Кога ще е следващия срив в цените на имотите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

брой години

1
8
10%
2
23
28%
3
23
28%
4
6
7%
5
13
16%
6
0
Няма гласували
7
1
1%
8
2
2%
9
0
Няма гласували
10+
6
7%
 
Общо гласове : 82
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от steeN » 23 Фев 2018, 1:23

Е хайде няма нужда :mhihi: Аз примерно не знаех, че толкова са се увеличили парите от ЕС след 2011.
Иначе никога не е било тайна, че богатите страни в ЕС са на минус и бедните са на плюс, тва е цялата идея на тия малоумни еврофондове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от vladi_totev » 25 Фев 2018, 9:39

Е на какъв минус са богатите като срещу мижави 2-3 милярда си купуват пазар и управлението над него как да ги харчим парите. Само големите вериги маркети им избиват вноската годишно и пак връщат парите при тях. Ами земеделците дет хвърлят милиони за техника - от къде я купуват...а тез с халетата -от къде взимат стоманата и другите материали. Много добре са си я направили снетката западняците.

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Jordana » 25 Фев 2018, 10:29

steeN написа:Е хайде няма нужда :mhihi: Аз примерно не знаех, че толкова са се увеличили парите от ЕС след 2011.
Иначе никога не е било тайна, че богатите страни в ЕС са на минус и бедните са на плюс, тва е цялата идея на тия малоумни еврофондове.

Колко са се увеличили ? Увеличил се е с 2% спрямо националния доход , в общата картинка на EU вероятно има страни които са станали донори вместо бенефициенти . След напускането на GB вноските ще бъдат коригирани и за това вече има решение . За 8 години по твойта таблица до 2014г са платени реално усвоени 8 млрд евро - вноските са 3 млрд . За 8 години баланса е 5 мрлд евро или 0.6млрд приблизително на година . Като се има пред вид че тия програми са процентно в голямата си част усвоени в София , това е още един фактор който усилва демографския срив и обезлюдяване на определени региони под минимума за EU . Реална полза за държавния бюджет няма , само политически дивиденти защото хората виждат градинки и асфалт а това се отчита като заслуга на управляващите . Един абсолютно безсмислен механизъм за харчене на пари са тия еврофондове .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от TNT » 25 Фев 2018, 12:24

Е то колко трябва да ни е плюса, щом 5млрд. са джобни пари ? 30-40 ли ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Jordana » 25 Фев 2018, 12:38

Тия фондове не се опеделят на милиарди а са % от нещо друго . За да се увеличат трябва да се увеличи и това другото. И реално трябваше да се спре това финансиране защото това са кохезионни фондове . Практически за 10 години има усвоени два пъти повече от дадените , но колко вреда са нанесли тия плащания на държавата един бог знае . Вместо да си върши работата админстрацията се занимава с европейско финансиране и корупция . Тия фондове со добър стимул когато икономиката работи , когато не работи става като при нас . Държавата не пипа нищо и не прави нищо ако не се финансира с европейски пари . А на тия европейско държавните пари се е разраснала цяла армия от фиктивни бенефициенти близки до власта . Това е по-лошо и от държавното при соца .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от TNT » 25 Фев 2018, 13:12

Jordana написа:Тия фондове не се опеделят на милиарди а са % от нещо друго .

Колко процента тогава ? Не се прави, че не знаеш кво те питам :mhihi:

Щом идват повече кинти, отколкото си отиват - значи е добре. Сега вече за какво се разпределят, могат ли да се усвояват по-добре, колко хора имат РЕАЛЕН достъп до европейски средсва... мисля няма да има спор по този въпрос.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Фидел Кастро » 27 Фев 2018, 1:53

TNT написа:
Щом идват повече кинти, отколкото си отиват - значи е добре.


А какво ще кажеш за следната елементарна схема:
1. Ти внасяш в общата каса 50 лева.
2. Получавеш от нея 100 лева.
3. Обаче от тези 100 лева някой ти открадва 95 и за теб остават само 5.

ТОВА ДОБРЕ ЛИ Е СПОРЕД ТЕБ? :conf:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от TNT » 27 Фев 2018, 2:59

И събуди ли се вече, за да направиш по-реална сметка ? По-скоро се крадат 25-30 :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от steeN » 27 Фев 2018, 4:02

Jordana написа:Един абсолютно безсмислен механизъм за харчене на пари са тия еврофондове .


Да, аз съм против еврофондовете. Тва е класически социализъм и преразпределение. Освен това се харчат за глупости.
Но факта е, факт - ние получаваме повече пари от колкото внасяме. Към 6 пъти повече при това.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от BMW_POWER » 27 Фев 2018, 4:53

steeN написа:
Jordana написа:Един абсолютно безсмислен механизъм за харчене на пари са тия еврофондове .


Да, аз съм против еврофондовете. Тва е класически социализъм и преразпределение. Освен това се харчат за глупости.
Но факта е, факт - ние получаваме повече пари от колкото внасяме. Към 6 пъти повече при това.


Мда, така е. Правим магистрали в пари на еврофондовете и всички са доволни, че от НДК до Сънито са три часа път. Нали? Ама утре ще дойде (бъдете сигурни) добрият концесионер от Запада и ще вземе пътищата на концесия за 30-50 години срещу изграждането на тол-система. А защо не и за така модерните 99г :dunno: И накрая какво ще излезе? Дали веднъж и взели сто пъти.... Пък вие си смятайте колкото искате. Да видим колко ще е таксата от Църна маца до Бургас :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Leon » 27 Фев 2018, 8:48

Темата е за имотния пазар, не за еврофондове и магистрали. Ясно, че има връзка икономиката с пазара на имоти, но много я изтънихте!
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от ildivvy » 02 Мар 2018, 13:04

Вчера случайно разбрах,че комшиите,с които сме врата до врата,мислят да си продават апартамента! Става дума за маломерен,3-стаен,панелен апартамент от 68м2 в Пловдив,ЖК "Тракия".Входа е саниран външно,а те самите са си сложили и вътрешна топлоизолация! Всички вътрешни врати са за смяна,както и външната,вътре е с теракотаи ламинат,баня и тоалетна в добро състояние...Блока е с централно парно,но те са свалили радиаторите и са затворили тръбите в кутии зад вътрешната изолация.Отопляват се с климатик! Звъннах да разпитам съседката за цената,а и да видя какво представлява вътре.Каза ми,че са пуснали обява на цена 56000Е :shock: ! За мен специално,щяло да има отстъпка/коментар :mhihi: ! Бях потресен естествено! Отворих да видя по обявите за какво става дума и отново :shock: :shock: :shock: ! Всичко подобно се продава за 80-90000лв,като има и много направени,същите като квадратура и стаи,пак в квартала,които са и по 110-120000лв :shock: ! Много ми е интересно,кой им ги плаща тези цени и изобщо стигат ли до реални сделки и на каква цена! Предполагам,че накрая отбиват 10-тина процента,но кой знае... Аз отказвам да ги дам! Та аз за 98000Е ще взема двуетажна нова постройка в затворен комплекс,160м2 (визирам конкретна оферта) и т.н !

П.П. С коментара едва ли ще паднат под 105000лв,а аз не искам да дам повече от 65-70000лв за подобно панелно жилище и то само защото е врата до врата със сегашния ни апартамент!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Dextuar » 02 Мар 2018, 13:19

ildivvy написа:Вчера случайно разбрах,че комшиите,с които сме врата до врата,мислят да си продават апартамента! Става дума за маломерен,3-стаен,панелен апартамент от 68м2 в Пловдив,ЖК "Тракия".Входа е саниран външно,а те самите са си сложили и вътрешна топлоизолация! Всички вътрешни врати са за смяна,както и външната,вътре е с теракотаи ламинат,баня и тоалетна в добро състояние...Блока е с централно парно,но те са свалили радиаторите и са затворили тръбите в кутии зад вътрешната изолация.Отопляват се с климатик! Звъннах да разпитам съседката за цената,а и да видя какво представлява вътре.Каза ми,че са пуснали обява на цена 56000Е :shock: ! За мен специално,щяло да има отстъпка/коментар :mhihi: ! Бях потресен естествено! Отворих да видя по обявите за какво става дума и отново :shock: :shock: :shock: ! Всичко подобно се продава за 80-90000лв,като има и много направени,същите като квадратура и стаи,пак в квартала,които са и по 110-120000лв :shock: ! Много ми е интересно,кой им ги плаща тези цени и изобщо стигат ли до реални сделки и на каква цена! Предполагам,че накрая отбиват 10-тина процента,но кой знае... Аз отказвам да ги дам! Та аз за 98000Е ще взема двуетажна нова постройка в затворен комплекс,160м2 (визирам конкретна оферта) и т.н !

П.П. С коментара едва ли ще паднат под 105000лв,а аз не искам да дам повече от 65-70000лв за подобно панелно жилище и то само защото е врата до врата със сегашния ни апартамент!
Я виж сега и цените в София за същите панелки :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от steeN » 02 Мар 2018, 13:20

За комплекса в Плана ли става въпрос (за двуетажната постройка) ? (ако не е тайна)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите

Мнение от Bogat-Beden » 02 Мар 2018, 13:41

Предполагам пак става дума за Пловдив, съдейки по цените предизвикали възмущението на колегата :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook