.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

В този сняг карате ли БМВ-то?

Върви без грешка, няма спирка
113
80%
Не става, лятна кола
28
20%
 
Общо гласове : 141
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: В този сняг...?

Мнение от Pisobella » 04 Мар 2018, 11:54

Vra4anin хем си прав, хем не си. Да, хубаво е да се помага и да не стоиш да го гледаш. Въпросът е чисто принципен. Ама има моменти, в които нямаш сили да изтърчиш на секундата. Понякога не е и възпитателно :mhihi: А не винаги имаш и възможност. Сигурно, ако се беше помъчил оня на паркинга на bubsa още малко щеше да получи помощ. Сещам се и за случаи, в които даже да им окажеш помощ (дет се вика и една лопата да им дадеш и да се отриват пак си е помощ) или да им помогнеш с дърпане/бутане, малката душичка си остава мъничка и повече се ядосва на тебе, на държавата и на какво ли още не, отколкото да осъзнае къде и каква е грешката. А после ти не си оставаш с хубавото чувство, че си помогнал, ми едно такова, тъжно ти става. Просто в съзнанието ми изплува една сравнително скорошна зимна случка, със закъсала кола в планината, с голямо его, надценени умения на колата и шофьора, и с наглост и насмешка след "спасяването". Жив и здрав.

(bubsa) мисля си, че тия хора, дето газят по паркингите и никога не чистят с лопата, имат нужда от напомняне с една лопата (я подадена в ръка, я с хлопване по главата), че с чистене се получава. Разбирам те напълно, но от друга страна - ако не им подскажеш КАК се прави, те надали ще се сетят и сами. Поне си струва човек да опита. Освен, ако не си ... :mhihi:


Аз, както казах, чистя паркинга (но вече не целия), чистя улицата, чистя паркоместата, на които спирам. Точно, щото не ми се бедства с колата и защото - добрият пример. Пък и на следващите да им е хубаво. Гледат ме като най-големия идиот - дребното девойче с голямата лопата, стои и рине снега :kuku: :kuku: :kuku: Погледи от шофьори, от пешеходци, от всякакви. И коментари чат-пат. "Така се прави"..... така, ама ти не хващаш лопатата, щото се набуха в преспите.... или то е иронично казано?! Не знам и колко хора изобщо имат някаква лопата в колата си, камо ли пък голяма зимна лопата.

Оня ден съседът ми беше затрупал колата и около нея, докато разчиствал едно място. Казах си "Аз не съм такъв човек" (за пореден път) и разчистих, като пренасях снега на място, където не пречи. Иначе трябваше да си му върна обратно преспите?! И не, че като разчиства, не оставя натрупан сняг пред другите коли на паркинга. Просто великолепно.

Говорим си за манталитет. И в някои случаи е неспасяемо. Нито приказки, нито примери, нищо не помага. И има мнооого път да извървим, докато осъзнаем, че колективният труд и споделената отговорност са само в плюс на обществото, а не те прави най-големият балък. Не може все някой друг да е виновен за всичко.

А масовото бедстване в снега, апокалипсисът като падне сняг, като вали силно и при всички ситуации, в които времето не е прекрасно, са и следствие на ниска култура на шофиране и лоши шофьорски умения. Ама като няма кой да ти покаже, каже и да те научи как и какво се прави, а и когато сам изобщо не се интересуваш как да подобриш тия свои умения, е така ще сме си. Бедстващи при 20см сняг, с масови задръствания и катастрофи.

Е те така, те. Неделни размисли и здрасти.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: В този сняг...?

Мнение от Borymeckata » 04 Мар 2018, 12:27

Май толкова беше снега за тази зима. Ние вчера изкарахме Х-са - снегът се топеше и през повечето време газехме в 20-тина сантиметра киша. Свършихме работа и се прибрахме без проблеми. Единственото кофти беше, че си докарах с колата поне 50 кила мокър сняг и сега ме е страх да сляза в гаража... Като лепихме гранитогреса, предвидливо оставих лек наклон навън, но калта ще остане и трябва да се чисти... :banghead: :banghead:

Като стана въпрос за чистене на снега - при мен ситуацията е малко кофти. Моят гараж е един от редица на 8 гаража, които се намират от южната страна на блока. На петнайсетина метра има друга редица гаражи, които гледат срещу нашите. Значи представете си две успоредни редици гаражи, на 15-тина метра и вратите едни срещу други. Почти няма начин да изчистиш пред своя гараж, без да натрупаш на общия път или пред някой друг. Иначе... трябва да носиш всяка лопата на 15 - 20 метра в най-близката тревна площ. Просто ситуацията е такава и не предлага много решения.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: В този сняг...?

Мнение от Pisobella » 04 Мар 2018, 12:37

Толкоз, да. Това беше. Следват дъждове и затопляне. Макар че с баба ти Марта никога не се знае....

Свали го тоя сняг с четка/стъргалката, ако имаш с дълга дръжка, от брони, кори и каквото там, и си паркирай смело. Пък и навън да си поспи - не виждам драма, ще го стопи снега :)
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: В този сняг...?

Мнение от Borymeckata » 04 Мар 2018, 12:43

Отвън колата не събира много, снегът се лепи отдолу и основно в подкалниците и по праговете. После се топи и става локва в гаража - голяма мизерия.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: В този сняг...?

Мнение от Pisobella » 04 Мар 2018, 13:24

Е да де, аз от праговете и подкалниците го свалям със стъргалката за лед, че е с дълга дръжка и мога да я заровя. Броните ги подритвам. :mhihi: Падат си огромните буци :) Локва все ще си има, ама все пак е различно, като я поизтупаш :)
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: В този сняг...?

Мнение от vladobate » 04 Мар 2018, 14:06

hell's angel написа:Онзи ден, бях спрял до един магазин да чакам. А до магазина има доста стръмно изкачване. Бяха се събрали разни лапетии, да си мерят таралясниците на катерене. Та докато си пуших цигарката чакайки и зяпайки, единствената "преднячка", която изкачи баира, го направи на заден ход :mhihi:

Странно да . С Жигула на стръмно и снежно на заден , с Опел Кадет пак там също на заден :) . Врачанина е прав и не съвсем. Общо взето равномерното разпределение на теглото е добре за управляемостта, но в комплект с голямото тегло понякога понижава проходимостта. И вярно имал съм случаи на невероятна проходимост , а и такива ситуации изглеждащи лесни и елементарни ана не мърда гадината , В заключение добри гуми , малко допълнителна тежест отзад и ако може да се дигне гъза ( мойта на възглавници и съм я дигнал да е по-височка ) . С Нисан с предно често не минавам оттам където на бмв-то му е лесно , и обратно също се е случвало , но по-рядко. Не всяка преднячка е проходима по дефолт. Миналата зима в Пловдив беше доста силна и Е39 не закъса ни веднъж (за разлика от Нисанката ) тази зима хем я няма никва хем жена ми на три пъти не може да потегли на равно :dunno: . Сега се кара с резервна гума (освен бутилка газ 50-на кг ) и едно чувалче пясък :) .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: В този сняг...?

Мнение от firstduo93 » 04 Мар 2018, 14:26

Днес гледам някакъв хюндай от по-новичките останал . Отидох да го тикам отзад то желязото потъна навътре , няма такъв боклук :D . Мъчихме се 5 мин и накрая тръгна макар че глупака щеше да го навре на още едно място като тръгна рязко на 1-ва . Тези моменти ми напомнят защо човек не бива да се занимава с азиатски автомобили ,колкото и икономични и нечупливи да ги вадят медиите ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: В този сняг...?

Мнение от Borymeckata » 23 Мар 2018, 8:16

Как сте бе, полярници? Разривате ли, разривате ли... :mhihi: :mhihi:

Е досега съм махал с попатата, докато успея да си вляза във фургона. Такъв сняг в края на март - сбъркана работа... :kuku: :kuku:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: В този сняг...?

Мнение от Tenata » 23 Мар 2018, 8:45

Borymeckata написа:Как сте бе, полярници? Разривате ли, разривате ли... :mhihi: :mhihi:

Е досега съм махал с попатата, докато успея да си вляза във фургона. Такъв сняг в края на март - сбъркана работа... :kuku: :kuku:


Утре слагам летните гумии ;)
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: В този сняг...?

Мнение от Tsureto » 23 Мар 2018, 8:57

Аз ги сложих преди седмица, когато беше 25 градуса и зимните скърцаха на поразия. Гледах времето за целия месец преди да сложа летните и прогнозите за тази седмица бяха дъжд с на места ЛЕКИ превалявания от сняг, но явно са били пияни синоптиците.
То от неделя натам и помен няма да има от тоя сняг, но колкото да ни пообърка за ден-два......... :smoke:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: В този сняг...?

Мнение от BaDxBoY » 23 Мар 2018, 13:04

Аз тактично си кротувам вчера и днес с моите 255.30.19 летни гуми :lol: горкото на идеално прав път и 1 см сняг не мърда и сантиметър :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: В този сняг...?

Мнение от host » 23 Мар 2018, 13:10

тия дни взех от мой роднина Пасат 1.8 90кс 1988 да го покарам малко , да му заредя акумулатора , допълня течностите , че човека е възрастен и вече не кара много ... щях да се претрепя тая сутрин

има зимни гуми, но беше топло сутринта, всичко във вода ... гумите купени нови , но вече на 2 сезона, Debica 185 65 14 и се кара с тях целогодишно ... на спирането за един светофар пред мен доста рязко спря трафика ... едвам спря Пасата ... от 60км/ч !!!
който каквото и да ми говори ... карането цяла година с тия зимни гуми оказва влияние ... супер гадно като цяло се държи тая гума като е над 0гр ... и той човека точно с обяснението "аз внимателно карам и т.н." ама внимателно внимателно ... ако не бях оставил хубава дистанция на просто мокър стабилно булевард едвам да спра ... не е оферта това според мен поне

иначе на моята кола си качих летните още миналата седмица , но знаейки, че няма да пътувам извънградско ... който си пътува извъграда малко рисково ми се струва преди Април месец да качва летните

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: В този сняг...?

Мнение от немо » 23 Мар 2018, 13:34

hell's angel написа:Та докато си пуших цигарката чакайки и зяпайки, единствената "преднячка", която изкачи баира, го направи на заден ход :mhihi:

Стар номер.... :lol: :yes: Открих го с трабанта преди 15-16 год. :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: В този сняг...?

Мнение от Borymeckata » 24 Мар 2018, 7:37

Слабо, но постоянно - цяла нощ е трупало и сега имаме една педя сняг... А във Враца как е положението? Балкан е, все пак...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring и E21 316
Мечтае да кара: Кола без ръжда и с S-ков двигател

Re: В този сняг...?

Мнение от E.Alexandrov » 24 Мар 2018, 11:20

Привет, колеги! Снощи реших да проверя дали има снежец по Шипка и за моя приятна изненада снегорините не бяха минали. Приятно гледане! https://youtu.be/2eqxdojwCRY


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook