Игрални/аркадни автомати

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Игрални/аркадни автомати

Мнение от madafaka_donkele » 08 Мар 2018, 14:54

След няколко дена джиткане на мамето, детето в мен се събуди в пълна сила и му се прищя направо пълноразмерен хавтомат :mhihi: Кажувайте сега някой правил ли си е, лесно ли става, ако знаете някъде готови и т.н. arcada.com, хрисимир попов(или там както беше), както и някои подобни съм ги проверил, не ми вършат работа. Чуждестранните също съм ги проверил. Идеята ми е някакъв автомат с най-известните класики, не държа непременно на версиите със стотици игри. Нещо подобно:

Изображение

Може и втора употреба, може и ново, важното е да не е няколко хилки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от Grozdanoff » 08 Мар 2018, 18:02

madafaka_donkele написа:След няколко дена джиткане на мамето, детето в мен се събуди в пълна сила и му се прищя направо пълноразмерен хавтомат :mhihi: Кажувайте сега някой правил ли си е, лесно ли става, ако знаете някъде готови и т.н. arcada.com, хрисимир попов(или там както беше), както и някои подобни съм ги проверил, не ми вършат работа. Чуждестранните също съм ги проверил. Идеята ми е някакъв автомат с най-известните класики, не държа непременно на версиите със стотици игри. Нещо подобно:

Изображение

Може и втора употреба, може и ново, важното е да не е няколко хилки.


Откъде си колега, във Варна един приятел навремето беше техник на такива автомати, иначе страхотна идея ти е хрумнала и аз доста бих се забавлязал ако можех пак да играя на кадилаци и динозаври, МК3 и аерофаитърс :)
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от Pisobella » 08 Мар 2018, 18:03

Доколкото знам ти можеш да си инсталираш каквото искаш да върви като игри.
От супер бързото преглеждане - аркадни втора употреба по сайтовете там, дето продават и майките си.

Мен и насън да ме бутнеш помня fatality-то на Cham Cham :/
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от madafaka_donkele » 08 Мар 2018, 21:25

Grozdanoff написа:Откъде си колега, във Варна един приятел навремето беше техник на такива автомати, иначе страхотна идея ти е хрумнала и аз доста бих се забавлязал ако можех пак да играя на кадилаци и динозаври, МК3 и аерофаитърс :)


В София съм по принцип.

Pisobella написа:Доколкото знам ти можеш да си инсталираш каквото искаш да върви като игри.
От супер бързото преглеждане - аркадни втора употреба по сайтовете там, дето продават и майките си.

Мен и насън да ме бутнеш помня fatality-то на Cham Cham :/


Да, варианта с компютър е ОК, но не става много за комбота, а и си е друго да блъскаш и ръчкаш то откат :mhihi:

Аз се зарибих много, но за съжаление чистите аркади с оригинални cartridge-и са майка си и баща си.
От разгледаното в нета днес има няколко варианта човек да си начеше крастата в зависимост от това какви пари е готов да даде.

Вариант 1 - е тва или подобните. 150-160 паунда струват. Реално си е една кутия с ръчките и копчалъците + хакнат китайски cartridge/платка с няколкостотин игри. Платката представлява това:

Изображение

А оригиналния cartridge/платка изглежда така:

Изображение

Тази кутия я свързваш към ТВ-то и пуцаш. Кофтито е, че е хакнато и доколкото виждам забиват и се развалят често. Ако има някаква гаранция ти пращат направо нова платка или нов софт. Нещото реално може да се флашва и да му се качва нов софт с други игри. Другото кофти е, че не се поддържат HD и FullHD.

Вариант 2. Да си сглобиш сам bartop/cabinet машина с оригинални cartridge/платка, хубави японски ръчки и копчалъци.

Bartop:

Изображение

Cabinet:

Изображение

Сглобката се прави от МДФ - скъпо, трудоемко, времеемко. Оригинален cartridge/платка 70-80$. Sanwa ръчки 50-60$. Sanwa копчалъци 40-50$. Harness и други кабели - 30-40$. Екран пак там някъде. Боядисване, облепяне и други довършителни работи.

Вариант 3 - готови решения, като това. 2600лв. Ако е с хубавите компоненти май не е чай толкова лош вариант, но все пак не е моя :mhihi:

Вариант 4 - микс от всичко + компютър + raspberry pi :mhihi: Взима се един компютър, който според минималните изисквания на маме трябва да е двуядрен с 4GB RAM и 2GB видеокарта. Изработва се някакъв пад с копчелъци и ръчки, който да работи и се захранва по USB. Пада се връзка на компа. На компа се слагат маме, снес, PCSX2 и квото още искаш, като емулатори. Слага се още и един front end, който е платен - около 20-30$ еднократно - да ти сменя емулаторите и да ти крие уиндоуса. Слагаш и един монитор по избор и пуцаш :mhihi: Плюса е, че нямаш абсолютни никакви ограничения откъм игри. Всичко се рънва. Има една идея по-съвременни версии на някои игри, като мортал комбат и стрийт файтър с по-хубави графики и по-високи резолюции. Ако имаш настолен комп само вадиш пада и пуцаш. Другия вариант е да събереш компа, монитора и пада в bartop/cabinet и пак да си пуцаш на воля. Има някакви изроди, които вместо компютър използват raspberry pi, но още не съм разучил как става точно. Минуса е, че е много тегаво да настроиш и подкараш всичко, особено PCSX2. Що PCSX2? Щото искам да пуцам теккен :mhihi: Откъм разходи са ти около 100-на лв. за втора ръка комп, 80-100лв. за монитор, 40-50 за видеокарта, 100-на долара за ръчки и копчалъци, опционално - 30$ за front end, другото са изработка на пад с bartop/cabinet, яко запояване, инсталиране и настройване до откат :mhihi:

Още разучавам, че засега нито един от вариантите не ме устройва :mhihi: Ще видя да потърся празна/гола или полугола, само с ръчките и копчалъците каса тип cabinet, ако намеря евтина някаква и вече да наблъскам вътре компа и монитора.

Иначе ако се кефите на дърти аркади те ви Cadillacs & Dinosaurs онлайн :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от Pisobella » 08 Мар 2018, 21:52

Имам предвид такава аркадна игра с ръчки и всичко. Може да си инсталираш какво ли не, поне май така съм чувала. Не говоря за компютър, то няма нищо общо.

От бързото търсене, дето споменах, има предвид е те тва, ама не ми е ясно продават ли го или тва е под наем ли, какво.... . http://www.taktzona.com/%D0%B0%D1%80%D0 ... B3%D1%80a/
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от madafaka_donkele » 08 Мар 2018, 22:34

Да, и тези ги гледах днес. Реално тяхното е оригинален cartridge/платка с много игри бутната в изтормозен cabinet. За тези пари можеше поне някое съвременно LCD да сложат :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от Superexstatic » 09 Мар 2018, 1:49

На тия едно време им викахме "куфари". И аз бих си сложил един такъв тулуп в хола с Кадилаците и Сноу Брос :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от AGD » 09 Мар 2018, 9:21

Ако не държиш на кабинета, а искаш просто да си цъкаш маме и да си правиш комбота както си знаеш, по-добре огледай вариантите за аркадни джойстици.
Например https://www.gamingfactors.com/arcade-stick-fight-stick/
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от vicho » 09 Мар 2018, 11:51

И все още са...

посмъртно не можеш да ме накараш да играя Асасинс крийд или някаква друга такава идиотщина, но пък с радост отварям Пънишъра да го врътна за хиляден път с един жетон :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от alx » 13 Мар 2018, 16:06

тези маме игрички можеш да си ги играеш и на компа... истината е да си намериш един стар флипер и да го възстановиш- защото аналоговия екшън няма как да го постигнеш на екран :)

аз например преди много години си купих един black knight флипер на williams и със 300 зора го подкарах... само трябва да му реставрирам стъклото на таблото защото се е олюпила боята отвътре и прозира на много места.. но механично и електронно е на 100%.

по темата - единствения начин да не е няколко хилки е да намериш някоя стара игрална зала/ луна парк някъде по провинцията и да ги изнудиш да ти продадат/ дадат някоя стара кутия/шкаф от игра която вече не работи... и си ти- екран, комп вътре някъде и джойстиците/ бутоните да ги интерфейс-ваш с компа...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от madafaka_donkele » 13 Мар 2018, 17:06

Мда, намерих разни хора занимаващи се и продаващи цели машини и части за тях, ама не са много оферта. 400лв. за малка машина в окаяно състояние. 700-800лв. за уж рециклирана full-size машина с 400-500 игри, но пак в окаяно състояние. Под окаяно състояние имам предвид напукани/счупени дъски, надраскани/напукани екрани и какво ли още не. Този вариант отпада заради изброените недостатъци + ограничения набор от игри, ограничения и тегав начин на ъпгрейд, остарелите технологии, с които работят машините и игрите, както и супер ограничения набор от резервни части. Абе въобще разочарован съм :mhihi: Затова си поръчах един кит ръчка с бутони да си сглобя един франкенщайн контролер :mhihi: На първо време ще го връзвам към РС-то да пробвам различните игри и да зауча метода на подкарване на различните игри с различни емулатори. И вече, ако всичко е ОК и преценя, че си заслужава играчката ще си сглобя нещо standalone.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Игрални/аркадни автомати

Мнение от madafaka_donkele » 01 Апр 2018, 18:53

Mи освен да се похваля, че вече правя неуспешни опити да счупя те това :mhihi:

Изображение

Select/coin и start бутоните са ми отстрани. Използвах подръчни мат'ряли, разбирай 2 парчета ламинат :mhihi: една рамка от някакви летви останали и съответното едното парче ламинат отдолу за под и едно отгоре за капак и монтиране на стика с бутоните както се вижда на снимката. В началото наблъсках всичко в кутия от дънна платка :mhihi: колкото да видя layout-a дали ще ми допадне, но след половин час блъскане кутията очаквано клекна, а close hands layout-a изобщо не ми допадна. И седнал и прав, с кебапчетата, които имам за пръсти и лапите за длани не стана номера всичко да е наблъскано в 20см. :mhihi: Затова нащраках всичко на 50см. ламинатче да ми е широко. 2 часа блъскане без да ми е некомфортно и без да ме болят китките с layout-a от снимката. Малко грубичко стана, затова и снимката е деликатно кропната :mhihi: ама пък всичко си работи и ми е удобно. Така или иначе в тубата има стотици, ако не и хиляди варианти за дизайн.
Това е кита, който ползвах. Има и още няколко варианта, но мисля, че са еднакви. Важното е кита да е със zero delay usb encoder платка, като от тази снимка:

Изображение

Всичко се връзва с daisy chain конектори и щифтчета, без нужда от каквото и да е запояване. Няма и значение точно как се връзва, щото впоследствие всичко се конфигурира в емулатора. Изтеглил съм 120 гигабайта ROM-ове с различни емулатори да видим дали някога ще ги изиграя всичките :mhihi:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook