КАТ направи куп промени за шофьорите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от zvetiko » 09 Мар 2018, 9:58

От 20 май катаджии ще свалят регистрационните табели на опасни автомобили, които не са успели да минат технически преглед заради сериозни неизправности. Промяната е част от европейска директива, с която всички страни - членки на съюза, се задължават от тази година да отнемат временно табелите на коли, на които е забранено да излизат на пътя поради технически проблем. От пунктовете ще докладват по електронен път за опасни коли на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация", известна като ДАИ, а от там информацията да се препраща на Пътна полиция. Катаджиите ще са длъжни веднага да се отзоват на мястото, където е техническо неизправното возило, и да отнемат регистрационните му табели до отстраняване на повредата.

Отделно шофьорите, които сменят адресната си регистрация, ще са длъжни в рамките на месец да подменят и табелите на автомобила си, за да съответства на града, в който живеят. Досега това не бе задължително. "Повечето водачи се възползват, че застраховката "Каско" в малките населени места е по-ниска, защото шансът да стане инцидент там е по-малък. Стараем се да премахнем тази порочна практика и условията да са еднакви за всички", увериха от Пътна полиция. Всяка промяна в данните за регистрирано превозно средство и собственика вече ще се заявява в КАТ не след максимум 14 дни, а до месец след нея.

Шофьорите, които продават возило, вече нямат задължение да ходят до Пътна полиция. След изповядване на сделката при нотариус от кантората автоматично по електронен път изпращат всички документи до КАТ. "След това новият собственик може през сайта на МВР да изпрати заявление да изпрати заявление, че иска да получи големия талон на колата с данните, че вече е негова. От Пътна полиция са длъжни да му звъннат и да му кажат в кой ден и в колко часа да се яви за документа, за да не чака на опашка", обясниха от КАТ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от KPETEH » 09 Мар 2018, 10:06

Чакам някой да сподели, че така стават нещата и тогава ще го повярвам...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Alex1990 » 09 Мар 2018, 10:27

Не звучи зле, ако наистина е така ще е една идея по- спокойно на пътя :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от vld » 09 Мар 2018, 10:31

За съжаление, просто ще се вдигнат рушветите по ГТП пунктовете. :ranting:
Ако направят ГТП да са като едно време в КАТ, нещата може и да се затегнат.
Другия вариант е да отговарят лично с лични средства и имущество всички служители които извършват ГТП при проблем след ГТП в което пише че дадена кола е изрядна, а след това е предизвикала катастрофа поради неизправност.
Има други дейности регулирани така и метода е работещ, хората почват да се замислят на какво се разписват
Иначе пердашат удостоверения като селски кметове :kuku:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Mollov » 09 Мар 2018, 10:49

... и отново всичко опира до това, ГТП-тата да си вършат съвестно работата... да, да, ама не...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от sixstraight » 09 Мар 2018, 11:54

Ще почнат да си вършат работата скоро за 12г стаж днес за първи път ме върнаха от гтп за неплатени данъци, малко по малко ни избутват с тоягата в кошарата и после ще затворя вратата и почва стригане :P
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от efren » 09 Мар 2018, 12:41

sixstraight написа:Ще почнат да си вършат работата скоро за 12г стаж днес за първи път ме върнаха от гтп за неплатени данъци, малко по малко ни избутват с тоягата в кошарата и после ще затворя вратата и почва стригане :P

Е ти не си ходил на преглед от години, или ходиш в някакъв полулегален пункт. Собственика на пункта в който ходя, ми е близък приятел и от няколко години няма минаване без бележка за данъка.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от steeN » 09 Мар 2018, 12:44

Колата като не може да мине ГТП, не я ли спират от движение... или просто нямаш лепенка и талонче?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от cmdkick » 09 Мар 2018, 13:12

Просто нямаш лепенка и талонче, имаш ама старите. Между другото тука в студентски нещо много коли гледам са им свалени номерата, може и на мен да ми се струва така само, ама преди не съм виждал нито 1. :ok: :ok:
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от TheDriver » 09 Мар 2018, 13:44

Вървят някакви акции за сменени двигатели и тунинг в София в момента и много здраво се заяждат. В студентски такива коли не липсват.

Преди около седмица спряха едно приятелче(сложил е по-голям челен кулер на 1.8Т). Разминаваме се с органите на реда и веднага се пускат буркани, обратен и ни спират. :mhihi: Видели сините маркучи и кулера в бронята и се почна с лафовете: "Какво е тва отпред, слагал си турбина!" :mhihi: - "ама тя заводско си е с турбина господин полицай" :mhihi: След много чесане по главите, четене на талони и звънене на колеги установиха, че заводско колата има турбина :mhihi: "Щом има от сините маркучи значи и е повишена мощността" :mhihi: "Ще те пращаме на дино стенд".... 45 минути глупости и заплахи и накрая ни пуснаха с уговорката, че ще получи призовка да се яви на каналите на КАТ за проверка :mhihi:

Вероятно доста хора им се хващат на глупостите и в крайна сметка свършват без номера.

Едни колеги май изгоряха заради сменен мотор на Владая пак преди около седмица. Мен докато ми проверяваха документите, на тях им ровеха под капака на 36цата и ушев обесняваше, че това не е двигателят който е по талон.

Изобщо последните ми няколко спирания/проверки в София са свързани с огледи по колата дали не е модифицирана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от павката » 09 Мар 2018, 15:03

запълват времето на фуражките,че иначе само дремят и бездействат.а и оборота малко да дръпне.сменил си е двигателя,направил си е спирачките,окачването,колата му е перфектна,а те ще те държат един час на пътя и не знаят,за какво да напишат.а разпадищата си се движат спокойно наоколо.
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Владо » 09 Мар 2018, 15:49

само забраил да мине технотеста... деба... иначе вс му е перфе... :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Knoxville_ » 09 Мар 2018, 15:56

Тоя технотест са го направили само, за да взимат парите на хората :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от KPETEH » 09 Мар 2018, 18:13

Аве те така като са тръгнали, треа подпукат яко новия внос и всяка катастрофирала кола дето се внася в таа държава. Аз кви коли съм виждал да оправят.... Съмнявам се, че са по безопасни от моя заваряван кардан....
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от madafaka_donkele » 09 Мар 2018, 18:29

павката написа:сменил си е двигателя,направил си е спирачките,окачването,колата му е перфектна,


Да, да, все ми е на акъла :mhihi: От 100 човека със суапове, 5-10 ако се сетят да сложат по-добри спирачки и окачване пак добре. Под по-добри имам предвид предни от 330-ка и ако има пари евентуално нови дискове и накладки или ако намери за 300лв. 4 бутално брембо пред полуразпад :mhihi: Нови или напълно ребилднати апарати, дискове, накладки, маркучи, помпа, койлове за над 500-600лв. 2-3-ма на 1000 я го правят, я не.

Knoxville_ написа:Тоя технотест са го направили само, за да взимат парите на хората :ok:


Много ясно, кво друго да е. Аз, като питах миналата година за клетки, корита и суапове и от технотест и от декра директно си ми казаха НЕ. Въпреки това знам няколко коли, които СА с клетки, корита, суап и си се движат легално, без да са вписани, като състезателни. Реално пак опираме до това, че трябва да знаеш някой вътрешен или някой, който да знае някой вътрешен, но във всички случаи пак трябва да бутнеш нещо. Колко точно не знам, щото не ме интересува, не съм се интересувал.

Иначе то е ясно, че ключа е в ГТП-тата. От години се говори как ще затягат контрола и години наред не се прави нищо. Няма и кой да контролира всички ГТП пунктове. Няма действащ закон. Не виждам как ще я оправят тази анархия само със намерения и раздуване на големи приказки в медиите. Трябва си здрава и безкомпромисна ръка.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook