Добър електричар в София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Добър електричар в София

Мнение от speedhokk » 11 Фев 2018, 19:27

Здравейте колеги, видно от заглавието на темата търся проверен електричар, който да ми върже видеорегистратора към ел.системата, за да може да се стартира със запалването на колата и съответно да се изключва с гасенето. Не че е кой знае колко сложна работа, но има някои пипкави моменти като например да се прекара кабела по уплътненията на предния прозорец, после някъде покрай вратата та не ми се иска на случаен принцип да попадна на някой мундар и после да се занимавам с глупости.
Единствените ми условия са въпросния да работи поне до 18:30 през делничните дни или да работи в събота, като досега всички на които попадах не покриват поне едно от тези 2 изисквания. Намерих един който уж работи в събота, но или телефона му не е актуален или е зает и не си го вдига.
Ще съм благодарен на всякакви отзиви. Ако не сте сигурни за работното време на някой човек, чиито услуги сте ползвали може пак да го споменете, аз ще му звънна да проверя дали не може да измислим нещо.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Добър електричар в София

Мнение от alx » 11 Фев 2018, 19:37

не прекарвай жици. повечето коли имат 12 волта (при позиция 2 на ключа на запалването) някъде около огледалото за задно виждане.. потърси.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Добър електричар в София

Мнение от Lenco » 11 Фев 2018, 19:50

На сензора за дъжд има такъв плюс при контакт, естествено и маса, и прекарваш една педя кабел до регистратора. Повечето регистратори започват да записват при подаване на захранване, та не се занимаваш повече с нищо.
Не си писал за каква кола става въпрос.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.02.2015
Пол: Мъж

Re: Добър електричар в София

Мнение от tosco » 11 Фев 2018, 19:53

http://aval-bg.com/
Преди 3 месеца ми вързаха моя, без забележки.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Добър електричар в София

Мнение от BMW_POWER » 11 Фев 2018, 20:31

Моите винаги са били вързани към запалката на колата. Преди да правиш нещо, провери на колко волта ти е регистратора. Да не се окаже, че 12В са два пъти повече от нормалното му захранване. Ще изгориш по невнимание.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Добър електричар в София

Мнение от nikola59 » 12 Фев 2018, 3:26

speedhokk написа:Здравейте колеги, видно от заглавието на темата търся проверен електричар, който да ми върже видеорегистратора към ел.системата, за да може да се стартира със запалването на колата и съответно да се изключва с гасенето. Не че е кой знае колко сложна работа, но има някои пипкави моменти като например да се прекара кабела по уплътненията на предния прозорец, после някъде покрай вратата та не ми се иска на случаен принцип да попадна на някой мундар и после да се занимавам с глупости.
Единствените ми условия са въпросния да работи поне до 18:30 през делничните дни или да работи в събота, като досега всички на които попадах не покриват поне едно от тези 2 изисквания. Намерих един който уж работи в събота, но или телефона му не е актуален или е зает и не си го вдига.
Ще съм благодарен на всякакви отзиви. Ако не сте сигурни за работното време на някой човек, чиито услуги сте ползвали може пак да го споменете, аз ще му звънна да проверя дали не може да измислим нещо.

Колега, този "филм" го изиграх преди 2-3 дена та са ми пресни спомените, но си намери човек който да го направи. Не си написал какъв ти е регистратора..надявам се да имаш адаптера от 12V към 5V.... Понеже моя го взех с адаптер ще ти напиша каква е процедурата да го имаш впредвид. Мислех да търся 12V горе при плафона, но се отказах ( 4-5 куплунга са горе и ме мързеше да търся :) )и реших да си го взема от предпазителя на запалката. Та процедурата е следната - сваля се целият панел горе - там има място да се сложи адаптора и да се промуши кабелчето което ще ти захранва видеорегистратора а и да прекараш дългият кабел който трябва да отиде до панела със бушоните долу. Понеже винаги с тези стегнати щипки може да се счупи нещо при свалянето се развиват болтчетата на двата държача на сенниците - левия и десния - страните им при огледалото за да се освободи кората на тавана. След това е лесно - с пръсти от предната част от към огледалото избутваш щифтовете и целият панел излиза. Сваля се и декоративният панел на дясната колона - един болт я държи. След това поставяш адаптора - там където е панела място има и се прекарват кабелите ( за регистратора) и дългите към дясната колона - там има сноп кабели до аербега - вървиш по него и си почти готов. Има пролуки и кабела е необходимо да го докараш до жабката като махаш само пластмасовият панел да се открият панела с предпазители. Аз дори и жабката не свалях. Предпазител номер 8 - 20 апмперов е за запалката (за преди фейса може и да е друг номер). Китайската инженерна мисъл е измислила перфектен преходник - снимка 1. Предпазителя на запалката се слага на преходника и до него един 3А и си готов с +. Минусовият проводник - има един болт - вижда се като е махнат пластмасовият панел на предпазителите - там е най лесно да се закачи (по възможност и кабелна обувка за да е всичко както трябва).
Малко за адапторите - на руските форуми някои се оплакваха от дефектна партида на този които съм взел ( снимка 2) при минусови температури (явно са сложили некачествени кондензатори), но случаите са единични. Този от 3-тата снимка се намира и тук и има много добри отзиви за него (при него задължително кабелите на изхода 5V са през феритния пръстен които е в комплекта). Това е накратко процедурата но намери човек които ще я свърши качествено работата. Успех! :bchug:
1.
1.png
2.
2.png
3.
3.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Добър електричар в София

Мнение от Knoxville_ » 12 Фев 2018, 11:31

Тази работа могат да ти я свършат и хора, които се занимават с аларми, музики и т.н.

Ако все още не си намерил кой да ти свърши работата, мога да ти дам отзиви за 2 места - едните ми направиха музиката (на топ ниво) и ми инсталираха парктроник, а другите ми оправиха някакви кабеляци по ксенона и ми монтираха лепяща антена за радиото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Добър електричар в София

Мнение от speedhokk » 13 Фев 2018, 22:19

Ами реално в темата ми дадоха координати на един сервиз, с тях се чух и най-вероятно в събота ще ида да свършим работата. Все пак не пречи да споделиш и ти отзиви за друго място, за да може темата да е още по-полезна, в случай че някой търси подобни услуги. Аз също ще дам обратна връзка след като монтират регистратора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Добър електричар в София

Мнение от dreadx » 14 Фев 2018, 2:40

Захранване може да се вземе и от плафона, както е прието да се свързва допълнително добавено ел.хроматично огледало - viewtopic.php?f=34&t=294021&p=3265505#p3265505
Ама ти добре си го направил от запалката, по-добре е станало.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Добър електричар в София

Мнение от nikola59 » 14 Фев 2018, 2:48

dreadx написа:Захранване може да се вземе и от плафона, както е прието да се свързва допълнително добавено ел.хроматично огледало - viewtopic.php?f=34&t=294021&p=3265505#p3265505
Ама ти добре си го направил от запалката, по-добре е станало.

Да,доста го мислих и се отказах да ровичкам по сноповете на конзолата. От запалката става супер с този преходник дето го имаше в комплекта. На алито се продават и поеденично.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж

Re: Добър електричар в София

Мнение от nazo1976 » 16 Фев 2018, 9:25

speedhokk написа:Здравейте колеги, видно от заглавието на темата търся проверен електричар, който да ми върже видеорегистратора към ел.системата, за да може да се стартира със запалването на колата и съответно да се изключва с гасенето. Не че е кой знае колко сложна работа, но има някои пипкави моменти като например да се прекара кабела по уплътненията на предния прозорец, после някъде покрай вратата та не ми се иска на случаен принцип да попадна на някой мундар и после да се занимавам с глупости.
Единствените ми условия са въпросния да работи поне до 18:30 през делничните дни или да работи в събота, като досега всички на които попадах не покриват поне едно от тези 2 изисквания. Намерих един който уж работи в събота, но или телефона му не е актуален или е зает и не си го вдига.
Ще съм благодарен на всякакви отзиви. Ако не сте сигурни за работното време на някой човек, чиито услуги сте ползвали може пак да го споменете, аз ще му звънна да проверя дали не може да измислим нещо.

Направи си го да снима постоянно не само когато караш ако си паркирал и се случи нещо как ще го заснемеш

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Добър електричар в София

Мнение от barty » 16 Фев 2018, 18:32

Търся електричар в София, който да ми възстанови кабелите и инсталация на фарове, стопове и др че кабелите се белят и ронят.
Колата не е БМВ.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Добър електричар в София

Мнение от speedhokk » 16 Фев 2018, 22:20

nazo1976 написа:
speedhokk написа:Здравейте колеги, видно от заглавието на темата търся проверен електричар, който да ми върже видеорегистратора към ел.системата, за да може да се стартира със запалването на колата и съответно да се изключва с гасенето. Не че е кой знае колко сложна работа, но има някои пипкави моменти като например да се прекара кабела по уплътненията на предния прозорец, после някъде покрай вратата та не ми се иска на случаен принцип да попадна на някой мундар и после да се занимавам с глупости.
Единствените ми условия са въпросния да работи поне до 18:30 през делничните дни или да работи в събота, като досега всички на които попадах не покриват поне едно от тези 2 изисквания. Намерих един който уж работи в събота, но или телефона му не е актуален или е зает и не си го вдига.
Ще съм благодарен на всякакви отзиви. Ако не сте сигурни за работното време на някой човек, чиито услуги сте ползвали може пак да го споменете, аз ще му звънна да проверя дали не може да измислим нещо.

Направи си го да снима постоянно не само когато караш ако си паркирал и се случи нещо как ще го заснемеш


За целта трябва да си взема и отделна батерия, още окабеляване + нова карта с памет, защото със сегашната ми която е 64гб, на най-високо качество мисля, че можех да заснема към 8-9 часа преди да започне да презаписва върху старите видеа. При това положение, ако искам да си сваля нещо трябва да свалям картата памет веднага след като се е случило, защото в противен случай до сутринта ще е презаписано.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: svetliol, TheDriver, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook