Сватба в Гърция

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Сватба в Гърция

Мнение от 520i » 19 Фев 2018, 11:33

И моето време дойде :mhihi: Вярно, не сме бг мама, ама съм го закъсал и се надявам, някой да е минавал по тоя път, че да помогне малко.

Искаме да се оженим на някой плаж, скромна сватба, но все пак да си има арка, букети, такива работи. Първоначално си мислеха за разни Малдиви, Сейшели и т.н., ама там е дебела работата, а бюджета е повече от скромен, та се насочихме за Гърция.

Според вас колко би излязла една сватба в Гърция, на някой плаж, само младоженците, кумове и 4-5 човека рода? Под 10 човека общо, ще си подписваме, църкви и т.н. в БГ, после и ще черпиме в бг приятелите, но самата церемония или тама както се казва, ще е в Гърция.

Някой с някаква идея за ориентировъчни цени (колкото се може по тънко :) ) или някакъв сайт/агенция да препоръча?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Сватба в Гърция

Мнение от barty » 19 Фев 2018, 12:14

Няма да е някакъв кой знае какъв разход : гориво, украса, нещо за почерпка... А кой ще води церемонията? Свещеник?
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Сватба в Гърция

Мнение от 520i » 19 Фев 2018, 12:26

Горивото не го смятам, чак толкова няма да издребнявам :mhihi:
Ама една арка, малко цветя по пясъка, столчета за гостите с разни панделки, после някаква вечеря в ресторанта, де да знам, обикновенни работи... нещо ей такова

Изображение

Попа, идея си нямам от де да го търся, предполагам в хотела ще питам :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Сватба в Гърция

Мнение от kasho » 19 Фев 2018, 12:33

Първо - честито колега! :) Здраве и щастие с булката да имате.

Сега по темата:

520i написа:...ще си подписваме, църкви и т.н. в БГ...


Всъщност самото подписване пред длъжностно лице е скючването на брак. Църковния брак няма никаква правна стойност и се сключва ако желаят младоженците. В България можеш да сключиш гражд. брак в ритуалната зала или да платиш да дойде длъжностно лице за изнесена церемония. Тъй като все пак става дума за държавни служители и официален акт, едва ли ще се съгласят да пуснат някой в Гърция да осъществи церемония. Да не говорим, че Гърците могат да са против и да направиш направо дипломатически скандал. Питай все пак в ритуалните зали, може някой да се навие, но гарантирано ще ти е скъпо.

Иначе можеш да си направиш някаква церемония на плажа в Гърция, за собствен кеф, но ще има само емоционална стойност. Може да те ожени Елвис например, или нещо от сорта :mhihi: Мен ако питаш си направете церемонията в България и просто си идете двамата на меден месец в Гърция.

Колкото до цените - аз се жених 2013та и съм позабравил малко, но е голяма цифромания всичко. Все пак ако държиш да е там - иди на "опознавателна" обиколка и си харесай там на място заведение на плажа. Според мен те могат най-добре да ти оргранизират столове + арка + малко цветя и свещи + почерпка за гостите. Вече ако искаш да си сигурен, че всичко ще е изпипано и про си наемаш сватбен организатор, но пак от там. Толкова джИджавки не можеш да замъкнеш от България, а и няма нужда. А пък цветята специално трябва да са свежи и затова се правят в същия ден и то по поръчка. И там има мурафети, различни видове, подредби, цени и т.н.
Последна промяна kasho на 19 Фев 2018, 12:40, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Сватба в Гърция

Мнение от Gqbriel » 19 Фев 2018, 12:36

И какво му е лошото на нашето черноморие?!Има страхотни места за това начинание..освен ако не си на 100км от гръцко...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Сватба в Гърция

Мнение от kasho » 19 Фев 2018, 12:41

Gqbriel написа:И какво му е лошото на нашето черноморие?!Има страхотни места за това начинание..освен ако не си на 100км от гръцко...


Колега, след първата ми почивка в Гърция съвсем отписах нашето черноморие и дори не съм стъпвал там от 7 години някъде. Разликата е от земята до небето, в почти всички аспекти. Но нека да не спамим на колегата темата.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Сватба в Гърция

Мнение от E.5KOV » 19 Фев 2018, 13:14

Бях на такава сватба на плажа в Лозенец. Всичко беше изпипано. От арката, пътечките по пясъка, столчетата, та до цветята и длъжностното лице от общината. На 20-30м. от там имаше заведение /мисля "Таван" се казваше/ и там беше почерпката, т.е. перфектно за гостите, пък и за младоженците. После всички, които гледаха снимки от церемонията до един мислеха, че това е в чужбина. Така че може да се направи незабравима сватба и у нашенско...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Сватба в Гърция

Мнение от Gqbriel » 19 Фев 2018, 13:50

kasho написа:
Gqbriel написа:И какво му е лошото на нашето черноморие?!Има страхотни места за това начинание..освен ако не си на 100км от гръцко...


Колега, след първата ми почивка в Гърция съвсем отписах нашето черноморие и дори не съм стъпвал там от 7 години някъде. Разликата е от земята до небето, в почти всички аспекти. Но нека да не спамим на колегата темата.


По никакъв начин не искам да спамя темата на колегата,нашата сватба беше на плажа на нашето черноморие ,бил съм още на 1-2 и има невероятни места..тук НЕ говорим за почивка ;) а за нещо,което ще е няколко часа и иска логистика..ако ще е да си носят всичко от тука в багажника или е само за единия плаж - да отиват на френската или италиянската ривиера - поне да го запомнят или където и да е по света (ако целта е да е нещо наистина паметно)...но за едното Да без много хора България не отстъпва на Гърция.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Сватба в Гърция

Мнение от acho.rs » 19 Фев 2018, 18:27

Това с длъжностното лице е голяма тъпотия. Реално подписваш преди това в ритуална зала, длъжностното лице идва на изнесена церемония за 15 минути прочита ти 1 страница пожелания и прибира 300-400лв.
Нито засвидетелстваш нещо, нито нищо. По-весело някоя приятелка ваша да го изиграе.

Иначе трябва да помислиш за доста неща - озвучаване, окабеляване, отцепване на туристи които да се бутат, атмосферни условия, рискове от това да потънеш целия в пот като животно, защото на слънце с костюм....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Сватба в Гърция

Мнение от kiko » 19 Фев 2018, 20:29

На Тасос на приятел сестра му е женена за грък и имат таверна която си има собствен плаж.Много е красиво,таверната също е много добра.Мога да го питам дали не организират подобни мероприятия.За спането също могат да помогнат,ако е не е разбира се в активния им сезон
ето това е плажа
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Сватба в Гърция

Мнение от Don_Diego » 20 Фев 2018, 0:56

Преди 2 години бях на най-свежарската сватба, на която съм присъствал - bare foot wedding на плажа на къмпинг Градина. Всички по къси гащи или ленени панталони и ризи, девойките също доста разхвърляни, лек джаз, лека морска храна. Палихме летящи фенери, имаше и други забавления. Бяхме над 100 души, но младоженеца каза, че не била стряскаща сметката на финала :dunno:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Сватба в Гърция

Мнение от BMW_POWER » 20 Фев 2018, 4:42

Колега, защо непременно на плаж? Идете на някой връх лятото, гмурнете се под вода, скочете с парашут...

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook