Как да се спасим от потъваща кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от Knoxville_ » 06 Мар 2018, 21:04

Това имах предвид, обърках се, че писах в движение. Благодаря :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от speeder88 » 06 Мар 2018, 21:21

Като скочи във водата не би ли следвало акумулатора да окъси и "Довиждане" електроники!

Има логика това с подгласника, но наистина някои коли са с тегави за сваляне такива. Да не говорим, че много от колите имат доста големи и високи седалки и ми се вижда немислимо да се свалят, визирам най-вече последните 7-ци примерно. Аз лично не виждам как в пристъп на паника за 30 секунди двама възрастни и две деца биха се справили. Вярно, че има и пристъп на адреналин, но все пак...

Аз преди 4 години като катастрофирах мисля че реагирах доста адекватно, но не мисля че във вода бих се справил така!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от cmdkick » 06 Мар 2018, 21:43

Е добре де, а електрическите облегалки... Те изобщо излизат ли? И ако излизат като знам с каква скорост се движат... Това с тия облегалки май е по-скоро някакъв мит.
Tires are evil - destroy them all ...

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 15.05.2012
Пол: Мъж

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от drcl » 06 Мар 2018, 21:54

DiMIcha84 написа:А от чисто любипитсво да питам, електрически прозорци дали ще откажат да се свалят като е във вода колата?

Има епизод на ловци на митове за падането на кола във вода. Като цяло докато не се напълни колата с вода и да се изравнят налятанията не могат да се отворят прозорците.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от cmdkick » 06 Мар 2018, 22:21

drcl написа:
DiMIcha84 написа:А от чисто любипитсво да питам, електрически прозорци дали ще откажат да се свалят като е във вода колата?

Има епизод на ловци на митове за падането на кола във вода. Като цяло докато не се напълни колата с вода и да се изравнят налятанията не могат да се отворят прозорците.


Абе това ще е за вратите не за прозорците. :mhihi:
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от ///eMo » 06 Мар 2018, 22:33

https://www.youtube.com/watch?v=2YaMEW30bv4 - клипът от ловци на митове

https://www.youtube.com/watch?v=maywde6eILE - наръчник как да излезем от колата

Това, което ми направи впечатление е, че навсякъде пишат за отваряне на врата при изравнено налягане, но при няколко клипа подобни на тези от mythbusters, отнема твърде много време докато се случи. Това + паника и става интересна ситуация, дано не се случва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 10.07.2008

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от kulov » 06 Мар 2018, 22:47

Четейки част от коментарите оставам с впечатление, че съм от малцината с автомобил от началото на века :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от hell's angel » 07 Мар 2018, 8:07

Аз не виждам как ще се напъха т'ва желязо на подглавника м/у стъклото и цепката във вратата... Пък и едва ли, като цопне таралясника всички стъкла ще са здрави. Да не говорим, че тия дето не могат да плуват и ги е страх от водата, съм виждал как след два часа обяснения и упражнения в контролирана среда, пак им се налага да ги вадят :mrgreen: По-скоро трябва да се хипервентилира до последно, че после цирка е голям :mhihi: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от Jordana » 07 Мар 2018, 9:00

Ако от удара се включат възглавниците просто ще останете приклещени вътре точно в тези най-важните първи 2-3 минути в които може да се спасите и да излезете от колата . Това при положение че сте в съзнание без сериозни травми иначе не виждам как ще използвате чукчета облегалки и други подръчни средства . Според мен първо трябва да се освободим от колана , после да се отвори или счупи прозореца и тогава да се правят опити за отваряне на вратата . Под вода заради налягатего вероятно ще е невъзможно да се отвори докато в купето има въздух . Аз примерно не държа отвертки чукове и ножове в жабката , вяма да мога да счупя стъклото с такива предмети . Със сигурност няма да мога да извадя и подглавниците , това нещо излиза с баси силата и то само като седна на задната седалка
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от Knoxville_ » 07 Мар 2018, 9:05

Въздушната възглавница не е проблем, тя спада след 4-5 секунди. Това е в перфектна среда де, не знам, ако се отвори под вода, дали пак ще спадне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от Фидел Кастро » 08 Мар 2018, 0:24

Ще Ви кажа само едно: ДАНО НЕ ВИ СЕ СЛУЧВА!
Посочвам реален пример от казармата със ЗИЛ 157, чиято кабина се напуска елементарно защото няма никакви колани, широка е, а стъклата се свалят относително лесно. Вратите също не са особен проблем.
Случката беше следната: Преминава се река, но поради грешка на водача ЗИЛ-а пропада и започва да потъва. Вътре са шофьорчето и политическият офицер. Войничето е печено, чевръсто и веднага напуска кабината, но политическия беше пълничък (викахме му "ряпата" :mhihi: ) изпада в ужас, следва паника и за малко е щял да се удави. Спасяват го двама печени войника - софиянец и варненец. Подчертавам, че не съм свидетел, но случката се разказваше поне седмица до последната подробност.
Като знам какво представляват купетата на съвременните автомобили Ви гарантирам, че "ряпата" щеше да е покойник ако ще и десетина да се бяха втурнали. Вервайте ми!
Противно на логиката съвременните безопасни автомобили са изключително опасни при падане във вода и то многократно повече от старите конструкции! :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 226
Регистриран на: 15.10.2004

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от GRIPEN » 11 Мар 2018, 21:31

Ей това ми виси на лостчето на чистачките, за всеки случай.

www.youtube.com/watch?v=vud2eZKJfH4


https://resqme.com/EN/product/resqme/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от NGneer4eto » 11 Мар 2018, 22:49

Ето нагледно какво се има предвид в първото мнение:
https://www.youtube.com/watch?v=tZTa8Nh0VlE

Аз обаче не виждам ако е потопена цялата кола във вода някаква полза от това, освен, че цялото лице изведнъж ще се напълни със стъкла и ще изгубите съзнание.
Иначе и аз наскоро научих, че стоманените водачи на подглавниците (или както там се наричат) на седалките са със заострени краища именно по тази причина - да се разбие страничното стъкло с тях. Само че мислех, че трябва да се бъхти директно в стъклото. Също така приложението не е само при наводняване, а също при ПТП с блокирали врати и възникнал вследствие пожар, при който трябва да се излезе от колата за отрицателно време.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от BMW_POWER » 11 Мар 2018, 23:12

От теоретична гледна точка, всичко до тук е сравнително вярно. Пропускате обаче момента с механичния удар във водата. Дали ще паднете във вода или ще се ударите в нещо друго, разлика почти няма. Челен удар със скорост 60км/ч е почти колкото да паднете от 7-8 етаж. Шокът от удара, евентуални счупвания на гръдна кост (много често срещано) или ребро, падане настрани или върху таван, евентуални изкривявания на купето, блокиращи отварянето на вратите, все неща, които пращат теориите по дяволите.

Мислили ли сте да избиете с шут предното стъкло?

(темата е хубава, но мястото и не е ли за раздел "Майсторски шофиране"?)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как да се спасим от потъваща кола?

Мнение от Jordana » 12 Мар 2018, 9:53

Има само два варианта да излезете от такава кола .
1излизате от колата на време
2не излизате от колата на време
Тези ситуации са добре разработени в холивудските продукции .
Рано или късно ще ви извадят , важно е да се освободите от коланите които ви оплитат или ако кракът ви е заклещен . Вазите нога от чорапа и пежете колана , ако проблема е стъклото - стреляте в него и така го правите на сол .Ситуацията е подобна при тази с пожар . Винаги колата се оказва обърната по таван , изтича гориво и настъпва взрив точно когато сте отрязали коланите и изпълзявате .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook