КАТ направи куп промени за шофьорите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от steeN » 06 Май 2018, 10:59

То има страни в Европа, в които те карат да имаш задължително резервна гума, крик, резервни крушки, резервни бушони, въже и още и аз не знам какво :mhihi: Освен аптечка, пожарогасител, жилетка и триъгълник. Кефи ме колко се вживявате.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Don_Diego » 06 Май 2018, 11:26

Като не искаш да носиш нищо в колата - връщай книжката, има и други начини за придвижване :dunno:
Щом си изкарал книжка, доброволно си се съгласил да спазваш закона, включително измененията му след като си взел книжката :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от steeN » 06 Май 2018, 11:48

Аз си спазвам закона. Това не го прави по-малко малоумен :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от speedhokk » 06 Май 2018, 12:33

steeN написа:То има страни в Европа, в които те карат да имаш задължително резервна гума, крик, резервни крушки, резервни бушони, въже и още и аз не знам какво :mhihi: Освен аптечка, пожарогасител, жилетка и триъгълник. Кефи ме колко се вживявате.


Аз тези неща си ги нося всичките, без да има тук такъв закон :lol:
Нося си и помпа, кабели за подаване на ток и 5л туба за гориво. По 1л от всяка необходима течност - дестилирана вода, хидравлична течност и масло.
Реално мисля, че е много по-вероятно да ми се наложи да сменя гума, да ми се развали колата и да трябва някой да ме дръпне до най-близкото населено място (или аз да помогна на някого) или пък да ми изгори някоя крушка без да разбера и вместо да ми пишат фиш да си я сменя на място, отколкото внезапно да закъсам в непочистен сняг или случайно да се озова на някой проход с летни гуми през декември :paranoid:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от alx » 06 Май 2018, 15:26

(bubsa) написа:
alx написа:Ако чистеха и осоляваха пътищата както трябва, нямаше въобще да има нужда от вериги... или зимни гуми. В Щатите зимните гуми общо взето са непознати... само в най- северните щати можеш да видиш тук таме някой фен но като цяло хората не знаят що е то зимна гума или верига.

Но Аптечката и пожарогасителя са важни... но сега се сетих, че в Щатите те също не са задължителни... хаха... дори не знам някой да има. Новите европейски коли които се продават нормално с тях (или поне с аптечка) имат празно място там и аптечка няма...

И за това като падне 2см сняг стават катастрофи с по 200 коли :mhihi:
Как трябва да се чисти и осолява за да е винаги черен асфалт навсякъде?


Такива масови карамболи са редки и се случват през зимата и през лятото. Не забравяй каква цифра коли се движат тука по пътищата...

Как трябва да се чисти? Ми така както чистят в Щатите :) 2 часа след като е паднал 30см сняг пътя е на черен асфалт. Щом едни глупави американски шофьори (с летни или всесезонни гуми) дето на практика не могат да карат не свършват всичките по деретата като падне снега, значи е въпрос на чистене...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от (bubsa) » 06 Май 2018, 16:03

Тези 30см сняг може да валят няколко часа.Какво правят тези с летните гуми през това време?Аз пред гаража ми чистя 20 квадрата и докато стигна от единия до другия край,зад мен пак е натрупало :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2018, 16:09

"Чисти се" не само след като падне снега. Звучи странно, но е факт. Когато има прогноза за силен снеговалеж (или леден дъжд), веднага плъзват камиони и започват да сипят сол. По този начин се избягва натрупването на сняг по пътя. При силен снеговалеж (за мен това са над 40см за 24 часа), денем тук чистят само основните магистрали. Изчакват да се разсее трафика и нощем всичко се излъсква.

Тази година изкараха информация, че солта разбивала инфраструктурата. Странното е, че чак сега го откриха.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Май 2018, 16:12

То да е само инфраструктурата...мисля ти беше пускал снимка на някакъв Мерцедес Ц класа ако не се лъжа с номер от Онтарио, който беше с яко ръждясал багажник и това снимка на кръстовище, смятай ако го снимаш отдолу. :mhihi: Заради това и заради наводненията в Европа се пълни с Американски кенефи на МАЛКО км. и перфектно състояние. :mhihi:
Иначе този проблем с ръждите го има и при някои коли от Германия, по-малко от Италия, но там пък са други дертовете. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от alx » 06 Май 2018, 17:40

Да. Тука колата ако е от североизточните щати след 7-10 години й избива ръжда- най- често зад предните врати... но не е проблем, защото тука коли на по 10 години рядко се виждат по пътищата.

По въпроса за чистенето- почнеш ли да чистиш като почне снега- бита кауза е. Като знаят, че ще вали солят предварително...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от drago_pavlov » 06 Май 2018, 17:51

BMW_POWER написа:"Чисти се" не само след като падне снега. Звучи странно, но е факт. Когато има прогноза за силен снеговалеж (или леден дъжд), веднага плъзват камиони и започват да сипят сол. По този начин се избягва натрупването на сняг по пътя. При силен снеговалеж (за мен това са над 40см за 24 часа), денем тук чистят само основните магистрали. Изчакват да се разсее трафика и нощем всичко се излъсква.

Да вярвам ли на очите си или просто не съм ти разтълкувал правилно мнението?
Струва ми се, че хвалиш сгопочистването в гадната, загнила, капиталистическа Канада :shock:
За пръв път да не я оплюеш тая капиталистическа кочина, в която насила те карат да живееш :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от steeN » 06 Май 2018, 19:16

speedhokk написа:...


Аз пък имам застраховка, която включва безплатна пътна помощ :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от BMW_POWER » 07 Май 2018, 2:41

drago_pavlov написа:
BMW_POWER написа:"Чисти се" не само след като падне снега. Звучи странно, но е факт. Когато има прогноза за силен снеговалеж (или леден дъжд), веднага плъзват камиони и започват да сипят сол. По този начин се избягва натрупването на сняг по пътя. При силен снеговалеж (за мен това са над 40см за 24 часа), денем тук чистят само основните магистрали. Изчакват да се разсее трафика и нощем всичко се излъсква.


Да вярвам ли на очите си или просто не съм ти разтълкувал правилно мнението?
Струва ми се, че хвалиш сгопочистването в гадната, загнила, капиталистическа Канада :shock:
За пръв път да не я оплюеш тая капиталистическа кочина, в която насила те карат да живееш :mhihi:


Не си разтълкувал правилно мнението. Споделям как се прави тук, а не го хваля. Допреди 5-6 години чистеха както хахави. След снеговалеж снегът се събираше и извозваше с камиони. Сега го бутат настрани и чистят само основните артерии. Скъпарски квратали зимата имат преспи по два метра и колите не могат да се разминат.

Страната Канада мога да я хваля до припадък. Такава природа, такава свобода и все още има добри и отзивчиви хора. Държавата е друго нещо. Не ги бъркай

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от speedhokk » 07 Май 2018, 11:20

steeN написа:
speedhokk написа:...


Аз пък имам застраховка, която включва безплатна пътна помощ :ok:


И аз имам, 8 или 10лв искаха да доплатя към каското. Въпреки това предпочитам за някакви елементарни неща от сорта на да си долея някаква течност ако ми светне лампа да не чакам 2 часа някой да дойде или пък да карам 30-40км до най-близката бензиностанция със светеща лампа за ниско количество на маслото.
Другото, за което не бих чакал е за смяна на гума. Крика съм си го раздвижил и смазал, не мисля, че ще ми отнеме повече от 20мин да си сменя гумата при нужда. Ако викна пътна помощ може и да откарам часове в аварийната лента, което малко или много поне в България е опасно. Та мисълта ми е, че едното не е задължително да бъде за сметка на другото. Да не говорим, че има варианти да си осигуриш и пътна помощ за без пари ако си вземеш абонамент към СБА.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Vanqu1sh » 07 Май 2018, 12:03

steeN написа:То има страни в Европа, в които те карат да имаш задължително резервни крушки

А като съм с лед фарове и стопове да си нося 2 фара и 2 стопа в багажника ли? :mhihi: И за 4х4-то 2 комплекта вериги ли трябва да си нося? :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: КАТ направи куп промени за шофьорите

Мнение от Superexstatic » 07 Май 2018, 16:35

speedhokk написа:
steeN написа:То има страни в Европа, в които те карат да имаш задължително резервна гума, крик, резервни крушки, резервни бушони, въже и още и аз не знам какво :mhihi: Освен аптечка, пожарогасител, жилетка и триъгълник. Кефи ме колко се вживявате.


Аз тези неща си ги нося всичките, без да има тук такъв закон :lol:
Нося си и помпа, кабели за подаване на ток и 5л туба за гориво. По 1л от всяка необходима течност - дестилирана вода, хидравлична течност и масло.
:paranoid:


Абсолютно и аз така ги разбирам така нещата. Тия всичките неща преко сили стуват 50лв и спестяват много нерви. Да речем, че ти дотрябва ток или помпа някъде по Гърция как ше се разбереш с маляките, дето бъкел инглиш не връзват нямам идея. Мене ще ме е срам да звънна на застраховател за такъв проблем
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook