Защо сме такива егоисти

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Защо сме такива егоисти

Мнение от Хаос » 17 Фев 2018, 15:20

Все пак трябва да има някакъв отговор на въпроса - Защо сме такива егоисти?
Обусловено ли е от надпреварата за ресурс?
Или пък от вътрешен принцип на поведение с цел еволюция?
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от zvetiko » 17 Фев 2018, 16:26

Защото има целенасочено провеждана политика за култивиране на егоизма и не само. Целта е ясна:
срив на България, тоталното духовно, икономическо, природно, морално, здравомислещо, историческо разрушение на нашата родина. Така нареченият план „Ран-Ът“, две от едни от най-големите имена на американската политика – Ричард Ран и Роналд Ът.
През 1990 г. двамата пристигат в България със зародената „благородна“ идея и предложение към българския народ – „Икономически растеж и преход към пазарна икономика в България“.
Двадесет години по-късно се случва нещо напълно противоположно на „растеж“.


„Ще свърши войната, всичко някак си ще улегне, ще се утаи и уреди. И ние ще хвърлим всички сили, всичкото си злато, цялата материална сила за измамване и оглупяване на хората! Човешкият мозък, съзнанието са приспособени към промяна. Посявайки в СССР хаос, ние незабелязано ще заменим човешките ценности с фалшиви, в които да вярват. Как? Ние ще намерим наши единомишленици… наши съюзници и помощници в самата Русия. Епизод след епизод ще се разиграва грандиозната по своя мащаб трагедия на гибелта на най-непокорния на Земята народ – руския, на окончателното необратимо угасване на неговото самосъзнание. От литературата и изкуството им ние например постепенно ще изтръгваме тяхната социална същност, ще отчуждим творците, ще им отнемем желанието да се занимават с изобразяване, с изследване на тези процеси, които се извършват в глъбините на народните маси. Литературата, театрите, кината, пресата – всичко ще изобразява и прославя най-низките човешки усещания, чувства и страсти. Ние по всякакъв начин ще поддържаме и издигаме така наречените творци, които ще започнат да насаждат и втълпяват в човешкото съзнание култ към секса, насилието, садизма, предателството – с една дума, всякаква безнравственост. В управлението на държавата ще създадем хаос и безпорядък. Незабелязано, но активно и постоянно ние ще съдействаме за своеволието на чиновниците, рушветчийството, безпринципност и мотаене – всичко, което води до онова, което им скимне да правят. Бюрократизмът и недобросъвестната работа ще бъдат въздигнати до добродетел…честност порядъчността и почтеността ще се осмиват и ще станат никому ненужни, ще се превърнат в отживелици от миналото… Простащина и наглостта, лъжата и измамата, пиянството и наркоманията, животинският страх един от друг, и нахалството, безсрамието, предателството, национализмът и враждебността между народите и най-вече враждебността и омразата към руския народ – всичко това ние ловко и незабелязано ще култивираме и всичко това ще разцъфне с кичести цветове. Сега малцина, много малко хора ще се досещат или даже ще разбират какво става… Но такива хора ние ще поставим в безпомощно положение, ще ги превърнем в посмешище, ще намерим начин да ги оклеветим и да ги обявим за измет на обществото. Ще изтръгваме духовните корени на болшевизма, ще опошляваме, ще унищожаваме корените на народната нравственост. По този начин ще разклащаме поколение след поколение, ще предизвикаме ерозия и ще отстраняваме ленинския фанатизъм. Ние ще се залавяме с хората още от детските и юношеските им години. Главният ни залог ще бъде на младежта, ще започнем да я разлагаме, развращаваме, да я лишаваме от чест. От младежите ще направим циници, вулгарни хора, простаци, космополити. Ето така ние ще направим. Всичко това ще извършим под девиза: ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ГРАЖДАНСКИТЕ МУ СВОБОДИ“.

Алън Фостър Дълес, на учредяването на ЦРУ 1945 г.


Отнася се за СССР, но идеята е ясна.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от alx » 17 Фев 2018, 17:49

zvetiko написа:Защото има целенасочено провеждана политика за култивиране на егоизма и не само. Целта е ясна:
срив на България, тоталното духовно, икономическо, природно, морално, здравомислещо, историческо разрушение на нашата родина. Така нареченият план „Ран-Ът“, две от едни от най-големите имена на американската политика – Ричард Ран и Роналд Ът.
През 1990 г. двамата пристигат в България със зародената „благородна“ идея и предложение към българския народ – „Икономически растеж и преход към пазарна икономика в България“.
Двадесет години по-късно се случва нещо напълно противоположно на „растеж“.


ти... всъщност чел ли си въпросния план? щото аз съм го чел целия (не е дълъг) и съм абсолютно съгласен със всичко написано в него като препоръки за родината. мога съвсем отговорно да ти кажа, че в него няма нито една "опорна точка" която да е написана с оглед да бъде в ущърб за държавата. написаното е генерални насоки в преминаването към работещ капитализъм. но... в родината винаги е имало и има хора за които истинския капитализъм е лоша оферта. тези същите хора ни управляват вече 75 години. затова и сме на това дередже.

по темата - ще пиша после.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от Владо » 17 Фев 2018, 17:52

споко бре.... те и двата цитата са абсолютен фейк... ма нали им трябва да мразят нещо, така се оправдават...

има потенциал темата, ще постна нещо, дето едва днес видях... по късно..

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от Atsalov » 17 Фев 2018, 18:00

:conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от Владо » 17 Фев 2018, 18:05

еми удряй ключа ако искаш, ама виждаш от кого тръгна така... и изобщо, има ли политика тука за такива олигофрени :roll:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от MadChicken » 17 Фев 2018, 18:06

А това сладко индийско символче отзад за какво ти е - против егоизъм ли, 'щото на мен много ми прилича на символа дето крашва iOS устройства ...

Apple-iOS-11.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 17 Фев 2018, 18:21

По темата за егоизъма Дядо Добри е другата крайност лека му пръст.Човек отдал животът си за да помага на църквата без да печели нищо за себе си.Мислите ли че трябва да го канонизират като светец.Аз да!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от Dirty M5 driveR » 17 Фев 2018, 18:52

Егоисти има навсякъде. Но в БГ важат простичкото правило, че беден народ лесно се манипулира. И в един момент въпросният народ обеднява и ценностно, и всякак... за съжаление. Започнала е да важи максимата, че за да имаш и да си добре трябва другия да няма и да е зле, щото видиш ли нямало за всички от баницата. Има, ама се иска акъл и желание. Съответно тия с акъл и желание рано или късно си подреждат нещата, а другите са си мишки цял живот, които обаче говорят за егоизъм и прочие... :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от Bogat-Beden » 17 Фев 2018, 19:03

За да си отговориш на въпроса е предостатъчно да пробваш с противоположната линия на поведение и всичко ще ти се изясни.
Срам не срам, ще призная, че доскоро не знаех как са починали брата на Левски- Петър Кунчев, както и майка им.. Още по-срам ме е да го напиша, който не знае и иска- да прочете.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от cod-cdbp » 17 Фев 2018, 19:06

АЗ ще си замълча, защото ще се излеят кфалификации по мои адрес после.

Но в общи линии наблюдавам, че някои социални похвати на държавата са заклеймени покрай всичко друго в световен мащаб.
Има отделни държави по света все пак, които са запазили тези практики, но за това не се говори много.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 698
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от DoesNot » 17 Фев 2018, 19:32

MadChicken написа:А това сладко индийско символче отзад за какво ти е - против егоизъм ли, 'щото на мен много ми прилича на символа дето крашва iOS устройства ...

Apple-iOS-11.jpg

:mhihi: BUSTED :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от dan-dam » 17 Фев 2018, 20:06

MadChicken написа:А това сладко индийско символче отзад за какво ти е - против егоизъм ли, 'щото на мен много ми прилича на символа дето крашва iOS устройства ...

Apple-iOS-11.jpg

аз се чудя защо ми крашва safari-то :banghead: :banghead: :banghead:
ако е умишлено е невероятен идотизъм!!! :censored: :censored: :censored: :ranting: :ranting: :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от Dextuar » 17 Фев 2018, 20:25

dan-dam написа:
MadChicken написа:А това сладко индийско символче отзад за какво ти е - против егоизъм ли, 'щото на мен много ми прилича на символа дето крашва iOS устройства ...

Apple-iOS-11.jpg

аз се чудя защо ми крашва safari-то :banghead: :banghead: :banghead:
ако е умишлено е невероятен идотизъм!!! :censored: :censored: :censored: :ranting: :ranting: :ranting:


Разбира се, че е умишлено, на мен ми крашва директно Tapatalk-a...
Хаос написа:Това си е за пермабан директно. Не че на някого му пука за форума вече.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12337
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Защо сме такива егоисти

Мнение от Mollov » 17 Фев 2018, 21:23

По принцип такива действия ги приемаме като умишлена атака към самият форум, не само евентуална еб@вка с потребителите.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook