Лов

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316ti
Мечтае да кара: 325ti

Лов

Мнение от da_ne » 13 Фев 2018, 11:42

ylaine написа:Като чета в последно време е много "модерно" ловците да убиват домашни кучета. И се чудя на тия псевдо природозащитници защо за тези случаи не вдигат шум и не се борят да осъдят убийците, ами се борят за това куче?! Както се казва WTF, то е убило човек, а ония изроди за кеф избиват домашни кучета!


Чл. 5. (1) Дивеч по смисъла на закона са всички бозайници и птици - обект на лов, които живеят на свобода при естествени условия или се развъждат в заградени територии с ловностопанска цел.
(2) Обект на лов са:
1. (изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г.) бозайници и птици съгласно приложение № 1;
2. бозайници и птици, интродуцирани в страната с ловностопанска цел;
3. подивели и скитащи кучета и котки в ловностопанските райони.

Всичко си е законно при ловците. Не познавам някой дето е утрепал породисто домашно куче в гората. Друг е въпроса ако бай Иван на две ракии види на комшията кучето че се е отвързало и е излязло на улицата и извади двуцевката от гардероба и го застреля на улицата. Тогава съм съгласен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Лов

Мнение от Jordana » 13 Фев 2018, 17:15

Има още за спасяване , не са само тия дето ръфат ромчета - има места където тях ги ръфат
https://www.google.bg/search?q=china+do ... 80&bih=574
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от dan-dam » 13 Фев 2018, 19:29

ylaine написа:
da_ne написа:
ylaine написа:Като чета в последно време е много "модерно" ловците да убиват домашни кучета. И се чудя на тия псевдо природозащитници защо за тези случаи не вдигат шум и не се борят да осъдят убийците, ами се борят за това куче?! Както се казва WTF, то е убило човек, а ония изроди за кеф избиват домашни кучета!


Чл. 5. (1) Дивеч по смисъла на закона са всички бозайници и птици - обект на лов, които живеят на свобода при естествени условия или се развъждат в заградени територии с ловностопанска цел.
(2) Обект на лов са:
1. (изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г.) бозайници и птици съгласно приложение № 1;
2. бозайници и птици, интродуцирани в страната с ловностопанска цел;
3. подивели и скитащи кучета и котки в ловностопанските райони.

Всичко си е законно при ловците. Не познавам някой дето е утрепал породисто домашно куче в гората. Друг е въпроса ако бай Иван на две ракии види на комшията кучето че се е отвързало и е излязло на улицата и извади двуцевката от гардероба и го застреля на улицата. Тогава съм съгласен.


Наричаш домашните животни дивеч ли? Капацитети много в тоя форум. Нали знаеш, че и хората са бозайници. Дано утре някой не те обстреля и то законно :bowdown:
Не познаваш? И? Питам ли те дали познаваш? И аз не познавам доста хора, ама съществуват нали?



Мислех да пиша, после се отказах.... Ама с тва “изроди, които избиват домашни кучета за кеф“ ?!!! Искам да ти кажа, че за ловецът кучето е член на семейството. Много повече от домашен любимец. И ловец да застреля без причина домашно куче е мнооого малко вероятно. Да, има хора с пушки и ловен билет(няма да им кажа ловци), които вършат идиотизми, но не поставяй всички под общ знаменател.

Да качвам ли снимки какво правят 2-3 кучета в гората със сърни? Ама не е много приятна гледката!



Да допълня само колегата отгоре и с извадка от ЗЛОД:

Чл. 40. (1) За запазване на екологичното
равновесие и устойчиво развитие на
популациите при доказана необходимост се
регулира числеността на някои видове дивеч
при условия и по ред, определени с правилника
за прилагането на закона.
(2) Подивелите и скитащи кучета и котки в
ловностопанските райони се унищожават.


и ППЗЛОД

Чл. 73. (1) Индивидуално ловуване на хищници се извършва във всички дни на седмицата.
(2) (Отм. - ДВ, бр. 15 от 2009 г.)
(3) (Доп. - ДВ, бр. 41 от 2003 г., доп. от ДВ, бр. 41 от 2003 г. е отменено с Решение № 12586 от 22.11.2016 г. на ВАС - ДВ, бр. 19 от 2017 г., в сила от 28.02.2017 г.) Унищожаването на подивели и скитащи кучета и котки в ловностопанските райони се извършва във всички дни на седмицата.
(4) На нивото на лакетната става на кучетата, придружаващи стадата от домашен добитък, се поставя спъвачка с дължина 30 см.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от dan-dam » 13 Фев 2018, 20:28

ylaine написа:Никога, по какъвто и въпрос да става дума, не слагам всички под общ знаменател. Като си чета мнението, наистина звучи така, но не съм го имал предвид. Просто в последните месеци четох за няколко случая на убити от ловци или селяни с пушки (за това вече не знам), както домашни, така и бездомни кучета. Затова написах че е "модерно", но по-скоро сега се дава гласност. И какво излиза от закона, че ловците имат право да убиват бездомни кучета за кеф? Или грешно го разбирам. dan-dam, отговори ми ако може на ЛС.

Не, че имат право, колега, а са задължени :yes: И не го правят за кеф, а с цел опазване на полезния дивеч. Както подлежат на отстрел животни като вълк, лисица, чакал, язовец( дори и птици, като сврака, сива врана и т. н) така е и със скитащите кучета.
В гората кучетата ловуват за да се хранят. Стават глутница. 3-4 кучета нанасят доста щети на дивеча-сърни, зайци и т.н. Лично знам за доста случаи. Както споменах имам снимки на разкъсани и оглозгани сърни от кучета.
И никой не пише, че всеки ловец всяка година вади от джоба си една сериозна сума за подхранване на дивеча. Заплащат се такси, разрешителни и т.н. и всичко това е в размер на десетки милиони общо. Никой не пише, че ловците правят хранилки, през цялата година се подхранва с царевица, зимата се слага сено по хранилки. Правят се калища, солища, засяват се дивечови ниви, регулират се хищниците. Никой не вижда, като нарамиш чувал с царевица в сняг половин метър. Но когато застрелят куче(дори и да не е доказано, че са ловци)се правят сензации и репортажи, за това си чел за тези случаи. Журналистите си търсят сензацията и по този начин се изкривява общественото мнение и много хора се настройват срещу ловците.
Не случайно е казано, че истинският ловец е най-добрият природозащитник(пак казаам, че не всеки с ловен билет и пушка бих нарекъл ловец)
Поздрави :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от немо » 13 Фев 2018, 20:39

Хайде разбиратели,цитиращи закони да ви помоля за мнение за следната случка(случката е абсолютно реална):
Имам помияр като дворно куче,надежно вързано,редовно хранено,с къща,паспорт,чип и съответните ваксинации.
Понеже сме автосервиз естествено входните врати са отворени.
Някакъв......,собственик на 2 ротвайлера ги разхожда в района....свободно пуснати,без намордници.
Един ден 2-та ротвайлера влизат в двора и съответно ми нападат кучето (мъжко).
Аз блокирах,вероятно се уплаших и инстинктивно реших,че моят задник ми е по-мил от тоя на кучето ми.
Обаче моят помияр се оказа "битка" и удържа положението,докато собственика на 2-та ротвайлера си довлече задника и си озапти кучетата.
Последваха извинения и т.н.
Питам:
Ако в тая ситуация цепна чуждото куче с брадва (примерно) дали и колко съм виновен?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от drago_pavlov » 13 Фев 2018, 22:21

dan-dam написа:И никой не пише, че всеки ловец всяка година вади от джоба си една сериозна сума за подхранване на дивеча. Заплащат се такси, разрешителни и т.н. и всичко това е в размер на десетки милиони общо. Никой не пише, че ловците правят хранилки, през цялата година се подхранва с царевица, зимата се слага сено по хранилки. Правят се калища, солища, засяват се дивечови ниви, регулират се хищниците. Никой не вижда, като нарамиш чувал с царевица в сняг половин метър.
...
Не случайно е казано, че истинският ловец е най-добрият природозащитник(пак казаам, че не всеки с ловен билет и пушка бих нарекъл ловец)

Значи в България преобладават неистинските... Аз лично не познавам ловец, който да не е бракониер... А познавам поне 15... Сигурно съм попаднал на най-неловците от цЕлата държава...
Всяко стадо си има мърша, но при ловците е по-скоро обратното - в стадото от мърша има тук-там някой свестен...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от steeN » 13 Фев 2018, 22:41

немо написа:Ако в тая ситуация цепна чуждото куче с брадва (примерно) дали и колко съм виновен?


Кучето е твоя "собственост". Според мен адвокат трябва да отговори дали може да увреждаш чужда собственост да защитиш твоята. Вече ако теб те нападне може да го накълцаш (а и едва ли ще го мислиш, дори и да имаше някакви последствия...).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от bum_bum » 14 Фев 2018, 0:43

dan-dam написа:
ylaine написа:Никога, по какъвто и въпрос да става дума, не слагам всички под общ знаменател. Като си чета мнението, наистина звучи така, но не съм го имал предвид. Просто в последните месеци четох за няколко случая на убити от ловци или селяни с пушки (за това вече не знам), както домашни, така и бездомни кучета. Затова написах че е "модерно", но по-скоро сега се дава гласност. И какво излиза от закона, че ловците имат право да убиват бездомни кучета за кеф? Или грешно го разбирам. dan-dam, отговори ми ако може на ЛС.

Не, че имат право, колега, а са задължени :yes: И не го правят за кеф, а с цел опазване на полезния дивеч. Както подлежат на отстрел животни като вълк, лисица, чакал, язовец( дори и птици, като сврака, сива врана и т. н) така е и със скитащите кучета.
В гората кучетата ловуват за да се хранят. Стават глутница. 3-4 кучета нанасят доста щети на дивеча-сърни, зайци и т.н. Лично знам за доста случаи. Както споменах имам снимки на разкъсани и оглозгани сърни от кучета.
И никой не пише, че всеки ловец всяка година вади от джоба си една сериозна сума за подхранване на дивеча. Заплащат се такси, разрешителни и т.н. и всичко това е в размер на десетки милиони общо. Никой не пише, че ловците правят хранилки, през цялата година се подхранва с царевица, зимата се слага сено по хранилки. Правят се калища, солища, засяват се дивечови ниви, регулират се хищниците. Никой не вижда, като нарамиш чувал с царевица в сняг половин метър. Но когато застрелят куче(дори и да не е доказано, че са ловци)се правят сензации и репортажи, за това си чел за тези случаи. Журналистите си търсят сензацията и по този начин се изкривява общественото мнение и много хора се настройват срещу ловците.
Не случайно е казано, че истинският ловец е най-добрият природозащитник(пак казаам, че не всеки с ловен билет и пушка бих нарекъл ловец)
Поздрави :bchug:


Имаше по едно време преди около 2 години някакви слухове за забрана на отрстрела на вълци за определен период. Четох тогава разни мнения и така и не разбрах логиката. Контрол на популацията трябвало да има. Щото иначе ще намалеел дивеча.

Значи кво прайм? Искам аз да ставам ловец. Купувам си пушка и се записвам в дружинката. Решаваме и излизаме да трепем вълци, щото вълците се хранят с дивеч. И за да има дивеч, който аз да стрелям с пушката по-добре да изляза и да изтрепя колкото вълци намеря.

Вълкът е диво животно. Живее в горите и се храни с месо. Ние живеем в градовете и се храним с каквото намерим по магазините. Кое ни дава право да трепем вълците, че да не ни преебават кефа от ловуването? Или щом ние плащаме за такси, разрешителни и скъпи пушки имаме повече право на лов от вълка, който не плаща нищо? Калища, солища и т.н. са похвална инициатива, но тяхната необходимост се е появила отново в следствие човешката дейност. Тези животни са оцелели милиони години без тази помощ от съвременните ловци. Ако не могат да го направят сега явно вината е отново в нас.

Миналата година в района на Банкя имаше застреляни 5-6 чакала наредени в редица на пътя. Хубаво, имаш билет, пушка и някаква причина да застреляш животното ама за чий чеп накрая се гавриш и с трупа му? Па земи една лопата и го закопай криво-ляво там някъде в нивата да не я разнасят тая мърша всичките животни наоколо с месеци.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от drago_pavlov » 14 Фев 2018, 10:00

bum_bum написа:Миналата година в района на Банкя имаше застреляни 5-6 чакала наредени в редица на пътя. Хубаво, имаш билет, пушка и някаква причина да застреляш животното ама за чий чеп накрая се гавриш и с трупа му? Па земи една лопата и го закопай криво-ляво там някъде в нивата да не я разнасят тая мърша всичките животни наоколо с месеци.

Е как, нали трябва да се снима за фейса...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от dan-dam » 14 Фев 2018, 10:46

Горе-долу си разбрал. Ама не точно. Едва ли ще се забрани вълкът, защото има стабилна популация у нас. Според различни данни са 700-800 до 1200. За сравнение Румъния, която е повече от два пъти по-голяма по територия от България има около 2500. В Западна Европа положението е мнооого по-лошо. Та тука сме по-добре от Европата(зависи кой какво приема за добре де, да има или да няма вълци). Ето една статия, която дава поглед над нещата.

https://www.facebook.com/notes/science- ... nref=story

Ето още малко данни:

https://trud.bg/article-4553225/

Най-накрая пише, че средно за Европа са от 0.1до 2.8 бр/1000 квадратни километра. У нас са около 7 бр. Ама това е при 800 общо.

Та не сме изтребили вълкът. Идеята е да се поддържа популацията в някакви граници.
По-назад в темата споменах, че вълкът е защитен по едни директиви на ЕС(както и мечката и дивата котка примерно). При ратифицирането всяка държава има право да приложи свои подход при стопанисването на защитените видове, което да бъде ясно аргументирано и обосновано с факти. И точно заради състоянието на популациите у нас вълкът е изваден от забранените за лов видове. Обратно е положението с мечката и дивата котка. Те са забранени за отстрел.

И ако искаш отиди в Родопите да обясниш на мечките, че трябва да живеят в гората и на хората, че мечката трябва да продължи да е защитена и не трябва да ги бърка, че им влиза по дворовете, избива добитък, а има немалко нападения и над хора. Оставяме дивите животни да се оправят... В света в който живеем няма как да се случи това. Не е приложимо. Тънкия момент е да съвместим всичко и да поддържаме максимални популации(има един термин максимален допустим запас), без да допускаме щети от дивеч. Просто в днешно време има твърде много интереси, които се преплитат на едно място и е много труден балансът.

И да, необходимостта от калища и солища се е появила в следствие на човешка дейност. В началото на предния век дивата свиня почти не се е срещала в България. Имало е в югоизточната част на страната.Имало е райони, в които не са знаели какво е диво прасе. И в резултат на правилно стопанисване(то включва не само отстрел, а и подхранване, създаване на местообитания, опазване, регулиране на полова и възрастова структура и т.н.) в момента има стабилна популация от дива свиня.
През 70-те и 80-те години пак в резултат на това стопанисване България е на челните места в света със трофеи от благороден елен и дива свиня(до скоро държахме световните рекорди).

От северозиток в момента настъпва Африканска чума по свинете (АЧС). Смъртността при дивите и питомни свине е около 100%. И единствения начин да се ограничи разпространението е да се намали популацията със 70%. Кой пак ще я свърши тази работа? Колко години труд и колко хвърлени средства ще отидат на вятъра? Колко години след това може би няма да се ловува?

Може би ще ви интересно, че в една Германия годишно се отстрелват около и над 1 000 000 сърни(нямам грешка в нулите).

Всичко това го споменавам, защото ловецът не е злодеят с пушка, който избива всичко дето мърда. Няма спор, че проблемите и кусурите си ги имаме. Като започнем от курса за придобиване на право на лов, минем през съвестта на голяма част от ловците, контрол от органите и т.н. Но, нека да не изпадаме в крайности. Хоп, забраняваме всякакъв вид лов и животните да се оправят.

Получава се малко като мнението на обществото за БМВ...всеки с Е36-ца и БМВ като цяло е джигит и мангал, ама тука всички знаем, че не е така и аз познавам много хора, които нямат нищо общо с тези определения. Точно обратното.

Общо взето темата е много обширна и всеобхватна.
И така :bchug:

ПП. Малко се отклонихме :oops:
Последна промяна dan-dam на 14 Фев 2018, 11:47, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от dan-dam » 14 Фев 2018, 10:50

drago_pavlov написа:
bum_bum написа:Миналата година в района на Банкя имаше застреляни 5-6 чакала наредени в редица на пътя. Хубаво, имаш билет, пушка и някаква причина да застреляш животното ама за чий чеп накрая се гавриш и с трупа му? Па земи една лопата и го закопай криво-ляво там някъде в нивата да не я разнасят тая мърша всичките животни наоколо с месеци.

Е как, нали трябва да се снима за фейса...

:yes:
Тука сме на едно мнение. Голяма глупост е това и аз съм абсолютно съм против. Трябва да има ловна етика и уважение към дивеча. Нещата трябва да стават бързо и без мъчения. Тука вече сме на светлинни години от белите държави. Там се отдава почит на отстреляното животно. Тука яздим животните за снимка...абе не ми се почва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от hell's angel » 14 Фев 2018, 11:26

Аз от ловците които познавам, съм останал с впечатлението, че едните са си намерили начин да легализират разни играчки, другите са си ... пияници-софраджии с алиби пред "майора" :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от Knoxville_ » 14 Фев 2018, 11:29

dan-dam написа:...

Общо взето темата е много обширна и всеобхватна.
И така :bchug:

ПП. Малко се отклонихме :oops:


На мен ми стана доста интересно да чета, може би ще е хубаво дас е обособи и друга тема, ако има и други хора, които да споделят мнения по нея.

А за масовото мнение няма нищо учудващо при положение, че най-известният "ловец" в България доскоро (може би и все още) грееше на билборди по магистрала Хемус и се снимаше с убити жирафи за слава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от drago_pavlov » 14 Фев 2018, 11:49

dan-dam написа:Всичко това го споменавам, защото ловецът не е злодеят с пушка, който избива всичко дето мърда. Няма спор, че проблемите и кусурите си ги имаме. Като започнем от курса за придобиване на право на лов, минем през съвестта на голяма част от ловците, контрол от органите и т.н. Но, нека да не изпадаме в крайности. Хоп, забраняваме всякакъв вид лов и животните да се оправят.

Получава се малко като мнението на обществото за БМВ...всеки с Е36-ца и БМВ като цяло е джигит и мангал, ама тука всички знаем, че не е така и аз познавам много хора, които нямат нищо общо с тези определения. Точно обратното.

Вероятно колкото са неджигите и немангалите с Е36, толкова са и свестните ловци - с други думи много малко...

Пиша, не от гледна точка на зомбиран прородозащитник, а защото имам някакъв, макар и минимален, поглед върху нещата.
Болшинството от новоизлюпените ловците стават такива с рушвет, после не могат да различат стъпка на магаре от стъпка на елен... Какво остава за периоди на разплод, популации и т.н.
Да не говорим колко от ловците не биха отстреляли глиган ако са с бележка за фазан - много малко...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от Kurtov » 25 Фев 2018, 22:53

немо написа:Хайде разбиратели,цитиращи закони да ви помоля за мнение за следната случка(случката е абсолютно реална):
Имам помияр като дворно куче,надежно вързано,редовно хранено,с къща,паспорт,чип и съответните ваксинации.
Понеже сме автосервиз естествено входните врати са отворени.
Някакъв......,собственик на 2 ротвайлера ги разхожда в района....свободно пуснати,без намордници.
Един ден 2-та ротвайлера влизат в двора и съответно ми нападат кучето (мъжко).
Аз блокирах,вероятно се уплаших и инстинктивно реших,че моят задник ми е по-мил от тоя на кучето ми.
Обаче моят помияр се оказа "битка" и удържа положението,докато собственика на 2-та ротвайлера си довлече задника и си озапти кучетата.
Последваха извинения и т.н.
Питам:
Ако в тая ситуация цепна чуждото куче с брадва (примерно) дали и колко съм виновен?


Не си виновен! Или поне тва е логиката, а вече законите не ги знам :lol: .

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook