родиш, в какво семейство и т.н. Но от тук нататък има и много личен избор - дали ще учиш или няма да учиш, дали ще работиш или няма да работиш или ще крадеш. После в течение на живота се случват неща, които не винаги можеш да предвидиш или предотвратиш или да ги накараш. За мен истината е някъде по средата. :dunno:


:yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Има ли съдба?

Мнение от PolandBall » 15 Мар 2018, 20:59

dextuar написа:Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk


Изображение

Просто не се сдържах :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Има ли съдба?

Мнение от Bogat-Beden » 18 Мар 2018, 13:03

Малко :OT:

Как вземате сериозни решения в живота?

Местене, нова работа, връзки -мръзки и т.н... :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Има ли съдба?

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Мар 2018, 13:16

Гледаш човека срещу теб, мислиш, анализираш, добавяш предишен опит, интуиция и още някои такива неща. Сигурно и в това може да има съдба понеже уж не може да си сигурен за някои неща, но честно казано като се замисля за повечето неща съм се оказвал прав в живота си и то говоря за сериозни. Но все пак всичко може да се погледне, че и за еди кое си е имало причина да си точно там с този човек, да хванеш точно тази работа и бла-бла, но аз имам един хубав лаф и з атая работа - Господ дава, но в кошара не вкарва. Тосет приемаш Господ за съдба(ако не си вярващ най-вече, но в някои случаи съдба и Бог са едно и също нещо или поне той чрез нея ти предоставя разни възможности)и просто се възползваш от дадените шансове в живота или ги подминаваш.
И пак има неща, които ще ти се случат и които ти не можеш сам да избереш директно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Има ли съдба?

Мнение от memorex » 18 Мар 2018, 17:06

Това обаче не пречи да има моменти или ситуации в които нищо не зависи от "теб" т.е. просто няма какво да направиш за да промениш последствията.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook