Внос на автомобил от Япония?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Внос на автомобил от Япония?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Фев 2018, 21:27

Някой правил ли е такава гимнастика? В нета намирам различно инфо. Една част казват същото е, като внос от САЩ, друга част казват има разлики и не всички японки могат да минат технотест и да се регистрират в КАТ.
Има ли някой, който е правил такъв внос да даде инфо от първа ръка?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от BMW_POWER » 20 Фев 2018, 4:49

Японците са с десен волан. Изпускайки проблемът с транспорта (като цена и време), руснаците държат пазара там. Даже някъде се шегуваха, че източно от Урал всички са с десен волан. Не мисля, че си заслужава гимнастиката :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Фев 2018, 9:45

Абстрахирайте се от това, че са десняци, че няма смисъл и т.н. и давайте по същество, ако имате някакво инфо от първа ръка :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от Владо » 20 Фев 2018, 11:24

Всъщност, най-големия пазар за коли втора употреба от Япония, е Африка.... Южна Африка затегнаха режимите на внос, но други страни приемат огромни количества, като за някои е и единствения пазар за коли...
Виждал съм доста коли от Япония примерно в Казахстан... доста, доста, колкото у нас... но вече не могат да ги регистрират, и няма пресен внос...

У нас не забраниха ли регистрацията с десен волан? Ако да, остава за части само, което с транспорт и мита, май става доста дебело...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от barty » 20 Фев 2018, 12:01

Напоследък срещам обяви в Мобиле, за БМВ и Мерцедес от Япония, с ляв волан на малко километри.
Например: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=67p02c

Обявата е коригирана, до скоро пишеше че е от Япония.
Според мен трябва да имаш сигурен човек там, който да намира коли които си заслужават.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от TheDriver » 20 Фев 2018, 12:35

Това е някаква схема според мен.

Преди няколко седмици ходихме да гледаме една Е класа уж внос от Япония пък с ляв волан. Пича я беше харесал щото е на добра цена, което веднага е сигнал да си внимателен.

Е продавача така и неможа да даде нормално обяснение защо кола от Япония е с ляв волан, защо на някой документи е автоматик, а на живо е ръчка и т.н.

В крайна сметка си тръгнахме само, за да получим обаждане след ден с оферта за отбив от цената и убеждаване колко е готина колата. :mhihi:

Нямам представа каква им е играта, но за мен беше достатъчно съмнителна ситуацията, за да си тръгна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от steeN » 20 Фев 2018, 13:54

Според мен намери транспортна фирма, която извършва тази услуга. Те би трябвало да ти дадат най-много информация.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Фев 2018, 14:07

steeN написа:Според мен намери транспортна фирма, която извършва тази услуга. Те би трябвало да ти дадат най-много информация.


Фирма съм намерил. Поемат всичко от-до. Реално само плащам и отивам след 40-50 дена в Бургас/Варна да си взема колата. Нататък няма как да ми дадат повече информация, което е и разбираемо. Няма как да знаят вътрешните правила и закони на всички държави, с които работят, а работят с много. Единствено ми казаха, че успешно са пращали и пращат коли до Германия. Но веднъж, като пристигне колата в Германия каква е процедурата за легализация не могат да кажат. За Турция пък ми казаха например, че не ставало. Имало законови пречки :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от steeN » 20 Фев 2018, 14:27

Ясно, аз имах предвид българска фирма, не чужда. Обикновено имат контакти в митници и т.н.
Иначе от личен опит да звъниш на Технотест примерно е загубена кауза... едни приказки, едно чудо... сякаш са ракетни инженери. Но цялата работа е да я намерят в някакъв списък на ЕС и на напечатат едни листи. Нищо повече не правят там.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Фев 2018, 15:05

На БГ фирма посмъртно няма как да се доверя за такива работи. Вече на място в Бургас/Варна да бутна на някой гладен митничар да ми освободи колата навреме е ясно, че няма как да се избегне :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от steeN » 20 Фев 2018, 15:11

Мисля, че бъркаш тук. Тия времена с бутането на митничарите са от преди 10на години, нещата са си напълно цивилизовани.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от M17cH » 20 Фев 2018, 15:16

steeN написа:Ясно, аз имах предвид българска фирма, не чужда. Обикновено имат контакти в митници и т.н.
Иначе от личен опит да звъниш на Технотест примерно е загубена кауза... едни приказки, едно чудо... сякаш са ракетни инженери. Но цялата работа е да я намерят в някакъв списък на ЕС и на напечатат едни листи. Нищо повече не правят там.


Това значи ли че коли които са само за японския пазар (JDM) не могат да се регистрират в България?
Ирландия и УК внасят доста от Япония (не само заради волана), и нямат никакви проблеми с регистрирането.
Знам че Франция имат проблем, ако няма никъде написано допустимото тегло на ос.
Германия става само с много пари.
И на мен ми е чудно как е дефакто в България..?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от steeN » 20 Фев 2018, 15:30

Не знам за ограничения специфични за държава. Знам само, че при внос от страна извън ЕС (или по-скоро общата икономическа зона или някакъв такъв тъпизъм) в Технотест търсят модела кола в някакви списъци от ЕС, намират го там и после печатат една камара тоалетна хартия. С тая тоалетна хартия се молиш на шефа на ДАИ да ти разреши да си караш колата в ЕС... той просто се подписва на нея и тва е. Не знам нещо да тестват изобщо. Може и да го правят за някакви по-екзотични истории. Няма никакви драми, аз бих пробвал да се обадя на Технотест и да ги питам за конкретен автомобил, но от моите впечатления не са много сговорчиви хора, въпреки че тва им е работата... да ти отговорят на всички шибани въпроси :) За тва варианта с българска фирма вносител... там хората имат изградени контакти.
Последна промяна steeN на 20 Фев 2018, 15:36, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Фев 2018, 15:35

steeN написа:Мисля, че бъркаш тук. Тия времена с бутането на митничарите са от преди 10на години, нещата са си напълно цивилизовани.


Moже, не съм го правил лично, не мога да споря. Миналото лято за кола от щатите ми разправяха, че освобождаването е 2 седмици или нещо такова по закон или 2 часа, ако бутнеш :mhihi:

То се разбра, че няма кой да ни светне за внос от Япония, поне да питам какви са разходите, след като колата пристигне на пристанището? Технотеста е ясен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от steeN » 20 Фев 2018, 15:39

- Някой друг лев за митнически представител (задължително е), транспорт на колата от пристанището до където я искаш (ако не искаш да си я караш), мито и ДДС.
- Технотест
- КАТ (естествено трябва да имаш гражданска на този етап)

п.с.
Е ми тва е излишно плащане за мен. Нищо няма да стане като се почака 2 седмици.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook