Четене на книги - важно ли е?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от K_Ilkov » 28 Фев 2018, 21:15

Извинявам се предварително ако е предложено вече - направи му регистрация във форума, има много за четене :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от Jordana » 01 Мар 2018, 0:56

Това за телевизията че отлично заменя книгата си е съвсем стрелба във въздуха , няма как нещо готово смляно да замени истинската книга автора и идеите му заключени между редовете както и ответните мисли и емоции у читателя . Трябва да се чете , без кинаджийски интерпретации . Двете могат да се допълват ама не е същото , отделно че има изписано страшно много по което забравете да има филми някога . Така че който не чете а чака на филми и телевизия да гледа просто губи . Книгата определено може да ти промени живота , това е абсолютно неоспоримо и се е случвало при много хора . Ако не една конкретна , то четенето като цяло променя психиката и личноста бавно и неусетно . Докато аз поне не знам случай от филм някой да е извадил нещо смислено или да си е променил нещо . По-скоро може да се получи изкривен и манипулиран образ на оригинала или пълно затъпяване от постоянно гледане на филми . Има разбира се четиво което може да стане напълно приоритет на електронните медии , това са примерно периодиката , новинарските ежедневници , специализираната литература или учебниците но сериозната литература според мен трябва да стигне до читателя си на хартия . Това дали четат младите хора нямам идея , вероятно се чете по-малко но и книгите сега са с доста сериозна цена .
Последна промяна Jordana на 01 Мар 2018, 8:07, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от Superexstatic » 01 Мар 2018, 1:36

Jordana написа:Това дали четат младите хора нямам идея , вероятно се чете по-малко но и книгите сега са с доста сериозна цена .


От групите, в които съм във фесбоклука може би най-активната след Дочуто/Видяно в София е Какво четеш и още една за е-книги. Книжарниците по моловете също винаги са по-пълни от Кропа и Ню Йоркър. Не е толко зле положението
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от TNT » 01 Мар 2018, 2:05

А бе на мен чисто нов Киндъл ми излезе 115лв. Това са 4-5 книги средна цена. Скъпички са си. При доста книги дори да ги купуваш в електронен формат, пак е по-евтино.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от Borymeckata » 01 Мар 2018, 8:53

Jordana написа:Това за телевизията че отлично заменя книгата си е съвсем стрелба във въздуха, няма как нещо готово смляно да замени истинската книга автора и идеите му заключени между редовете както и ответните мисли и емоции у читателя. Трябва да се чете, без кинаджийски интерпретации. Двете могат да се допълват ама не е същото...

Съгласен съм, така се получава почти винаги. Книгите на Стивън Кинг например са много точно филмирани (мисля, че и филмовата компания си е негова), филмите направо са 1:1 с книгата. И пак като сравняваш - филмът малко "издиша"... Явно ти като четеш книгата, ти си създаваш някаква представа, която дори и най-гениалният режисьор не може да докара във филма.

Мат'риал за четене има, въпросът е в диването да събудим някакъв интерес към НЕЩО, каквото и да е, та да започне да го проучва и да задълбочава в някаква област... Таксиджия може да стане и без да чете, всъщност натам отива работата... А, сега ми хрумна - да му пробутам Правилника за движение, дали ще го заинтересува? Едва ли... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от cod-cdbp » 01 Мар 2018, 9:30

Superexstatic написа:
Jordana написа:Това дали четат младите хора нямам идея , вероятно се чете по-малко но и книгите сега са с доста сериозна цена .


От групите, в които съм във фесбоклука може би най-активната след Дочуто/Видяно в София е Какво четеш и още една за е-книги. Книжарниците по моловете също винаги са по-пълни от Кропа и Ню Йоркър. Не е толко зле положението


То хубаво, че книжарниците са пълни, но главният въпрос е каква литература се лансира там. :winky:

Колкото до телевизията и филмите - вярно е, че предоставят смляно всичко, но именно там се губи 50% от информацията.
Отделно, че снижават интелектуалното равнище, заложено от автора на книгата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от firstduo93 » 01 Мар 2018, 17:40

Понеже се дискутира дали книгите са полезни, защо да не са полезни ако използваш научените неща в реалният живот . Примерно четеш книга за бизнес или как да забогатея и изпълняваш принципите , ако не проработи намираш друга такава и пак пробваш , все ще улучиш нещо което ще ти е от полза . Или пък да четеш женска психика за да ги ебеш после :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от TNT » 01 Мар 2018, 18:45

firstduo93 написа: Или пък да четеш женска психика за да ги ебеш после :D

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Мненията ти трябва да се препращат автоматично към темата за бисерите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от Nukem » 02 Мар 2018, 2:02

Borymeckata написа:
Jordana написа:Това за телевизията че отлично заменя книгата си е съвсем стрелба във въздуха, няма как нещо готово смляно да замени истинската книга автора и идеите му заключени между редовете както и ответните мисли и емоции у читателя. Трябва да се чете, без кинаджийски интерпретации. Двете могат да се допълват ама не е същото...

Съгласен съм, така се получава почти винаги. Книгите на Стивън Кинг например са много точно филмирани (мисля, че и филмовата компания си е негова), филмите направо са 1:1 с книгата. И пак като сравняваш - филмът малко "издиша"... Явно ти като четеш книгата, ти си създаваш някаква представа, която дори и най-гениалният режисьор не може да докара във филма.

Мат'риал за четене има, въпросът е в диването да събудим някакъв интерес към НЕЩО, каквото и да е, та да започне да го проучва и да задълбочава в някаква област... Таксиджия може да стане и без да чете, всъщност натам отива работата... А, сега ми хрумна - да му пробутам Правилника за движение, дали ще го заинтересува? Едва ли... :dunno: :dunno:


Аз на Кинг шапка му свалям за креативноста, но книгите му не са кой знае какво четиво, хубави идеи но бавен сюжет и скучни плоски пресонажи, аз го отдавам на стила на писане от 90-та и по-рано. Общо взето 3-4 книги съм чел негови и не бих се хвалан пак да чета нещо от него. Като по млад имах нерви и се наслаждавах истински на Кларк и останалите писатели от неговото време, сега някак си нямам нервите за бавно описателно действие, след като навремето прочетох първата книга издадена в Бг. на М. Райли "Експлозивно" първият представител на турбо екшън трилъра, просто книгата те хваща и не те пуска, четох я за една вечер просто не можах да я оставя, след това Обект 7 и нещо интересно последните му кнги са истинска пумия и не мога да си обясня какво стана с този писател, май се отплеснах :D .
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от Borymeckata » 02 Мар 2018, 8:38

TNT написа:
firstduo93 написа: Или пък да четеш женска психика за да ги ебеш после :D

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Мненията ти трябва да се препращат автоматично към темата за бисерите.

На мен ми харесва директната връзка между двете неща: четеш - ебеш! :bowdown: :bowdown:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от Jordana » 02 Мар 2018, 17:21

За книгата Наръчник на младия онанист ли става въпрос ? :mhihi:
man.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Jordana на 03 Мар 2018, 12:51, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Четене на книги - важно ли е?

Мнение от Grozdanoff » 02 Мар 2018, 17:56

Може и да бъда нареден, но за мен книгите не са важни! Учебниците са много важни!!! Книгите за мен са просто едно хоби... За мен едно дете е по-добре да му бъде уплътнено времето със спорт отколкото да го натискат да чете книжки...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook