Авто Каско в Лев-Инс

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от Gpenev » 17 Мар 2018, 11:31

Аз си изпатих от тия Измамници с главно И, повече никога няма да застраховам при тях. Чаках плащане на щета близо 6 месеца, тръгнах да ги съдя, насраха се и ги платиха за 2 дни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от drifty » 17 Мар 2018, 14:05

Колеги, читава компания за застраховане? Имам препоръка за Армеец от позната, и добра оферта от Бул Инс, та се чудя накъде да се насоча в момента? Ясно че няма да е Лев Инс...
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от Mollov » 18 Мар 2018, 1:54

efren написа:
И аз така с ДЗИ


ДЗИ са пословични... "доверените сервизи" масово отказват да работят с тях, защото се плаща зле...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от Фидел Кастро » 18 Мар 2018, 8:20

drifty написа:Имам препоръка за Армеец от позната, и добра оферта от Бул Инс

Без да ги хваля се насочи към Армеец. За Бул Инс съм написал в предния пост, че има вероятност да са в скрита неплатежоспособност. Не забравяйте, че лицензът на Бул Инс преди почти 20 години е издействан от самия Васил Божков - Черепа. Същият този обаче в момента е много напред с лотариите и хазарта, а е и напълно възможно да се е отказал от застраховането.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от apexs » 18 Мар 2018, 13:17

Да чукна на дърво, но за 10 години при различни застрахователи Лев Инс, Булстрад, Бул Инс , Уника , ДЗИ, Армеец и т.н и т.н не съм имал отказана щета. Ставало е въпрос за какво ли не и винаги са си плащали коректно. Дори за пребоядисване на 5 месецечен автомобил в официален сервиз.
Просто човек трябва да чете условията им и да завежда щетите коректно спрямо условията - 112 , мобилни групи , подробно описване и т.н и т.н и не мисля, че някой би имал проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от немо » 18 Мар 2018, 15:16

apexs написа:Просто човек трябва да чете условията им и да завежда щетите коректно спрямо условията - 112 , мобилни групи , подробно описване и т.н и т.н и не мисля, че някой би имал проблем.

+1 :yes:
Обаче масово БГ потребителят смята,че щом е дал едни пари и има каско задълженията му свършват.А то не е така,защото застраховката е един вид сделка м/у 2 страни и всяка от страните има освен права има и задължения.То за тва има договор 5 страници и общи условия....ама трябва да се чета....
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от FaceOff » 18 Мар 2018, 17:53

Да, само двама човека четат общите условия.. другите не..
Първите ми коли са били застраховани във ВИС, та белким за над двайсет години се научих да чета и малкия шрифт, плюс общите условия..
Последната ми щета (с която се подиграха) беше преди месец и половина някъде, в началото на февруари, когато пак имаше един-два дни с много силен вятър, и ми падна доста сериозно парче мазилка от една кооперация. Разбрах за случилото се почти веднага, понеже колата ми беше пред очите. Веднага се обадих на националния телефон на лев инс 0800.. Казаха ми, че мобилна група няма да дойде, защото имало много такива случаи, да си отида в тридневен срок в офиса за оглед. Тук идва и интересното - човека по телефона ми вика - ми то господине, това е природно бедствие, може да не ви изплатим нищо..??? Направо не си повярвах на ушите.. викам Ахаа, преди 4 години градушката руснаците ли я направиха?? Тя не беше природно бедствие?? :kuku: оня мънка нещо.. Бе деааа и боклуците ви
Аз не се жалвам, че не са ми сменили стъклото с оригинално от Дару на 17 годишната ми таратайка, ясно ми е че това няма как да стане, както други колеги се жалваха.. но това си беше абсолютна подигравка. Затова дадох и пример с другата ми кола 23 годишна таратайка, удряна безброй пъти, без да е оправяна, и на поредния път Булстрад изплаща 300лв за счупено стъкло на фар, а си беше смазана предницата отпреди!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от Mollov » 18 Мар 2018, 21:19

apexs написа: Дори за пребоядисване на 5 месецечен автомобил в официален сервиз.


Това трудно се отказва от коя да е ЗК, ако всички документи и изисквания са изрядни.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от efren » 18 Мар 2018, 21:32

apexs написа:Да чукна на дърво, но за 10 години при различни застрахователи Лев Инс, Булстрад, Бул Инс , Уника , ДЗИ, Армеец и т.н и т.н не съм имал отказана щета. Ставало е въпрос за какво ли не и винаги са си плащали коректно. Дори за пребоядисване на 5 месецечен автомобил в официален сервиз.
Просто човек трябва да чете условията им и да завежда щетите коректно спрямо условията - 112 , мобилни групи , подробно описване и т.н и т.н и не мисля, че някой би имал проблем.


Само да попитам, 5 месечния автомобил лизингов ли беше?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от FaceOff » 22 Мар 2018, 18:05

FaceOff написа:За вдлъбнатина на тавана, ожулено до метал, ожулена боя и на задната врата (Е39 комби), наранен рейлинга и бая одраскано стъкло - 120лв в лев инс (не заслужават и главна буква). За Е36 с каско за 200лв в Булстрад, удряна вече не знам за кой път от племенничката ми :mhihi: , и съответно неоправяна, последния път за счупено стъкло на фар... 350лв :shock:
лев инс.. no more :nono:


Такаа, моите ИЗВИНЕНИЯ! към Лев инс! 120-те лв са били за поредната щета на племенничката ми (обещетенията и от двете компании идват на една сметка, тъй като и другата кола е на мое име), моята сума е друга, и бих казал е ..прилична!

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от mumford » 14 Май 2018, 18:57

За колко време изпащат лев инс щети? Имам 1 от преди месец и стои на състояние за оценка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от astrapower » 15 Май 2018, 8:53

Нека не съм прав, но най-вероятно ще я откажат, ако нямаш отговор до 10-на дни. След това очаквай писмо с причините ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от FaceOff » 15 Май 2018, 10:13

Бавят се. Докато ми изплатят една щета, племенничката ми направи две, и й ги изплатиха, в Булстрад.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от ionov » 29 Май 2018, 11:30

Аз се затраховам в Лев Инс от 6 години и за момента съм много доволен.
Имайте в предвид, че всички компании имат общи условия точно с цел да не ги прочетете и те съвсем законово да ви откажат плащане.
Лев Инс са едивнствените (поне за които аз знам), които предлагат доверен сервиз за коли до 8 години (ако не се лъжа) и застрахователна стойност над 30 000лв. На Ф30 2012 сега ми направиха задната броня в Дару (цена за боя на детаил 500лв) смениха ми лахсната на бронята и един спукан халоген. Възлагателните писма излязоха супер бързо. Сега чакам една друга щета за предната броня, която е по експертна оценка, защото бронята е заведена със забележки от камъчета. Удобрени са 130 лв но се бавят. Явно имат забавяне с експертните оценки.
Доколкото знам Лев Инс са и едни от малкото останали даже май са само те, които не вдигат премията ти за автокаско ако си завеждал щети по твоя вина и отделно нямаш лимит за завеждане на щети по твоя вина, както вече повечето компании дават да се заведат само 2 или 3 такива щети без протокол от КАТ.
И не на последно място, когато взех колата преди около 9 месеца всички ми даваха оценки от по 35 36к стойност на колата, която на мен ми струваше 40 та само Лев Инс ми я оцениха на 40к и ми слагат безплатно КАН система на която и годишната заверка е безплатна.
То почна да звучи малко, като реклама хаха но наистина това са моите впечатления от тях до момента.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от smamf » 17 Сеп 2018, 8:25

Поствам тук за да не отварям нова тема.

Една от колите ни предстои да стане на 4 години. Сегашния застраховател (Булстрад) оправяше щетите при официалния сервиз на марката, но след четвъртата казват, че вече ще трябва да се прави в посочен от тях, т.е. доверен.

Има ли някой друг застраховател, който да позволява ремонти в официален сервиз, но и след 4-тата година? Някой ми каза, че в Алианц било до 8-мата, може ли някой застрахован при тях да сподели как е положението?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook