Избор на нов семеен автомобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от c04 » 15 Мар 2018, 19:43

Октавия, Пасат или Е39 :ok:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Мар 2018, 20:06

Cyberloner написа:
Top Gun Maverick написа: 89-та до 96-та да речем когато са Пасат 3 и 4(на които им викат съответно 2 и 3 в БГ). После с разните 5(на който всички му викат Пасат 4) и 5.5(на който му викат 5) нещата отиват на зле, а уж трябва да са по-добре.


Пасат 3 е наистина велика кола, имах за кратко такъв(комби естествено) и само добри думи мога да кажа откъм практичност, здравина и поддръжка - вечния мотор 1,8 90 коня, здраво и евтино за ремонт окачване. Аз съм 200цм и дългокрак, съответно в която и кола да седна седалката е най-назад и най-надолу и в тази кола зад мен пак се седеше спокойно.

Мой приятел на който съм кум още държи един такъв з аслужебна. Не го дава за нищо, кара го та се пръска и то всеки ден. На газ откакто се е родил в България. :mhihi: Място вътре има за всичко.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от vvasilev1 » 15 Мар 2018, 20:15

dextuar написа:E91 не е толкова семеен автомобил и това, че е комби, не трябва да ви заблуждава. Според мен както колегата kolp написа, Шкода Супърб или някоя Октавия ще му свършат много по-добра работа, а разходите ще са наполовина.
Октавията не е по-голяма от тройка комби! Това си е чист голф комби, произведен с нискокачествени материали и ужасна шумоизолация.

Супърб съм имал служебна 1.8Т бензин. Голям шлеп, много място в купе, багажника и навсякъде... бъка от място. Върви прилично. Ако не я гониш е икономична.

Дачия дъстар е също вариант.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от acho.rs » 15 Мар 2018, 22:12

Не знам какво си имал и карал ама си в някаква сериозна заблуда. Особено пък за шума. Да, Голф си е, с евтини материали, интериор на 15 години, но все пак колата е голяма, тиха, лека и изгодна при малките мотори. Сега 55к за Октавия дизел комби е малоумна цена, но....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от vvasilev1 » 15 Мар 2018, 23:26

acho.rs написа:Не знам какво си имал и карал ама си в някаква сериозна заблуда. Особено пък за шума. Да, Голф си е, с евтини материали, интериор на 15 години, но все пак колата е голяма, тиха, лека и изгодна при малките мотори. Сега 55к за Октавия дизел комби е малоумна цена, но....


Октавия е голяма и тиха кола? И аз не те знам и не искам даже.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от memorex » 16 Мар 2018, 14:09

Ако семейния автомобил е също така за ежедневно каране и при това градско ,това Е60 или 61 15-годишното ще му причини доста неприятности.
Споменатите шкоди са добър вариант от гледна точка на пространство а също и сравнително здрави автомобили на фона на останалите.
Една тойота версо с подходящия двигател е по мое мнение перфектния семеен автомобил за нас.Но това си е л.м

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от don_gori » 16 Мар 2018, 15:23

Още една идея - Ford Mondeo MK4 2.0 бензин + ГИ :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от barty » 16 Мар 2018, 17:58

don_gori написа:Още една идея - Ford Mondeo MK4 2.0 бензин + ГИ :yes:
Изображение


Как са впечатленията от тази кола?
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от don_gori » 16 Мар 2018, 21:40

Здрава, комфортна, икономична, с този мотор е горе долу пъргава. Има красив екстериор(титаниума) и интериор, фейса е още по-добре .. откъм екстри не предлага кой знае какво, но има всичко нужно :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от don_gori » 17 Мар 2018, 7:48

Мен друго ми е интересно, тука се предлагат Е60ки за 11 бона, а същите хора в темата за избор в подраздела за Е60 като видят обява за 11к и директно я пращат за части цялата кола .. е ако това не е лицемерие здраве му кажи :ok:
Истината е че този бюджет е малък за Е60, човека иска семейна кола с малки разходи, добре ще вземи некое 530Дъ на реални 180к и нерелни 450к и след една смяна на маслото ще почне да се чуди памперси ли да купува, части за таралясника ли ..
И точно това Мондео има хидравлична рейка, не е електронна, окачването се равнява като цена на Е39, а мотора ако се кара на газ трябва да се прави реглаж на клапаните през 4-50к км което струва 150лв .. други драми няма. Или щото не е БеЕмВе трябва да има :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от c04 » 17 Мар 2018, 10:35

От всичко прочетено, ще заключа...автора да взима Е39 525д комбЕ и да си гледа кефа :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от acho.rs » 17 Мар 2018, 19:52

Vra4anin написа:Баси, все едно съм във форума "бмв хейтърс тире дъге точка цоп". Всички останали марки и модели имат положителни качества, само бмв-тата имат негативи :shock:

За е шеасе разбрахме, че трябват 5000лв да се вкара в правия път. Мен ми е все тая кой какво хвали и дали автора ще избере бмв. Дори честно казано, съдейки по нещата които го притесняват като данък, ГО и задължително да сложи газ (за какво му е газ, все едно е такси или куфарен търговец и ще минава по 50 хил. км на година с тая кола :dunno: :banghead:) ако е бензин... той не е за бмв мен ако ме питате, просто не му отива бмв за този практичен и пресметлив начин на мислене. Няма значение кой ще надделее и "победи" с предложението си за кола. Аз лично смятам, че щом голфа си му харесва, просто да си купи комби такъв.
Дразни ме друго в цялата тема, че говорите половинчато (колко са хубави шкодите, например) и тенденциозно (колко капризни са бмвтата). Бъдете обективни и кажете за vag-a, форда и каквото друго се бистри и предлага от тези години, като техните dsg-та, демпферни маховици, кормилни рейки (хидравлични или електрически) и т.н. такива неща като пръднат у кофата, по колко струва да се каламисат. Да не би да се оправят за лев и двайсе, а? :banghead:

Предвид начина по който си е структурирал въпроса, факта че си е карал голфчето и че се търси практична кола - от какъв зор да го бутаме на Е61? Никога БМВ са били шампиони в прагматичност. Особено при масовите в момента Е90/Е60 надеждността падна трагично, пробега на година нарасна значително и техниката стана значително по-сложна.
Лукса от отново покачва цената си

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от toncho83 » 19 Мар 2018, 9:11

Че, ще ти е по-скъпо като подръжка и такси (данъци) Бмв- така си е. Не забравяй само, че при един евентуален инцидент (катастрофа, преобръщане) ще оцениш истински Бмв- то, за разлика от останалите- шкоди, форд и т.н.

П.П. От опит говоря ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Exclusive89 » 21 Мар 2018, 13:06

Е саа нямали свестен мАтор след 98г. глупости... 1.9TDI си е доста сполучлив, както и бензиновия 1.8, 1.8Т. Все пак сме БМВ форум.. не казвам, че са по-добри от БМВ, но имат чиитави двигатели.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от kikko » 21 Мар 2018, 13:23

Exclusive89 написа:Е саа нямали свестен мАтор след 98г. глупости... 1.9TDI си е доста сполучлив, както и бензиновия 1.8, 1.8Т. Все пак сме БМВ форум.. не казвам, че са по-добри от БМВ, но имат чиитави двигатели.


1.9 ТДИ - последния хубав е 110 к.с., който е до около 2000-та година. Не е нужно да ми обясняваш, знам колко са им добри моторите на ВАГ. Да,това е БМВ форум и ми писна(предполагам не само на мен) да ми хвалите колко хубави кошници правят другите марки. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook