Избор на нов семеен автомобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.02.2018

Избор на нов семеен автомобил

Мнение от istoyanov » 10 Мар 2018, 12:40

Здравейте, вмомента съм собственик на Г5 1.9 и основно съм доволен, но с малко бебе и поне веднъж месечно оътуване по 1000км с багаж ми идва малко малък.
Замислил съм се за E90/91 320d или еквивален на бензин с газ (не знам колко място ше остане и да не стане така, че вземам по-голяма кола, която ще събере по-малко багаж). За мястото на задната седалка и багажника ще трябва вероятно да видя екземпляри на живо. Жената не харесва комби, въпреки че тук обсъжданите им се замисли. По-скоро ме притеснява поддръжката. Не, че на Голфа ми е евтина, но BMW не съм поддържал. Бихте ли ме насочили за разходите по тези автомобили, как са маховиците, автоматика проблемен ли р и по-добре ръчката ли? Много леко ме притеснява задното (купувам колата да се возя, а не да дрифтя! ) въпреки че винаги купувам срден към висок клас гуми. Бях загледал X3 до 2007, но няколко фактура ме отказаха (150кс са си малко за това купе, а 3л ми идва повечко за данъци, ГО и каско.

Общо взето съм леко неориентиран и информацията от първо лице е добре дошла! Извинявам се, ако съществуеа подобна тема и не съм я видял.

Бюджет- 10-12 000лв

Поздрави!
Последна промяна istoyanov на 13 Мар 2018, 9:53, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от kolp » 10 Мар 2018, 18:25

Шкода Супърб е твоята кола ;) вероятността да намериш читава е91 клони към 0, а за едни примерно 15к ще вземеш много по широк и евтин за поддръжка Супърб, който в не една класация е номер едно семеен автомобил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от damian2112 » 10 Мар 2018, 19:47

Колко е бюджета? Ако е 15к... за тия пари има Е-шеесе (както е популярно да се казва тук) :) Иначе като цяло 20d се води проблемен, поне според информацията във форума (177к.с., ако е 163 е ок). Ако искаш само да се возиш и да не плащаш сериозни пари за поддръжка - търси японско - карал съм Мазда 6 1-ва генерация и е чудесен дуракоустойчив автомобил, тук има колеги Хондаджии, също могат да споделят за тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от vvasilev1 » 10 Мар 2018, 20:15

Ако си се насочил към е91, е хубаво да гледаш мотора с 163 коня, защото е здрав и корав. Мисля, че е важно да няма корозия по купето. Скъпи са демпферна шайба, дюзи, турбо, съединител с маховик.
Но какъвто и дизел да купиш след 2005 година, тези неща са си лев.
Багажника на комбито е с приличен размер. Хубава количка е ако си намериш прилична. Ръчка с шест скорости е много икономичен автомобил.

Задното не е проблем с добри гуми зимата.

Това Х3 с двойка дизел мотора му идва наистина слаб и се оплакват от разход на масло.

Тези е91, на които ауспуха е закривен към земята са фабрично без ДПФ. Това също ще ти спести грижи.

Успех

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Dextuar » 11 Мар 2018, 8:04

E91 не е толкова семеен автомобил и това, че е комби, не трябва да ви заблуждава. Според мен както колегата kolp написа, Шкода Супърб или някоя Октавия ще му свършат много по-добра работа, а разходите ще са наполовина.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.02.2018

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от istoyanov » 11 Мар 2018, 20:40

Супърб 2012 2.0 140кс седан карах около месец. Много широк автомобил, задните седалки има супер много място, багажника е доста голям и удобството да отвотиш петата врата заедно със стъклото е много голямо. Малко и идваше малък двигателя на дълъг път, но ремап би оправил нещата. Но е извън бюджета, който е 10-12 хил лв.
Сега карам служебна Октавия 1 комби и задните седалки нямат никакво място. 1.85 съм и зад мен трудно сяда човек без да му е изключително некомфортно.
Трябва да погледна Октавия 2 как е. Може бих прежалим въртющия момент за бензин с газ, но там пък отиваме на вариант без резервна гума за да запзим обема на багажника или с резервна и убиваме обема.
Благодаря за коментарите!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от c04 » 12 Мар 2018, 0:59

А защо не помислиш за 5-та серия? :dunno:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Мар 2018, 6:05

Е60-ки има бол и за тия пари може и да намери някое хубаво. Под тия пари имам макс 14, а другите 1000 да са някакъв минимум, който да остави за обслужване. Двигател 530д, то под 100 коня няма за да се търси малък данък, та дали 520, 525 или 530 е все тая почти.

kolp написа:Шкода Супърб е твоята кола ;) вероятността да намериш читава е91 клони към 0, а за едни примерно 15к ще вземеш много по широк и евтин за поддръжка Супърб, който в не една класация е номер едно семеен автомобил.

Към Супърба бих добавил и Исигния.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от speedhokk » 12 Мар 2018, 8:00

Тъй като покрай 125 годишнината на Шкода разглеждах офертите както за нови, така и за върнати от лизинг коли, искам само да добавя ако гледаш TSI двигател да е след 2012та година, защото преди това освен че всичките горят масло, имат и някакъв заводски проблем с буталата.
Жалко, че към момента още ми идва малко нагорно да взема нещо на лизинг, иначе наистина си струва. Има автомобили намалени с по 8000лв.
В момента за 38 000лв можеш да си вземеш доста добре оборудвана Октавия с 1.8тси двигател. Нивото на оборудване не им го разбирам много, но съдейки по една таблица там се пада 3то от 5те възможни, като разбира се 5тото е най-високо.
За справка, в момента най-евтиното БМВ, което можеш да си вземеш е 118i и то струва 15 000лв повече, базово при това. Честно казано това е малко тъжно :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от acho.rs » 12 Мар 2018, 8:09

Октавия - не ти трябва повече. Няма нужда и от комби - седна всъщност е със 5та врата и багажника е 600литра. Събира всичко. Базовите мотори са отлични (ако са от ерата с турбото) и понеже си е голф, теглото е смешно ниско. Махни ги тия Бмвта, скъпа им е подръжката...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от don_gori » 12 Мар 2018, 8:33

acho.rs написа:Октавия - не ти трябва повече. Няма нужда и от комби - седна всъщност е със 5та врата и багажника е 600литра. Събира всичко. Базовите мотори са отлични (ако са от ерата с турбото) и понеже си е голф, теглото е смешно ниско. Махни ги тия Бмвта, скъпа им е подръжката...

:yes: фейслифта е уникален, комбито единствено радва повече на външен вид, мотора 1.8 170к.с. бензин, за парите си няма аналог.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от toncho83 » 12 Мар 2018, 9:49

Трябва ти комби с малкото бебе.Хвърляш колички, корита в багажника и си ти.Седана е неудобен...виждал съм ги как за една разходка разглобяват и сглобяват колички и модули за да се поберат-една част в багажника, друга на задните седалки, трета на предната седалка (както сигурно си ти с Г5).Нямам нерви на всяко излизане да ги правя всички тия "сватби".
Бмв е-61 ти трябва за да се събереш и да ти е комфортно пътуването.Като проблеми има едни куп (може да прочетеш из форуми), но като кеф ще е в пъти по-удобно от останалите препоръчани.

П.П.Когато женa ми роди имахме и двамата купета.Мразехме 'комбита' и не искахме да чуем.Така стана, че ми изпадна хубаво комби в Германия и после го оценихме многократно.Докато е малко детето, освен че возиш жена, бебе, багажи, а и се налага да се качи и баба/тъща...еми ако е малка колата-няма такава "дядова неудобна ръкавичка".
Да не говорим, че после са проходилки, колички-моторчета и от тоя сорт, дето пак ти трябва място :yes:
Последна промяна toncho83 на 12 Мар 2018, 13:31, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 6.02.2002
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: 1.8TQ, C3204M, mk7.5 4M

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от HITMAN » 12 Мар 2018, 11:34

Задължително комби. Марката по избор.
1. Количка
2. Кошара
3. Дрехи дете

Само от горните три ти изчезва 2/3 от багажника на комбито :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от M5 » 12 Мар 2018, 11:52

istoyanov написа:
Сега карам служебна Октавия 1 комби и задните седалки нямат никакво място. 1.85 съм и зад мен трудно сяда човек без да му е изключително некомфортно.
Трябва да погледна Октавия 2 как е. Може бих прежалим въртющия момент за бензин с газ, но там пък отиваме на вариант без резервна гума за да запзим обема на багажника или с резервна и убиваме обема.

Октавия и Голф са правени на една база, като разликата е, че Октавията има багажник 500+ литра.
За 10-12к може да се вземе Октавия 2 преди фейслифта, като поддръжката ще е същата като на Голфа.
И аз ви съветвам да преосмислите вариантите за комби. Може да не ви харесват на външен вид, но ще оцените практичността още при първото пътуване.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.02.2018

Re: Избор на нов семеен автомобил

Мнение от istoyanov » 12 Мар 2018, 13:07

Аз съм ЗА комби, защото можеш да сложиш и много и малко. Махаш штората и количкат влиза без сгъване (въпреки че вече се сгъват само с поглед). Ще загледам О2 комби и седан. За двигателите ще погледна Шкода форум. С удоволствие бих карал бензин с турбо и предполагам малко-видокия разход би се компенсирал от по-евтината поддръжка ИЛИ по-скоро съм в сериозна заблуда ?
Щом казвате, че поддръжката е по-сериозна E60/90 значи няма да са те. Предпочитам да си поддържам спокойно колата вместо да правя компромиси заради това марката да е по-престижна. :)
В крайна сметка всичко е и до екземпляр.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook