Внос на автомобил от Япония?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от apexs » 20 Фев 2018, 15:55

Доста автокъщи има из Европа вкарващи коли от Япония. Винаги на малко км и разбира се се препродават на високи цени . Винаги с ляв волан.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от Club BMW » 20 Фев 2018, 16:10

Във форума на Мазда има човек, който се занимава с внос на автомобили от Япония.
Може да му пишеш, най малко ще получиш инфо. от първа ръка...

http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=55&t=6420

Ако се счита за реклама - трийте поста.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от alx » 20 Фев 2018, 16:15

Хаха... с тия коли от Япония ще ме разбиете. В Япония има разбира се разни хобисти които карат коли с ляв волан, но те са доста скъпи защото таксите за внос са диви. Един вид “различни от другите” играчки за фенове. Цените на немските коли с ляв волан са х1.5 сравнени с тези с десен волан. Затова изгодните коли които виждате обявени за продан всичките са крадени от разните държави наоколо. Япония е само междинен хъб защото от там до където и да е по света е лесен/ добре организиран транспорта. Понякога комата е крадена от шибана държава без компютри и затова не се обявява бързо- но винаги са крадени. Ляв волан от Япония на изгодна цена е 100% краден автомобил.

Хайде сега умната и не се занимавайте с глупости.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Фев 2018, 16:31

Club BMW написа:Във форума на Мазда има човек, който се занимава с внос на автомобили от Япония.
Може да му пишеш, най малко ще получиш инфо. от първа ръка...

http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=55&t=6420

Ако се счита за реклама - трийте поста.


Да, той е от хората тип "всичко може да се регистрира, няма проблеми". Реално обаче не можа да каже нищо със сигурност. Само общи неща и нещо не ми вдъхна доверие.

alx написа:Затова изгодните коли които виждате обявени за продан всичките са крадени от разните държави наоколо. Япония е само междинен хъб защото от там до където и да е по света е лесен/ добре организиран транспорта.


:kuku: Спри филмите и си пий хапчетата по-редовно.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от alx » 20 Фев 2018, 17:28

madafaka_donkele написа:
alx написа:Затова изгодните коли които виждате обявени за продан всичките са крадени от разните държави наоколо. Япония е само междинен хъб защото от там до където и да е по света е лесен/ добре организиран транспорта.


:kuku: Спри филмите и си пий хапчетата по-редовно.


ти колко пъти си ходил в япония? за ходя веднаж на три месеца. мислиш ли, че не съм се интересувал? :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Фев 2018, 17:59

alx написа:ти колко пъти си ходил в япония? за ходя веднаж на три месеца. мислиш ли, че не съм се интересувал? :)


Радвам се за теб, ама тва, че някой те е излъгал или си се подлъгал по нечии лъжи нищо не значи. Как ще експортират крадени коли? Толкова фирми и народ се занимават с това. Кой ще рискува?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от alx » 20 Фев 2018, 18:10

madafaka_donkele написа:
alx написа:ти колко пъти си ходил в япония? за ходя веднаж на три месеца. мислиш ли, че не съм се интересувал? :)


Радвам се за теб, ама тва, че някой те е излъгал или си се подлъгал по нечии лъжи нищо не значи. Как ще експортират крадени коли? Толкова фирми и народ се занимават с това. Кой ще рискува?


не мислиш. япония е остров. не можеш да купиш от европа една кола, да я закараш до япония (на другия край на света и най- важното извън ес) и да я върнеш обратно в европа и цената й да е по-ниска от тази която можеш да намериш в европата. единственото изключение е америка защото там производителите са принудени да продават на по-ниски цени заради дивата конкуренция но и тази далавера умря защото акциза и митото правят безсмислена сделката освен ако не е за някой много скъп автомобил...

разбира се говориме за коли с ляв волан. ако ще си купуваш деснячка тогава нещата са други и аз (а и не мисля, че някой друг) може да ти обясни каквото и да е било и ти да се съгласиш :)

ама не ме слушай. иди и купувай щом е на далавера.
Последна промяна alx на 20 Фев 2018, 18:41, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от FaceOff » 20 Фев 2018, 18:39

Колега, познавам човека от Мазда форума, знам, че внася неща от Япония, както поне една негова кола също е от там. Явно си говорил с него, но ако искаш пиши ми на лично, сериозен е човека.

В арабския свят също масово колите са от Япония, винаги съм се чудил защо са с ляв волан..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от alekangg » 20 Фев 2018, 19:23

FaceOff написа:Колега, познавам човека от Мазда форума, знам, че внася неща от Япония, както поне една негова кола също е от там. Явно си говорил с него, но ако искаш пиши ми на лично, сериозен е човека.

В арабския свят също масово колите са от Япония, винаги съм се чудил защо са с ляв волан..

За кой арабски свят говорим? В богатия арабски свят има много японски, ама са купувани нови, нормално е да са с ляв волан.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от FaceOff » 20 Фев 2018, 19:43

За ОАЕ говорех, в едно от емирствата, най-близкото до Дубай, беше най-големия пазар на автомобили втора ръка на арабския полуостров, море от коли, все казваха, че са от Япония, пък една с десен волан нямаше.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Фев 2018, 20:32

alx написа:не можеш да купиш от европа една кола, да я закараш до япония (на другия край на света и най- важното извън ес) и да я върнеш обратно в европа и цената й да е по-ниска от тази която можеш да намериш в европата.


Там е разликата, че не са купувани от Европа в смисъла, в който влагаш. От фирмата, с която говорих ми обясниха няколко неща. Въпросните коли, за които говоря и са с ляв волан са от европейски производители - БМВ, Ауди, Мерцедес и Фолксваген. С ляв волан са по простата причина, че по времето, когато са купувани е нямало с десен волан. Ако човек е искал да кара съответната кола е бил принуден да си я поръча с ляв волан...или ако иска да кара въпросната кола час по-скоро...нещо такова, не помня дословно всичко от разговора. Затова и всички левачки са макс до 2012-а. След това вече е можело да си поръчаш деснячки. Ниския пробег пък ми го обясниха със суровите санкции и многото ограничения на скоростта, което довеждало до каране на въпросните коли предимно през уикенда и оттам по-ниския пробег.
Питах 4 фирми - две руски, една британска и едни, дето не ги знам какви са по народност, ама май са най-големите и всички ми казаха горе-долу едно и също. Прекалено нереално ми се струва всичко да е крадено. Айде, в Япония, докато излязат да кажем няма да са регистрирани, като крадени. Ама транспорта до Европа е 2 месеца. Докато оправиш другите документи, едно друго още 1 седмица. Е, все ще е обявена за международно издирване тази кола през това време и няма да може да се регистрира в съответната държава. А такъв случай досега не съм видял. Ако е имало 100% щеше да излезе нещо в нета. Като ги знам и какви са педантични японците...

По темата - от човек/частно лице, който е вкарал няколко коли не мисля да купувам/поръчвам. Прекалено рисковано е. Както казах има няколко международни фирми, които купуват/доставят коли от Япония до много държави и може да се намери инфо за тези фирми навсякъде, по всякакви форуми в интернет. Всичко така или иначе е на етап проучване и естествено няма да се купува първата кола с ляв волан. Ще се гледа, избира, подбира и така. Ако взема нещо и успея да го регистрирам ще опиша всичко в един ферман :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от Superexstatic » 20 Фев 2018, 20:43

А ако всичко е точно колко горе долу се връзва далаверата, че да си струва цялата занимавка?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от madafaka_donkele » 20 Фев 2018, 21:26

Superexstatic написа:А ако всичко е точно колко горе долу се връзва далаверата, че да си струва цялата занимавка?


2008-а година, C63 AMG на 85к км. е точно 30к лв., само колата. 1000$ RO-RO шипинг в контейнер с още една или 3 коли, в зависимост от големината на контейнера, 800$ документации, такси и т.н., 500$ комисионна. Всичко грубо по 1.3(20% ДДС + 10% мито) + 1000лв. технотест и ти стъпва на 45к. лв. В немско идентични коли са 55-60к. лв., само колата.
Тънкия момент е, че реално мито и ДДС се дължи на всички разходи по фактура + шипинг. Всички фирми предлагат да ти напишат фактура на по-малка стойност и да платиш по-малко мито и ДДС. С тези, които най-много си комуникирахме ми казаха направо "пишем ти 50% от стойността, ако кажеш" и въпросната кола може да ти стъпи на 40к. лв.
2007-а 335-ца пак на под 100к км. излиза около 21-22к. лв. с всичко. От по-евтините няма особен смисъл. Иначе се продаде едно Е30 320 кабрио супер изпънато на 160 и няколко х.км. за 2500 евра, само колата, без разходите. Има и разни Е36, Е46, Е39, много Е60-ки има, много Е и S класи с големите 5-5.5 литра мотори, но се връзват на горе-долу същите пари, като тук, което не е малко, ама все пак...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от alx » 20 Фев 2018, 22:42

madafaka_donkele написа:2008-а година, C63 AMG на 85к км. е точно 30к лв., само колата.


ако колата е нормална без истории- такова животно няма. дори в щатите.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Внос на автомобил от Япония?

Мнение от Convertible » 20 Фев 2018, 23:57

то хубаво, само имай предвид, че и $1000 да пише във фактурата, тука митниците имат право да я обмитят по тяхно усмотрение... и тогава далаверата отива на кино ;)
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook