Любима компютърна игра

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Любима компютърна игра

Мнение от drago9205 » 10 Юни 2020, 8:41

Няколко години играх старкрафт 2 и следях е-спорт сцената.
Мога да кажа, че Старкрафт 2 е може би най-трудната competitive RTS игра в момента. Именно затова и не е популярна... масово хора, които цъкат игри за кеф искат нещо достъпно. SC2 далеч не е достъпна... има много метагейм, позволява много динамично движение на единиците и т.нар. micro, изисква се зверска доза внимание и APM още на Platinum лига (което си е ниско ниво в Ladder-а). Реално като умения си е хибрид от WC3 и BroodWar - иска правилна стратегия и билд + много macro и micro-management, трябва да взимаш бързи решения, в рамките на 5 секунди може да изгубиш/спечелиш играта ако не действаш правилно или не противодействаш на опонента.

Заради горните неща и спрях да я играя, бях стигнал долните нива на Masters Leage в батълнет ладера... ами стресиращо си е, в един момент трябва да следваш тайминзи и да играеш по учебник. Не е за всеки и не те отпуска, а напряга, но въпреки това смятам, че е страхотна игра, ако човек иска да си напъне мозъка и уменията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Любима компютърна игра

Мнение от bioz » 10 Юни 2020, 8:58

drago9205 написа:Няколко години играх старкрафт 2 и следях е-спорт сцената.
Мога да кажа, че Старкрафт 2 е може би най-трудната competitive RTS игра в момента. Именно затова и не е популярна... масово хора, които цъкат игри за кеф искат нещо достъпно. ...


Ето това. Като цяло играта не е за всеки... И аз в тази карантина се върнах към гейминга със ск2 обаче накрая се наложи да я махна просто за да поддържаш форма трябва да играеш постоянно и по много. Не може просто да влезеш и да поцъкаш..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Любима компютърна игра

Мнение от kasho » 10 Юни 2020, 10:23

bioz написа:
drago9205 написа:Няколко години играх старкрафт 2 и следях е-спорт сцената.
Мога да кажа, че Старкрафт 2 е може би най-трудната competitive RTS игра в момента. Именно затова и не е популярна... масово хора, които цъкат игри за кеф искат нещо достъпно. ...


Ето това. Като цяло играта не е за всеки... И аз в тази карантина се върнах към гейминга със ск2 обаче накрая се наложи да я махна просто за да поддържаш форма трябва да играеш постоянно и по много. Не може просто да влезеш и да поцъкаш..


A подчертано азиатската графика на SC2 не ви ли дразни?

Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Любима компютърна игра

Мнение от Vasko_G » 10 Юни 2020, 11:38

Аз от години играя един мод на Battlefield 2 - Forgotten Hope 2. Историята на Втората световна война ми е слабост, а от там и игрите на тази тема. Пробвал съм доста игри по темата, но геймплеят и историята при Forgotten Hope 2 най ми допадат. Сървърът си се пълни със 100 души, понякога се налага да поизчакам, за да се освободи място. Това е единствената ми слабост в компютърните игри, други нямам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Любима компютърна игра

Мнение от acho.rs » 10 Юни 2020, 13:07

drago9205 написа:Няколко години играх старкрафт 2 и следях е-спорт сцената.
Мога да кажа, че Старкрафт 2 е може би най-трудната competitive RTS игра в момента. Именно затова и не е популярна... масово хора, които цъкат игри за кеф искат нещо достъпно. SC2 далеч не е достъпна... има много метагейм, позволява много динамично движение на единиците и т.нар. micro, изисква се зверска доза внимание и APM още на Platinum лига (което си е ниско ниво в Ladder-а). Реално като умения си е хибрид от WC3 и BroodWar - иска правилна стратегия и билд + много macro и micro-management, трябва да взимаш бързи решения, в рамките на 5 секунди може да изгубиш/спечелиш играта ако не действаш правилно или не противодействаш на опонента.

Заради горните неща и спрях да я играя, бях стигнал долните нива на Masters Leage в батълнет ладера... ами стресиращо си е, в един момент трябва да следваш тайминзи и да играеш по учебник. Не е за всеки и не те отпуска, а напряга, но въпреки това смятам, че е страхотна игра, ако човек иска да си напъне мозъка и уменията.

Трудна е, защото се играе от 25 години и някакви зомбита със 180 клика в минута, имат повече часове на нея, отколкото дневна светлина. Реално Стар Крафт 2 си е фейслифт, та ако искаш да се класираш някъде, се изправяш срещу наистина съвършени играчи. Един вид да биеш рекорда на кварталната "Джага" :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Любима компютърна игра

Мнение от BaDxBoY » 10 Юни 2020, 14:07

Dota 2 е същата работа .. Имам 4000 часа нон стоп игра и съм на светлинни години от добрите играчи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Любима компютърна игра

Мнение от bioz » 10 Юни 2020, 15:32

acho.rs написа:
drago9205 написа:Няколко години играх старкрафт 2 и следях е-спорт сцената.
Мога да кажа, че Старкрафт 2 е може би най-трудната competitive RTS игра в момента. Именно затова и не е популярна... масово хора, които цъкат игри за кеф искат нещо достъпно. SC2 далеч не е достъпна... има много метагейм, позволява много динамично движение на единиците и т.нар. micro, изисква се зверска доза внимание и APM още на Platinum лига (което си е ниско ниво в Ladder-а). Реално като умения си е хибрид от WC3 и BroodWar - иска правилна стратегия и билд + много macro и micro-management, трябва да взимаш бързи решения, в рамките на 5 секунди може да изгубиш/спечелиш играта ако не действаш правилно или не противодействаш на опонента.

Заради горните неща и спрях да я играя, бях стигнал долните нива на Masters Leage в батълнет ладера... ами стресиращо си е, в един момент трябва да следваш тайминзи и да играеш по учебник. Не е за всеки и не те отпуска, а напряга, но въпреки това смятам, че е страхотна игра, ако човек иска да си напъне мозъка и уменията.

Трудна е, защото се играе от 25 години и някакви зомбита със 180 клика в минута, имат повече часове на нея, отколкото дневна светлина. Реално Стар Крафт 2 си е фейслифт, та ако искаш да се класираш някъде, се изправяш срещу наистина съвършени играчи. Един вид да биеш рекорда на кварталната "Джага" :D


Хахаха 180 клика в минута правят лапетата... добрите играчи праят по 300-400... верно в тая игра няма място за хора с 50 АПМ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Любима компютърна игра

Мнение от Nukem » 10 Юни 2020, 16:44

drago9205 написа:Няколко години играх старкрафт 2 и следях е-спорт сцената.
Мога да кажа, че Старкрафт 2 е може би най-трудната competitive RTS игра в момента. Именно затова и не е популярна... масово хора, които цъкат игри за кеф искат нещо достъпно. SC2 далеч не е достъпна... има много метагейм, позволява много динамично движение на единиците и т.нар. micro, изисква се зверска доза внимание и APM още на Platinum лига (което си е ниско ниво в Ladder-а). Реално като умения си е хибрид от WC3 и BroodWar - иска правилна стратегия и билд + много macro и micro-management, трябва да взимаш бързи решения, в рамките на 5 секунди може да изгубиш/спечелиш играта ако не действаш правилно или не противодействаш на опонента.

Заради горните неща и спрях да я играя, бях стигнал долните нива на Masters Leage в батълнет ладера... ами стресиращо си е, в един момент трябва да следваш тайминзи и да играеш по учебник. Не е за всеки и не те отпуска, а напряга, но въпреки това смятам, че е страхотна игра, ако човек иска да си напъне мозъка и уменията.


Много добре си го описал колега, таимингите в модерния геймплаи са всичко, и наистина да играеш starcraft си е напрягащо, направо изцежда и затова не ми е и любимата игра, това го казвам въпреки че бях шампион на родния ми град и съм играл и за пари известно време има далеч по приятни за игра игри :)
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Любима компютърна игра

Мнение от Superexstatic » 10 Юни 2020, 20:29

На пс4-ката онлайн даже не съм се замислял нещо да цъкам. Да ме правят крив някакви зомбирани лапета айде няма нунжа :mhihi: Цъкам само сингъл и без да си давам кой знае какъв зор, то иначе няма смисъл. Врътнах повечето Far Cry-ки и е много добра тая поредица. Свежарска и разпускаща игрица. Assassin's Creed Оdyssey също е приятна. Малко е за темата Море в Гърция, че ги има доста от островите.и може да си обикаляш и разглеждаш :mhihi:Чакам The Last of Us 2 и Cyberpunk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Любима компютърна игра

Мнение от DiMIcha84 » 10 Юни 2020, 21:45

Nukem написа:
drago9205 написа:Няколко години играх старкрафт 2 и следях е-спорт сцената.
Мога да кажа, че Старкрафт 2 е може би най-трудната competitive RTS игра в момента. Именно затова и не е популярна... масово хора, които цъкат игри за кеф искат нещо достъпно. SC2 далеч не е достъпна... има много метагейм, позволява много динамично движение на единиците и т.нар. micro, изисква се зверска доза внимание и APM още на Platinum лига (което си е ниско ниво в Ladder-а). Реално като умения си е хибрид от WC3 и BroodWar - иска правилна стратегия и билд + много macro и micro-management, трябва да взимаш бързи решения, в рамките на 5 секунди може да изгубиш/спечелиш играта ако не действаш правилно или не противодействаш на опонента.

Заради горните неща и спрях да я играя, бях стигнал долните нива на Masters Leage в батълнет ладера... ами стресиращо си е, в един момент трябва да следваш тайминзи и да играеш по учебник. Не е за всеки и не те отпуска, а напряга, но въпреки това смятам, че е страхотна игра, ако човек иска да си напъне мозъка и уменията.


Много добре си го описал колега, таимингите в модерния геймплаи са всичко, и наистина да играеш starcraft си е напрягащо, направо изцежда и затова не ми е и любимата игра, това го казвам въпреки че бях шампион на родния ми град и съм играл и за пари известно време има далеч по приятни за игра игри :)

Е защо не я играете за кеф бе пичове. Няма да забравя как си правехме 3vs3 или 4vs4 игрички и всичко си беше яко забава. Най големия кеф и съответно мизерия за противника, беше да му думнеш ядрена бомба на работниците. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Любима компютърна игра

Мнение от grkv » 11 Юни 2020, 19:38

Аз преди половин година може би се върнах към една стара страст - WoW. Лятото пуснаха Класик версията от 2004та и от време на време отделям по няколко часа.
Доста добре съм развил геройчето и съм на път да се отказвам, че й се нарадвах, честно казано.
Споделих с гилда, че е време за сбогуване и един поиска да ми купи акаунта, като предложи 250 евро :kuku:
Аха бях скочил и се намеси друг, че тва са глупости и струвало от 400 нагоре в ибея, аз пак шах.
Чаках и трети да се включи, ама тц.
Проверих в ибей, верно толкова струва...
Та сега се чудя да рискувам ли с ибей за евентуални 400 евра ('щото е малко илигъл) или да го шитна на някой от реселърите за 250-300. Все са ми подарък който не съм и очаквал, ама все пак...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Любима компютърна игра

Мнение от PolandBall » 12 Юни 2020, 1:04

Колко да е илигъл? Все едно от Близърд ще те осъдят. :mhihi: В най-лошя случай да се наложи да направиш нов ebay акаунт :) ....Просто намери някой дето е склонен да ти бутне 400ойро и му пусни една заявка през PayPal. Даже има сайтове където може срещу малка сума трети човек да супервайзва продажбата за да няма измамени. :)
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Любима компютърна игра

Мнение от grkv » 12 Юни 2020, 6:58

А, мани ги Близард, в ибея те затриват, а ми е ценен акаунта там заради многото фийдбеци, а не е като да можеш ей тей да си направиш нов акаунт, 'щото веднага гори и той... хванат ли ай пита, сметки, имена на две места си чао :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Любима компютърна игра

Мнение от Pisobella » 12 Юни 2020, 9:44

Аз пък се нахендрих с World of Warships ... Много приятничко идва - минеш, поцепиш някой и друг варел (теб те поцепят съответно) и си продължиш със заниманията :mhihi:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Любима компютърна игра

Мнение от DLVasilev » 12 Юни 2020, 10:06

Pisobella написа:Аз пък се нахендрих с World of Warships ... Много приятничко идва - минеш, поцепиш някой и друг варел (теб те поцепят съответно) и си продължиш със заниманията :mhihi:

Недей съсипва варелите :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook