КАТ направи куп промени за шофьорите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от steeN » 08 Май 2018, 0:41

speedhokk написа:И аз имам, 8 или 10лв искаха да доплатя към каското. Въпреки това предпочитам за някакви елементарни неща от сорта на да си долея някаква течност ако ми светне лампа да не чакам 2 часа някой да дойде или пък да карам 30-40км до най-близката бензиностанция със светеща лампа за ниско количество на маслото.


Кой ще вика пътна помощ за тва, че колата му гори масло :) Айде малко по-серизно.
А резервна горивна помпа носиш ли си примерно като ти изгори... за да не викаш пътна помощ :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от cod-cdbp » 09 Май 2018, 20:46

Аз си нося помпа, дачтик на колянов вал и няколко свещи, освен дежурните флуиди, резервна гума, крик, крушки и тн.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от steeN » 09 Май 2018, 21:16

Е ти си критичен случай хаха. Не всеки е автомобилен маниак, нито трябва да бъде в крайна сметка.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Kroki » 11 Май 2018, 9:50

Да и аз карам гума патерица, крик, въже, кабели, крушки, бушони, 1.5л антифриз, 1.5 дестилирана вода, 1л. масло, гедоре и свещи.

Пътувахме преди около месец за едно мероприятие в Козлодуй и понеже бяха рязали асфалта да го оправят, но нямаше сигнализация, едно момче с един фиат от компанията кривна джанта и му спадна гумата, нямаше резервна, нито крик, нито инструменти. Добре, че още не съм минал на 5х120 и му предоставих всичко и ме гледаха :shock:

А да, зимати си нося и вериги, така че ми е все тая.



Карам всичките тези неща в колата, защото е Е30 :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от mrlargo » 14 Май 2018, 20:58

Top Gun Maverick написа:Задължително с вериги в колата от 15-ти номеври до 1-ви март?

Tова се съмнявам да го приемат. Ако го направят ще е мега глупост. Аз зимата не излизам от София, за какво ми е да мъкна вериги с мен :bang:. Има си знаци, където използването на вериги е необходимо и на който му се налага да минава оттам - да си носи.
Ако живеех в Смолян и през ден ходех до Пловдив щях да имам със сигурност. Слагат се трудно ако не си свикнал - навремето преди 20 години като карах сноуборд съм ползвал на Пампорово - първият път си играх 20 минути да ги сложа :banghead:, после вдигнах 50 км/ч и се скъсаха :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от drifty » 14 Май 2018, 21:38

Е известно време единствената верига, която возех беше тази на симсонката :D от къв зор пък вериги ще слагам, да лежа в снега - няма да стане. Иначе и аз съм си мобилен автосервиз - гедоре, комплект отвертки, два комплекта гаечни ключове, ключ за свещи, 2 комплекта свещи, компресор, тубата с масло, 3 литра вода, антрифриз, колкото ми е останал, че често доливам на хлопела. 2 Крика, въже за теглене, по едно време возех и хидравлична течност, ама май нея я свалих, заедно с боята по каталог за колата и още някви глупости :D И спирачна течност май си возя, но за нея не съм сигурен. Абе в багажника няма никакво място за багаж :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от steeN » 15 Май 2018, 1:34

А бе вие ако извадите нещата от багажника ще ви падне разхода с 1 литър някъде ми се струва :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от DLVasilev » 15 Май 2018, 17:38

Ааа струга, колонната бормашина и лостовата ножица с работната маса и менгемето от багажника не ги свалям :nono: :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от shlosera » 15 Май 2018, 18:52

Бях се уплашил, че само аз возя 3 куфара с инструмент 2-3 гидорета, крик крокодилче, и малко резервни части, разни бобини, карета за кардан, датчик колянов вал и още някви дреболии. Антифриза, масло двигателно,хидравлично и спирачна течност също. :D :D
Относно веригите съгласен съм, ако ставаше въпрос за проходи и високо планински райони, за в града е абсурдно.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от DigitalExile » 15 Май 2018, 19:06

Това с резервните крушки на предната страница ми хареса :D

Дори да си нося крушка примерно за фара, габарита даже, как се очаква да я сменя на пътя с Е90 примерно?
За да я сменя трябва най-малкото да вдигна колата на крик, който тя дори няма :lol: и да имам някви подръчни инструменти :kuku:
Т'ва ако са LED стоповете изобщо няма да го коментирам, още малко ще трябва отзад да закача още една кола да дърпам за донор и в движение да сменям.

Аз пък в багажника имам точно 500мл масло, добавка за бензин, компресорче на BMW с пияна и общо взето нямам друго :mhihi:
От една година си купувам аптечка и пожарогасител :dummy: ама още не съм взел :no:
Последна промяна DigitalExile на 15 Май 2018, 19:10, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Vanqu1sh » 15 Май 2018, 19:09

shlosera написа:Бях се уплашил, че само аз возя 3 куфара с инструмент 2-3 гидорета, крик крокодилче, и малко резервни части, разни бобини, карета за кардан, датчик колянов вал и още някви дреболии. Антифриза, масло двигателно,хидравлично и спирачна течност също. :D :D
Относно веригите съгласен съм, ако ставаше въпрос за проходи и високо планински райони, за в града е абсурдно.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Вие на рали дакар ли сте тръгнали. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от vixx » 15 Май 2018, 23:54

В багажника имам чадър за плажа, комперсорче + лепило, две аптечки, поражогасител. За останалото нося телефон.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от vicho » 16 Май 2018, 9:48

едно време докато сменявах изгорелия ксенон на е36цата под дъжда, защото господата униформени пе*али специално обърнаха и ме догониха на буркани за да ме спрат, че не ми свети фара през деня :help: :clap:

"ще пишем, не ти свети фара..."
"аз си нося крушка, ще го сменя..."
"добре, ние ще изчакаме" :mhihi:

цитирам реплика на полицая, който гледаше, какво правя

"Гадно ли ти е сега?!" :kuku: :wave: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Knoxville_ » 16 Май 2018, 11:40

DigitalExile написа:Това с резервните крушки на предната страница ми хареса :D

Дори да си нося крушка примерно за фара, габарита даже, как се очаква да я сменя на пътя с Е90 примерно?
За да я сменя трябва най-малкото да вдигна колата на крик, който тя дори няма :lol: и да имам някви подръчни инструменти :kuku:
Т'ва ако са LED стоповете изобщо няма да го коментирам, още малко ще трябва отзад да закача още една кола да дърпам за донор и в движение да сменям.

Аз пък в багажника имам точно 500мл масло, добавка за бензин, компресорче на BMW с пияна и общо взето нямам друго :mhihi:
От една година си купувам аптечка и пожарогасител :dummy: ама още не съм взел :no:



Пияната над 18 години ли е :ok:

Аз в багажника си нося плажна кърпа и 2 хамака, че никога не се знае :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от BaDxBoY » 16 Май 2018, 14:02

И аз имам едно одеало само, пак на същата логика :mhihi: Хамака е страшна идея :bchug:

Около преди 4 години, когато карах първото ми е36 с обикновенна газова, дето като я тормозех гръмваше и отпред трябваше да събирам всички маркучи, само тогава си носех инструменти в багажника. Да чукна на дърво, пътувам си България-Германия без да имам дори отвертка. Крушки са ми горяли,но си взимам за 6 евро от първия хипермаркет или бензиностанция и продължавам.
Реално погледнато на всичко след 2005год. дето караме повечето тук - е90,е60,е53 и т.н. само компютър и кабел могат да те спасят ако стане нещо.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook