Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от intention » 07 Мар 2018, 22:21

Здравейте, колеги :)
Предстои ми екскурзия до Египет и ще се радвам на съвети и насоки от тези от вас които са ходили.

Ще ходим до Кайро само за една нощука и за да видим пирамидите , след това отиваме на крайбрежието - Шарлм Ел Шейкх, евентуално и до Дахаб - за Blue hole.

Дайте съвети за пари кеш, места които да посетим, заведения, интересни локации всичко ще е от полза :)

Блгодаря предварително :)
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от bum_bum » 08 Мар 2018, 0:29

Ми освен пирамидите, долината на царете. Даже аз бих го предпочел пред пирамидите. А има и още доста забележителности в близост. Пари в кеш- доларес, най-много ги обичат. И дребни по 1лв за дребните мангали, които нон-стоп ще се влачат след теб. Казваш им, че това е едно евро :mhihi:

Други забавления има много, стига да имаш сухо. Разни сафарита из пустинята. Гмуркане, до Хургада има много красив риф. Едно от най-добрите места било в света.

Заведения и изобщо ядене и пиене само в големите хотели, ако не искаш да си изсереш червата после.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от barty » 08 Мар 2018, 8:02

В Египет съм ходил през далечната 2002-2003г, още тогава обстановката беше нервна.
Сега не бих отишъл.
И все пак:
1. музея в Кайро е уникален и огромен, трябва поне един ден за обиколка.
2. Пирамидите задължително.
3. В Долината на кралете не съм ходил.
4. Шарм Ел шейк е страхотен курорт, дано още да е такъв.
Ядене и пиене само в хотела, аз дори не бих излизал от тях. Навън е мръсотия, и не можеш да се откачиш от местните навлеци.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от barty » 08 Мар 2018, 8:43

Да добавя, както Бум бум е писал, приготви си банкноти по 1 долар.
Ако номера с 1 лев минава то това ще е бинго :mhihi:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от hell's angel » 08 Мар 2018, 8:56

:mhihi: :mhihi: Очкаваш, за година-две, хората да си променят мнението или коренно да са се променили нещата ? :ok:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=412804
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от Rainbow » 08 Мар 2018, 10:32

hell's angel написа::mhihi: :mhihi: Очкаваш, за година-две, хората да си променят мнението или коренно да са се променили нещата ? :ok:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=412804


:mhihi:

Аз да ползвам темата, така и така е пусната - един приятел ме зарибяваше да ходим с жените, но само на мен ли ми се струва (както и barty спомена), че не е много ОК ситуацията там? В действителност и преди беше зле, но сега някой има ли идея как е? Друг наш познат беше ходил преди няколко години и на техните турове ги придружаваха военни с автомати, което някак си не ми се вписва в моите представи за спокойна почивка и разглеждане на забележителности...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от preki » 08 Мар 2018, 13:48

Приятели бяха Октомври месец на круиз по Нил. Обикаляха Кайро, курорти и нямаха оплаквания. Всичко е било спокойно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от intention » 10 Мар 2018, 16:44

hell's angel написа::mhihi: :mhihi: Очкаваш, за година-две, хората да си променят мнението или коренно да са се променили нещата ? :ok:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=412804



Честно казано бях заравил че съм пускал тема преди.
Промениха се нещата, защото от идея - вече сме с конкретни дати и платени билети и нощувки.

Съответно пък повторната тема потвърждава доверието ми към форума и хората които са останали в него :)
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от kasho » 19 Мар 2018, 13:51

intention написа:Промениха се нещата, защото от идея - вече сме с конкретни дати и платени билети и нощувки.


Колега, надявам се да не си сред пострадалите...

20 българи ранени при автобусна катастрофа в Египет

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Екзкурзия Египет - съвети и насоки от ходили колеги

Мнение от intention » 25 Мар 2018, 20:42

kasho написа:
intention написа:Промениха се нещата, защото от идея - вече сме с конкретни дати и платени билети и нощувки.


Колега, надявам се да не си сред пострадалите...

20 българи ранени при автобусна катастрофа в Египет


Не, колега, благодаря, не съм - случката е с група към Марса Алам - ние бяхме по същото време в Шарм Ел Шейх.

Здравейте на всички, които евентуално ще попаднат на тази тема - умишлено или пък не.

Ще драсна едно по-сбито ревю на тази седмица за да имат хората представа за какво иде реч щом се спомене екскурзия в Египет.

Програмата:
( закуски вечери и т.н. няма да ги включвам-за тях ще пиша по-натам)
Излитане от София с чартър, кацане в Кайро късно вечерта.
Настаняване в хотел в Гиза.
На следващия ден - посещение на пирамидите, сфинкса, време за шопинг в Гиза, освобождаване на хотела и пътуване до Шарм Ел Шейх.
Късно простигане и настаняване в хотел в Шарм.
5 пълни дни в курорта със совбодна програма или екскурзии които си е букнал предварително
Последен ден следобяд - полет към София.
Излетяхме на 17ти и кацнахме обратно на 24ти

В Кайро/Гиза посещението на пирамидите не беше кой знае какво - поне на мен не ми беше нещо крайно впечатляващо.
Всеки сам си преценява за себе си, определено затвърдих идеята си, че щом съм там - хубаво е да се видят нещата, дето се вика 1 път в живота.
Следващия път, в който отида в Египет, определено няма да отделям време отново да видя Кайро Гиза Пирамиди и т.н.

Пътя от Кайро до Шарм беше най-тегавата част от всичко - уж 6 часа ... друг път.
Тръгнахме в 17:30 с автобуса... 10+ поста за проверка надокументи ( на шофьора и на представителя на туроператора, наши документи не са искали никъде). На всеки пост военни, но без да има кой знае какви показности. Спокойно се действа без излишни екшън глупости.
Пристигнахме в Шарм към 02:30ч. *бяха се постарали да има персонал, който да ни изчака за вечеря.

Повечето хотели/резорти са скандално огромни като площ. По-късно разбрахме, че ниската етажност - макс 2-3 етажа е заради сеизмичната зона и нестабилната почва - от там идва и голяма площ и повечко време за прдвижване.

Самия курорт също е дооста голям.

Нашата основна идея беше дайвинга и затова към това насочихме основния си бюджет.
Като Активности, които си "купихме" :
-Дайвинг около остров Tiran - трансфер от и до хотела, пълно оборудване, две сесии дайвинг, обяд и фото/видео - 40$/ човек.
-Посещение и шнорхелинг в националния парк - Ras Mohammed - трансфер от и до хотела, две сесии шнорхелинг, обяд и посещение на фабрика за локуми шоколадово изделия халви и т.н. 50$
-Шнорхелинг в Blue Hole/дайвинг в Дахаб - Трансфер от и до хотела, спирка в пустинята за кафе( не съм предполагал че насред пясъка и камъните ще пия еспресо макиато...), посещение на цветния каньон( + бедуински чай), дайвинг 1 дълга сесия в подводния музей в Дахаб + пълно оборудване, шнорхелинг в Blue hole, обяд, разходка с камили по крайбрежието, посещение на фабрика за масла и парфюми - 30$ на човек.
-Плуване с делфини в делфиариум - 45$ на човек. ( не включва снимки и видеозаснемане).

Направи ми впечатление, че от плажа не дават да се влиза във водата - основно заради коралите по камъните - само от понтон навътре във водата.
Риби и красота колкото щеш - уникално, човек може цял ден да изкара само да плува и да разглежда.

Относно храната:
All inclusive-a беше доста разнообразен, не готвят с прекалено много подправки, имаше от всичко - от обикновени зеленчуци и плодове през готови салати, италианска кухня, меса, бургери, супи, хлебни и тестени чудесии, местна кухня, десерти - абе от всичко.
Топли напитки, бира, алкохол( само на вечеря и на обяд).

Извън хотела има най-различни места за хапване - преобладават руски и италиански ресторанти, поради основния контингент от туристи.
Барове не видях чак толкова да има, но кефенета / lounge места за наргиле - имаше доста.

Струва си да се посети Soho square - нещо като главната в Слънчев бряг, само че с доста по-приятни магазини и един пеещ фонтан който пее на всеки час.
Old Market заедно с джамията El sahaba - също приятно място с доста магазини от супермаркети и плод/зеленчук до дайвинг оборудване и електроника- има всичко. Местата за хранене основно са с местна кухня и морски деликатеси.

Като сваля снимки/клипове ще кача за да се види нагледно всичко.

Който се чуди - да не се чуди :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Струва си да се отиде, размирици няма, приятен престой с много много слънце и подводна красота.
Следващата спирка в Египет смятам да е Марса Алам, но този път няма да е с тур оператор, а сам ще си организирам нещата.

Мога да съдействам с инфо за екскурзии, цени, контакти с местни агенции и т.н. няма да пиша имена тук за да не стават реклами.

Благодаря на отзовалите се с инфо преди заминаването ни.

На който мога да бъда полезен - нека пише л.с.
Поздрави
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook