Авто Каско в Лев-Инс

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 18.06.2012

Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от stoleto » 28 Фев 2018, 12:32

Здравейте колеги,

Искам да сподлея моя опит с Лев-Инс, или "Защо не в Лев-Инс"

Харесах си една кола на чиято броня имаше видима драскотина.

Собственика каза че колата има пълно каско и тази щета може да се поправи.

Обадих се в Лев-Инс и ми казаха че няма да има никакви проблеми ако аз като нов собственик приява тази щета.

Взех автомобила, ходих до Лев-Инс София срещу Мол Парадайс.

Направихме снимки на тази щетата и някакви малки но видими други драскотини.

След разглеждането, уведомих ги че искам щетата да се управи в сервиз по мой избор.

От сервиза изготвиха Про-Форма която я пуснах на посочен от Лев-Инс и-мейл.

Обадих се на следващия ден да попитам дали е всичко наред (всички документи ли са налични, трябва ли допълнително информация...) и ми потврърдиха че всичко е наред и процедурата е започнала.

Процедурата започва на 10ти Януари.

След като не получих абсолютно никаква информация след 10 работни дни, обадих се да попитам и казаха че все още няма развитие и че по закон те могат да разглеждат случая 15 работни дни.

На 15-я работен ден обадих се пак да попитам какво се случва, казаха ми че няма никакво становище, ма, където и да е, трябва да има нещо.

Обадих се пак на 17-я ден, и ми казаха че няма никакво развити, няма кой да ми каже кога ще има, и че ако искам мога да пусна възражение.

На 20-я ден пуснах възражение и получих гневен отговор, без каквато и да е формалност (Добар ден/Извинявайте/Благодарим Ви...)

Стигаме в момента Защо не в Лев Инс:
- 15 дневния законски договорен срок не беше спазен
- Информация от отдела за възстановяване щети получих много трудно
- От никой не успях да получа информация какво се случва
- Трябваше да си платя следващата вноска при тях защтото им отне почти два работни месеци за какъвто и да е отговор
- Платих си вноската защото не мога да ходя при друг застраховател със ударена част
- След два месеци, обадих се пак АЗ, и получих отговор че искането за поправката на часта ми е отхвърлено и ще получа отговор по поща до 2-3 дни с обяснение.

Имайте предвид че аз не избрах Лев-Инс, ма няма да остана техен клиент защото:
- Отношенето им към клиентите е като това по държавните гишета от 90те.
- Никаква грижа и отношение към клиентите

Това което напоседък разбрах от застрахователни брокери е че никога не предлагат услуги от Лев-Инс на клиенти си поради част от горе-наброените причини.

Със сигурност не съм единствен към който имат такова държение и 100% има хора който са имали положителен опит.

Кратко описание:
Чаках 2 месеца за да не получа нищо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от astrapower » 02 Мар 2018, 16:13

Е добре дошъл в отбора :) При мен след 2 месеца чакане получих писмо със обяснение, че няма платят фактурата за ремонта на бронята защото колата е имала "щета" преди това. Предната щета беше драскотина, а в последствие парче от гума хвръкна на автомагистрала Тракия и ми прични лека пукнатина в долния "лип". Обаче отказа си е отказ. Разбирам да не поемат боята...защото е имала предна щета, но поне лепенето можеше. Както и да е. Това си го пише в общите условия де...но не е особено коректно. И все пак ще ги сменям.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от firstduo93 » 02 Мар 2018, 16:23

То аз и до ден днешен не разбирам защо хората си правят каско и то на коли до 10 бона. Дори при кражба ще ви накарат да им се молите 6 месеца и после я ви върнат полувината сума я не.Вие тука гоните някакви драскотини да ви оправят :D . Сега ако колата е много скъпа тогава си заслужава.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от dan-dam » 02 Мар 2018, 16:35

На мене па от ДЗИ ми платиха 100 лв за гума Good Year 285/45/19 на пет месеца. Питах ги къде ги има за тия пари да ида да си напазарувам малко :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от adovet » 02 Мар 2018, 16:55

dan-dam написа:На мене па от ДЗИ ми платиха 100 лв за гума Good Year 285/45/19 на пет месеца. Питах ги къде ги има за тия пари да ида да си напазарувам малко :mhihi:

На мен за срязана гума си ми платиха доста добре - 190лв. 245/40/18 среден клас гума

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от dan-dam » 02 Мар 2018, 20:42

adovet написа:
dan-dam написа:На мене па от ДЗИ ми платиха 100 лв за гума Good Year 285/45/19 на пет месеца. Питах ги къде ги има за тия пари да ида да си напазарувам малко :mhihi:

На мен за срязана гума си ми платиха доста добре - 190лв. 245/40/18 среден клас гума

Не ми признаха фактурата, понеже на нея приемчика в Диана не написал последните две букви на номера. И не знаели, че това била моята кола :banghead: И я минаха по “експертна” оценка. Йебем ти и експертЕ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от немо » 02 Мар 2018, 23:53

Това,което знам и може да е полезно,но все пак го проверете за конкретната застр.компания:
1.При прехвърляне собствеността на автомобил,който има валидно "каско" новият собственик е длъжен в срок (около 7 дена) да се яви в офис на застрахователя и да прехвърли полицата на свое име.
2.При прехвърляне на полицата се прави оглед на автомобила и съответните дефекти се отбелязват,съответно новият собственик НЕ МОЖЕ да завежда щети за описаните дефекти,налични към момента на прехвърляне на полицата.
3.Ако старият собственик е завел щета(преди продажбата),която не е отстранена към момента на прехвърляне на автомобила,респ. на полицата,новият собственик има право да претендира за отстраняване на заведената от стария собственик щета.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от c04 » 03 Мар 2018, 0:49

Vra4anin написа:Възможно е да сте надвишили сумите за ремонт и затова да ви е отказано обезщетение :dunno: В смисъл, ако сте правили щетата в избран от вас прекалено лъскав и скъп сервиз и боядисване на един детайл е фактуриран за 400лв (примерно).

Защото на мен Лев инс ми изплатиха щета за спукано челно стъкло, но още от самото начало брокета ми каза, да не се изхвъргам със скъпо стъкло по за 400 - 500лв (примерно "соларно", тези които са с виолетово-розов отенък), каму ли пък оригинално от дару/камор. Даже като смениха стъклото и занесох фактурата за 250лв за новия пилкингтън леко ми смъмриха, че, цитирам "пак е скъпо това стъклото, има и за по 120 - 130 лв китайски по принцоп", ама и аз им казах "карай ти с китайско стъкло от 120лв :confused: ". След 2 месеца и половина ми го платиха.

От друга страна това мен ме вбесява...китайско, митайско.Като правиш каско да речем си с оригиналното си стъкло, е ако някой го сцепи...ми искам си същото стъкло, те ще ми казват какво да купувам :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от dan-dam » 03 Мар 2018, 16:44

Набутал съм им хиляди левове последните 10 години. Последната щета ми е от 2013. С тая кола не съм имал щета. Плащам си като поп, а като ми се наложи ми подадоха дървото. Яд ме е, защото не съм си взел гуми по 80 лв бройката, а нови и тия си се изебаваха с мене.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от Mollov » 03 Мар 2018, 17:08

dan-dam написа:Набутал съм им хиляди левове последните 10 години. Последната щета ми е от 2013. С тая кола не съм имал щета. Плащам си като поп, а като ми се наложи ми подадоха дървото.


МНОГО голяма част от застрахователите практикуват подобно "поведение"... и си е съвсем преднамерено, това все пак е бизнес за изкарване на пари, така че във всеки един удобен момент се използват "вратички"... добре е да се четат "Общите Условия", защото много често там си е написано общо-взето какво се случва... и много хора щото не ги четат, при нужда ЗК си "измива ръцете" именно с ОУ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от Фидел Кастро » 03 Мар 2018, 22:05

Преди няколко дни шефката на КФН публично обяви заплатите в ръководената от нея комисия и мнозина останаха изумени от яките цифри. Последваха коментари, че всъщност са посочени доста орязани суми и се прикриват много сериозни бонуси, които се раздават допълнително, но не се обявяват публично. :roll:
В няколко от коментарите съвсем открито бе посочено, че ЛЕВ-ИНС, ДАЛЛ БОГ и по всяка вероятност БУЛИНС са в скрита неплатежоспособност и се задаваше с право въпросът каква е ползата от КФН. :dunno:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от dan-dam » 03 Мар 2018, 22:38

Mollov написа:
dan-dam написа:Набутал съм им хиляди левове последните 10 години. Последната щета ми е от 2013. С тая кола не съм имал щета. Плащам си като поп, а като ми се наложи ми подадоха дървото.


МНОГО голяма част от застрахователите практикуват подобно "поведение"... и си е съвсем преднамерено, това все пак е бизнес за изкарване на пари, така че във всеки един удобен момент се използват "вратички"... добре е да се четат "Общите Условия", защото много често там си е написано общо-взето какво се случва... и много хора щото не ги четат, при нужда ЗК си "измива ръцете" именно с ОУ...

Застрахователите го практикуват това поведение защото има кой да им го позволи за съжаление...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от FaceOff » 16 Мар 2018, 19:19

За вдлъбнатина на тавана, ожулено до метал, ожулена боя и на задната врата (Е39 комби), наранен рейлинга и бая одраскано стъкло - 120лв в лев инс (не заслужават и главна буква). За Е36 с каско за 200лв в Булстрад, удряна вече не знам за кой път от племенничката ми :mhihi: , и съответно неоправяна, последния път за счупено стъкло на фар... 350лв :shock:
лев инс.. no more :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от Maxmadness » 16 Мар 2018, 22:35

СТОЙ ДАЛЕЧЕ ОТ ЛЕВ ИНС !
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Авто Каско в Лев-Инс

Мнение от efren » 16 Мар 2018, 23:15

dan-dam написа:Набутал съм им хиляди левове последните 10 години. Последната щета ми е от 2013. С тая кола не съм имал щета. Плащам си като поп, а като ми се наложи ми подадоха дървото. Яд ме е, защото не съм си взел гуми по 80 лв бройката, а нови и тия си се изебаваха с мене.


И аз така с ДЗИ - 6 години без щета по моя вина ( имаше други, но всички бяха регресни, така че на практика пари не са давали). Граждански на две коли и каско на една кола. Нямам и ПТП по моя вина - щети по гражданска не са плащали. Накрая за счупен фар, преден капак, броня и маска на е-46цата едвам се прежалиха за 300 лв. Малшанс, до края на полицата изплатиха още една щета, вече по-голяма. :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook