Старовремска машина за проявяване на снимки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Старовремска машина за проявяване на снимки

Мнение от Мордехай » 10 Фев 2018, 3:28

Намерих тази машина в една стара къща, не знам каква стойност има, но бих я подарил на някой, когото познавате и ще и се зарадва. Сигурен съм, че за някого би била интересна, не искам пари, жал ми е да я изхвърля. Намира се близо до София по Подбалканския път.
20180209_093625-3096x2322.jpg
20180209_093646-3096x2322.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Старовремска машина за проявяване на снимки

Мнение от Jordana » 10 Фев 2018, 10:47

Това е фотоувеличител , преса за гланциране и сушене на снимки , статив за апарата при преснимане . Вероятно ГДР производство около 70те години на 20 век .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Старовремска машина за проявяване на снимки

Мнение от Мордехай » 10 Фев 2018, 10:55

Тук сигурно си много прав, защото собственикът е бил художник на Тодор Живков и много е обичал да ходи в ГДР, защото имаше и разни писма, които от любопитство прочетох, а сега наследниците му живеят в Германия. Дано успееем да зарадваме някой фен.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Старовремска машина за проявяване на снимки

Мнение от michev » 10 Фев 2018, 11:46

Пусни я в някой от фото форумите, там ще я оценят по достойнство. Или я подари на някой музей, аз така бих направил.
only rear wheel drive

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Старовремска машина за проявяване на снимки

Мнение от Мордехай » 10 Фев 2018, 12:00

Един приятел пита в някакъв музей в София, но нямали място. Ще ми се да я дам на някой фен, а не на някой, който утре ще я пусне в продавалника. Разбира се, ако въобще има някаква стойност, защото аз нямам представа, просто ми изглежда интересна. Мога да я изпратя безплатно до почти всеки голям град.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Старовремска машина за проявяване на снимки

Мнение от ildivvy » 10 Фев 2018, 14:00

Аз също имам подобно обурудване,което ползвах преди години! Проблема в момента е с намирането на консумативи (хартия,проявители и т.н.) за упражняването на това хоби!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Старовремска машина за проявяване на снимки

Мнение от Borymeckata » 10 Фев 2018, 22:46

Готино винтидж фото-оборудване - някой фен наистина ще му се зарадва. Но много повече ме впечатлява намерението на Колегата да го подари на някого, без да прибере ония... 50 кинта, примерно... Евала за човешкото отношение - нещо все по-дефицитно в комерсиалното ни ежедневие... :bowdown: :bowdown:

Ако в тази къща излезе и някой стар японски касетофон - отсега си го заплювам... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Старовремска машина за проявяване на снимки

Мнение от michev » 11 Фев 2018, 18:43

Дай го в музея на някой провинциален град, там винаги ще има място, софиянци просто ги е мързяло да пишат, да оформят документи. Или в някое училище, навремето май имаше фотографски техникум в София.
only rear wheel drive

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook