Химическо чистене - проблем

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Химическо чистене - проблем

Мнение от kasho » 09 Фев 2018, 11:42

Здравейте, днес си взех палтото от химическо чистене, но установих, че все още има неприятна миризма на пот под мишниците. Естествено веднага направих рекламация, но ми обясниха, че химикалите не премахвали миризми, а само чистели. А то всъщност палтото не беше мръсно, основно заради миризмата го дадох. Палтото е на 3 месеца, на Teodor, 300 лева струваше т.е. не е от най-евтините... или може да е, просто да го продават скъпо. Предното ми палто не се вмирисваше въобще и съм го давал на хим. чистене само да се чисти.

Та въпросите са ми:
1) Някой имал ли е подобен проблем и наистина ли химическото не премахва миризми или просто тези са използвали евтини химикали и са ме метнали?
2) Има ли някакви препарати, с които мога вкъщи да третирам палтото, за да се махне миризмата?
3) Ако веднага го занеса на друго химическо чистене това ще увреди ли материята?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Химическо чистене - проблем

Мнение от 520i » 09 Фев 2018, 11:52

Категоричен съм, че химическото чистене премахва миризмите! Явно там където си го оставил, не са си свършили работата!
Когато си давам дрехите, никога не са миришели след това на пот, цигари и т.н. Веднъж върху един костюм даже бях разлял една туршия, та смърдеше на чесън и оцет, не се траеше, но след химическо нямаше и помен от миризмите!
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Химическо чистене - проблем

Мнение от c04 » 09 Фев 2018, 20:04

И по мой наблюдения след химическото не трябва да има миризми...друг е въпрос, че след химическо ме се развали едно яке май :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Химическо чистене - проблем

Мнение от hell's angel » 09 Фев 2018, 23:45

Дай го на жена ти - да се оправя :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Химическо чистене - проблем

Мнение от cod-cdbp » 10 Фев 2018, 2:59

Аз имам две сака ежедневки - едното е доста марково (нарочно не казвам марката) другото е българско (уж).
Познайте кое е по-старо и кое е по запазено до ден днешен, същото и за миризмата.

Накратко - всичко е до материалите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Химическо чистене - проблем

Мнение от Don_Diego » 14 Фев 2018, 22:54

Препоръчайте много добро химическо чистене! Имам нов костюм, здраво се изръсих и искам да съм спокоен когато го оставям
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook