Избор на нов семеен автомобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от acho.rs » 14 Мар 2018, 8:14

Cyberloner написа:комби или джипка(може и паркетна) дълга база, седана ще побере багажа, като обем, но товаренето в хечбек/комби/сув е доста по-удобно заради по-големия отвор.

плюсовете при джипката са много:
1. По-високо е и няма да приклякаш, за да товариш багажа.
2. Жена ти ще се реагира положително на по-високата позиция над пътя.
3. Ако някъде има кофти път и си с високопрофилни гуми изобщо няма да се замислиш дали да минеш или да обърнеш.
4. Повечето по-нови автомобили са с доста екстри и съвсем прилично обезшумени, така че на дълъг път няма да ти лиспва нищо.

Недостатъци поне за мен са по-скъпите гуми, малко по-големия разход на гориво и по-голямото накланяне в завоите(говорим да истински джип, не за спортни комбита с голям просвет :) ).
Друг недостатък, ако живееш в централанта част на града или пътуваш често там са габаритите - определено е по-сложно намирането на паркомясто.

за комби бих гледал шкода супърб, 5-те серия комби, Е класа, Пасат и т.н.

за джипка...не зная колко е бюджета и колко нова искаш да е

За мен единствените реални плюсове са - съпругата ще се кефи и катерене на бордюри, което пък много бързо съсипва гумите, особено като си повярваш че си с БТР.
Минусите - не знам как леко се подминава разлика от 15-20 торби цимент тегло, стоящи със половин метър по-високо от нормална кола. Това тегло го ускорява, завиваш и спира!
Освен това понеже е супер модерно да караш камионче, цените са значително по-високо. Няма нормален път по който да имаш предимство в проходимост - гумите и АВДтата отдавна на достатъчно високо ниво. И да - да речем, че всички актуални джипки събират значително по-малко, отколкото изглежда багажника. Поне за мен, въпроса комби/джиБ не е с ясен отговор и то

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от dan-dam » 14 Мар 2018, 8:31

Аз бих погледнат Santa fe 2. Южнокорейците отдавна се научиха да правят автомобили.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от msi200 » 14 Мар 2018, 8:34

Не се заблуждавайте, че разликата в разхода на сув и лека кола е малка - Х5 и 5 със същия мотор едното харчи 11 другото 7.5 извънградско.
И като чуя семейна кола, се сещам за миниван :mrgreen:
I love the sound of V8 in the morning...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от K_Ilkov » 14 Мар 2018, 9:26

acho.rs написа:
K_Ilkov написа:Пита се за кола - Дачия, семейна кола - Супърб

Сигурно трябва да се пусне тема "Кола за комплексиран батка тарикат" за да се предложи БМВ.
Тц, тогава сигурно ще е Ауди a8 или Кайен ...

Дееба тия бмв-та само некви мазохисто-ентусиасти си ги взимат да се мъчат с тях ...

Х3ката с м54 с газчица срещу 50-60 лева за пръдня отиде до Банско и се върна с два чифта ски и тн, багаж за 3ма и резервната гума, патерица, в багажника. Място има, височина и 4х4 има, вози дървенко, но на 160-170 седи на пътя без да се насираш по дългите завои ...
Колко по-скъпо е да се поддържа спрямо е90 нямам идея, но съм сигурен, че е по-удобно за семейна кола.

Е ти видя ли какво е карал човека и какво търси - как да му предложиш БМВ....особено с бутилката с газ

Видях

istoyanov написа:Замислил съм се за E90/91 320d или еквивален на бензин с газ (не знам колко място ше остане и да не стане така, че вземам по-голяма кола, която ще събере по-малко багаж).


А ти?

Един глас за супърб от мен :yes:
БМВтата само на части има далавера от тях :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от georgivar » 14 Мар 2018, 10:29

голф 6 е много по-удобен и практичен от е91. Майка и дете едри седят спокойно отзад. В тройката е зор отзад да седнеш нормално (ако си 185).

Дизел (от ония гадните) харчи 4-5 и е супер алтернатива на газовата. Има и комби, но са по-скъпи пък и не е толкова необходимо. Багажника на хечбека е супер.

Ако е толкова зор - един багажник за покрива за някви есктремни ситуации с многото багаж.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от acho.rs » 14 Мар 2018, 18:06

georgivar написа:голф 6 е много по-удобен и практичен от е91. Майка и дете едри седят спокойно отзад. В тройката е зор отзад да седнеш нормално (ако си 185).

Дизел (от ония гадните) харчи 4-5 и е супер алтернатива на газовата. Има и комби, но са по-скъпи пък и не е толкова необходимо. Багажника на хечбека е супер.

Ако е толкова зор - един багажник за покрива за някви есктремни ситуации с многото багаж.

Аз съм 187 и на задните седалки седя нормално. Особено пък ако няма панорамен покрив. Почти няма вече кола с просторни задните седалки. Дори прехваленото Волво, V90 отзад си бия главата в покрива. И Ф11 не е цвете отзад. За паркетнитв джипки пък да не говори. Явно хората наистина правят коли за деца на задните седалки


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Bogat-Beden » 14 Мар 2018, 19:03

acho.rs написа: Почти няма вече кола с просторни задните седалки.
Е СуперБ там бие наред, няма толкова място за краци в друга кола от този клас :shock:

П.С. Илков, извинявай пак :oops:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Мар 2018, 20:09

georgivar написа:голф 6 е много по-удобен и практичен от е91. Майка и дете едри седят спокойно отзад. В тройката е зор отзад да седнеш нормално (ако си 185).

Дизел (от ония гадните) харчи 4-5 и е супер алтернатива на газовата. Има и комби, но са по-скъпи пък и не е толкова необходимо. Багажника на хечбека е супер.

Ако е толкова зор - един багажник за покрива за някви есктремни ситуации с многото багаж.

От много години много хора казват, че гоУфовете били просторни отзад. Странно аз защо и до ден днешен не съм сядал в такъв. Иначе за Е90 си прав. Но то и Пасатите едно време бяха просторни отзад, говоря за периода 89-та до 96-та да речем когато са Пасат 3 и 4(на които им викат съответно 2 и 3 в БГ). После с разните 5(на който всички му викат Пасат 4) и 5.5(на който му викат 5) нещата отиват на зле, а уж трябва да са по-добре.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Cyberloner » 15 Мар 2018, 10:51

Top Gun Maverick написа: 89-та до 96-та да речем когато са Пасат 3 и 4(на които им викат съответно 2 и 3 в БГ). После с разните 5(на който всички му викат Пасат 4) и 5.5(на който му викат 5) нещата отиват на зле, а уж трябва да са по-добре.


Пасат 3 е наистина велика кола, имах за кратко такъв(комби естествено) и само добри думи мога да кажа откъм практичност, здравина и поддръжка - вечния мотор 1,8 90 коня, здраво и евтино за ремонт окачване. Аз съм 200цм и дългокрак, съответно в която и кола да седна седалката е най-назад и най-надолу и в тази кола зад мен пак се седеше спокойно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от host » 15 Мар 2018, 12:51

Cyberloner написа:
Top Gun Maverick написа: 89-та до 96-та да речем когато са Пасат 3 и 4(на които им викат съответно 2 и 3 в БГ). После с разните 5(на който всички му викат Пасат 4) и 5.5(на който му викат 5) нещата отиват на зле, а уж трябва да са по-добре.


Пасат 3 е наистина велика кола, имах за кратко такъв(комби естествено) и само добри думи мога да кажа откъм практичност, здравина и поддръжка - вечния мотор 1,8 90 коня, здраво и евтино за ремонт окачване. Аз съм 200цм и дългокрак, съответно в която и кола да седна седалката е най-назад и най-надолу и в тази кола зад мен пак се седеше спокойно.


кажи колко ти гореше и моноинжекцията как му беше :bowdown: и за дръжката на шофьорската вратичка също ... наздраве за VW клуб

иначе Голфа широк ?! тва даже не е 6ца >
https://www.whatcar.com/volkswagen/golf ... gallery/#5

иначе не съм фанатик ... но чак широко ... нз ... вероятно субективните ни разбирания са различни

а колко е бюджета за тая кола която се търси?

_______________________________

видях ... 12к лв ... еми най-разумното е Дачия ван таман от гаранция ... или е39 с налята в него цялата сума всичко да му се поднови (окачване, спирачки, всички течности, мотора ако има нужда от нещо, нов радиатор, нови гумени съединения на цялата периферия) спокойно ще я направиш 100% технически изправна ако вземеш някоя 530d или 523ка на газ и ще си караш спокойно, дори гумите примерно които често повечето хора не мислят кой е минималния размер при е39 са 15ки или 16ки масово и спокойно може да си купуш алуминиеви железарки с още един комплект и директно да си подсигуриш 4 летни нови и 4 зимни нови ... това са ти поне 3 сезона ако караш здраво

дори издухана 23ка с мотор за отваряне и сегменти и гумички да вземеш за 6к която да няма ръжда и удари пак ще я направиш
Последна промяна host на 15 Мар 2018, 13:20, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от hell's angel » 15 Мар 2018, 13:10

K_Ilkov написа:БМВтата само на части има далавера от тях :yes:

И т'ва е съмнително :mhihi:

По темата - много му се радвам, 'ма нещо малко ги карат :mhihi: :

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.02.2018

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от istoyanov » 15 Мар 2018, 13:15

host написа:
Cyberloner написа:
Top Gun Maverick написа: 89-та до 96-та да речем когато са Пасат 3 и 4(на които им викат съответно 2 и 3 в БГ). После с разните 5(на който всички му викат Пасат 4) и 5.5(на който му викат 5) нещата отиват на зле, а уж трябва да са по-добре.


Пасат 3 е наистина велика кола, имах за кратко такъв(комби естествено) и само добри думи мога да кажа откъм практичност, здравина и поддръжка - вечния мотор 1,8 90 коня, здраво и евтино за ремонт окачване. Аз съм 200цм и дългокрак, съответно в която и кола да седна седалката е най-назад и най-надолу и в тази кола зад мен пак се седеше спокойно.


кажи колко ти гореше и моноинжекцията как му беше :bowdown: и за дръжката на шофьорската вратичка също ... наздраве за VW клуб

иначе Голфа широк ?! тва даже не е 6ца >
https://www.whatcar.com/volkswagen/golf ... gallery/#5

иначе не съм фанатик ... но чак широко ... нз ... вероятно субективните ни разбирания са различни

а колко е бюджета за тая кола която се търси?


До 12 е бюджета, но все повече заглеждам Октавия 2. Обаче не съм сигурен за мястото и идните дни ще отида да погледна.
ПП: Голф 5 според мен е широк, НО не достатъчно! По-широк е Октавия 1 комби, но товари малко багаж. Някой по-рано писа, че май малко се втелясваме. Може и да е така. Не ми трябва ван със сигурност. Изборът не е спешен. Но от менията ви поне полумих насоки, с които мога да набележа 2/3 модела и да гледам за читав екземпляр. Като остана малко по-свободен ще обобщя мненията ви (за мен ди, а и за всеки, който има подобно питане/чудене).
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Cyberloner » 15 Мар 2018, 13:53

host написа:кажи колко ти гореше и моноинжекцията как му беше :bowdown: и за дръжката на шофьорската вратичка също ... наздраве за VW клуб

8 и нещо бензин по спомен, моноинжекцията беше чудесна, а дръжката на шофьорската врата имаше един особен захват, за да се отвори отвън, ама вече го бях отиграл до такава степен, че не ми правеше впечатление и така си посягах :)

Кефеше ме колко е лек волана и колко лека се караше тая кола, както и пласмасовите лайстни в мокета на багажника - много улеснаваха плъзгането на какъвто и да е багаж, доакто товариш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Zubcho » 15 Мар 2018, 19:23

Гледам тук се препоръчва е60 ама явно малко ги карат. 1 носач преден хубав 250лв. Вериги да смени 1300лв с труда. 2 термостата за дизела са 120лв. Свещи и реле 200-250лв без още да си влязал я сервиза. Ако е автомат започваш от 500лв за обслужване на кутията и още толкова за торк, който в повечето случаи си е тръгнал. 6 дюзи на 3.0д за ремонт и 1200лв и нагоре.

Да продължавам ли? Изобщо ако искаш да си поддържаш е60-то трябва да се бръкнеш дълбоко. И това са травиални ремонти.

Е90/91 едва ли ще е по-различно.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от smamf » 15 Мар 2018, 19:41

Миналата есен взехме Октавия 3 за семейна кола. Място и отпред и отзад колкото искаш - за крака и за глави. А колко много събираш в багажника - не е истина направо. На дълъг път разхода е под 5 (2.0 tdi dsg), вози меко, удобно, след 500 км слизаш без умора. За мен това e един почти идеален вариант. А и самата кола не изглежда зле :yes:

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook