Избор на нов семеен автомобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от toncho83 » 12 Мар 2018, 13:46

Vra4anin написа:Купих си Е60-то (не 61, а 60, т.е. седан) от австриец, по време на огледа, когато му го капарирах на човека, колата беше с монтирана исофикс седалка, а в багажника имаше детска количка.
Та... дори и седан върши работа за семейство с малко дете. Е60 е с доста голям багажник. Въпрос на вкус и желание.


Колега, след е61 минах на Мерц- седан, а бабата за нещастие на мен купи акумулаторна кола на малкия.Няма навиране в багажникът, а той иска да я кара навсякъде.Или трябваше багажникът да ми е леко отворен и детската кола да стърчи, или да я сложа на задните седалки...Жената-отпред, а детето? - в багажника? :mhihi: :mhihi:

П.П.Поради тези, а и други причини пак се върнах в отбора...с комби ( вагон ) :D

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от alx » 12 Мар 2018, 15:37

кола с бебе не е работа. много е ниска и постоянно някакви комбинации се правят да се вади/слага детето, количката, багажа... става тегаво бързо... а ако си направите още едно бебе.. тогава си е направо сложно.

моето предложение е паркетно сув-че... х3, хонда цр-в или някакъв подобен боклук. хем седи по-високо детето и по-лесно за вадене/ слагане, хем е по-сигурно щото детето е над най-вероятна зона на удар, хем хвърляш багажа отзад и не го мислиш.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.02.2018

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от istoyanov » 12 Мар 2018, 18:13

Х3 го бямхе загледали, но ме отказаха по-високите разходи(нали уж трябва да са като е СУВ), гими, каско и ГО, а и 2.0 му идва малък, а 3.0 води до още повече разходи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от barty » 12 Мар 2018, 19:09

А как са отзивите от Мазда 6 от 2009г?
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Cyberloner » 12 Мар 2018, 19:39

комби или джипка(може и паркетна) дълга база, седана ще побере багажа, като обем, но товаренето в хечбек/комби/сув е доста по-удобно заради по-големия отвор.

плюсовете при джипката са много:
1. По-високо е и няма да приклякаш, за да товариш багажа.
2. Жена ти ще се реагира положително на по-високата позиция над пътя.
3. Ако някъде има кофти път и си с високопрофилни гуми изобщо няма да се замислиш дали да минеш или да обърнеш.
4. Повечето по-нови автомобили са с доста екстри и съвсем прилично обезшумени, така че на дълъг път няма да ти лиспва нищо.

Недостатъци поне за мен са по-скъпите гуми, малко по-големия разход на гориво и по-голямото накланяне в завоите(говорим да истински джип, не за спортни комбита с голям просвет :) ).
Друг недостатък, ако живееш в централанта част на града или пътуваш често там са габаритите - определено е по-сложно намирането на паркомясто.

за комби бих гледал шкода супърб, 5-те серия комби, Е класа, Пасат и т.н.

за джипка...не зная колко е бюджета и колко нова искаш да е

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Мар 2018, 20:07

И все пак джипа не събира багаж колкото комби.
Между другото и жена ми беше против комбита. Караше Леонче. След тов взехме едно малко Пежо 306 и вече децата са по-големи, тоест няма колички, няма други такива електрички, но пък все има багажи и те все искат да карат скутерите си(тротинетки кажи-речи :mhihi: )навсякъде като ходят. Понякога и колело на голямото. Та те буквално не излизат от багажника, стоят си там, заедно с малката седалка на големия защото вече е голям и рядко му я слагаме, а малката се бута из колата понякога в нея ако се минава малко разстояние в тесни и бавни улички, тоест ако не стои вързана. Та седалката и тя е в багажника защото...къде ще и търсим сега място у дома като в комбито все има такова? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Комшийката и приятелка на жена ми кара Туарега на мъжа си от време на време когато не е с Фабията. Е, умрялото Пежо 306 комби събира повече неща от Туарега, а е нисък клас кола!
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Nickelback » 12 Мар 2018, 20:29

Top Gun Maverick написа:И все пак джипа не събира багаж колкото комби.


В смисъл?!

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от TNT » 12 Мар 2018, 20:31

istoyanov написа: Предпочитам да си поддържам спокойно колата вместо да правя компромиси заради това марката да е по-престижна. :)


Няколко пъти се споменават сериозни притеснения за разходите и си прав. Моя съвет е да гледаш същите модели, но едно поколение по-старо. При всичките марки. При случая с БМВ - Е39 комби. Ще ти останат няколко хиляди, а поддръжката ще ти е драстично по-евтина. При Е39/Е60 много от цените са в разлики х2-х3. При останалите марки не мисля, че е много по-различно. Особено, ако това е единствения автомобил в семейството... няма нужда да се товари излишно семейния бюджет и да имате притеснения. А и по-добре предното поколение с по-голям мотор и топ оборудване, отколкото гола като пушка в кофти състояние от по-новия модел.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Мар 2018, 20:33

В смисъл, че много, много зависи на джипа къде са му задните седалки и по-точно колко багажник има в дълбочина! Защото може да е висок колкото Емпайър Стейт Билдинг, ама като няма дълбочина е все тая. Нито детско колело ще влезе, нито другите неща. За чанти е ясно, те са къси.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Nickelback » 12 Мар 2018, 20:46

Безпредметно е да се спори. Аз само големи джипове съм карал (1700-2000литра разгърнат обем) и всеки от тях "бие", което и да било комби и на дължина и на височина, и най-вече на ширина, където арките на калниците на комбито стесняват полезното място неимоверно :dunno:
Спал съм на Ахтопол на плажа на надуваем матрак 150см широк и 210см дълъг в същото това Паджеро все едно съм спал на спалня. Не знам в кое комби би се случило това :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Мар 2018, 20:50

Е, да със сигурност е пълно с такива джипове, ама тук уж не се коментират такива.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от K_Ilkov » 12 Мар 2018, 21:30

Пита се за кола - Дачия, семейна кола - Супърб

Сигурно трябва да се пусне тема "Кола за комплексиран батка тарикат" за да се предложи БМВ.
Тц, тогава сигурно ще е Ауди a8 или Кайен ...

Дееба тия бмв-та само некви мазохисто-ентусиасти си ги взимат да се мъчат с тях ...

Х3ката с м54 с газчица срещу 50-60 лева за пръдня отиде до Банско и се върна с два чифта ски и тн, багаж за 3ма и резервната гума, патерица, в багажника. Място има, височина и 4х4 има, вози дървенко, но на 160-170 седи на пътя без да се насираш по дългите завои ...
Колко по-скъпо е да се поддържа спрямо е90 нямам идея, но съм сигурен, че е по-удобно за семейна кола.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от magareto_yori » 12 Мар 2018, 23:00

Аз съм по друг случай,защото съм с 4 лапетии,но взех каравел т5 и рахатясах.Място бол и децата много се кефят,че са на високо. С две деца на мен ми беше тясно в 7 местен ван.Другия вариант е комби (5та серия) с кутия на тавана
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Николай Диянов » 13 Мар 2018, 7:50

Винаги, когато трябва да препоръчам семеен автомобил, давам мнение за Волво / от изцяло лично придобити впечатления /. Комби гамата им е много добра, а и интериорната концепция на Волво страшно много ги харесва. В последно време са се понижили цените и на по- новите XC 70, което си е страхотна кола- категорично е добра и при не особено тежки офроуд ситуации / поради завишения клиърънс /, а и има много място за деца и идващите с тях багажи и аксесоари. Последните комби версии на Шкода Октавия също изглеждат страхотни, но то зависи и колко е бюджета, с който се разполага.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от acho.rs » 14 Мар 2018, 8:03

K_Ilkov написа:Пита се за кола - Дачия, семейна кола - Супърб

Сигурно трябва да се пусне тема "Кола за комплексиран батка тарикат" за да се предложи БМВ.
Тц, тогава сигурно ще е Ауди a8 или Кайен ...

Дееба тия бмв-та само некви мазохисто-ентусиасти си ги взимат да се мъчат с тях ...

Х3ката с м54 с газчица срещу 50-60 лева за пръдня отиде до Банско и се върна с два чифта ски и тн, багаж за 3ма и резервната гума, патерица, в багажника. Място има, височина и 4х4 има, вози дървенко, но на 160-170 седи на пътя без да се насираш по дългите завои ...
Колко по-скъпо е да се поддържа спрямо е90 нямам идея, но съм сигурен, че е по-удобно за семейна кола.

Е ти видя ли какво е карал човека и какво търси - как да му предложиш БМВ....особено с бутилката с газ

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook