Избор на нов семеен автомобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Exclusive89 » 21 Мар 2018, 14:15

kikko написа:1.9 ТДИ - последния хубав е 110 к.с., който е до около 2000-та година. Не е нужно да ми обясняваш, знам колко са им добри моторите на ВАГ. Да,това е БМВ форум и ми писна(предполагам не само на мен) да ми хвалите колко хубави кошници правят другите марки. :yes:


Да не е нужно да ти обяснавам гледам всичко ти е ясно колега. Ваг също имат 3.0Т и 3.0BiTDi, които също са доста свестни, за двигателите на Порше няма да пиша сигурно и те са пълни боклуци... :yes: А тва за материалите особено вътре дет си споменал, че са леш да точно така е прав си, щот Ваг са само Шкода, Сеат и Vw :mhihi: Айде спирам да пиша, не искам колегите да ме намразят все пак и аз карам Е60тка с един от най-свестните мАтори М57 :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от firstduo93 » 21 Мар 2018, 14:54

На ваг за 2.0 съм чувал добри думи. 2.5 пълен боклук. За 3.0 мненията са различни ,някои са доволни,някои късат вериги веднага. При всички случаи двигателите на бмв са по—добри от тези години.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от ///eMo » 21 Мар 2018, 18:51

‘Начи, който не мисли като теб автоматично е тъп? Разни хора, разни идеали.
По темата: никой не е казал, че БМВтата са гадни, а вагаджиите уникални, но за разлика от другите форуми, тук се дават обективни мнения. Да, е91/61 най-вероятно ще донесе много повече радост от шофирането, но в този бюджет и при наличие на семейство не смятам, че това е водещо при закупуване на автомобил. От мен още 1 глас за супърб или ако ще е БМВ е39/46, тъкмо ще останат и пари от покупката.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Мар 2018, 19:45

kikko написа:
Exclusive89 написа:Е саа нямали свестен мАтор след 98г. глупости... 1.9TDI си е доста сполучлив, както и бензиновия 1.8, 1.8Т. Все пак сме БМВ форум.. не казвам, че са по-добри от БМВ, но имат чиитави двигатели.


1.9 ТДИ - последния хубав е 110 к.с., който е до около 2000-та година. Не е нужно да ми обясняваш, знам колко са им добри моторите на ВАГ. Да,това е БМВ форум и ми писна(предполагам не само на мен) да ми хвалите колко хубави кошници правят другите марки. :yes:

1.9тди след 110 коня насам(тоест тъкмо от около 2000-та година си страда от вал. Октавията ми я продадох и два пъти сменяха вала. За 2.5 тди да не говорим, няма такъв друг мотор, който да е такъв боклук, нито при Рено, нито при Пежо, нито пък мита с лошите екотеци на Опел. Писал колегата за моторите на Порше, ами единия атмосферния при Каен 3.6 ли беше(не съм убеден за обема точно, но при първия Каен, някой там от базовите курници)според доста майстори си е голям боклук.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от firstduo93 » 21 Мар 2018, 22:01

Не аз имах тъпи не заради действията им а заради това че с мен се дразнят че искам да си взема скъпа кола , едвали не това което те правят е по-добре . Все пак 300 по 12 са 3600 лв. . Ако пушите 10 години по 2 кутии на ден ще дадете 36 бона . Баща ми пуши от 35 години по 2 кутии на ден , правете си сметка какви пари е дал за този период макар че преди бяха по-евтини но все пак.... Та сега сигурно пак аз съм лошият че вместо за цигари искам да дам пари за кола ,и не не е 15к + вече се намират и за 7 бона било то и кенефи. Та около 11-12к се намират добри бройки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Е.Димитров » 22 Мар 2018, 10:20

BMW са хубави коли, доставят радост от шофирането...но не са панацея за всичко.
Особено в България могат да донесат много мъка по поддръжката.
И не смятайте само сухи числа за разходи, че докато дадеш 2-3к лева в сервиза, покрай тея пари са са още поне 30-50% разходи, ще си без кола, загубеното време докато намериш сервиз, ако се наложи и да търсиш части и тн.

От друга страна, за мен семеен автомобил е Ванът.
Лесно се качва и слиза човек, товари много, висока кола е, сравнително безопасна, голяма е колкото обикновен автомобил, кара се като обикновен автомобил и е удобен за пътешествия и излети.
Случайно онзи ден попаднах на някаква Мазда ван, гледам, че има странични плъзгащи се врати, което е супер яко, когато хлапетата решат да излязат от колата на някой паркинг, въобще няма проблем, да ударят вратите на близките коли, когато излизат или влизат в колата.
Нямам представа конкретните мазди как се представят, давам колата като пример.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от host » 22 Мар 2018, 11:32

и зад ъгъла се подава
11,690 BGN
https://www.cars.bg/offer/c2506716
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от firstduo93 » 22 Мар 2018, 14:13

Хаха врачанин същото стана и с сеата на брат ми . Счупи онова място където се пъга ключа , дойте майстора и се почна . дали шибания испанец дали как го е направил :D . Същите истории при всеки майстор..

Иначе аз съм поддържал форд от 2000-ната година . Карах я 2 години . За това време съм дал съединител 1000 лв , гуми около 500 лв зимни ,летни още 500 , турбина 600 лв , някакъв кабел спукан за парното дето забравих колко струваше беше около 50 лв . Така че поддръжка си има всяка кола , а нормално е при бмв да е малко по-солено особенно ако говорим за ешееесеее :) . Но разликата е че поне бмв-то си заслужава парите , докато при някой долнопробен ВАГ даваш пари напразно само да те придвижи от точка А до Б :D . И да врачанина тук пак е прав , ако си правиш сметка 100 лв напред, 200 лв назад не си за бмв ...

А за новите мерцедеси изобщо няма да говорим колко сложно са направени и как майсторите в бг не ги разбират изобщо :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от ildivvy » 22 Мар 2018, 15:42

Форд Фокус от "вторите"! Прецакана бензинова помпа! Цена-смешна! Смяна-ум да ти зайде! Сваляш задния мост,за да свалиш резеровара,за да смениш помпата :shock: ! А колко лесно би било да има едно капаче на купето отгоре :dunno: ? Колега от работата мина по този път!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Мар 2018, 19:45

Мда, бензиновите помпи на БМВ-та, които съм сменял отнемат време колкото да смениш една гума горе-долу. Включително и М5 Е60. :mhihi: Но има коли, които просто крият доста изненади като започнеш да сменяш някои неща. На едни стартер и динамо се махат като все едно махаш таз от желязна джанта, а на други ще требва да особовдиш мотора и всякакви друг гадории.

Vra4anin написа: С този начин на мислене е за по-проста и неангажираща кола, като фиат пунто (дето частите и са по 10 лева), примерно.

Хубаво, че каза примерно защото един колега имаше такова и то го беше взел на 2 или 3 години, след само няколко като такси и му разказа играта тая кола! Накрая с най-големия кеф я разкара с ГОЛЯМА загуба на пари, а следващия направо я бракува след още година-две. :mhihi: Евтиното не винаги излиза такова и в поддръжката на една кола(тук включвам и цената на която си я купил и продал после)почти никога 2+2 не е равно на 4.

Всъщност аз едно не мога да разбера когато човек тръгне да си търси кола и НЕ Е МАНИАК на някоя марка, и НЕ ТЪРСИ точно определен модел поради някаква специфика или някакво конкретно нещо. Защо не търсят кола, която да е в най-добро техническо състояние(възможно най-добро според пазара)и която просто ще им служи, а не те на нея(не, че пак няма да сменят някакви неща, но няма да има огромни драми или поне шанса е по-малък)и да открият, че ВСЯКА една марка има плюсове, които те ще открият с времето? Аз примерно не си представях, че ще карам точно Опел Зафира на заводски метан преди 8 години, но ето вече мина милиона отдавна и е просто чук отвсякъде тая кола, а толкова средстава и пари ми е спестила, че не е истина. На баща ми също. Има бол примери с непретенциозни коли, които с времето се отплащат на собственика, но в общия случай това не е най-евтиния екземпляр от БГ мобилето и като го вземеш да си мислиш, че си хванал господ за шлифера. Не ви ли е правило впечатление, че е пълно с хора хвалещи определени модели коли, че са им служели вярно много години? Ясно е, че сред тях има такива, са въртели максимум по 5-10 на година и за 10 години нямат и 100 000 като обясняват как почти нищо не са пипали и реално хвалят напразно защото няма как да знаят при истинско каране как ще са тези коли, но има и такива, които ги карат доста като километри и са изпитали куп неща по тях.
Та според мен всяка една марка коли има доста повече от един-два модела, които биха могли да са полезни на масовия купувач, но понеже масовия купувач страда от стереотипи(тая марка е боклук, оная е супер, с тая ще избия рибата, с оная ще съм балък, с тая ще давам много пари, с другата без пари и т.н.)и пропуска възможността да разбере защо всъщност е бил измислен автомобила, а именно да случи и да е полезен!
Та за мен съвета към хората по принцип като купуват кола втора ръка(към тези, които не са маниаци както казах и не търсят нещо строго специфично заради дадени качества)е просто да намерят кола в най-добро техническо състояние, без значение от марка и модел. Разбира се като все пак вземат предвид за какво точно ще я ползват.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от acho.rs » 23 Мар 2018, 7:37

Нали ни упрекват, че препоръчваме други марки - е когато темата е избор на БМВ или избор на Е90 например, аз не съм давал мозък за Шкода.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от don_gori » 23 Мар 2018, 8:26

Истината поне според мен е че точно за семейна кола тя не трябва да е никаква тежест за бюджета. За тоя бюджет какво може да вземе от гамата на BMW ? E60 на 500к или с триста зора някое тясно Е91 на 2-300к голо и босо откъм екстри .. Е39 е добър избор, но трябва много да се търси защото вече годинките са му много и кошове колкото щеш.
Аз моята кола я взех преди 5 години на реални 86к и до сега сумата дадена за ремонти/обслужване не надвишава 2000лв, ако сега пак трябва да правя същия избор не бих си го променил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Knoxville_ » 23 Мар 2018, 10:39

Тук говорите все едно всички ремонти на БМВ-та се извършват за половин час с включена фас-пауза за това време :ok:

Един познат ме намрази, защото му закарах на баща ми алфата да ѝ смени алтернатора, снима ми я с изваден двигател :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от don_gori » 23 Мар 2018, 15:39

Всеки трезво мислещ човек може да влезне в подразделите на моделите тук и да разгледа темите с цените около ремонтите, както и темите за избор на кола. Аз до момента Е шейсе за 12к да излезне от до не съм видял, а ти ? Е91 преди година намерих 20ка дизел стария матор на реални 180к за 9к, с регистрация и това онова което искаше 11к ама екстра йок.
И как разбираш че щом човека отделил 12к за кола, тя няма да му тежи на семейния бюджет ? Дали ще е 50 или 500лв не ли е по-добре тези пари да отидат при семейството отколкото при колата :?:
Показа най-убития Форд , хайде сега да видим някоя обява и за BMW да има какво да сравняваме, нали се сърдите че други марки се предлагат пък обяви няма :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от georgivar » 23 Мар 2018, 15:59

За 320-ка е91 преди фейслифт 9-10 000 си е нормална цена. За 12 к ще я обслужи, застрахова, ако се заиграе може и веригите да смени.

Въпроса е, че като е висок 185 автора зад него жена му ако ще да е 150 пак ще трябва да си държи колената до ушите. А отзад ще стои щото бебето първите 2-3 години си трябва някой да седи отзад и да го забавлява. От тая гледна точка колите с предно са за предпочитане - просто има повече място в салона. А че не можеш да раздаваш газ в завоите и другите предимства на задното - като си с малко дете и без това рядко успяваш да се възползваш.

А от колите с предно немските са най-добре. Затова и всички предлагат VW, Skoda и производните. Това е практичния избор. Затова и голф-а е еталон в тоя сегмент - средно размерни фамилни коли дето ти вършат работа и в града, и до вилата / морето без да се чупят много (само да е дизел и да е сръчни скорости :))

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook